Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Tegnap elöt beoltattam a kis...

Tegnap elöt beoltattam a kis cicámat, és kapott féreghajtót én azt mondtam az állatorvosnak h nem férges de azt mondta ezt bekel adni neki féreg hajtó gyogyszer de észre vettem hogy a kakájába féreg van ez baj? Ma vettem észre

Figyelt kérdés
A gyógyszer kihajtja majd belöle? a féreg nem él döglöt kellene agodnom?
2022. jún. 18. 22:27
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
 51/117 anonim ***** válasza:

#48 vagyok


Ha túl leszel rajta, akkor előbb-utóbb helyre kell állnia a dolognak (normálisabb étkezés). Vannak olyan emberek is, akik fogyni akarnak, de önszántukból nem tudnak, emiatt végeztetnek magukon gyomorszűkítő műtétet - de van, aki ennek ellenére is képes idővel sokat enni (valamennyire kitágul a gyomor mindenkinél később).

Kicsit fel van borulva most az egyensúly nálad, de remélem, sikerül minél hamarabb helyrehozni.


Szerintem ne vedd el a játékait, valahol le kell vezetnie a felesleges energiáit.

Én van, hogy azt csinálom, hogy, amikor nem bír magával, odaadom neki az "egérkéjét", elvan azzal egy darabig akkor (ez kicsit nagyobb méretű, de azért picinek mondható, fehér plüss).

...meg szereti a kerek, csörgő labdákat pofozgatni.


Inkább ezeket kergesse mint a gazdi karmolást / harapást "játssza"...


Szerintem azért lett ilyen, mert már otthon érzi magát és iszonyat bátor lett, ismeri a terepet és élvezi... kicsit durvább játékot talált magának a kelleténél...


Nem tudom, mennyire jó ötlet megpróbálni ráfújni ilyenkor, ezt nem szokták szeretni... de kérdés, mit vált ki belőle.


Ilyen balesetek előfordulhatnak, az embernek sokszor hiába néz a lába elé. :)


A macska alapvetően húsevő, és figyelni kell, mert nem minden ételt ehet meg. Pl. csoki neki erős méreg, hagyma / fokhagyma is az, szőlő, koffein is.


Egyszer haveromnak mondta a doki, hogy diétáztassa kicsit (betegség kapcsán) a cicáját... ok, de mivel? - volt a kérdés.

...hát... főzzön neki csirkehúst és azzal etesse - igen, a macskának ez a diéta, jegyezte meg a doki... :)

Gyakorlatilag megvette a csirkemellet, megfőzte és azt adta neki (egyéb ízesítés nélkül).


Egyébként való igaz, a kóbor macska mindenfélét megeszik - pl. madarat, egeret vagy egyéb kártevőket, vagyis alapvetően húst fog magának. :)

Ja, és általában elég finnyásak a minőségre, vagyis a friss husi a jó neki - és megoldja... (fiatalon persze, idősen már nem elég gyors, hogy elég kaját fogjon magának)


Hosszabb távon biztosan jobb lesz a helyzet a cicával, most szerintem lefoglalni kellene és valahogy rávezetni, hogy ez neked nem jó játék... ő még nagyon gyerek ebben a korban.

2022. jún. 30. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/117 anonim ***** válasza:

Bocsánat a kései válaszért. Nem mindig tudok jönni.

Ha 28-án van a szülinapod, akkor pont nagy kontroll vizsgálatom van. Ami egy egész napos tortúra. Még telefonálni se nagyon tudok aznap. De 27-én felhívhatlak!

Örülök, hogy sikerült tiszta vizet önteni a pohárba. Igy anyudék is meg tudtak nyugodni, és te is tisztán látsz. Azt legalább megtudtuk, hogy jó esély van gyógyulni, mert el lett kapva időben és nem tudott teljesen leteriteni. Tudom, a kemo megkínoz, de sajnos ezt muszáj most, ez fog segiteni javulni. Meg kellene próbálnod használni az agykontrollt. Ez amolyan ön-szuggeszció, mintegy programozod magad arra, hogy a rákos sejtek eltűnjenek a szervezetből. Nem gyógymód, de lelkileg segíthet. Legalábbis nekem jobb kedvet csinál.

Köszönöm, hogy aggódsz a szívem miatt. Most stabil vagyok, de pl. nem szabad emelnem, hajolgatnom, és azért elég hamar kifulladok, amikor mondjuk van öt lépcsőfok, amin fel kell másznom. Még szerencse, hogy nem valami hegy tetején lakunk.😁 És akkor, a te születésnapodon csinált vizsgálatok fogják eldönteni, hogy lesz-e megint műtét.

