Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Tegnap elöt beoltattam a kis...

Tegnap elöt beoltattam a kis cicámat, és kapott féreghajtót én azt mondtam az állatorvosnak h nem férges de azt mondta ezt bekel adni neki féreg hajtó gyogyszer de észre vettem hogy a kakájába féreg van ez baj? Ma vettem észre

Figyelt kérdés
A gyógyszer kihajtja majd belöle? a féreg nem él döglöt kellene agodnom?
2022. jún. 18. 22:27
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ❯❯
 91/117 anonim ***** válasza:

#sok


...akkor lehet, hogy egyszerűen "csak" megtalálta a műfenyőt és azt kezdte el rágcsálni...


Tényleg jó lenne az a doki, de talán jó hír, hogy elkezdett távozni természetes úton...


Vigyázz magadra - nem tudom, mennyire erősödtél meg, nehogy rosszul legyél az úton hazafelé / dokihoz...

...jobb lenne, ha megkérnél valakit a feladatra, akár a barátnődet is - csinált hülyeséget, de alapvetően nem gondolnám, hogy rossz szándékú.

2022. júl. 24. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 92/117 anonim ***** válasza:
100%

Itt vagyok én is, bocsánat, hogy nem írtam tegnap. Egy barátnőm esküvőjén voltam tegnap, innen 300 km-re, és ott is aludtam, és csak most zuhantam haza.

Sajnálom, hogy a cicád beteg - de kérlek, ne szökj meg a kórházból. Ne kockáztatsd a saját életed, a saját gyógyulásodat. Azt írtad, hogy a kórházban még sétálni is csak akkor sétálsz, ha valaki veled van - nagyon veszélyesnek tartom, hogy a kórházból megszökve gyalog hosszú távot legyalogolj, súllyal a kezedben (a cica súlye, hiába kicsi, de súly). Plusz, nem kapod meg a gyógyszereidet, hiszen megszöktél. Kérlek, légy felelős a SAJÁT gyógyulásodért, és ne kockáztass egy már amúgy is félig meggyógyult kiscicáért a saját gyógyulásodat. Kérlek, kérlek, kérlek!!!

A medencecsontod meg a kezeid fájhatnak attól, hogy nagyon sovány vagy, és még az ágy is fájdalmat okoz. Milyen matrac van a kórházi ágyadban?

Vannak szobatársaid? Vagy egyedül vagy a szobában?


Sajnálom, hogy nem sikerült a szülinapi tortából enni. Az lehet a baj, hogy a gyomrod nem tűri most az ilyen nehéz, cukros-krémes dolgokat. Szerintem először meg kellene próbálnod csak sima vizet kortyolni, de két korty között tarts 5-10 perc szünetet. Amikor ez már megy, és nem hányod ki, akkor lehetne megpróbálni egy-egy falat puha ételt lenyelni, pl. krumplipüré, de itt is, két falat között tarts 5-10 perc szünetet. Rá kell venned a gyomrodat, hogy újra elfogadja a dolgokat - de ha hirtelen a gyomrodba zúditasz nehéz emésztenivalókat, akkor megint ki fog jönni. Ki kell cselezni a gyomrodat és rávenni, hogy újra elfogadja az emésztenivalókat. Tudom, rohadt nehéz türelmesnek lenni, de meg kellene próbálnod.

A laptop javítása mindig nagyon sokba kerül. Amikor nekem eltört az képernyő és a billentyűzetet összetartó rész, és elszakadt az inverter is, majdnem annyit fizettem, mintha egy újat vettem volna. Szóval el tudom képzelni, anyudék mennyi sokat fizettek a javításért. Azt meg tudod mondani, hogy milyen a laptopod? Úgy értem, mekkora a memóriája?


Jut eszembe, egyszer azt irtad, hogy 28-án van a szülinapod, és én fel is akartalak köszönteni - de ezek szerint nem 28-án van? Lemaradtam...


Kérlek, kérlek, ne szökj meg a kórházból. Ez NEKED veszélyes - és a cica már jobban van, játszik, kézből eszik már - ne kockáztatsd a saját gyógyulásodat. Kérlek, kérlek, kérlek!!!

