Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Tegnap elöt beoltattam a kis...

Tegnap elöt beoltattam a kis cicámat, és kapott féreghajtót én azt mondtam az állatorvosnak h nem férges de azt mondta ezt bekel adni neki féreg hajtó gyogyszer de észre vettem hogy a kakájába féreg van ez baj? Ma vettem észre

Figyelt kérdés
A gyógyszer kihajtja majd belöle? a féreg nem él döglöt kellene agodnom?
2022. jún. 18. 22:27
 71/117 A kérdező kommentje:
Sziasztok lehet hohy le hogy le fogják tiltani az oldalam mert az unoka tesom tegnap belépépet és hülyeséget írtkk?. Ezért lehet letilt a cicám neve fif majd ki írok rola valamit így majd meg találtok
2022. júl. 11. 07:14
 72/117 anonim ***** válasza:

Vigyázz, ne mondd el senkinek a jelszavadat.

Virtuális ölelés, szeretettel gondolok rád, írj majd, hogy vagy.

2022. júl. 11. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/117 A kérdező kommentje:
Sziasztok még nem tiltottak le és remélem nemis fognak. Hogy vagytok? Én jobba. Az unokatesom még mondíg fogyozik szedi a hashajtótis már elég vékony meg kéne álnia a szüleire bem halgat hiába eröltetik neki az ételt. Volt olyan hogy az apukája azt mondta addig nemálszfel mig megnem eszed és 4óra hosszát ült ott és nem ette meg már sírt de akkor sem ette meg az apja nagyon idegesvolt orvoshoz fogják vinni monfta ma volt bent nálam.
2022. júl. 11. 23:38
 74/117 anonim ***** válasza:

Szia!


(#68 vagyok)


Ha unokatestvéred a te fiókoddal lép(ett) be, akkor csinálj egy jelszó változtatást és ne mondd meg neki az újat (csináljon saját fiókot).


Szerintem első körben csak törlik a bejegyzést amúgy, ha nagyon hülyeség volt.


Ez tényleg anorexia lehet nála... :S

Nem ismerem közelről a problémát, de nem egyszerű sajnos jobb belátásra bírni ilyenkor az embert... tényleg úgy tűnik, hogy muszáj lesz orvoshoz vinniük, mert nem játék, amit csinál... gyakorlatilag a saját életével "játszik" elég durván... nem ő egyedül esett bele ilyen problémába és meg lehet oldani (sokakat kikezeltek már), de nem tudom, hogyan csinálják.


Egyébként nem mond indokot, miért nem eszik? ...vagy kérdésre csak ideges lesz?


Köszönöm, én jól vagyok, csak álmosan...


Örülök, hogy jobban vagy, remélem, közeledik a hazaengedés ideje is már, és minél kevésbé lesznek tüneteid.


Szerintem unokatestvéreddel figyelj arra, hogy maradjatok jóban (nem feltétlen kell nektek veszekedni a problémáján, ha nagyon rosszul veszi), a lényeg, hogy legyen mellette azért valaki... esetleg próbálj majd tudakozódni a felnőttektől, hogy mit mondott a doki, miként tud segíteni ilyen esetben a család, hogy vissza tudjon zökkenni a normális életbe...


Cicád jól van az osztálytársaddal?

Mennyire barátkoztak össze?


Írj majd később is, hogy hogy vagytok.

2022. júl. 12. 04:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/117 anonim ***** válasza:

Nagyon örülök, hogy jobban érzed magad! Talán pár nap és hazaengednek. Otthon mégsokkaljobban fogod érezni magad!

Sajnálom az unokatesódat. Ez tényleg egyfajta betegség, és akár bele is halhat, ha nem viszik orvoshoz. Az sem vidám dolog, ha annyira tönkreteszi magát, hogy a végén kórházba kerül. Az mondjuk biztos kegyetlen érzés, hogy "addig nem állsz fel..." és szerintem csak dacot váltott ki belőle. De neki mindenképpen segítségre van szüksége, mert tényleg haltak már bele túlzásba vitt fogyókúrába. De ő nem is kövér, valahol irtad, hogy normális sulyú, akkor miért gondolja, hogy fogynia kellene? Remélem, tényleg elviszik orvoshoz!

