Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Tegnap elöt beoltattam a kis...

Tegnap elöt beoltattam a kis cicámat, és kapott féreghajtót én azt mondtam az állatorvosnak h nem férges de azt mondta ezt bekel adni neki féreg hajtó gyogyszer de észre vettem hogy a kakájába féreg van ez baj? Ma vettem észre

Figyelt kérdés
A gyógyszer kihajtja majd belöle? a féreg nem él döglöt kellene agodnom?
2022. jún. 18. 22:27
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 41/117 A kérdező kommentje:

37. Köszi hogy írtál meg fogadom a tanácsod a grabancánál fogva fogom tanítani remélem beválik.


Anyúékkal meg az a baj hogy nem fognak velem beszélni a betegségemröl mert amikor meg tudtam h Rákos vagyok akkor sem mondták meg egyböl. Amikor ithon meg suliba töbször rosszul lettem vérzet az orom elájultam kihánytam mindent fájt a hasam hirtelen sovány lettem fájtak a csontjaim elmentünk a korházba meg vizsgáltak aszt mondták bent tartanak meg figyelésen osztályra rakott az orvos. Hiába kérdeztem hogy minek tesz osztályra minek mi a baj. Kiszáltam a liftböl oda mentem az ápolo nőhöz és meg kérdeztem meik részlegen vagyok azt mondta onkológia mondtam jó vissza mentem anyáékhoz kérdeztem egyböl mi az az onkológia azt mondták a kórház eggyik részlege kicsim . Az interneten kerestem rá meg az egyik kislánynak nem volt haja. Innen már tudtam az orvos bejött hozzám szolni h holnap reggel 3 vizsgálat lessz mondtuk jó vizsgálat után derült ko h Rákos vagyok amit nekem nem mondtak anyuék nem mondták el majd kb amikor kezdett hulni a hajam akkor mondta el anya meg apa és én azt mondtam tudom. Anyáék nem fognak úgy kezelni mint egy felnőtett és tudni akarom h mivan most mindenféle képen tudni akarom ha anya elmegy dolgozni akkor befogok menni a szobájába és ki kutatom a korházi leleteimet. És elolvasom és mikor haza jön vagy majd reggel mikor apa nem lessz ithon majd elé rakom és meg fogom neki mondani h ennyit nem tudtál nekem elmondani fel tudom fogni. Ezt fogom csinálni nem baj hogy nem mondják el majd kikeresem és elolvasom titokba ennyi mást nem tudok kitalálni.



Nagyon szépvolt a történet amit írtál a cicárol hogy meg gyógyult énis meg fogok minden képpen már volt 4mütétem és jól vagyok megoldom szeretnék szeptembertöl suliba menni hiányoznak a barátaim a tesiora a játszás. Ithon csak fekszek meg rollerezek de aztis csak itt az udvarba ucára kise mehetek egyedül. Meg hamar fáradok.



Amikor befekszek a kórházba akkor infuzióra kötnek van meg szondánát etetnek mivel nem tudok enni a hajam fáj meg egyáltalán nem vagyok éhes orszonda van bekötve. Meg át tolnak kemoterápiára az kb 15perc ott csak egy hekbe kell feküdni mozdulatlanul nem vészes csak a kemo után fél ora kb és sugárba hányok és nagyon legyengít teljes mértékkel. El mondom Gyomorrákom van. 33kg vagyok nem tudok enni nem kel enni meg volt már 2 mütétem és jol vagyok de sokat sírtam akkor meg akartam halni. De már nem akarok.



Szia 39. Anyámék miattam veszekednek onnan tudom mert halgatozok és hallom hogy jövöhonapba van a szülinapom és meg tudják e tartani vagy ép megin müteni fognak meg h ez tul sok gyógyszer amit bekel vennem elvagyok töle kábulva meg ijenek hallom meg hogy nézzenek másik korházt. Apa akar másik korházba vinni azt mondja nem figyelnek úgy oda rám. Hallom Anya meg azt hogy nem kell máshova vinni mert itt a közelbe vagyok betud jönni minden nap. A koromat azt nem írhatom ide ezt te is tudod ;) letilt az oldal xD

