Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Komolyan képesek egyesek...

Komolyan képesek egyesek megvenni a yorkit 60-100 ezer forintokért, ahelyett, h bemenne egy menhelyre és elvinne egy szerencsétlen sorsú, szeretetre éhes kutyát ingyen?

Figyelt kérdés

Én ezt nem értem. Mindenki odavan, h jaj yorki így, jaj yorki úgy (én speciel elve azt gondolom, h az NEM kutya, de nem akarok senkit megsérteni, ez vmi cuki kis házikedvenc, vmi hobbyállat, de nem kutya)

És az meg már teljesen elszörnyeszt, amikor vki agyon kényezteti a kis yorkiját, mert ruhácskákat aggat rá, és táskában hordja, szegény állat mit gondolhat? sztem az ilyen emberek gyermeket látnak ebben az állatban, esetleg egy gyermeket próbálnak pótolni vele...

na mind1, nem ez a lényeg, szal RENGETEG sanyarú sorsú korcs kutya lakik menhelyen, a legtöbb menhely már kénytelen visszautasítani a kutyákat, mert nincs se kaja, se pénz, se hely neki

nem lenne egyszerűbb bemenni oda, és legalább egyet kimenekíteni onnan, és hazavinni?

persze, megértem, h hozzám hasonlóan mások is lehetnek úgy, h bemennek egy menhelyre és legszívesebben az összes kutyát hazavinnék, mert sajnálják őket, na de mégis...

ha az a sok ember, aki kihajít az ablakon 100ezreket egy ilyen "kutyára", inkább bemenne egy menhelyre, és elvinne egy korcsot, sokkal jobban járna mindenki!

ez nem esik le senkinek?


2010. júl. 6. 22:14
1 2 3 4 5 6 7 8
 21/79 anonim ***** válasza:
55%
Majd ha megértél arra hogy elfogadd az ellenkező véleményeket akkor írkálj ide és nem fogsz csalódni. Aki azt írja amit te arra rögtön na ez az? Akkor minek krédezel ha csak a véleményed akarodn erősíteni? Nem egy keverék kutya semmivel sem jobb egy fajtatisztánál. Érdekes módon én errefelé egy yorkit sem láttam még...
2010. júl. 6. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/79 anonim ***** válasza:
59%

Hát én egy ideig szerettem volna Yorkit. Úgy döntöttem nem kell 100-120 ezerért, inkább kimentek egyet a menhelyről. Felmentem a menhelyek honlapjára és egy, azaz 1 DB Yorkit találtam a 15-20 menhelyen összesen, aki 12 éves, öreg, rozoga, nem mozognak a hátsó lábai és a pulykán kívül mindenre allergiás, plusz nincsenek fogai, ezért csak pépeset ehet. Ráadás, hogy valami extra bőrbetegsége van, ezért hullik a szőre és egész nap vakarózik. Bocs, hogy nem hoztam haza ezt a négy lábon járó "tévedést", mert nincs időm ápolgatni egy félhalott kutyát iskola és munka mellett. Nem azokat kell "bántani", akik nem hozzák haza a "véletlen" született kutyákat a menhelyről, hanem azokat, akik miatt ezek a beteg kutyák megszületnek. Pl: szaporítók.

Az pedig, hogy a Yorki divatkutya lett nem a kutya hibája. Hanem az embereké.

2010. júl. 6. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/79 A kérdező kommentje:
én se azt mondtam, h a yorki hibája
2010. júl. 6. 22:43
 24/79 anonim ***** válasza:
52%
igazad van kedves kérdezö!végülis a menhelyi kutyák sokat hálásabbak és ha valakinek annyi pénze van a zsebébe hogy kiad 100-200ezreket az igazán ha nem is hozz ki kutyát legalább segítené a menhelyt vagy akármi,vagy csak az ismerösének szolna hogy az szoljon a másiknak és igy tovább ki szeretne meg menteni 2 életeet is mivel amit kihoznak anak is életet mentenek meg ami be kerül neki meg mentik az életét mivel lesz hely nekik,de hát a nagy mádám nak nem kell keverék,korcs kutya mondjuk a korcs kifejezés ténleg kicsit durva de nem ez a lényeg.én is hoztam ki onan kutyát egy labi keveréket és nem bántam meg de az elött volt nekem fajtakutyám de nem volt anyira hálás a simiért,a kajáért,törödésért, és minden áron a kedvembe akart járni a kis keverék kutyim,ha szomorú voltam meg vigasztalt,ha eset az esö be hivtam ö meg egy puszival kedveskedet és egyeltalán nem volt rossz kutyus csak csupán az élete volt az.anyum is ugy választ kutyát hu de cukika jaj de szép és mégis egy keverék nem tökéletes kutyust választotunk pedig nem volt szép de anyum is azota imádja a csunya,szép,kedves kutyusokat és a korcsot és keveréket is ,ugyan ugy tiszteljük mint anyum yorkiját igaz az se fajtatiszta de imádjuk mind kettö kutyust:)nem csak a pedigrés kutyák a jók.sok ember lecseréli hű társát a fajtatiszta több százezres kutyára és ök kerülnek az utcára,kocsi alá,gyepmesteri telepre ahol ki oltsák életét,nem szeretet hányatott sorsu kutyákat.kérem szépen nézenek már egy kicsit meg az illatosut.hu-t vagy ehez hasonló menhelyeket,gyepiket,azok a szomorú,gazdi és családban élhetne csak erre vágynak hogy csak egy kuckójuk legyen egy szeretet teljes családba akiben soha többé nem csalodik!nézetek már egyszer tükörbe hány kutya veszti életét hány kutya vár jobb sorsra..maguk ezt nem tudhatják hiszen soha nem néztek be vagy 10 menhelyre végig menni a sorokon stb...én mikor szuzit ki hoztam sírva mentem végig a sorok közt és a torkomba mintha egy hatalmas csomo lenne :((nem vagyok én álllatvédő se menhelyes csupán egy gyerek a sok közül de én nem kutyának hanem a barátomnak társamnak tartom és mindent meg adnák hogy sok sok milliárd kutyán segitsek de nem tudok mert nincs sok pénzem nem vagyok se gazdag se milliomos és mégis van kutyám és elátom öket,csak anyit kérnék szépen minden embertől hogy gondolja végig miközben a kérdezöt szolitják le!nem a külsö számit hanem ami belül van!pontosatok akár a véksökig de azért egy trobát meg ért hogy hátha valaki nem csak a fajtatisztákat vagy csak szép kutyákat szeresen!PERSZE VANNAK KIVÉTELEK AKIRE NEM IGAZ EZ NE VEGYE MAGÁRA DE AKI ENYIRE NEM TŰRI AZ IGAZSÁGOT AZ IGEN IS VEGYE MAGÁRA!bocsánat tudom én egy jelentéktelen gyerek vagyok ki maguk számára badarságokat hord itt össze.
2010. júl. 6. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/79 anonim ***** válasza:
69%
kedves kérdezö ha igazán szereted a kutyákat akkor a yorki is kutya és amugy is minden kutya kutya mégha elkényeztetet is,ugyan olyan aranyos mint a fajtatiszta kutya mint a legnagyobb kutyulék kutya vagyis keverék
2010. júl. 6. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/79 A kérdező kommentje:

