Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Komolyan képesek egyesek...

Komolyan képesek egyesek megvenni a yorkit 60-100 ezer forintokért, ahelyett, h bemenne egy menhelyre és elvinne egy szerencsétlen sorsú, szeretetre éhes kutyát ingyen?

Figyelt kérdés

Én ezt nem értem. Mindenki odavan, h jaj yorki így, jaj yorki úgy (én speciel elve azt gondolom, h az NEM kutya, de nem akarok senkit megsérteni, ez vmi cuki kis házikedvenc, vmi hobbyállat, de nem kutya)

És az meg már teljesen elszörnyeszt, amikor vki agyon kényezteti a kis yorkiját, mert ruhácskákat aggat rá, és táskában hordja, szegény állat mit gondolhat? sztem az ilyen emberek gyermeket látnak ebben az állatban, esetleg egy gyermeket próbálnak pótolni vele...

na mind1, nem ez a lényeg, szal RENGETEG sanyarú sorsú korcs kutya lakik menhelyen, a legtöbb menhely már kénytelen visszautasítani a kutyákat, mert nincs se kaja, se pénz, se hely neki

nem lenne egyszerűbb bemenni oda, és legalább egyet kimenekíteni onnan, és hazavinni?

persze, megértem, h hozzám hasonlóan mások is lehetnek úgy, h bemennek egy menhelyre és legszívesebben az összes kutyát hazavinnék, mert sajnálják őket, na de mégis...

ha az a sok ember, aki kihajít az ablakon 100ezreket egy ilyen "kutyára", inkább bemenne egy menhelyre, és elvinne egy korcsot, sokkal jobban járna mindenki!

ez nem esik le senkinek?


2010. júl. 6. 22:14
1 2 3 4 5 6 7 8
 71/79 anonim ***** válasza:
100%

Nekem soha nem volt még menhelyi kutyám, de két keverékem is van/volt amiket ha nem hozok el a drága "gazdijuktól" menhelyen végzik. Az egyik már meghalt, de szép hosszú élete volt. A másik most 7 éves, és köszöni szépen nagyon jól van. ÉS van egy yorkim is. Mind két kutyámat imádom, és kutyaként kezelem. Táskája nincs, pórázon sétál mellettem és ha valaki megkérdőjelezné, hamar megmutatja, hogy igen is ő kutya. Én azért választottam ezt a kiskutyát, mert amúgy macska mániás voltam sokáig, de annak már vége...

Nem mondhatod meg egy dohányosnak, hogy a cigire költött pénzét inkább adja az árváknak. Nem mondhatod meg egy milliárdosnak, hogy a szerencsejátékra költött millióit adja inkább az éhezőknek. Miért mondanád meg bárkinek is hogy milyen kutyát tartson?

Mindenki úgy éli az életét ahogyan ő jónak gondolja. Sokkal nagyobb problémák is vannak a világban, mint hogy ki milyen kutyát tart.

2010. júl. 8. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/79 anonim ***** válasza:
73%

Az utolsó válaszoló a szívemből szólt!ÉS ugyan ilyen kutyáim voltak ill. vannak!

Táskánk van!De csak ha vonattal v busszal kell mennünk és esik...ilyesmi!Praktikus!

2010. júl. 8. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/79 A kérdező kommentje:

Normális ember látja a különbséget:


[link]


illetve:

[link]


vagy akár:

[link]


esetleg:

[link]


vagy talán:

[link]


és:

[link]


szóval ezek kutyák.



de EZ:

[link]


vagy EZ:

[link]


...nem kutya.

kutyának nevezhető, kutyára hajazó, de nem kutya, akkorsem.

divatállatok. puncinyalók.

((és igen, ha egy KUTYÁT szájkosárral, pórázon nem engednek be vmi boltba, akk az ilyen "kutyákat" miért engedik be, ha ott vannak a tünci kis rózsaszín táskában, masnicskával a hajukbak, pici pink mellénykében, aki Tündibündi, Angyalbögyörő, esetleg Piciszépség névre hallgatnak))

2010. júl. 9. 11:42
 74/79 A kérdező kommentje:
maga a FAJ megszégyenítői
2010. júl. 9. 11:43
 75/79 anonim ***** válasza:
65%

Rendben felfogtuk imádod a huskykat és utálod a yorkikat. Csak hogy tudd, a bécsi katasztrófa védelmiseknél szolgál yorki, és jól végzi a dolgát. Patkány fogásra lett kitenyésztve, ellenben a bichonokkal. Azokról miért nem szól a dolog. Nem beszélve arról, hogy van aki él hal a kutyákért, de csak kiskutyája lehet. Az nem vehet huskyt, mert csak kínozná szegénykét. Én nem szeretem sem a pincsit, se a kopaszkutyát, sem a dalmatát, sem a mopszot. Most én is tegyek ki kérdést hogy miért veszik ezeket?

Kedves kérdező! Teljesen provokatív és értelmetlen a kérdésed. Mindenkit szeretnél arról meggyőzni, hogy mennyire is jó utálni a yorkikat. Lehet véleményed, de tartsd meg magadnak, ha lehet. Hidd el nem fogsz kapni huskyt, normális huskyt 100 ezer alatt. És még te vagy felháborodva. Én 160 cm alatt vagyok, akkor én sem vagyok ember, én sem vagyok jó semmire???

Én csak egy fajta állatot utálok, de azt nagyon, és az az ember.

2010. júl. 11. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/79 A kérdező kommentje:

Már hogyne kapnék 100 alatt normális huskyt...

-.-"



PATKÁNYOZÓÓÓ XDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD

2010. júl. 11. 18:25
 77/79 anonim ***** válasza:
100%
Haggyátok a csudába, a kérdező magát minősítette a hozzászólásaival.
2010. júl. 13. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/79 A kérdező kommentje:
Koszi :D
2010. júl. 13. 17:42
 79/79 anonim ***** válasza:

Mi az hogy a yorkie nem kutya??????!!!!!!!!! attól még mert egy ismerősöd öltözteti még nem igaz hogy a többi is divatkutya!!!!!


Viszont egyetértek azzal hogy menhelyről nagyon jó ötlet kutyát venni.De ha mindenki menhelyi keverékeket mentene meg,akkor mi lenne a fajtatisztákkal? Akkor ők kerülnének menhelyre.Tehát onnantól a keverék nem lenne kutya.

Tudod,én hallottam hogy egy ember rettenetes körülmények között tartott vagy 50 csivavát és a szüleim beleegyeztek hogy ha jó lesz a bizim akkor majd kaphatok egyet,és a saját pénzemből tartom majd.De hát vannak olyan emberek akik tegyük fel menhelyen nem találnak hozzájuk illő kutyát,és egy fajtatisztába "szeretnek bele".


Tényleg sajnálom de én nagyon nem bírom ha valaki egy csivavára,yorki-ra,vagy mit tudom én arra a kopasz kutyára (nem jut eszembe a neve) mondja hogy nem kutya.

2012. jún. 2. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!