2022. jún. 26. 20:09
 42/117 A kérdező kommentje:
4 mütétet akartam irni oda is ahova 2 írtam csak apu bejöt és gyorsan nyomtamm a gombot lehajtottam a leptopot nem szabad apu meg lássa. Majd nem lebuktam mikor fel hajtottam akor már nem figyeltem h 2írtam oda bocsi
2022. jún. 26. 20:15
 43/117 anonim ***** válasza:

#40


Kelleni fog kitartás is a cicaneveléshez. :)


Egyébként a felnőtt / gyerek kezelés más esetben sem egyszerű, általános esetben sem feltétlen egyszerű a szülőnek elfogadni, hogy a gyereke felnőtt (ill. a felnőttség határán van)... persze esetedben kicsit összetettebb a háttér és alapvetően fiatalabb is vagy, de vannak olyan esetek, amikor az ember az átlagosnál hamarabb megkomolyodik, és igazad van abban, hogy tudnod kellene neked is, mi történik a szervezetedben.


A leletekkel az a baj, hogy általában nem túl jól érthetők olyan ember számára, aki nem orvos, sokszor tele vannak idegen szavakkal.

...és sokszor nem árt, ha van valaki (orvos), aki értelmezi ezeket az ember számára, és tudja hová tenni (mi mekkora probléma, milyen kezelési lehetőségek jöhetnek szóba, esetleg milyen kilátások)...

Lehet az egy lépés, hogy megkeresed a leleteket és megpróbálsz kihámozni belőlük valamit, de tényleg kellene egy hozzáértő is ehhez.


Érthető, hogy nagyon bánt és zavar, hogy nem beszélnek őszintén veled erről a szüleid, de azért próbálj meg velük finoman bánni - nekik sem jó érzés az, hogy küzdened kell ezzel a problémával és valószínűleg ők is eléggé rosszul érzik magukat emiatt - tényleg védeni akarnak azzal, hogy nem mondanak el mindent, de azt nem feltétlenül tudják, hogy te meg ezen tipródsz és idegeskedsz, hogy mégis miért nem kezelnek teljes félként ebben a témakörben...


Lehet, hogy azt tudnád tényleg megcsinálni, hogy előkeresed a leleteket és beszélsz anyukáddal, hogy meséljen egy kicsit a dolgokról... nem egyszerű ez neki sem, és lehet, hogy nem fogja tudni, mit mondjon vagy hogyan kezdjen bele - próbáld nem megbántani, csak elmagyarázni neki, hogy szeretnél tisztában lenni mindennel...


Az tényleg fontos, hogy a diagnózistól és kilátásoktól függetlenül is meg kell próbálni valami pozitívat találni és nem elkeseredni nagyon...


Tesióra nekem nem hiányozna :), persze megértem, hogy ezek hiányoznak neked - barátok, játszás jó dolgok. Sajnos a hamar fáradás benne van a pakliban ilyenkor, remélem, hamarosan erőre kapsz és én is remélem, hogy szeptemberben kezdhetsz az osztálytársaiddal.

Az mindenképpen jól hangzik, hogy írtad, talán egy héttel tovább is maradhatsz otthon, talán egy kicsit jobb az aktuális helyzet az előzetes várakozásokénál.


A kemo sajnos eléggé agresszív dolog, általánosságban is legyengíti a szervezetet, amellett, hogy a rákos elváltozás gyengítése / terjedésének akadályozása a cél.

Írásodból azért azt látom, hogy harcolsz, amennyire lehet, ez mindenképpen jó dolog.


Amit a végén írsz, abból is látszik, hogy apukád és anyukád is szeretné, hogy minél jobb legyen neked, persze ők sem tudják, hogy mi lenne a jó megoldás (pl. másik kórház jobb lenne vagy sem)...