Itt nagyon meleg van, 35-40 fokok tombolnak. Magyarország melyik részén vagy, nálatok is nagyon meleg van? Remélem, a kórházban van légkondi.


Küldök egy képet a mi cicánkról. Ő Krikett, 17 éves ivartalanitott vénkisasszony 😁 Az ő kedvenc szórakozása, hogy leteper minket akár az ágyra, akár a földre, csak legyünk vizszintesen, és rátelepszik a hasadra-mellkasodra, és igy alszik. A képen a férjem az "áldozat" 😁 [link]


Virtuális ölelést küldök, szorítom a kezed, hogy bátorítsalak és erőt adjak neked, és sok szeretettel gondolok rád ❤🌼❤🌼❤😺😸😻

2022. júl. 24. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 93/117 A kérdező kommentje:

Sziasztok. Meg néztem a cicádat nagyon cuki. De 28.kán lesz de aznap apa nem lesz ithon és nemis tudtam hogy felfognak köszönteni anya azt mondta azért köszöntöttek fel párnappal ezelöt mert az nap mindenki szabad vol.



Az komoly 300-kilóméterre az messze van. Itt eset tegnap az eső. De már nem eszik a cicám semmit csak mozdulatlanul fekszik. Egyedül vagyok a szobába. Volt egy kislány mellettem mindìg báránykákat számolt hangosan. Idegesített😆😆😆😆🤪🤪🤪. Már nincs itt nem tudom hol van lehet haza vitték multhét reggel felkeltem már üres volt az ágy. Szerintem kimenöt kapott. De holnap vizit után indulok haza. Van pénz nálam busszal megyek. Mutracos nem tul vastag.



Vigyázok hazafele az úton. Szilvi nem tudta hogy műfenyöfa tűlevelét ette. Azt mondta a szekrénybe van elzárva de a cica a szekrény hátuljábol mentbe. Levolt jöve a szekrény hátulja.ha nem bukokle akkor holnap megyek.



Tudom szép lassan fogok majd enni pizzát akarok enni éhes vagyok nagyon rohat éhes vagyok :(

2022. júl. 24. 23:51
 94/117 anonim ***** válasza:
100%

Jaj Istenem. Ne menj kérlek. Ne kockáztasd a te gyógyulásodat. Annyira aggódom. A kórház fel fogja hívni anyudat, amikor rájönnek, hogy elmentél. Bajt csinálsz anyudnak is, mert ott fogja hagyni a munkahelyét.

És bajt csinálsz magadnak is, mert nem kapod meg a holnapi gyógyszeredet délben meg délután meg este.

A pizza nehéz étel a gyomrodnak. Ki fogod hányni. Kezd valami könnyebbel. Krumplipüre. Esetleg tejbegriz.

Én biztos vagyok benne, hogy Szilvi nem akart rosszat. Ő nem igazán tehet arról, hogy a szekrány hátuljába bemászott a cica. A kis kölyök cicák felfedezó útra indulnak mindenáron, mindenhová. Amikor a miénk kicsi volt, akkor bemászott a légkondi csövébe és nem találtuk két napig (benti cica, soha nem megy ki), és csak csodálkoztunk, hogy eltűnt, aztán hogy honnan nyávog. Végül a szerelő mentette ki két nap után. Na onnantól kezdve, ha nem voltunk otthon, vagy nem tudtunk rá figyelni, akkor ketrecben volt (pár órára minden nap). A ketrec egy 3x3 méteres ketrec, a nappaliban volt, mert ott volt hely. Volt neki benne egy csomó játék, még futókerék is, és rohangálni és mászkálni is tudott benne, akkora volt, mint egy félszoba. Kb 2 éves koráig használtuk, utána megkomolyodott és nem mászkált veszélyes helyekre. De tudom, hogy ez nálatok nem megoldható, nincs hely. A mi ketrecünk ennél jóval szélesebb és mélyebb is volt, (akár én is be tudtam kényelmesen menni) de kb ugyanilyen magas. [link]


Nagyon vigyázz magadra- kérlek, ne szökj el.

