Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Apám le akar lőni egy macskát,...

Apám le akar lőni egy macskát, ötletek, vélemények?

Figyelt kérdés
Egy macska éjjelente átjár hozzánk és apa galambjait zargatja illetve volt már olyan, hogy meg is támadta őket. Apa emiatt le akarja lőni. Azt mondtam neki, hogy ha megteszi feljelentem, mire ő azzal érvelt, hogy a macska meg a galambjait viszi el. Mit tehetnék esetleg? Vagy hagyjam?
2011. aug. 3. 21:17
 21/92 anonim ***** válasza:
56%

"hát ilyet hiába írsz csak leszidnak...

a városiak nem értik ezt!

falun tényleg másképp zajlanak ezek a dolgok :)"

Vagy inkább csak falun több a gyökér ember. De ezt sem hinném, inkább arról van szó, hogy nagyvárosban ritkábban adódik ilyen helyzet. De ha te az apjával értesz egyet, az nem azért van, mert falun élsz, hanem mert tajgetosz pozitív vagy.

2011. aug. 3. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/92 anonim ***** válasza:
47%

"elvitte a kisnyulat aki megnőtt volna aztán felzabáltátok vna..gondolom egy hülye primitív vidéki p@raszt vagy..szarrá vernélek ha tehetném..megnyomorítanálak..éreted???!!!!! kvára féljél!!!!és mindenki aki bántja az állatokat!!!!"


Sajna akkor elég sok emberrel fog meggyűlni a bajod :(


Üdv, egy 18 éves vega srác

2011. aug. 3. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/92 anonim ***** válasza:
Nagyon sok buta ember van itt is. Szidjátok itten a másiakt, csak a szátok nagy. Az a macska főleg ha nem gazdás, akkor meg kell fingatni, hadd féljen. Nem lövöldözni kell,nem szeretem én sem, de vmi megoldás kell. Én annak idején, amikor napos kacsáim voltak, és vadászó cicák, élvebefogó csapdával megfogtam őket,és kivittem a tengeribe az egész csapatot.ott elnézegettek.
2011. aug. 3. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/92 anonim ***** válasza:
64%
elég csak elijeszteni onnan. nem azt mondom, hogy üsd agyon bottal szerencsétlent. -.- de ha egy kicsit megütöd, határozottabban lépsz és felemeled a hangod, biztos nem jön vissza. de inkább meg kéne oldani valami éjszakai helyet ahova nem tud bemenni a cica. nem kell lelőni. megértem hogy zavaró, de ő is egy ÉLŐLÉNY, érzésekkel..
2011. aug. 3. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/92 anonim ***** válasza:
78%

ma 21:25 vagyok

Gyerekek, álljunk már meg egy szóra! Nem normális állatokat gyilkolni, de ilyen primitíven beszélni a másikkal sem az! Itt nem vidék/város a kérdés, ne kezdjük el egymást szidni, mert semmi jogunk rá!!


Kérdező, nekem a vízipisztolyos ötlet tetszik a legjobban. A macskának sem esik bántódása, és apukád is boldog lesz. Nem szabad feljelentgetni az embereket, és persze indokolatlanul állatot gyilkolni sem!

2011. aug. 3. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/92 anonim ***** válasza:
15%

vega srác!!


sok emberrel gyűlt már meg a bajom!!!! és még sokkal meg is fog!!! állok elébe!!!!!!!!

2011. aug. 3. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/92 anonim ***** válasza:
79%

Tényleg borzalmas, hogy nem bír néhány felnőtt ember normális hangnemben tanácsot adni vkinek aki segítséget kér, és nem kifogás a kérdés vérlázító tartalma!

Először is nem hinném, hogy kiskorú gyerek bárkit feljelenthetne. Másodszor apád felel a saját madaraiért tegye biztonságossá a helyüket és ha már egy bolha se tudd bejutni akkor szóljon bármit is. Amíg a saját állataiért nem képes felelősséget vállalni addig más háza/macskája tájékán ne akarjon rendet rakni. És mégis, hogy képzeli, hogy megöl egy állatot azért mert ő idegbeteg és képtelen más értelmes ötlettel előállni. Amúgy üzenem neki, hogy veteményes boltban lehet kapni macskariasztó sprayt fújja le vele a dúcot!!!! Ha meg lövöldözni akar kezdje vízipisztollyal. De előtte akasszatok a macska nyakába egy levelet, hogy a gazdája megtudja, hogy rossz helyen kóborol a cicusa lehet elzárna éjjelre vagy szoba cicát csinálna belőle. És azt is kérdezd meg apádtól, hogy miért a legbarbárabb módszer jut először eszébe mert hát ugye már lemásztunk a fáról és nem az ösztön hanem az ész kéne irányítson.

2011. aug. 3. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/92 anonim ***** válasza:

"Először is nem hinném, hogy kiskorú gyerek bárkit feljelenthetne. "

Istenem, te jó ég!

2011. aug. 3. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/92 anonim ***** válasza:
100%

Az apósom 200 galambjához soha nem jutott be egyetlen macska sem. Volt nekik egy helyük, ahol aludtak, és lerakták a tojásaikat, nevelték a kicsiket, abból ki tudtak járni egy "kifutóba", ott is tudtak röpködni stb. Annak az eleje teljes egészében dróthálóból volt, rajta egy nyílás, amin ha akartak kiröpültek, de azon is zárható ajtó volt. Azt csuktuk éjszakára. Soha nem tudott bemenni egyetlen macska sem!


Csak normálisan meg kell csinálni a helyüket!

Egyébként az sem igaz, hogy majd pont a szomszéd udvarára szállnak le "dolgukat végezni"! Ha kimennek, akkor mennek a mezőre szedegetni a búzát, kukoricát egyebeket. Este tudják, hogy mikor volt etetés, akkorra hazajöttek utána beültek aludni.

A galambnak rengeteg esze van, és azt is tudja, hogy neki hol a legbiztonságosabb, csak meg kell teremteni a megfelelő feltételeket.

2011. aug. 3. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/92 anonim ***** válasza:
Igen, iszonyúan primitíven beszéltek! Egyikőtök sem jobb a másiknál! Ember, meg kell tanulni uralkodni az indulatokon, nem rögtön sztereotípiákat hangoztatni (lásd vidéki parasztok). Én is elítélem az indokolatlan állatölést (pedig nálam jobban kevesen utálják a macskákat, mégsem akarnám őket bántani), de ennek nem így kell hangot adni!
2011. aug. 3. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!