Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Tegnap elöt beoltattam a kis...

Tegnap elöt beoltattam a kis cicámat, és kapott féreghajtót én azt mondtam az állatorvosnak h nem férges de azt mondta ezt bekel adni neki féreg hajtó gyogyszer de észre vettem hogy a kakájába féreg van ez baj? Ma vettem észre

Figyelt kérdés
A gyógyszer kihajtja majd belöle? a féreg nem él döglöt kellene agodnom?
2022. jún. 18. 22:27
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 31/117 anonim ***** válasza:
100%

#29


Ha jól számolom, jövő hét pénteken telik el a két hét, szerintem be tudod adni neki.

Beszélj az orvossal azért az időzítésről és az adagolásról, bár gondolom, ennyi idő alatt nem változik az alapja a múltkorihoz képest.


Remélem, egyre többet leszel jól mint rosszul.

A cica szeretete is tud erőt adni, meg az, hogy otthon vár rád.

Eléggé ragaszkodó cicának tűnik. :)


Pici még a cica, de tudja, mit akar és minden cicának megvan a maga személyisége.

Szerintem jól meglesztek egymással és remélem, sokáig meletted lesz.

2022. jún. 20. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/117 A kérdező kommentje:
De cuki vagy köszönöm jólest amit írtál nagyon be könnyeztem. Tegnap beszéltem az orvossal és azt mondta nem kell neki még be adni mert csak 3 db kakájába volt furáltam is h mért mondja ezt azt mondta semmi baja nem lesz ha 2hónap mulva kapja meg a következö féreg hajtót akkor sem lessz baja. Furáltam. Meg döglött volt a féreg valószínüleg az elözö gazdia már adathatott be neki féreg hajtót mert semmi féreg nincs folyamat ellenörzöm. De beszéltem az osztály társammal és ha kórházba leszek náluk lessz a cicám mindent megbeszéltem vele ha lessz féreg akkor azonnal elviszi az orvoshoz féreg hajtóért. Mert apa meg anya dolgozik így nem lehet egyedül ithon az osztálytársam meg szivesen beválalja a szülei is megengedték a tesom meg már felnőt nem lakik ithon albérletbe lakik meg őis dolgozik meg ott picike baba van. Igazábol tegnap nagyon fájt a fejem pont az uncsiméknál voltam és akkora hang zavar volt mert az uncsimnak van egy 3 éves fia nagyon rossz és folyton kiabált üvöltötte a nevemet vagy 10szer nem hagyott békén parancsolgatós és nagyon rossz nem akartam meg bántani az uncsimat azzal h haza jövök így maradtam amíg apu értem nem jött. De már mikor haza jöttem bekellet vegyek egy fejfájás gyógyszert nem voltam jól. De nem mondtam meg le is sápadram fu úgy éreztem meg bolondulok sok volt
2022. jún. 21. 21:37
 33/117 anonim ***** válasza:

#31


Örülök, hogy beszéltél az orvossal - ő az itt jelenlévők nagy százalékánál jobban tudja, mikor, mi a teendő.

...remélhetőleg ez azt is jelenti, hogy nem igazán lehet(ett) elkapni tőle (ha korábban kapott féreghajtót, akkor kb. ez volt az ismétlő adag)... persze ettől függetlenül az óvatosság nem árt (kézmosás, stb., de nyilván alom után mindenképpen alaposan kezet mosni)


A lényeg, hogy az állatorvos utasításait kövessétek és rendben lesz a cica.


Örülök, hogy osztálytársad elvállalja a cica felügyeletét erre az időre - valóban jobb, ha van mellette valaki napközben is, amíg kicsi (esetleg néhányszor eljöhet látogatóba előtte is, ha megoldható - persze nem muszáj). Egyrészt tud kárt is okozni (sok ötlete van rosszaságokra, különösen, ha unatkozik), másrészt magában is tud még véletlenül kárt tenni (attól függően, mennyire szeleburdi).


Később már nem lesz ilyen gond vele és akár szüleiddel is otthon lehet, ha emberi időben otthon tudnak lenni - rövidebb ideig magára hagyni most is lehet, csak célszerű olyan helyen, ahol nem tud nagy kárt okozni (talán fürdőszoba pl.).