Most, hogy jobban vagy, mivel töltöd a napot a kórházban? Gondolom, van egy csomó vizsgálat meg minden, de amikor sem a dokik sem a látogatók nem zavarnak, akkor mit szoktál csinálni? A telefonodról írsz, vagy van egy laptop veled? És mit szeretsz böngészni az interneten?

Remélem, jól gyógyul a műtéti heg és hamar hazaengednek. Mégiscsak otthon a legjobb ❤ Mit mondanak, most változni fog a kórházi "beosztásod"? Úgy értem, a szülinapodon talán mégiscsak otthon leszel? Vagy még nem tudják, attól függ, hogy milyen lesz az eredmény?

Jujjj, bocsánat, hogy ennyi sokat kérdezek. Sokszor gondolok rád, legyél jobban és jobban! Virtuális ölelés neked, továbbra is fogom a kezed virtuálisan, és valóságosan sok szeretettel gondolok rád! ❤❤❤

2022. júl. 12. 05:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/117 A kérdező kommentje:

Sziasztok mindenkinek. Hát szoktam rajzolni meg napközben néztem az Alkonyat-Hajnalhasadás 2.részét. játszok a laptopon minden félet. Nézem az Uzumaki Narutot az a kedvenc sorozatom de már sokszor végig néztem már a következö generációtis a Borutot de annak nincs sok része és azért Narutó a kedvencem mert ő soha nem adja fel és megmutatja a világnak hohy őlesz a hokage és mindenki felfog majd rá nézni imádom ezt a mesét. Meg szoktam nézni a winx-et aztis szeretem sorozat film de van mesébe is. Mesébe annyira nem izgalmas filmbe jobban tetszik hát nem tudom hogy haza e engednek szerintem nem mert valaméknak lázas voltam és nem bírom a kemót a kemó után hosszú ideig rosszul vagyok nagyon legyengít hányok. Amióta meg mütöttek nem volt kemó hálistennek a gyomorszonda etetést már nem igazán türöm el mert mindíg ugyan oda hejezik ezt a valamit és fáj nemszeretem hízni nem hízok ez a rák nem tünik el sajnos ráment a vakbelemre. Volt már ezelöttis mütétem hogy eltávolították ezt a valamit nem tudom a nevét de akkor nem kellet eltávolítani semien szervemet ezt jólirom hogy szervemet? Remélem igen xD hát aludni szoktam meg sétálni ha anya vagy apa bejön hozzám akkor sétál velem egyedül nem merek ez lehet vicces.🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰❤❤❤❤❤❤❤



A cicám jólvan írunk a szilvivel minden nap jólérzimagát. Laptoprol írok nincs nálam mobil. Azt mondta Szilvi hogy rossz a cixám mert felugrott az asztalra és bele evett a tányérjába ez igaz othonis ezt csinálta.....Énis ölelek benneteket és énis szoktam rátok gondolni. Én lány vagyok Vandának hívnak. És benneteket?



Az unokatesómmal nem vesztünk össze csak magáról írt ki anorexiával dolgot vagy kérdést hogy segítséget kérjen vagy ijesmi ezért nem haragudtam rá. Nemis értem mért törölték az adminnak mért volt vele baja. Nem értem :s nem volt kövér az uncsim nemértem mért vette a fejébe eztet. De már ma evett borsó fözeléket. Hálidtennek de csak azért evett mert az osztálytársa apukája a doki abban a kórházba ahova vinni akarták Zsófi meg mondta hogy ö oda nem megy mert akkor az egész iskola meg tudja hiába van nyáriszünet az apja elmondja Arnoldnak arnold meg majd az egész 7.b-nek azt meg nem akarja de Zsófi apja mondta hogy Arnoldnak nem fogja elmondani.mi az a kórházi beosztásom? nem hiszem hogy ki engednek nem tudom anya azt mondta majd ha nem leszek fal fehér akkor majd pár napra haza engednek