Tudomásom van ismerősöm által valakiről, aki átesett egy elég komoly problémán... én személyesen nem igazán találkoztam vele (azt is még korábban), nem is tudom, hogy pontosan milyen problémája volt, csak elmondás alapján tudok néhány dolgot... Neki valamiféle emésztőrendszeri gondja volt, ami miatt folyamatosan fogyott... volt neki is több műtéte, de ettől függetlenül fogyott tovább - elért egy olyan szintre, hogy gyakorlatilag csont és bőr volt, munkáját nem tudta elvégezni (fizikai erőre is szükség van hozzá és annyira legyengült)... és volt egy időszak, amikor még az orvosát sem tudta elérni (nem válaszolt a megkeresésére)... egy idő után kb. félve kérdeztem, hogy mi a helyzet vele, mert egyre csak azt hallottam, hogy csont sovány és nincs ereje.

Ellenben idővel elkezdett erősödni, felszedett némi súlyt és most már újra képes dolgozni is - az ő helyzete elég kilátástalan volt, és idősebb is nálad, de sikerült neki felállni egy nagyon nehéz problémából, amikor már mások lemondtak róla.


...légy erős, és remélem, neked is sikerülni fog visszakapni a rendes életed és barátaidat minél hamarabb, én drukkolok, hogy csak egy rossz emlék legyen az egész később visszagondolva rá.

2022. jún. 27. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/117 anonim ***** válasza:
100%

Júliusban születtél? Melyik napon? Én 6-án :)

Megünnepeljük együtt ♥♥♥

Az orvosi papirokat nagyon nehéz értelmezni. Telerakják "titkos" latin szavakkal, röviditésekkel, olyan utalásokkal, amire szinte képtelenség rájönni. Amikor én megpróbáltam az enyémet értelmezni, akkor nekem az jött ki, hogy a túlélési esélyem rendkívül alacsony. Ez volt 2016-ban, én egy örökletes szívbetegségben vagyok. Azóta is járok sétálni, néha úszni, igaz, egy Balaton átúszásba nem mennék bele, meg egy maratoni futásba sem indulnék, de a napi 3-4 km séta simán megvan, pedig amit a papiron olvastam és az interneten kiböngésztem, az alapján már meg kellett volna halnom. Aztán találkoztam végre egy normális orvossal, aki elmagyarázta, hogy igen, meg kellett volna halnom, amennyiben - és mutatta a papirt - ezt és ezt a műtétet nem csinálták volna meg. És ott volt egy bonyolult latin szókapcsolat és rövidítés, amit én félreértettem és félre forditottam az interneten, és okozott nekem két éjszaka kétségbeesést, hogy heteken belül meghalok. Szóval megnézheted az orvosi papirokat, de én mégis inkább a papirokkal egy orvost kérnék meg, hogy magyarázza el, ne egyedül csináld. Anyudék meg nyilván agyonaggódnak, lehet, hogy ők sem képesek igazán jó válaszokat adni. Talán a legjobb lenne, ha anyud és te közösen ülnétek le egyszer az orvosnál és az orvos kettőtöknek magyarázná el a papirokat.

A gyomorráknak nagyon sok fajtája van, de jól gyógyíthatóak. Szóval neked is jó esélyeid vannak, még akkor is, ha most néha nehéz a kezeléseket elviselni. És ne feledd, a cicád számít rád.

2022. jún. 27. 03:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/117 A kérdező kommentje:

Szia 43 bocsi hogy későn írok fáradt vagyok sokat alszok meg fekszek. Elöre haladott gyomorrák már 2hónapja gyomorrákom vol mielöt mi meg tudtuk volna. Hányás hirtelen fogyás orvérzés hasfájás fájtak a csontjaim. Nem anyáék hibája. Én nem szoltam nekik ezekröl a tünetekröl. Mert a csont fájást gondoltam csak a foci miadt. A hányást meg hogy sok a stresz a fogyást meg azért mert fejlödésbe vagyok így változik a testem meg h nincs étvágyam 1nap egyszer ettem aztis csak ha apa veszekedet velem. Én messze vagyok a felnötség határán. Ezt az oldaltis úgy használom hogy anyuék nem tudják . Amikor 3hónapja kb jöttem haza a focirol akkor egy fiu volt a buszmegbe akitöl meg kérdeztem mikor jön a busz az volt fent ezen az oldalon és meg kérdeztem töle hogy ez az új facebook. És aklor ö magyarázta el nekem.