Esetleg valamilyen kaparóra jó, ha rá tudod szoktatni, hogy ne bútoron koptassa a karmait - valahol koptatni fogja (lehet kapni direkt macskakaparót).


Arra készülj, hogy a cicák (is) tudnak sértődni, adott esetben nem feltétlen tudja, hogy szórakozni mentél el egy időre vagy azért, mert muszáj volt. Emiatt lehet, hogy viszontlátáskor nem látsz rajt átütő örömöt, esetleg kicsit tartózkodóbb, de néhány nap alatt azért elfelejti a "büntit", ill. később talán kevésbé csinálja - ne keseredj el rögtön emiatt.


Ezt korábbi tapasztalat alapján írom, pl. 1-2 hetes nyaralás után 1-2 napig durci volt, de volt olyan cicám is, aki nem duzzogott ilyesmin (inkább örült, én voltam a kedvenc gazdija).


Egyébként a cicáknak is lehet egész jó hosszútávú memóriája, én tapasztaltam saját cicámon hosszú évekre visszamenőleg (nem ember volt távol ennyi ideig, de bizonyos történések, felfedezések igen).


A hangzavar tud megterhelő és fárasztó lenni, simán okozhat fejfájást bárkinek. A kissrác lehet, még nagyon élvezi a hangját és azt, hogy kommunikál másokkal, ebben a korban könnyen lehet ez sok másoknak, akik nincsenek annyira hozzászokva a helyzethez.


Örülök, hogy sikerült megnyugtatóan leszervezned a cica felügyeletét, és remélem, minél kevesebbszer kell kórházban lenned, viszont annál többet lehettek otthon, együtt.


Nem utolsó sorban a cica felelősséggel jár, ezért is örülök, hogy őszintén beszéltél az állatorvossal és leszervezted neki a felügyeletet - már attól is jobb az embert, ha ilyesmit megért, átérez (és véletlenül sem áll neki bántani őket, inkább befogadja, ha megteheti).


...szóval csak így tovább. :)

2022. jún. 22. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/117 A kérdező kommentje:
Köszönöm nagyon rendes vagy. Köszi h írtál. :) hát remélem h az osztálytársam jolfog vele bánni és nem nyuzza meg xD. Majd írok még hosszabban csak most 3:51van felkeltem fáj a hasam. Próbálok vissza aludni anya adot gyogyszert meg infuziot már jobban leszek. Reggel írok hosszabban
2022. jún. 22. 03:52
 35/117 anonim ***** válasza:
100%

#33


Csak-csak tud majd vele jól bánni - no meg csak segítenek a szülei is benne, ha segítségre van szüksége.


Remélem, jobban lettél utána...

2022. jún. 22. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/117 A kérdező kommentje:
Szia itt vagyyok jobban vagyok köszi. Hajnalba szoktam inkább kicsit hasfájos lenni. Sajnos. De jólvagyok igen segítenek neki mindenbe :) te jol vagy?
2022. jún. 23. 02:50
 37/117 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Kicsit sűrű volt a tegnapom, de jól vagyok, köszönöm. :)

Remélem, ti is jól vagytok, amennyire lehet, és szépen lassan javul a helyzet, cica meg felnövöget nálad.