Ja és van egy olyan sejtésem hogy amit megevet az uncsim a borsó fözeleket azt szépen ki is hányta vagy hashajtót szedett be rafinált az uncsim az anyukája hiába dugja el bemegy a gyógyszertárba és vesz magának és úgy eldugja hogy azt senki nem találja meg. Nagyon rafinált volt egy játék pisztoja tavaly gojos volt azzal lötte az ablakábol a madarakat az apja észre vette és elakarta töle venni és úgy eldugta hogy az apja nem találta meg és hiába mondta neki az apja hogy ad ide most zsofi azt mondta nem játszok vele csak ne vedd el ha megin meglátod hogy a kezembe van akkor magamtol oda adom. Mondta apja jólvan de csak azért mert az én apám ott volt és menniük kellet valahova a lényeg az hogy a zsófi a játékpisztojt az apjáék szóbájába rejtette nem a sajátsába. Rafinált huncut minden hájjal meg van kenve :D csak az én uncsim :D én mostanába nem vagyok rossz de régen azvoltam.

2022. júl. 13. 22:48
 77/117 A kérdező kommentje:
Nem mond okot hogy mért nem eszik annyit mond mint a bolondok. Nem érdekel a kaja hallani sem akarok róla szarok a kajára nincs rá szükségem. Ennyit mond. Anya mondta neki tegnap hogy Zsófi rendeljek neked egy pizzát vacsorára azt mondta nem soha annyit nevettem mikor anya elmesélte mert tegnap zsófi nálunk alut anya vigyázott rá mert a szülei elutaztak de ma anya borsó fözeléket csinált és evett belöle zsófi.
2022. júl. 13. 22:53
 78/117 anonim ***** válasza:

Jaj de jó, ilyen sokat irtál ♥

Azt hiszem, a kórházi beosztásod változott, és úgy értettem, hogy a tervezett, beütemezett kezelések ideje változott. De írtad is, hogy most nem kapsz kemot egy pár napja, szóval a "beosztás" változott :) Talán hazaengednek a szülinapodon is otthon lehetsz majd, ha az előzetes beosztás változik :) Egyelőre várni kell a műtét után - aztán majd jobban fogjuk tudni. De nagyon drukkolok, hogy jól gyógyuljon a műtét és utána jobban tudod elviselni a kemot is, ami segit legyőzni ezeket a rossz sejteket, és haza tudsz menni majd.


Zsófi kérdését talán azért törölték, mert kiirta, hogy hány éves? Vagy mert sok anorexiás kérdés van fent, és azonosnak vélték valami másik hasonló kérdéssel? Egyébként MINDEN orvost orvosi titoktartás kötelez, és nagyon szigorúan büntetik, ha valaki megoszt egy betegről bármilyen információt valakivel - még a feleségével vagy a gyerekével sem oszthatja meg, még azt sem, hogy Zsófi ottjárt, nemhogy a betegségét. Szóval Arnold nem fogja megtudni, hogy Zsófi az apukája betege. A zöldborsó főzeléket imádom...hú de ennék egyet most :D

Te is megpróbálhatod Zsófit befolyásolni, hogy mégiscsak egyen. Vitamin és ásványianyag-hiányosan csak ő is beteg lesz. Megjegyzem, a fiúk sem fogják szeretni őt, ha túl sovány.


Teljesen megértem, hogy egyedül nem akarsz sétálni, ez nem gyávaság, hanem bölcs vagy. Nyilván gyengébb vagy a kemo miatt, és főleg most a műtét után nem vagy a legjobb formában, és nagyobb biztonságban érzed magad, ha anykáddal vagy apuddal sétálsz. De, ha nem akarsz falfehér lenni, menj oda az ablakhoz minden nap tiz percre süsse a nap a bőrödet. Csak csukd be a szemedet, ne nézz a napba, mert megvakithat. És ne tovább, mint perc, mert az UV sugarzás ilyenkor nyáron nagyon erős. A filmek aranyosak, amiket irtál, hogy nézed. Én nem nézem ugyan, mert nem sok időm van. De a szomszédomék nézik, és ők is azt mondták, hogy azért szeretik mert sohasem adja fel, és akarattal le tudja győzni az összes bajt. Játszani én is szoktam, mondjuk főleg akkor, amikor utazom, és nincs mit csinálni, még az ablakon se tudok kinézni, hogy bámészkodjak. Nekem a kártyajátékok, a szójátékok, a kirakós puzzle játékok a kedvenceim, ahol ki kell találni a megoldást. Ott, ahol lőni kell és megölni valakit, hogy én nyerjek, azt nem szeretem. Túl sok lövés dördül el manapság és én inkább maradok a logikai játékoknál. De mindenki mást szeret, és ez így van jól :)

