Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Tegnap elöt beoltattam a kis...

Tegnap elöt beoltattam a kis cicámat, és kapott féreghajtót én azt mondtam az állatorvosnak h nem férges de azt mondta ezt bekel adni neki féreg hajtó gyogyszer de észre vettem hogy a kakájába féreg van ez baj? Ma vettem észre

Figyelt kérdés
A gyógyszer kihajtja majd belöle? a féreg nem él döglöt kellene agodnom?
2022. jún. 18. 22:27
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 21/117 anonim ***** válasza:
100%

Nem fogod elkapni, ha betartod az higieniai szabalyokat, ugy mint kezmosas, nem nyulkalsz az arcodhoz, stb.

Anyukadeknak pedig mondd azt, hogy megelozeskent kell a fereghajto, minden 3. honapban, es most kell megkapnia, es akkor nem fognak morogni. Ez a kis hazugsag belefer.


Milyen tipusu rakod van? Azt tudod, hogy a rakos megbetegedesek tobb, mint 90%-a gyogyithato ma mar? Persze muszaj betartani az osszes orvosi utasitast, kezelest. Es szedj D vitamint, es ne egyel cukros eteleket.

2022. jún. 19. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/117 anonim ***** válasza:
100%
Jobbulást❤
2022. jún. 19. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/117 anonim válasza:
100%
Ezért kell hallgatni az állatorvosra. Ami kijön féreg a gyógyszer után, az már döglött.
2022. jún. 19. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/117 anonim ***** válasza:
27%
Minél hamarabbi gyógyulást! Így nem javaslom, hogy az alom a szobádban legyen. A macska ürüléktől (férgektől független), lehet elkapni betegségeket. Ez szimpla takarításnál, főleg, ha lapátot használsz és utána kezet mosol, nem valószínű, de azért folyton egy légtérben lenni vele már más, főleg ha esetleg nem zárt. Van elég baja most a szervezetednek.
2022. jún. 19. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/117 A kérdező kommentje:
21-ggyes mostis azt mondtam anyámnak h megelözés képpen kell. Most ha hétfön netán az orvos meg ad neki eggyet akkor lebukok. Mert az orvos fel hívja anyut
2022. jún. 19. 09:19
 26/117 A kérdező kommentje:
Köszönöm 22-es. Hát arrol nem beszélek mien rákomvan.
2022. jún. 19. 09:22
 27/117 anonim ***** válasza:
100%

Ha a szuleid kidobnak a cicat, csak azert, mert ferges, akkor mi lesz vele kesobb, ha tenyleg beteg lesz?

Mert ez is benne van a pakliban.


Biztosan kell nektek egy macska? Konnyebben talalsz neki gazdat, amig meg kolyok, gondold at, mert ennek igy lehet nem lesz jo vege.


Egyebkent a fereghajtast meg kell ismetelni, az orvos valoszinuleg fog adni tablettat. Ne titkold el konyorgom hogy ferges, a macska erdekeben! Ez egy igen veszelyes allapot ra nezve, mert picike es bizony te is elkaphatod, sot, az egesz csalad is, ha nem kapja meg normalisan a kezelest.


Egyebkent mibol gondoltad, hogy egy kobor macska nem ferges? Nem is ertem, ez kb naluk alap sajnos.

2022. jún. 19. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/117 A kérdező kommentje:
Aszittem h nem férges. Mert szerintünk lakásbol szökhetetki mert tiszta volt meg jó illatu meg egyböl alomba kakált pisilt. Jolvan akkor hétfön elviszem állatorvos hoz kapjon még eggy féreg hajtót. De nem fogom elmondani. Nekem fontos ez a cica nagyon a szivemheznöt. Sirok érte. Nem mondom el h férges. Biztos hogy nem beszélek az állatorvossal is
2022. jún. 19. 14:31
 29/117 anonim ***** válasza:
100%

#16/17 vagyok.