Szia 44. Amint tudok nekedis vissza írok leragad a szemem. Meg majd le írom aztis h erre hohy jöttem rá.

2022. jún. 28. 23:41
 46/117 anonim ***** válasza:

#43


Alapvetően ez egyikőtök hibája sem, persze jó lett volna, ha előbb kiderül.

Mennyi ideje kezelnek vele egyébként - 3-4 hónapja?

A tünetek nagy része, ha jól értem, mára eltűnt nálad.


Jobban érzed azért magad mostanság valamivel?


Kitartást mindenesetre, és remélem, egyre jobban leszel.


Írj majd azért időnként a cicáról, ha eszedbe jut - mármint hosszabb távon is.

2022. jún. 29. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/117 A kérdező kommentje:

Szia 43 5 hónapja tart. hasfájás meg étvágytalanság meg fejfájás fáradtság gyengeség ennyi a panasz néha elájulok de ha akkor ithon vagyok akkor bevisznek a korházba. Hát a macskám nagyon rossz egyre rosszabb már karmol meg harap is anya azt mondta lehet vad macska. És fáj a harapása nemis tudtam hogy harapnak xD rendesen támad mit csináljak vele? Felemelem a grabancánál aréb rakom de annál jobban csinálja Te hogy vagy?



Szia 44. Hogy tartsuk eggyütt a szülinapunkat? Nekem 28.kán van és én addigra már korházba leszek. Komoly amit le írtál örökletes szívbetegség ez durva de már jól vagy? figyelj oda magadra vigyázz magadra és a balatont ne úzd át veszéjes. Nekem a báttyám mondta el ö vigyázott rám rossz napja volt 19éves és idegesen jött át hozzánk és tudom ha ideges akkor kimond mindent :D mondtam neki Dávid elkel mondanod ennyi jár nekem ha anyáék nemis akkor mondel te a hugod vagyok meg kell értened hogy fontos nekem hohy tudjam a részleteket az állapotom kapcsát és ha te lennél ijen helyzetbe??? Én elmondanám mert ez rólad szol... ezt mondtam neki és leültetett és elmondta bement a konyhába oda volt elrakva a papirok az összes mindendt elolvastam. Elöször megijedtem hogy elöre haladott mert csak gondolatom volt h az mit jelenthet Dávid elmondta elmagyarázta megijedtem. Próbáltam erős maradni hogy ha lesz a következő vizsgálat akkor annak az eredményéröl tudjak ne titjolják elötem. Mikor anyáék haza jöttek át hozták Dávid feleségét meg a kis babájukat játszottam a babával Dávid el mondta anyáéknak hohy kivette a papirt meg hogy mindent elmondot nekem mert tudni akartam meg hogy jogom van hozzá. Annya ful ideg volt apa azt mondta még gyerek ezekkel n8ncs tisztába xD de utána anya is meg nyugodot oda mentem anyához és mondtam neki én erösszakoskodtam hogy mondja el mert igenis jogom van hozzá tudni akartam az én betegségem és ha Dávid lenne a hejembe mit érezne ha titkolódnátok vagy akár meikötök anya ne haragudj de tudnom kellet. Igy anya átölelt és meg nyugodott. Szóval meg beszéltúk h nyiltak lesznek hozzám. De a tiedis elég durva nagyon vigyázz magadra

2022. jún. 30. 06:12
 48/117 anonim ***** válasza:

#46 (bocs, hogy mindig az előző hozzászólásom számát írom, belátom, eléggé hülyeség :)


Ezek sajnos "normális" tünetek, meg van is közük egymáshoz... remélem, enyhülnek lassacskán.

Fontos lenne, hogy erősödj, nem tudom, mennyire tudsz enni, de gondolom, megvan a megfelelő táplálék, ami jól emészthető.


Az a helyzet, hogy most nekem is van kiscicám, ő is egyre bátrabb... és én is próbálom lebeszélni az asztalról, meg a harapdálásról. :)

Az igazsághoz hozzátartozik, hogy ő eddig a leginkább rosszcsont a cicáim közül, előző cicám pedig kifejezetten nyugodt természetű volt (ő is szaladgált, meg ijesztgette anno a tacsinkat - de csak annyira, hogy kiszaladt elé, de 0 agresszió volt benne, nem harapott, nem karmolt soha, fújni is alig hallottam; vadászni vadászott, persze idősebb korában már nem igazán)...

