Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Kutyám megfogta a szomszédunk...

Kutyám megfogta a szomszédunk kismacskáját és kivégezte, kéne hogy emiatt legyen lelkiismeret furdalásom?

Figyelt kérdés
Átjött hozzánk és bent voltam amikor történt,már csak a tetetem találtam meg ahogy büszkén ült mellette a kutyám,megdicsértem,mert nem is baj csak a szomszéd meg kérdezte nem láttam-e,de tagadtam.Nem szeretjük a macskákat,ne is járjanak be,de a szomszéddal mit csináljak esetleg ha előfordul még,vagy ha kiderül?
2009. okt. 4. 14:42
1 2 3 4 5 6 7
 61/64 anonim ***** válasza:

Van cicám és kutyám is,vidéken.Előfordult már hogy eltűnt a macska,kiszökött,ellopták a kertből stb..De esküszöm ha kiderült volna hogy kinek a jóvoltából vesztek el a családtagként szeretett,ágyban alvó,házi koszton nevelt macskáim,valószínűleg egy féltéglával vertem volna agyon az illetőt és utána én is vonogattam volna a vállam.


Illetve ha már vadászösztön: régen volt egy 15éves farkaskutyám..egész életében egyszer fogott egy pici vadnyulat..egyetlen egyszer,mert utána konkrétan laposra lett verve,és attól a naptól kezdve ha a házinyulainkat meglátta már menekült..velünk nem változott a viselkedése,de a nyulaknak már nem volt hajlandó a közelébe menni,úgy félt a büntetéstől mint a tűztől.Cicákat sose bántotta,a hátán aludtak..

2015. dec. 10. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/64 Középút válasza:

Eléggé egyoldalú válaszokat kaptál.

Magam részéről keresni szoktam a középutat amiért mindkét szél le szokott pontozni. Ebben az esetben az a véleményem, hogy a kutya-macska viszony az állatok dolga. A macska tulajdonosai, ha kiengedik a szabadba kell, hogy számoljanak különböző veszélyekkel. A kutya ugyanúgy természetesen viselkedett, ahogy a macska is amikor madárra vadászik. Ha a kanárimat kiengedem a ketrecből akkor ne csodálkozzak, ha elkapja egy macska.

Azzal viszont egyet értek, hogy nem kellett volna hazudnod, de értem én, hogy mag akartad kímélni magad a jogtalan háborgásoktól, de utólag se késő tiszta vizet öntened a pohárba. A kutya-dícséret pedig privát dolog, de kevésbé beteges, mintha agyba-főbe verted volna az ösztönös cselekedete miatt.

2016. ápr. 1. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/64 stew001 válasza:

Hasonlóképp járt az egyik szomszéd macskája ma éjszaka. Éjjel 1 körül vettem észre az udvaron vérbe fagyva. Azt hiszem igaz a mondás --->>> Addig jár a korsó a kútra, ameddig el nem törik. Nyártól kezdve rendszeresen bejárt az udvarra, többször is egy hajszálon múlott, hogy megmenekült a kutyánktól. Ma nem tudott. Többet nem jön be.


Nem értem a szidalmazó embereket. A kutya feladata, hogy távol tartsa a betolakodókat. Távol tartotta, ahogy a miénk is.


Lehet jobb is a szomszédnak, hogy nem mondtad meg. Ki tudja hogy reagált volna. Mondhatod neki, hogy nem a te kutyád ment ki az utcára, hanem a macskája ment át hozzátok. Nem biztos, hogy felfogta volna... 10-15 éve szintén megfogta az akkori kutyánk a szomszéd macskáját. Át szóltunk, hogy mi van. Két héttel később a mi macskánkat is megölte egy másik kutya az utcán. - Mire a szomszéd közölte vigyorogva, nevetve hogy "Én láttam végig az esetet, ahogy összeroppantotta az XY kutyája. - Öröm volt nézni.

2016. nov. 21. 05:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/64 anonim ***** válasza:
A kérdezőnek van igaza.
2022. jan. 28. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!