A cicád igazi kölyökmacsek! Próbálgatja, ki a főnök a házban. Ebben a korban még nem igazán tudja, meddig mehet el a "verekedés"-ben. De a grabancát megfogva, kicsit megrázva, az olyan neki, mintha az anyukája tanítaná jó modorra, a macskamama is elkapja a nyakát és megrázza, ha túlzásba visz valamit a kölyökcica. Próbáld meg lefárasztani játékokkal, jobb, ha azokat kergeti és harapja, mint téged. Az én cicám már öreg, csak benti cica, szóval ő már nem igazán játszik, de amikor fiatal volt, akkor egy hurkapálcikára meg vékony botra madzagot kötöttünk, a madzag végére meg újságpapír-gombócot. Órákon át rohangált a papirgombóc után, és ha mi meguntuk és letettük neki a földre, akkor egyedül pofozgatta tovább. Persze a papirgombócot időnként pótolni kellett, de újságpapir mindig van, ami összegyűrhető :)))

2022. júl. 1. 05:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/117 A kérdező kommentje:

Sziasztok mond kettötök nek bocsi hogy nem írtam az unoka tesóm aszt hiszem hülyeséget csinál. De igéretett tettem neki hohy nem szolók rola senkinek. De szerintem sürgösen kéne szolnom anyának. Az unoka tesom úgy akar lefogyni hogy nem eszik 14napja nem eszik és guttalaxozik. Egy hete láttam tegnap megint találkoztam vele áthívott filmezni és akkor láttam h fogyott kérdeztem hogy hogyan fogytál le ijen gyorsan és azt mondta elmondja ha nem mondom el az annyáéknak meg az én szüleimnek sem mondtam jó nem mondom el megigérem nem mondom el. És elmondta szerintem anorexiába fog esni ha nem szólok róla valakinek még gyerek fejlödésbe van a szervezete 4hónappal vagyok töle fiatalabb szerintem befogom köpni ha nem ál le szerintetekis köpjem be?



Nem vettem el a cicámtol a játékát. És már nem harap engem le szokattam róla azzal h akár hányszor meg harapot rá vágtam a fejére és leraktam az ágyrol már nem harap ti jól vagytok..??



A báttyám nem fog neki csirke húst fözni mert egy lusta még magának se főz. Neki a felesége főz. :D meg anya vissz le kaját xD anya minden nap ott van náluk a baba miadt is. Fiatal a tesom csak 19 kórai eskűvö volt mert a felesége már terhes volt a kis Larával. Nah akkor járjon el a szám?? Mit szoltok ?

2022. júl. 3. 20:10
 54/117 anonim ***** válasza:

Huh, az unokatesód az veszélyes dolgot csinál. Kövér, és azért csinálja? A guttalaxozás alatt a hashajtót érted?

Gyakorlatilag tényleg veszélyes amit csinál, mert nem csak a testi fejlődését veszélyezteti, hanem az immunrendszerét is, és a szellemi kapacitását is. Plusz vannak visszafordíthatatlan folyamatok, ha a bélbolyhokat legyilkolja a hashajtóval. Valahogy nagyon óvatosan megkérdezheted anyudékat és akár Dávidot is, hogy "mit gondoltok, az unokatesóm mostanában sokat fogyott?" - és talán elkezdenek figyelni rá. Igy pedig nem is árultad el, de fel is hívtad a fogyására a figyelmet, és talán megállítják. Én nem mondanám ezt beköpésnek, hanem gondoskodásnak.

Amúgy, milyen filmet néztetek? Jó volt, tetszett?


Nagyon jó, hogy a cicád leállt a harapással. Muszáj tanítani őt, mert kölyök, és nem tudja, hogy mivel okoz fájdalmat neked. Ha meg jól viselkedik, akkor lehet lefárasztani a játékaival, hogy jobban aludjon mindenki :) Amúgy meg fiú cica, vagy lány? Milyen nevet adtál a neki?

2022. júl. 3. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/117 anonim ***** válasza:

#51 vagyok


Unokatestvéred tényleg hülyeséget csinál.

Hosszú távon nem működik, hogy nem eszik, és valóban, az anorexiások is valami hasonló dolgot csinálnak...


Valahogy rá kellene vezetni a szüleit, hogy figyeljenek kicsit rá... ez valóban az a helyzet, hogy azzal segítesz neki, ha "beárulod"...