...szóval rosszcsont - karmolni nem karmol, de fog és harapdál (és rohan keresztbe-kasul időnként)...

Próbálom én is rávenni, hogy ne csinálja, most azt találtam ki, hogy otthagyom, ha vadulni akar...

Elvileg leginkább az apjától függ, mennyire vadóc, de azért idővel le kell neki nyugodnia... mondjuk írnak egy évet is rá. :)


Volt olyan cicám, aki kiskorában nagyon szépen jött a nevére (mostani cicám is jön), de idővel rájött, hogy nem mindig jó az neki, ha hallgat rá és inkább nem jött (nem mindig szerette a dajkálást) - próbálom elkerülni, hogy ugyanerre a következtetésre jusson. :)


Köszönöm, jól vagyok.


Ami azt illeti, szerintem sikerült meggyőznöd bátyádat arról, hogy rólad szól, jogod van tudni, meg ő is tudni akarná... rossz kedvtől azért némileg függetlenül is.


Nekem úgy tűnik, anyukád megijedt, hogy mindent tudsz és esetleg emiatt rosszabb lesz az állapotod (sokat számít a tudat is és, hogy minél kevésbé keseredj el), apukád pedig egyszerűen meg akarta nyugtatni, hogy nem akkora baj, hogy tudod (nem az a lényeg, hogy mit mondott, hanem a mögöttes szándék)...

Jó volt, hogy odamentél anyukádhoz (ezzel őt is megnyugtatni), szerintem sokat segített, meg az is, hogy erősnek láttak.


Szerintem anyukádnak is jobb így (azért az is egy nehéz kő, ha nem beszélhetsz erről).


Amennyire te megijedtél első olvasatra, hidd el, a szüleid is megijedtek, amikor megtudták - és ők is izgulnak, hogy minél jobban legyél, és rossz elhallgatni valamit, akkor is, ha azért csinálod, hogy jobb legyen a másiknak (ne ijedjen meg, ne keseredjen el).


Örülök, hogy sikerült megbeszélned a szüleiddel, hogy nyíltak lesznek hozzád, szerintem jól csináltad, és elérted, amit szerettél volna.


Koncentrálj a gyógyulásra (ha lehet, ne a betegségen töprengj), remélem, hamarosan érezhetően jobban leszel, és persze erősebb, kevésbé fáradékony.

2022. jún. 30. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/117 A kérdező kommentje:
Szia. Hát igen énis örülök neki hogy meg tudtuk beszélni gyomorszondánát kapom a tápanyagot. Ha megis enném kihányom. Hétfön kemó én nem tudom mit csináljak sehohy nem tudom leszokatni a harapásrol meg a karmolásrol. Az unoka tesom azt mondta hogy vegyem el töle az összes labdát meg játékát mert azért lett ijen van mert amíg nem volt neki addig nem volt ijen rendesen kitágul a szeme 😁 amikor vad támad ja meg mindíg lefejeli az ajtót 😅😅🥰🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣valamék nap apa lába elé ugrot apa meg pont lépett eggyet és a cicám repült úgy meg ijedtem de a cicámnak szerintem tetszet mert azóta csak apa lába elé szalad xD nagyon bolond. És minden evő báttyám evett patogatott kukoricát és annyira nyávogott meg mászot volna belefele a patogatott kukoricás tálba hogy a báttyám adot neki eggy nagy szemet a kérdezésem nélkül és megedte ketten ették a popkornt 😅😅😅😅😅😅😅😅 de én nem adok neki ijeneket. Tényleg vegyem el töle a játékait ?
2022. jún. 30. 20:38
 50/117 A kérdező kommentje:
Szabad neki ijeneket ennie? anya azt mondta a macska az mondin evő mert sok macska kóbor és minden félét megesznek. Egy ismerősöm cicája csak a chipszet ette meg régen mikor kicsivolt. Ezt igazábol nem hiszem el neki szerintem hazudik😂
2022. jún. 30. 20:42
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!