2022. júl. 25. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 95/117 anonim ***** válasza:

#sok vagyok


Igaza van az előttem szólónak, nagyon nem jó, ha elszöksz.

Most a kórház felelősségel tartozik érted, és szólniuk kell szüleidnek, hogy elszöktél - lehet, hogy anyukád és apukád napját is elszúrja, és később jobban "őriznek".

...és valóban, a gyógyszerek, amik a kezelés része, szintén hiányozni fognak, ahogy az esetleges vizsgálatok, orvosi kontroll is.


Ne kockáztasd a saját egészséged!


A cica elvitelét pedig beszéld meg valakivel - bátyád, unokatestvéred, osztálytársad, senki nincs, aki el tudná vini?


Sajnos tudnak ilyesmit csinálni a kiscicák, nagyon kíváncsiak.

Ami azt illeti, az enyém is mászott múltkor a szekrény hátulján (pozdorja), ha itt lyukat talál, simán be fog mászni rajt... erről nem tehet Szilvi, gyakorlatilag észre sem vették a "csínyt".


Rendes ételre visszaállításhoz kelleni fog az orvosi tanács, ha itt az ideje, és valóban, először könnyű ételeket (könnyen emészthetőt) adnak és valószínűleg kis mennyiséget, fokozatosan növelve az adagot.

Lehet, hogy hülyeséget írok, de talán afféle nem túl zsíros húslevessel kezdeném - csak lével... de lehet, hogy ez sem a legkönnyebben emészthető étel.

...de kell a fokozatosság.


Nagyon, nagyon vigyázz magadra és mindenképpen írj, hogyan sikerült megoldani...

Kellene valaki, aki hozzáférhet a kulcshoz (nem idegen), és el tudja vinni... vagy mondjuk 9 előtt anyukád oda tudja adni neki a cicád... nem tudok jó ötletet, talán éjszakás nővérkét megpróbálhatod megkérni (reggeli műszakváltás előtt), bár ő már fáradt lesz reggelre...


A lebukási esély is nagyon nagy, még a kórházban is, és valószínűleg hamar szólnak a rendőrségnek is, hogy hozzanak vissza (személyleírással).

Ha van olyan személy, akivel jobb viszonyban vagy a kórházban, lehet, hogy vele meg tudod beszélni, hogy találkozzon anyukáddal még reggel és vigye el ő az állatorvoshoz.


Tényleg vigyázz magadra!

2022. júl. 25. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 96/117 anonim ***** válasza:
100%

#sok vagyok


Nem tudom, mekkora helyen élsz, de gondolom, valamelyik városban (kórház megléte miatt).

Esetleg azt nézheted még meg, van-e még a városban olyan álatorvos, aki tovább van nyitva és esetleg apukád vagy anyukád el tudja oda vinni.


Nálunk van olyan állatorvos, aki este 7

2022. júl. 25. 02:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 97/117 anonim ***** válasza:
100%

...ig rendel (véletlen elment az üzenet előbb telefonról), és több állatorvosi rendelő is van itt.


...szóval lehet, nálatok is van még akár olyan is, aki tovább van nyitva.

2022. júl. 25. 02:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 98/117 anonim ***** válasza:

#sok vagyok...


Szia!


Minden rendben van veletek?

2022. júl. 25. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 99/117 A kérdező kommentje:

Sziasztok haza mentem a 13:00órási busszal. Othonrol fel hívtam Anyut hogy ha a kórházbol keresik akkor haza jöttem ne aggodjon. Mivel csak leptopom van így nem tudom hívni de ithonról tudom a vezetékes telefonunkrol.