...lehet, érdemes volna beszélni erről szüleiddel, lelkükre kötve, hogy kezeljék óvatosan az információt, ne derüljön ki semmiképpen, hogy tőled van (ne legyen emiatt rossz a viszony közted és unokatestvéred között) - normális esetben meg tudják ezt beszélni a felnőttek egymás között (bár néha a szülő /jelen esetben unokatestvéredé/ nehezen hiszi el elsőre, de gyaút akkor is felkelti), és alapvetően köszönet jár egy ilyen figyelmeztetés miatt...

Tehát te a saját szüleiddel legyél őszinte, és ők beszéljék meg unokatestvéreid szüleivel úgy, hogy unokatestvéred ne tudjon arról, kitől származik az információ valójában (ők is rá tudnak kérdezni, hogy fogyott-e, le tudják ültetni vacsorázni, oda tudnak figyelni rá).


Örülök, hogy sikerül nevelned a cicát. :)

Köszönöm, én rendben vagyok, remélem, te is jól vagy.


Végül bátyád fog vigyázni rá, amikor nem vagy otthon?

Szerintem legegyszerűbb, ha vesz neki valami korban megfelelő cicakaját.

...lehet kapni tasakos (nedves) ételt kiscicáknak (kitten vagy junior felirat), hasonlóképpen kiscicáknak való szárazat tennék ki neki friss vízzel, ebből bármikor ehet (nem romlik meg).

Cicakajára rá tud szokni, nem feltétlen baj, ha mást is eszik - bár a cicakajába bele szokták tenni a cica számára fontos "vitaminokat".


Igen, "járjon" el a szád, ne csináljon unokatestvéred hülyeséget, ne veszélyeztesse a saját egészségét.

Neked csak szüleidnek elég elmondani, bízd rájuk, hogy kezeljék jól a helyzetet, és mondd nekik, hogy unokatestvérednek ne áruljanak be - unokatestvéred szüleinek lehet, hogy tudnia kell majd róla, de kössék a lelkükre, hogy ne csináljanak köztetek feszültséget és lehetőleg őt se' támadják le, inkább figyeljenek oda a jelekre, mit csinál, ilyesmi - de a lényeg, hogy tudjanak erről, mert baj lehet belőle.


Egyébként túlsúlyos?

Ha igen, lehet ez részéről egy jogos gondolat, de akkor sem eszetlenül kell nekiállni, hanem segítséggel (olyan nincs, hogy nem eszünk, csak olyan, hogy megválogatjuk, mit, és milyen mennyiségben).


Ha nem túlsúlyos, akkor valóban lehet ez egy testképzavar és akár anorexia is lehet, amivel foglalkozni kell.

2022. júl. 3. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/117 A kérdező kommentje:
Nem kövér az uncsim. És nemos tudom hogy jött neki ez a hülye gondolat, nem fogom beköpni azt mondom anyáéknak hogy nem vetétek észre hogy zsófi levan fogyva ezzel a mondatommal majd fel hívom a figyelmüket mert anya meg a Zsófi anyukája testvérek. Az osztálytársam fog vigyázni a cicámra. Nem a Dávid. Dávid dolgozik ideje sem lenne ha van ideje akkor ithon van meg átjönnek a feleségével. Hát én nem tudom hogy jött neki ez az ötlet de veszélyes tiszta sovány még nem havizik de lehet hogy ezzel késleltetné aztis hogy meg jöjön neki mert 13éves az uncsim és meg kellene már neki ebbe a korba nekem sem jött még meg de én nekem a betegségem véget szerintem mert én az véget vagyok 36kiló hirtelen fogytam gyomorrák előrehaladott. Beszéltem neki erröl az oldalrol és azt mondta regisztrál ide direkt mondtam neki hátha ide több mindent fel ír hogy kideríthessek mindent. Van egy olyan érzésem hogy nem mindent mond el igen guttalax tabletát szed két szemet egyszerre. Aztis elmondta. De ha beköpöm akkor ö os beköp hogy ki próbáltam a cigit még tavaj nyáron a Szilvivel osztálytársammal
2022. júl. 3. 23:35
 57/117 A kérdező kommentje:
Holnap nem leszek ithon kórházba leszek lehet egy lét napot bent is maradok. A has fájás nem múlik és a kemo az meg kemény félnek anyáék hogy szarabul leszek ezért lehet bent maradok. Csak akkor Zsófival mi lessz? Tarzant néztük meg :D meg egy vicces filmet annak nem tudom a címét mert Netflixes egy nöröl szól aki kém és vicces egy dagi nöröl. Fel borul a motorral. Nem tudom a címét de nagyon jó
2022. júl. 3. 23:40
 58/117 A kérdező kommentje:
Kis lány a cicám. Anyának fogom mondani hogy zsifi levan fogyva úgyus szól Zsófi anyukájának h figyelje meg ebédkor vagy ijesmi abyának felhívom a figyelmét. Báttyámnak nem szolok mert ő más hogy gondolkodik egyböl azt mondaná ne okoskodjak elkel mondani meg hogy mit keres Zsófi kezébe guttalax. Átis menne Zsófival veszekedne de még az annyával is. Báttyám az kemény eréjes apámra ütött. Apám meg tudná már felis hivná Zsofi apját. Szóval maradt anya álmos vagyok jóéjt nektek
2022. júl. 3. 23:53
 59/117 anonim ***** válasza:

#55 vagyok


Megpróbálhatod, hogy elhinted a soványságát és figyeled, hogy mire jutnak vele, de tényleg jobb lenne közvetlen elmondani (mondjuk anyukádnak, ha vele jobban meg tudod beszélni). Nem ismerem a szüleidet (és az unokatestvéred szüleit), hogy elmondanák-e unokatestvérednek akkor is, ha meg vannak kérve rá, hogy legalább előtte ne mondják az érdekedben... érett felnőttnek illene megértenie, hogy ez ne történjen meg.


Neked kellemetlen a dohányzás esetleges kiderülése (nagyon sokan kipróbálják, ha csak 1-2 alkalom volt, az nem nagy dolog), de unokatestvérednek nagyobb baja is lehet belőle, ha nem látják a szülei, hogy baj van - ennyi áldozatot megér szerintem, hogy ne tegye tönkre magát... ez tipikusan az a helyzet, ami, ha kiderül, akkor nagyon mérges lesz rád, de évek múltán, utólag visszanézve már inkább hálás...


Igen, könnyen késleltetheti ez nála a havi dolgokat, sőt, aki érett nő, annál is elmaradhat, ha ennyire sanyargatja magát vagy csak más okból túl sokat fogy (ez helyreáll, ha a szervezet is túllendül a korábbi problémán)...

...viszont az első alkalom nincs pontos korhoz kötve, van, akinél előbb, van, akinél később jön el az idő teljesen normális esetben is...


Sajnos a kemo valóban kemény és közvetlen utána nem szoktak túl jól lenni az emberek... :(


Bocs, akkor félreértettem, amit írtál a cicával kapcsolatban, jó helyen lesz az osztálytársadnál szerintem, jó, hogy tudtad nevelni még otthon előtte.


A kislány cicádat majd érdemes lesz elvinni ivartalanítani, mert nem egyszerű bánni velük egyébként... gyakorlatilag, miután "nagy lány" lesz, el fog kezdeni bizonyos időszakokban éktelenül és hangosan nyávogni (benti cica esetén - kijárós cicánál pedig idővel hozza a kölyköket), ami elég hamar újrakezdődik, kiscicát meg gondolom, nem akartok... valahol olyan 6-8 hónapos kora körül kellene elvégezni az ivartalanítást, ha minden igaz.


Szerintem gondold át újra és beszélj anyukáddal, akár úgy, hogy "kezeld úgy, hogy nem én mondtam, de..." elmondanám, hogy nem szeretném, hogy az unokatestvérem megtudja, de szeretném, ha figyelnének rá, hogy ne legyen baja... anyukádat is megkérheted, hogy intézze úgy, hogy ne derüljön ki az információforrás...sajnos ez tényleg komoly dolog tud lenni, nem egy apróság. :(


Neked kitartást a jövő hétre, remélem, minél hamarabb hazaengednek és nem leszel olyan rosszul azért... drukkolok, hogy minden a legjobban alakuljon.


Neked is jó éjt és írj majd, hogy sikerült-e megoldani unokatestvéred problémáját valahogy.


Jó éjt és vigyázz magadra.

2022. júl. 4. 02:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/117 anonim ***** válasza:

#59 mindent leirt, amit én is akartam irni :)

Virtuális ölelés neked a következő napokon! ♥♥♥

Sok szeretettel gondolok rád, amig haza nem jössz. Remélem, a kórházban interneted - talán olvasol majd minket és írsz nekünk, ha jobban leszel ♥

2022. júl. 4. 04:59
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!