Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit tegyek? Nem szeretem a...

Mit tegyek? Nem szeretem a cicánkat. Ùgy érzem rosszul döntöttem.

Figyelt kérdés
2 hete vettünk magunkhoz egy fajtatiszta whiskas kiscicát. Most 9 hetes. Okos ügyes de mégis...van valami ami miatt nem tudom megszeretni. Van két gyermekünk, végülis miattuk ruhàztunk be a macskavàsàrlàsba. Kis panellakàsba lakunk nincs 60 nm. Nem mosakszik rendesen és kakis szagù. Undorodom mikor felugrik a vetett àgyba... Az alvàs is nehezen megy. Ràugrik a gyerekekre...nagyon akartuk de én màr rosszul vagyok tőle. Most a mama aki kerteshàzban lakik szintén kapott egy kiscicàt. Egyedül van . Azon gondolkozom hogy meggyőzöm a gyerekeimet hogy a maminàl jobban érezné magât... Mit tegyek?? Adjatok tanàcsot. Amùgy a gyerekek szeretik nagyon. Csak én nem. De én ggondozom.
2013. ápr. 11. 14:41
1 2 3 4 5
 31/48 anonim ***** válasza:
100%
Hozzáteszem még, hogy azóta már 6 éves a cicus, most itt hever a laptop mögött és egy ideje ő az egyetlen társam, sokat köszönhetek neki. Most kapott egy puszit a buksijára..
2013. ápr. 11. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/48 anonim ***** válasza:
100%
Még egy kérdésem lenne: A mama tudja, hogy rá akarsz sózni még egy pici cicát? Egy idősebb embernek néha sok lehet még egy is. De ha odaviszed, a tartását te fogod finanszírozni, ugye??
2013. ápr. 11. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/48 anonim ***** válasza:
100%

miért nem vársz még egy párhetet?anyira pici még az a cicus!

Nekem kettő van,a pici 7 hónapos és kb 2 hónapja kezdett el rendesen tisztálokodni,de még mindig nem 100%-os,a fehér tapancsa szürke neki a "piszoktól".

Nagyon fiatalon került hozzánk és nagyon férges volt hosszú hetekbe telet kiirtani belőle teljesen.mondanom sem kell hogy sokszor az alomig nem birta ki szegényke olyan hasmenése volt,és a fehér padlószőnygre csinált nekem jó kis kukacos csomagot.soha meg nem fordult volna a fejembe hogy ez miatt eldobja,ha már egyszer magamhoz vettem.ha kellett naponta 3x4x fenék mosás volt.mert szegénynek mindig olyan maradt a szőre,még csak most fog eljönni az az idő amikor nagyon jófej és szórakoztató lesz a csöpség.ne vedd el ezt az örömet a gyermekeidtől ha szeretik a ciát!

De viszont ha nagyon szereted,és éreztetted vele akkor bizony tényleg jobb lesz neki más helyen.mert előbb utóbb megfogja "bosszulni"azt hogy nem szereted!

2013. ápr. 11. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/48 anonim ***** válasza:
51%

Hát igen, én végigolvastam mindent. Nem is tudom, ilyenkor megy el ezredszerre a kedvem ettől a helytől. Mi ez? Emberutálat ezerrel? Én sem nézem jó szemmel, ha valaki kegyetlen az állatokkal, de itt nem egészen erről volt szó. A kérdező annyiban hibázott, hogy nagyon nem nézett utána a cicák dolgainak, mielőtt beleugrott volna a vásárba, kezdve a legfontosabbal, hogy egy 7 hetes cicát egy ép eszű ember nem ad oda. Neki még igencsak az anyja és a tesói mellett a helye. Eleinte tényleg több "gond" van a cicákkal, mert még kis ügyetlenkék 12 hetesen is (nekem innentől van tapasztalatom) meg maflák, de idővel ügyesebbek lesznek és nyugisabbak. Viszont én is azt gondolom, hogy az semmiképen nem jó állapot, ha a családban valaki nem szereti a cicát, szerintem érzi ezt. Ha a mama tényleg szívesen bevállalja a cicát és megfelelően tud róluk gondoskodni és szereti is őket, akkor lehet valóban jobb lesz neki egy haverral ott.

