Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Kutyám megfogta a szomszédunk...

Kutyám megfogta a szomszédunk kismacskáját és kivégezte, kéne hogy emiatt legyen lelkiismeret furdalásom?

Figyelt kérdés
Átjött hozzánk és bent voltam amikor történt,már csak a tetetem találtam meg ahogy büszkén ült mellette a kutyám,megdicsértem,mert nem is baj csak a szomszéd meg kérdezte nem láttam-e,de tagadtam.Nem szeretjük a macskákat,ne is járjanak be,de a szomszéddal mit csináljak esetleg ha előfordul még,vagy ha kiderül?
2009. okt. 4. 14:42
1 2 3 4 5 6 7
 11/64 anonim válasza:
83%
Itt nem a macskapártiakról meg a kutyapártiakról van szó. A kutyádat senki sem hibáztatja... Ilyenek az ösztönei. Te viselkedtél nem túl szépen.
2009. okt. 4. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/64 A kérdező kommentje:
De ha észre vettem volna akkor nem hagyom hogy kivégezze,annyira nem vagyok szívtelen,de most már mindegy.
2009. okt. 4. 15:13
 13/64 anonim ***** válasza:
78%

Szerintem mond meg a szomszédnak, hogy megtaláltátok a macskát a kertbe. Nem kell, hogy lelkiismeret furdalásod legyen, te nem tehetsz arról, hogy a kutyátok megfogta.

Máskor is meg fogja majd, ha a macska illegeti-billegeti magát előtte. Tudom milyen idegesítőek, nálunk is ezt csinálják, én nem dicsérem meg a kutyát, de nem is szidom le. Valamelyik macsekkal jól kijön, de amelyiket nem bírja, annak elkapja a grabancát.

2009. okt. 4. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/64 anonim ***** válasza:
87%
Egy ismerősömék a hatodik kivégzett kiscica után unták meg, és mérgezték meg a kutyát. És nem azért, mert utálják a kutyákat, hanem mert a szomszéd hozzád hasonlóan csak vonogatta a vállát, és minden macska után dícsérgette a kutyáját.
2009. okt. 4. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/64 anonim ***** válasza:
45%

Amúgy a szomszéd is felelőtlen, ha hagyja a macskáját összevissza mászkálni :-)

Nem tudom, merrefelé laktok, de ha erdő közelében, akkor a macskák (szakértők véleménye szerint) pont a kóbor természetük miatt nagyobb kockázattal kaphatják meg a veszettséget vadaktól, ezáltal könnyebben válhatnak hordozókká, ha a gazdi nem figyel erre oda.

2009. okt. 4. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/64 anonim ***** válasza:
81%

A macskákat nem lehet megkötni, sőt a kerítés sem okoz nekik akadályt.

Vonatkoztassunk el egy kicsit a macskától.

Te mit szólnál ahoz ha pl. a még picike kutyid a frankó kerítés ellenére valahogy átmenne a szomszédba és az ottani nagy kutyi kinyírná??

Tetszene ha utána megdícsérné a szomszéd a kutyáját?


A szomszéd kutyája elintézte a környékbeli süniket. Nem lehet mindent ráhagyni a kutyákra. A kutya olyan amilyen a gazdája, mert ő neveli és tanítja.

2009. okt. 4. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/64 anonim ***** válasza:
80%

Igen kéne legyen lelkiismeretfurdalásod. És előre mondom: három kutyám van. De szeretem a macskámat is. Ugyanúgy. A macska egy szabad állat, neki nem a kerítés jelenti az határt. Azon kívül ez egy kiscica volt. Gondolom a te kutyád már zseninek született. Úgy bújt ki az anyjából, hogy ül, feküdt, apportírozott, házatt őrzött, szobatiszta volt, nem ment ki a kapun, nem kakilt rossz helyre. Mert szerintem nem...

Érdekes módon én még sosem tapasztaltam, hogy a macskák azért jönnek át hogy direkt ide kakiljanak. Azért jönnek mert olyan kedvük van... Ők eltemetik az ürüléket, ellenben a tökéletes kutyáddal, a gyereked meg akár a saját sz*rában is tud tapicskolni ha olyan kedve van (legtöbb gyerek megtette kiskorában). És a kutyád is lehet hirtelen rosszul és nem hinném hogy olyan tökéletes, hogy akkor elszalad a wc-re, kijön aminek ki kell, lehúzza és fogat mos! Nem! Majd ha rosszul lesz akkor ő is szépen odahány a szőnyegedre vagy a gyereked játékára aztán meg nyalogatja a kezed.

Nálunk mindig átjárkáltak a macskák, sehol sem hallottam még hogy ne így lenne. De ennek ellenére sosem nyúltam még a kakijukba kiskoromban pesig még homokozóm is volt fedél nélkül. Érdekes módon mind a négyen felnőttünk a testvéreimmel és ellentétben a többi (állatoktól hermetikusan elzárt) gyerekkel kb a születésünkkor találkoztunk utoljára orvossal. A kutya is ugyanúgy megfertőzheti bármivel.

Nem kellett volna megdicsérned, neveld le erről, mert egyszer megunják a szomszédok jogosan és a kutyádnak kampec és utána majd még neked áll feljebb. Vagy majd széttépi egy nagyobb kutya, mert oda merészelt menni hozzá. De a valaki által említett példa, hogy mit szólnál ha a gyerekd fejét verné szét a másik mert átmegy is nagyon szemléletes. A macskát ölés nélkül is el lehet kergetni. Amúgy meg úgyis át fog jönni egy- kettő mindig mert a kutyád nem veszi észre mind.

2009. okt. 4. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/64 anonim ***** válasza:
77%

bas*ki álljunk már meg egy pillanatra "miért jár át a macska" ?!?! a macska egy járkálós állat, ilyen a természete, ezt el kell fogadni, ha a kutya véletlenül elkapja, hát elkapja, ha nem akkor nem, de ne várjátok már el a macskától, hogy NE járkáljon!


tanítsa meg a kutyáját hogy csak a kóbor macskákra ugorjon rá? kedves hozzászóló te is jócskán túbecsülöd egy kutya képességeit, hiszen ránézésre még egy ember se tudná egy macskáról megmondani, hogy kóbor, vagy a szembeszomszédé, minden előzetes ismerettség nélkül.


vagy bemutatnád a kutyának az összes környékbeli macskát, tanulja meg a nevüket, meg a gazdák nevét is, és ha esetleg betéved a kertbe, akkor küldje haza?:D:D


és igen, nem a kutyával van a gond (legalábbis még), hanem a gazdával. aki agresszióra neveli, megdícséri a kutyát, az ne csodálkozzon, ha ellenérzést szül a viselkedése.

2009. okt. 4. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/64 anonim ***** válasza:
92%
teljesen meddő a vita, hogy melyik állat mennyire tiszta vagy koszos. az az állat koszos, amelyik koszos körülmények között él. bár sokszor még az egészséges kóbor macskák is egész normálisan néznek ki.
2009. okt. 4. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/64 anonim ***** válasza:
75%
te szívtelen! úgyvan dicsérd meg a kutyádat érte! gratulálok... hogy élhetnek ilyen emberek.. legközelebb legyél a kertben és te magad tekerd ki a macska nyakát és egyétek meg együtt a kutyáddal... TE PARASZT
2009. okt. 4. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!