Mit szoktál rajzolni, és milyen módszerrel rajzolsz? Úgy értem, ceruzával, tussal, szinesen, vagy fekete-fehéren? Van egy barátnőm, ő is rajzolt, amikor iskolába jártunk, és most illusztrátorként dolgozik. De fali képeket is készít tussal.

Hányan vagytok a szobában, jók a szobatársaid?


Örülök, hogy a cicád jól érzi magát, mert ha az asztal tetején ugrál, akkor az azt jelenti, hogy biztonságban érzi magát. Remélhetőleg Szilvi szülei nem fognak haragudni rá, hanem megtanitják neki, hogy ne ugráljon fel :) Persze kölyökcica, szóval eltart egy darabig majd :D

Mennem kell most. Remélem, jól alszol, gyógyító álmot álmodsz - már hajnali fél három. Virtuális ölelés, virtuálisan fogom a kezed, és sok szeretettel gondolok rád. 🌼🌼🌼

2022. júl. 14. 02:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/117 A kérdező kommentje:
Ki írta hogy 13 :D
2022. júl. 14. 06:45
 80/117 anonim ***** válasza:

Szia!


(#74 vagyok).


Örülök, hogy ilyen sokat írtál, remélem, ez azt is jelenti, hogy azért kicsit jobban érzed magad.

A kemót senki sem bírja, mindenki rosszul érzi magát utána és mindenkit legyengít... ez sajnos ilyen, megviseli a szervezetet.

Azért adják a kemót, mert szeretnék elérni, hogy eltűnjön nálad ez a probléma, persze a műtéttel is ezen próbáltak segíteni.

A vakbél az nem igazán szerv, senkit nem zavar, ha nincs ott - ettől nem lettél kevesebb.

Van olyan szerv is, aminek a hiányában nem lesz különösebb gondod, de funkciójuk van... a vakbél gyakorlatilag nem ilyen, legalább a jövőben nem gyullad be és nem kell kivenni emiatt.


Nem baj, ha óvatos vagy és nem sétálsz egyedül emiatt, de nagyon jó, hogy szüleiddel sétálsz - fontos, hogy ne gyengülj le, és minél hamarabb kezdd el visszanyerni az erődet.


Igen, a fiatal cicák tudnak rosszak lenni, keresik a lehetőségeket (pl. az asztal teteje), és elég jól is tudnak ugrálni ezen helyek között. :)

...esetleg a szekrény tetejét is megtámadják (mint afféle hegycsúcs)...

Engem Zsoltnak hívnak.


Ez sajnos nem olyan egyszerűen érthető dolog (unokatestvéred sem tudja megmagyarázni szerintem)...

Az jó, hogy evett egy kis főzeléket, nagyon remélem, hogy nem vett be hashajtót utána és nem hánytatta meg magát... sajnos kitelik az alapján, amit írtál. :(

Nem értek hozzá, de eszerint már ő is elismeri, hogy ez nem normális dolog (van egyfajta szégyenérzet benne az osztálytársai előtt)... lehet, hogy ez egy pozitív fejlemény talán.

Az orvos (osztálytársa apja) elvileg nem beszélhet a fiának az osztálytársa problémájáról, de külön meg is kérném, hogy ne tegye.

...szóval ettől azért nem kellene félnie unokatestvérednek.


Jobbulást, tényleg odamehetsz pár percet az ablakhoz a Napra, vigyázva arra, hogy ne égjél le azért (kevés napot láttál mostanság szerintem).


Gondolok rád és szorítok, hogy minél jobban legyél, lehetőleg otthon.

Remélem, a szülinapodra kiengednek.

2022. júl. 14. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!