A ex páromnak volt egy beteg cicája, aki össze vissza pisilt, én nem nagyon akartam, hogy ő is jöjjön, de mikor a költözésre került sor a cica mégis jött, mert túlléptem a saját undoromon és bevállaltam. Eleinte nem is szerettem meg perzsa is volt a fajtája sem szimpi, de idővel, mikor többet gondoskodtam róla megszerettem. Tényleg iszonyat "hálásak" tudnak lenni, mert ő nálunk egyszer sem pisilt máshova csak az alomba a betegsége ellenére. Szóval megváltozhat a helyzet nálatok is, azaz a te érzelmeidben, de neked kell változni a cica irányába, ha nem megy, akkor inkább ne erőltesd, mert szerintem az rosszabb, ha a cica érzi, hogy nem szeretik.

Neked mindenképp rossz lesz, mert ha a macsek megy, gondolom a gyerekeid miatt lesz rossz érzésed és ők fognak csúnyán nézni rád.

Hát... remélem azért pozitív lesz a vége.

2013. ápr. 11. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/48 anonim ***** válasza:
100%
Próbálj meg ennek a kiscicának adni egy kis időt. Leírom neked a tapasztalatomat, hátha segít. Ősszel hoztam haza egy sziámi csöppséget, ki voltam akadva, hogy mennyire rumlis, ő se szeretett mosakodni és hozzá voltam szokva egy teljesen nyugodt perzsához. Úgy éreztem, hogy megbántam, de közben a lányommal nagyon jól kijöttek. Telt az idő és a cica egyre nyugodtabb, tisztább lett és teljesen beilleszkedett a mi megszokott életvitelünkbe. Ma már eszembe se jut, hogy megbántam, ahogy ő változott úgy változott az én véleményem is. Vele is az volt a gond, hogy szaporítótól vettem és korán lett elválasztva. De behozta a lemaradást, mára egy tünemény.
2013. ápr. 12. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/48 anonim ***** válasza:
100%

Az én cicám is elég korán lett elválasztva, 6 hetesen került hozzánk, nagyon kis "szutyok panna" volt, büdöske és nem mosakodott, neki is kellett a kakis fenekét törölgetni :)

El nem tudtam képzeni, hogy lesz ebből normális macska, de idővel kinőtte, csak türelem... sok mindent kellett volna a mamájától, tesóktól megtanulnia, idő kell, míg ösztönből rájön a dolgokra.

2013. ápr. 12. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/48 anonim válasza:
100%
"te egyszer és mindenkorra felelős lettél azért amit megszelídítettél!"
2013. ápr. 13. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/48 anonim ***** válasza:
91%
hányingerem van tőled és a hozzád hasonló emberektől, kedves kérdező! a hideg ráz a stílusodtól és a viselkedésedtől. szegény cica, és szegény gyerekeid. felelőtlen sz@r vagy!
2013. ápr. 19. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/48 anonim ***** válasza:
Mi lett a cicával?
2013. máj. 6. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/48 anonim ***** válasza:
hiába győzködöd magad, hogy szabad élet és cicatárs jót tenne neki...te nem az ő érdekeit nézed már elnézést! ha megvetted vagy befogadtad akkor gondoskodj is róla! Ez olyan mint a gyerek, NEM visszaváltható! A gyerekedet is nemszeretted mert nem tudta kitötölni a fenekét?? Ez nem egy könyv amit tovább adsz ha már nem kell...Fontos a felelős viselkedés! Kirakni azért mert finnyás vagy? Állatbarát vagy te egyáltalán? :/ Az én kiscicámat agyon puszilgatom ott ahol érem, és ha a mancsát (amivel előtte elkaparta a dolgait) a számra rakja vagy az arcomra arra is adok puszit neki.Ettől nem vagyok undorító, csak annyira mérhetetlenül szeretem!! A macska a legtisztább állat a világon, de mit vársz egy kiscicától? Ahigy mondtam a gyerek sem tudja kitörölni kiskorában magának... Ne tedd ki kérlek...
2013. júl. 24. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!