Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Apám le akar lőni egy macskát,...

Apám le akar lőni egy macskát, ötletek, vélemények?

Figyelt kérdés
Egy macska éjjelente átjár hozzánk és apa galambjait zargatja illetve volt már olyan, hogy meg is támadta őket. Apa emiatt le akarja lőni. Azt mondtam neki, hogy ha megteszi feljelentem, mire ő azzal érvelt, hogy a macska meg a galambjait viszi el. Mit tehetnék esetleg? Vagy hagyjam?
2011. aug. 3. 21:17
 51/92 A kérdező kommentje:

Ezzel a tanáccsal csak annyi a probléma, hogy hiába is próbálnék valamit kitalálni oda, úgysem engedné.


Sőt, első kérdéseim között volt: Miért nem lehetne előbb megcsinálni normálisan a helyüket?! - mire azt a választ kaptam: Úgyis idejön majd a macska.


Akkor most?

2011. aug. 3. 23:00
 52/92 anonim ***** válasza:
57%
Persze, oda megy majd a cica, de nem viszi el a galambokat! Max. majd megnézegeti őket! Oda jár majd számolgatni! ;)
2011. aug. 3. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/92 anonim ***** válasza:

kérdező!


kaptál már mindkét oldalról válaszokat..véleményeket..mit nem tudsz eldönteni?

2011. aug. 3. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/92 anonim ***** válasza:

Apukádnak csak az volt a baja, hogy a galambokat lopkodja nem? Így már nem lesz oka megölni, még ha oda is megy!

A cica is életben marad, és a galambok is!

Ez a tökéletes megoldás! :)


22:56

23:02

2011. aug. 3. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/92 A kérdező kommentje:

Teljesen megértem az álláspontodat, csakhogy nem kontárkodhatok bele az 50 éves apám dolgába, többek között azért mert nem engedné, meg mert ennyi idősen nem sikerült felfognia, hogy az állattartáshoz normális hely kellene.


De holnap szétnézek ott, hogy mennyit lehetne javítani a helyen, hogy a macska ne menjen be.


Végérvényesen amúgy sem ez a lényeg, ő már arra is allergiás ha a tetőn van a közelükben, az csak hab a tortán ha be is megy akár.

2011. aug. 3. 23:09
 56/92 anonim ***** válasza:

nem mindig az arany középút a megfelelő. főleg nem egy olyan emberrel szemben akinek az első gondolata a probléma megoldására a a cica kiirtása volt.lelketlen.ennek nem lehet elmagyarázni az ellentétét mert nem tudja felfogni.ezt tapasztalatból írom.ha nem jelenti fel..előbb utóbb megöli a cicát.és ezt a kérdező is tudja..mert akkor nem tette volna fel a kérdést.és kvára szar helyzetben van a kérdező.de itt a kiszolgáltatottra kell tekintetre lennie..aki nem tudja h mit"cselekszik"..mit árt ezzel..míg az ember igen.

fel kell jelenteni v szólni az állatvédőknek h vigyék el a cicát.de ne várja meg míg az apja kivégzi az állatot.emberek! miért vagytok elfogultak az emberekkel szemben??

2011. aug. 3. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/92 anonim ***** válasza:
Te meg miért akarod feljelenteni, amikor még nem is csinált semmit?? Egyenlőre nem létező fogalom a jogban a gondolatbűnözés. A kérdező több dolgot is tehet, pl. elviszi a macskát menhelyre, vagy ő maga riasztja el (lásd vízipisztoly), nem kell rögtön a rendőrségre menni, te jó ég. MINDIG az aranyközépút a megoldás, ahol a legkevésbé sérül az összes szereplő. Nem kell fanatikusan "védeni" az állatokat (főleg, nem egyből a rendőrségre rohanni), mert az már nem védelem.
2011. aug. 3. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/92 anonim ***** válasza:

Ez már nekem kicsit sokkk! Biztos elmúltál már 18? Állj a sarkadra!


50 évesen az apukád még fiatal!

Nem hiszem, hogy nem lehet meggyőzni arról mi helyes, és mi nem!

Ha még 70éves lenne elhinném, mert az idősebb bácsik ragaszkodnak a régi dolgokhoz, de egy 50 éves ember...

ŐŐŐ...még dolgozik? Csináld meg akkor, amikor nincs otthon! Hidd el, emiatt nem dob ki! :)


Vagy van még 1 megoldás, ha semmi sem jó!


Költözzetek tanyára! Yepp* ^^v



Vagy van még 1 megoldás! Költözzetek tanyára! Yepp* ^^v

2011. aug. 3. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/92 anonim ***** válasza:

ma 23:23


..és miért nem kell fanatikusan védeni az állatokat? mert te úgy gondolod?

2011. aug. 3. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/92 anonim ***** válasza:
Azért nem kell fanatikusan védeni, mert csak ellenérzést szül. Mint írtam, én nagyon állatvédő vagyok, de annyi más megoldás van, mint rendőrségre rohangálni, nem kell rögtön a legbrutálisabban eljárni. A szélsőség SOSEM vezet eredményre.
2011. aug. 3. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!