Könnyen lehet, hogy lakásban tartották előtte, de könnyen el tudja kapni azért az utcán.


Nem biztos, hogy jól értem az utolsó mondatod - ha nem akarsz ismerős állatorvossal beszélni, akkor felhívhatsz akár telefonon is valakit, hogy mit javasol.


Egyébként ezt találtam:

[link]


Itt ezt írja:

"Két héttel az első gyógyszer beadását követően újra be kell adnod fél vagy egy tablettányi féreghajtót a cicádnak (még akkor is, ha az ürülékében nem láttál férget). Erre azért van szükség, mert a tabletta csak a kifejlett férgeket pusztítja el biztosan, a peték esetében viszont nem 100%-os hatékonyságú. Az elmúlt két hét alatt viszont a megmaradt petékből is felnőtt férgek fejlődhettek ki, úgyhogy most már őket is biztosan el lehet pusztítani a gyógyszerrel."


Ha jól értem, akkor két hét múlva még otthon leszel, így akár még te is be tudod adni neki - azért még mindig azt mondom, hogy beszéld meg a dokival hétfőn.


(Legrosszabb esetben úgy, hogy, mivel talált cica, a biztonság kedvéért kezeljétek úgy mintha férges lenne - inkább adjatok még egy kezelést neki, és beszéljétek meg, mikor kell neki adni... ezt talán szüleiddel is könnyebben meg tudod beszélni - te csak biztosra akarsz menni vele.)


Neked pedig kitartást, nagyon sokat számít az is, hogy lelkileg jó állapotban legyél, és ebben a kiscica is tud segíteni, főleg, hogy a szívedhez nőtt.

Valószínűleg ő is érzi, hogy szerető gazdira talált és van, aki megvédi.


Változatlanul úgy gondolom, hogy próbálj utánanézni, magadnak érdemes-e beszedni megelőző jelleggel féreghajtót.

Alapvetően, ha mindig megmostad a kezed, akkor nem hiszem, hogy elkaptad volna tőle, de könnyen megfeledkezhet róla az ember, és jó lenne, ha biztosan nem kapnál el ilyesmit (esetleg itt is megteheted, hogy felhívsz egy orvost, elmeséled neki, hogy mi a helyzet veled és a cicával, és tanácsot kérsz tőle).


Ha igaz, amit a cikkben írtak, akkor ez a cirka 2 hét lehet az ideje a férgek kifejlődésének a petékből, de ekkor ők még nem tudnak petéket rakni.

Nem tudom, milyen kezelés miatt mész 3 hét múlva kórházba, ezt befolyásolhatja-e féreghajtó tabletta, vagy megoldás-e, ha nekik azért elmondod, hogy adott esetben erre is készüljenek a kezelésedkor...


Önhatalmúlag ne szedj semmit (pláne nem a cicának felírt tablettát), de kérdezz orvostól, hogy mit szabad és mit nem, különösen azt figyelembe véve, hogy mivel kezelnek és miért kell kórházba menned majd.


Meg lehet ezt oldani, csak a teljes hallgatást azért kerüld el, hogy képben legyen az orvos.

2022. jún. 19. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/117 A kérdező kommentje:
Oké köszi hohy írtál. Valoszínüleg még a héten itthon leszek ma találkozok az orvossal. De lehet már jövöhéten hétvégén bekellesz feküdnöm vissza. Aztán ha a dokim ugy látja megint haza enged. Akkor ma beszélek a dokival és jövöhéten pénteken be adhatom neki? Az a gond hogy egyszer jól vagyok aztán meg rosszabul és ha anyuék úgy látják vissza visznek a kórházba. De most jolvagyok remélem jövöhétig igy is maradok. Nagyon szeret engem a cicám az újjamat suopja meg a polomat nyávog ha nem vagyok mellete még pici orvos szerint 3hónapos anyám szerint max 8hetes.
2022. jún. 20. 07:37
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!