22:50

na, itt van, veled egyet értek, teljesen igazad van! nem is tudok már mit hozzáfűzni, olyan jól leírtad!

egyértelmű, h a menhelyi kutyák hálásabbak, jobban tudnak szeretni, az első pillanattól

és van aki, nem azért akar kutyát, mert tenyészti, v versenyre megy vele, mittomén, hanem családba, házi kedvencnek! namost, nem jobb lenne egy hobbykutyát inkább menhelyről hazavinni?

persze, mit várok én, nem válthatom meg a világot...


am 22:50 sztem te egy rendkívül aranyos gyerek vagy, nagyon ...nem is tudom, megkedveltelek, mire végigolvastam, hány éves vagy? (ha nem baj, h kérdem)

2010. júl. 6. 22:59
 27/79 A kérdező kommentje:

jó, igen, kutya, mert szeretem őket, nem tehet róla szegény, h sztem ronda, de ha hozzám vágnának egy ilyen kutyát, h "gondozd!" imádnám és szeretném, de nem kapatnám el

persze, h kutya, de azért kis különbség van a díjakat nyert kutya, esetleg az őrzővédő kutya és a yorki között, akár két külön faj is lehetne

2010. júl. 6. 23:01
 28/79 anonim ***** válasza:
50%
najó itt vanm lezárva a téma mindenki onnan hozz ahonan csak akar,mindenkinek szíve joga és téljeg legtöbb kutya a menhelyen beteg de nem mind.inkább azon kéne mindenkinek elgondolkozni vagyis a szaporitoknak avgy miknek hogy nem kéne azt a kutyát agyon fialtatni van egy végleges meg oldás az IVARTALANITÁS!nem csak az embereknek kell akinek van kutyája hanem menhelyen is 3/4 részét ivartalanitani és nem lesz olyan hogy 600milliárd kutya hal.él,koborol,kocsialá szegödik stb....
2010. júl. 6. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/79 anonim ***** válasza:
48%

Az vagyok, aki a korcson akadt fenn.

Igen, ezen kiakadok. Nekem sem yorkim, vagy egyéb divatkutyám van, még csak nem is fajtiszták. De NEM KORCSOK. Aranyos kis keverékek. Esetleg még azt mondanád, hogy sarkoncsinált. De korcs..pfff...én ilyet még csak olyantól hallottam, aki nem szereti az állatokat.

Akkor ha elpusztul az egyik kutyád, gondolom majd azt mondod rá: megdöglött...:S

Az ilyen embereket úgy hasba rúgnám...

2010. júl. 6. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/79 anonim ***** válasza:
35%
én mindenkinek részben igazat adok de magának jobban az utána is én írtam de ez az igazság ivartalanitani kéne azt a kutyát és nem lenne ilyen dolog de viszont az ténleg szíve joga mindenkinek hogy milyen kutya,honnan hoza stb..de a menhelyeket is sajnálom nagyon..ugy sajnálom nem tudok segiteni:(de ha mindenki hű társnak tekintené nem lenne az utcán a sok kutya.amugy 14 vagyok de a kutyák nyelvén értek én föleg ha szemeibe nézek abba a gyönyörü könyes szomorú szemekbe akkor olyan érzés fog el hogy legszívesebben feladnák mindent értük.ha nagy leszek akkor nyitok sok sok menhelyet hogy ne az utcán legyenek.most nekem nincs egy kutyusom se mert meg halt szegény kis szuzi és bigyo én barátomnak tekintetem már 2 éve nincs:(. de viszont kapok 2 hét múlva melyhelyről egy kis nem tom milyen fajta kutyust
2010. júl. 6. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!