Anya azt mondta már úton van a kórházfelé mert hívták. Mondtam neki viszem a cicám az orvoshoz mondta várjam meg ott fel hívja a munka helyét meg a kórházat hogy nem kell a rendőrség... Meg vártam anyát és anya ideges is volt meg örült is hogy nem más hova mentem. Bevitük eggyütt az állatorvoshoz aztán anya vissza vozott a kórházba. 4 szurit kapot a cicám de az állatorvos meg volt némulva nem beszélt


Kérdezte anya mért kap olyan sokat? Annyit mondot merr ez kell. Kis cicának 4szúri kell mert megevett a fenyöfa tűlevelét? Én sem értem. Na mind1 anya vissza hozot a kórházba de az ápolók megijedtek de nem haragudtak rám. Az orvos az nagyon ideges volt hogy nem vették észre hogy el mentem. Eg azt hajtogatta ez hogy történhetett meg? Sajnáltam anyát hogy elkellet jönnie a munka helyröl. Amikor anyát hívták a korházbol egyböl hívta apát de mondta anya neki hogy mennyen a tárgyalásra mert bíztos benne hogy itvagyok a közelbe apa hívta a korházat és ordított a telefonba az ápolokkal.



Sirtam hogy nem akartam rosszat. De nem hagyhatom hozz rozi meg haljon. ☹🥺🥺🥺😼🤧😭😭😭😫😫😫😫a cicámért tettem hogy meg nézze egy orvos mert nagyon beteg és én nevelem az enyém én felelek érte. És anya azt mondta ha majd felnőtt leszek és majd ha lesznek gyerekeim akkor nagyon jó anya leszek. Az ápolok sem haragszanak rám de apátol meg ijedtek még az orvosis. Sajnálom meg kellet tennem már nagyon rosszul volt megse moccant mikor felemeltem. Anya sem haragszik. Rosszat tettem a jó érdekében aszt hiszem van ijen mondás. Vártam apát hogy ma jöjön be de nem tudot bejönni most fog még csak haza érni mert Érden találkozott két régi barátjával.



De tényleg. Anya mondta az állatorvosnak hogy a műfenyöfa tűlevelét ette meg, és azóta nem eszik megy a hasa és ki kakálja a tűlevelett de ma reggel már véresett fosott. És erre ad neki 4 inekciót meg sem vizsgálta hohy pl nem e lázas vagy valami. Meg ijen kismacskának nem sok az a 4 injekcio?? És azt mondta az állatorvos hogy majd lessz étvágya és fog majd enni de anyát kérdeztem még nem evett azóta sem. Próbálta megetetni de nem fogadja el a kajeszt.



Tudom hogy nehéz hejzetbe hoztam anyát de legalább így elengedte anyát. És anya sem volt mérges miatán látta hogy semmi bajom. Tudom hogy felelötlenül viselkedtem. Sajnálom ha csalódtatok bennem. Én így láttam jónak hogy minnél hamarabb vigyem el a cicámat az állatorvoshoz. De mikor fog enni? Haragszotok? Már nem fogok ijet csinálni.

2022. júl. 25. 22:05
 100/117 anonim ***** válasza:
100%

Nem, nincs harag részemről. De nagyon aggódtam. És nem tett jót neked (a te gyógyulásodnak) ez a kiruccanás. Ne felejtsd el, te sem vagy még jól. És most lehet, hogy nem engednek haza majd holnap. Sajnálom, de örülök is, hogy nem lett nagyobb baj.

Azt azért tudnod kell, hogy az is előfordulhat, hogy a mű fenyő levelei, mint egy tüske, átszúrhatta a beleit. Es akkor nem sok jóra lehet számítani. Reméljük, hogy ez nem történt meg, de következő pár nap ki fog derülni.

El tudom képzelni, szegény anyud meg apud szívinfarktust kaptak, hogy eltűntél. Tényleg ne csinálj ilyent többé. Tudom, hogy jót akartál, tudom, hogy Rozi sokat jelent neked.

Meg nem is mondtad, hogy Rozi hogy néz ki. Cirmos? Fekete-fehér? Háromszínű? Vagy azért Rozi, mert rozsdaszinű? Te már láttad az enyémet, te meg azt sem mesélted el, hogy milyen színű a szeme 🐱🐈


Remélem, már alszol, és holnap minden jobb lesz.

2022. júl. 25. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!