2022. jún. 24. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/117 A kérdező kommentje:
Szia itt vagyok. Igen énis ebben bízok hogy én nevelhetemfel. Anya jelezte az orvosnak h a hajnali hasfájásokon meg néha fejfájásokon émejgés sen tul nincs más panaszom szóval lehet még plusz 1 hetet ithon maradhatok. Csak azt nem tudom hogy tanítsam meg a cicámnak hogy az asztalra ne ugorjon fel. Erröl nem tudom leszokatni pedig már rácsaptam a fejére is de annál jobban csinálja. xD. Ennek örülök hogy jól vagy. :) :) énis jól vagyok. Anyáék véget aggodom. Hallom esténként hogy veszekednek gondolom miattam amikor meg vizsgál az orvos akkor anyámékkal beszél és nekem nem mondanak semmit. Hiába kérdem az orvost h nah miaz jok lettek az eredmények. Annyit mond nagyon ügyes vagyok kiborító úgy kezel mint egy 5évest tudok a betegségemröl akkor mért nem lehet velem öszinte. Anyáékkis veszekednek esténként hallom és tudom h miattam. De anyáék sem öszinték velem. Mert tölük is megkérdezem hogy mit mondot az orvos mi az eredmény és annyit mondanak jólesz minden közbe meg látom rajta h vissza fogja a könnyeit. Ez nem igazság tudnom kéne mindenröl ami velem kapcsolatban történik az én testem. Nagyon mérges vagyok mert éjjelente azongondolkodom h mért nem öszinték velem tudnom kell. Jogom van hozzá. Anyáéknak ezt nem hoztam fel hogy ez fáj nekem. Meg azért sem beszélek róla mert elegem van a szomoru tekintetekböl meg a férefele beszédböl. Mit tegyek szerinted ? Arra is gondoltam h addig nem megyek ki a vizsgálobol míg az orvos nem ad választ hisztizzek? Vagy nem tudom csak tudni szeretném h javult e az állapotom vagy romlik ez nem sok kérés. Leg belül azt érzem azért nem mondják meg nekem mert nem sok lehet hátra. Ezt eddig senkinek nem mondtam még a legjobb barátomnak sem. Igazábol ezt az eggyet félek megkérdezni h ez lehet e a baj amiért nem kapok választ.Tudni szeretném de félek os töle. Mit tegyek ?
2022. jún. 25. 22:25
 39/117 anonim ***** válasza:

Hány éves vagy? És milyen tipusú a betegséged? A doktorok néha nem látják be, hogy egy tizenéves is tud komolyan gondolkodni, és inkább ötévesként kezelnek. Az is lehet, hogy anyukádék tiltották meg neki, hogy az eredményekről beszéljen veled.

Miből gondolod, hogy a szüleid miattad vitatkoznak?


A legtöbb rák jól gyógyítható, ez legyen a szemed előtt.

És ne feledd, a cicád számít rád ♥♥♥

2022. jún. 25. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/117 anonim ***** válasza:

#37


Szia!


Jó kérdés, hogyan tudod a cicának megtanítani az asztal kerülését. Ők elvileg a kiabálásból és fej/fenék csapkodásból nem igazán értenek...

...esetleg próbáld meg fent a nyakánál felemelni, amikor az asztalra kívánkozik - az anyjuk is így cipeli mindenhová a kölykeit, ilyenkor nem is igazán mozognak (nehogy az anyja fogai megsértsék)... szóval, ha az anyja nevelő szándékkal arrébb teszi, akkor megfogja a nyakánál (a "grabancát"), talán ebből jobban ért emiatt.

...viszont kitartóan, sokszor kell ezt ismételni, hogy elfogadja (ilyenkor még amúgy is élénk a fantáziájuk a "rosszaságra")...


A nickedből sejtem, hány éves lehetsz.

Az a helyzet, hogy az orvos fiatalkorúként elvileg nem veled kell megbeszélje a dolgot (hiába rólad van szó) sajnos... ez eléggé bosszantó tud lenni, de ilyenkor még hivatalosan a szüleid felelnek érted (és tetteidért), az ő "felügyeletük" alá tartozol.

Ez talán 14 éves kortól részben változik, normál esetben ekkor kaphatsz személyi igazolványt, de a te problémádon nem biztos, hogy ez segít (lehet, ugyanúgy nem veled beszéli meg az orvos).


Ami a szüleidet illeti, biztosan feszültek és idegesek azért, amin átmész, és ők sem biztos, hogy sokkal többet tudnak nálad... és lehet olyan időszak is, amikor rosszabbak az eredmények, és olyan is, amikor jobbak.

...alapvetően nekik sem egyszerű őszintén beszélni veled erről, és biztosan van bennük szomorúság és idegesség is a betegség kapcsán.


Akármi is legyen és akármit mondanak, próbálj előre nézni, ne roskadj magadba (rossz hír/eredmény esetén sem). Sokat számít a lelkiállapotod, és, ha ez nem is mindenható, de rossz lelkiállapot esetén "könnyebb a betegségnek". Lehet, részben emiatt sem szívesen beszélnek róla veled...


