Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Tegnap elöt beoltattam a kis...

Tegnap elöt beoltattam a kis cicámat, és kapott féreghajtót én azt mondtam az állatorvosnak h nem férges de azt mondta ezt bekel adni neki féreg hajtó gyogyszer de észre vettem hogy a kakájába féreg van ez baj? Ma vettem észre

Figyelt kérdés
A gyógyszer kihajtja majd belöle? a féreg nem él döglöt kellene agodnom?
2022. jún. 18. 22:27
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 11/117 A kérdező kommentje:
Jólvan 8-as akkor ha tegnap elöt meg kapta akkor negyed év mulva adasam be neki megint?. Vagy mikor? Hétfön találkozok az orvossal hoz tápszert a cicának cumis üvegböl iszik. Cica cumis úvegböl
2022. jún. 18. 22:58
 12/117 A kérdező kommentje:
Értem 10-es de 3hét mulva nem tudom nem leszek ithon korházba leszek én beteg vagyok sajnos ritkán lehetek othon épp ezért mentek bele a szúleim h megtarthasam a kicsit. :( de anyáék el tkarítják a háztol meg a közelemböl is ha meg tudják h férges nem tudhatják meg de én 3hét mulva már nem leszek ithon. Mot tegyek?
2022. jún. 18. 23:03
 13/117 anonim ***** válasza:
100%
Miért mész kórházba?
2022. jún. 18. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/117 anonim ***** válasza:
100%
Hétfőn akkor mondd el orvosnak, amit láttál, majd ő elmondja pontosan. Szerintem 3 hét múlva már nem fog férgeset kakilni, ha minden jól megy.
2022. jún. 18. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/117 anonim ***** válasza:
100%

Egy hét alatt bőven elvégzi a dolgát a tabletta. Ha döglött férget találsz, az csak jó, működik a gyógyszer. Takarítsd gyakrabban az almot, hogy a tetemektől megszabadulj (széklettel jönnek ki).

Mivel kóbor cica volt bármivel találkozhatott, nem csoda, hogy férges. De ezek után nem valószínű, hogy rendszeres kezelés mellett újra férges lenne. Az én macskám születése óta benti, sose volt férges.

2022. jún. 18. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/117 anonim ***** válasza:
100%

A cicának / kutyának, ha férgesek, azért szokták kétszer adni a gyógyszert, mert az első megöli az aktív férgeket, de ettől még lehetnek peték a szervezetében / közelében.

A második gyógyszer az esetlegesen fejlődő következő generációt öli meg, de ekkor már nem fogsz látni belőle semmit elvileg.


Viszont az alapján, amit írsz, van valamilyen immunhiányos betegséged.

Javaslom, hogy konzultálj olyan orvossal, aki tisztában van az állapotoddal.

Lehet, hogy megelőzési céllal én is beszednék egy féreghajtót, de azt is el tudom képzelni, hogy a te állapotodban nem javasolt, vagy nem mindegy, pontosan mit szedsz be.

Ezt teljesen laikusként írom, mindenképpen kérd ki egy orvos véleményét erről.

Mellesleg elvileg a fokhagymát sem szeretik a bélférgek.


Amúgy pedig sokszor moss kezet, és ne nyúlkálj az arcodhoz fölöslegesen - bár kiscicánál, pláne egy szobában veleu

2022. jún. 19. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/117 anonim ***** válasza:
100%

bocs, véletlen elment az üzenet a befejezése előtt...


...szóval kiscicánál, pláne egy szobában vele ezt nem olyan egyszerű azért...


A későbbiekben pedig tartsátok a gyakori féregtelenítést nála, hogy ne tudjon kialakulni véletlenül sem az esetlegesen behozott behozott peték által újra.


A cicának mindenképpen kelleni fog a másik gyógyszeradag, ezt az állatorvossan beszéld meg, hogy mikor kell neki beadni.

Nem tudom, meg tudod-e ezt beszélni esetleg egy barátoddal, vagy akár azt, hogy, amíg kórházban vagy, vigyázzon kicsit rá valaki, de jobb lenne azért szüleiddel ezt megbeszélni.


Részükről teljesen érthető, hogy meg akarnak védeni bármiféle problémától, de azért nyilván szeretnék figyelembe venni azt is, amit szeretnél - persze a védelem elsőbbséget élvez.

...szóval tájékozódj olyan orvosoktól, aki ismeri a betegséged, és kérj tanácsot, ezt pedig meg tudod osztani a szüleiddel is.


Az, hogy van egy társad, az mindenképpen jó dolog, ad az embernek vidámságot, így lelkiekben biztosan segít neked - akár az is jó megoldás, ha a kezdeti szakaszban más vigyáz rá (akár szüleid), utána pedig vigyáztok rá, hogy ne legyen később hasonló gond vele.


Ha valamelyik szülőddel könnyebben beszéled ezt meg, akkor beszélj először csak vele, de mindenképpen tájékozódj orvosoknál, hogy neked mit célszerű tenned a megelőzés érdekében.


...de mindenképpen figyelj magadra - símogatás után is lehetőleg kézmosás, nyilván evés előtt mindenképpen, és óvatosan az alommal is.

2022. jún. 19. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/117 A kérdező kommentje:
Rákos vagyok. De lefogom gyözni. Az baj hogy lapáttal néztem meg a kakájába a férget? Attol nem kapom el.? Egyböl apu kihajintaná anya egyböl kiabálni h hozzá ne érjek
2022. jún. 19. 03:41
 19/117 A kérdező kommentje:
Köszi 14es. És 17es.
2022. jún. 19. 03:42
 20/117 A kérdező kommentje:
És 15-ös. 😘😘😘
2022. jún. 19. 03:43
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!