Azt se felejtsd, hogy egy fiatal szervezetnek sokkal könnyebb leküzdeni egy ilyen betegséget, és előfordult már olyan is a világtörténelemben, hogy az orvosok lemondtak valakiről, de ő mégsem adta fel és sikerült is meggyógyulnia.


Arra, hogy a szüleid miért nem őszinték veled, egyszerű a válasz: féltenek, szeretnének megóvni


Persze ez nem azt jelenti, hogy jó megoldás, hogy nem beszélnek veled nyíltan, de nem egyszerű ez nekik sem...


Szerintem szedd össze a gondolataid (akár leírhatod egy papírra is), és beszélj szüleiddel. Kérd meg őket, hogy hallgassanak végig, és próbáld összeszedetten elmondani nekik, hogy tudod, hogy van egy betegséged, szeretnél meggyógyulni, de szeretnél tudni az állapotodról, hogy mi történik veled, hogy alakul a kezelés, és kérd meg őket, hogy legyenek őszinték veled.


Legyél higgadt, összeszedett és komoly.


Hisztizést nem javaslom, de az orvos előtt is megpróbálhatsz hasonlóképpen - higgadt, összeszedett, komoly hozzáállással... éppen kijelentheted, hogy nem akarsz kimenni, ha már egyszer rólad beszélnek, de ne hisztivel.


Esetleg, ha jó viszonyban vagytok, megpróbálhatsz testvéreddel is beszélni, és megkérni, hogy beszéljen erről szüleiddel.


A legfontosabb, hogy ne emészd magad, ne legyél "depressziós", próbálj valami célt találni magadnak, akkor is, ha nem jó a diagnózis...


Végül leírok egy történetet... volt nekem egy cicám, aki idén márciusban ment el sajnos, 16 évesen... neki volt egy betegsége három évvel korábban - tavasszal nagyon lefogyott, hasánál oldalt kidudorodott, fenekénél szinte csak csont és bőr volt... doki csinált ultrahangot és vett vért tőle. Ultrahangon látott némi vizet, némi szerv megnagyobbodást, de különösebben nagy gondot nem, viszont vett tőle vért is, és a véreredmény nem volt túl jó, vérszegény volt (cicáknak eleve kevés a vörösvérsejtjük, néhány hét alatt újratermelődik, hasonló idő alatt el is mehet emiatt).

Többször vittem dokihoz, evett is, de mondta a doki, hogy nem fog már sokáig élni (gyakorlatilag néhány hetet jósolt a látottak, a lelet, ill. későbbi látogatások alapján, a nyálkahártyái sápadt színén ellenőrizve a fennálló vérszegénységet is).

Annyira le volt gyengülve, hogy kiment az udvarra (ezt nagyon szerette), két-három lépés után leült, majd ment újabb két-három lépést, megint leült, és így tovább...

...de végül erőre kapott, felépült (nyálkahártyái is halvány/sápadtból újra élénk színűek lettek), és nagyon lassan, de a hátsó részére is fel tudott venni újra súlyt.

A doki három év múltán is mondta, hogy nem gondolta volna, hogy ebből a problémából meggyógyul - a macskák ebből nem szoktak felgyógyulni...

A 16 év meg azért cicáknál már elég idős kor egyébként.


Bocs a hosszú üzenetért - beszélj a szüleiddel, próbáld elérni náluk, hogy őszintén tudjanak beszélni veled.

Nyilván nem akarnak előtted sírni, ezért látod, hogy igyekeznek visszatartani a sírást... az viszont természetes, ha az ember fia/lánya beteg, akkor könnyen kerülgeti az embert a sírás, különösen akkor, ha egy komoly betegség van a háttérben - bármiféle eredménytől függetlenül is szomorú emiatt az ember...


Meg kellene találni velük a hangot, hogy próbáljanak ebben a számodra fontos ügyben felnőttként kezelni...

Ha ezt sikerül elérni, talán nekik is könnyebb lesz kicsivel, de neked nem szabad feladni (úgy értem, nem érdemes), akármi is legyen.


Fiatalon nagyon sok betegséget egyszerűbb leküzdeni mint idősebb korban.


Kitartást mindenesetre, remélem, sikerül a szüleiddel beszélned erről.


Mit csinálnak, amikor befekszel a kórházba?

2022. jún. 26. 03:18
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!