Kezdőoldal » Állatok » Macskák » 3hete befogadtam 1 cicát....

3hete befogadtam 1 cicát. Kóbornak véltem. Élből doki. Be chippeltetem oltattam, féregtelenítve, bolha irtva. És mi történik?

Figyelt kérdés
Ma láttam plakatolva, hogy keresik😥ugye nem kell vissza adnom? 8honapos kb és csütörtökre van időpontom

2019. márc. 12. 21:47
1 2 3 4 5 6 7 8
 61/74 anonim ***** válasza:
30%

Jo kerdes. Nekem a helyedben lelkiismeret furdalasom lenne egyik reszrol. Annyi szep cica van a menhelyen, onnan is orokbe fogadhatnatok egyet, akinek nincsen otthona, nincs aki hazavarja.

Lehet nagyon szerettek ezt a cicat. Ugy, mint te most. Es nekik ugyanannyira faj, mint neked visszaadni. Vagy jobban, hisz naluk tobbideje volt.

Szerintem hivd fel oket, beszelgess. Nem kell megmondani, hogy ki vagy. Aztan eldontod, hogy alkalmasak-e a macskatartasra.

Ne a hazuk alapjan donts. Kerdezd meg, mivel etetik, kinti macska-e, akartak e ivartalanitani. Van e parja, vagy egyedul van.

Sok sikert, igazan nehez helyzet, de adj egy eselyt az elozo gazdainak is. Legalabb, hogy tudjak, hogy jo helyen van. En nagyon szomoru lennek, ha elveszne a cicam es nem talalnam meg, nem tudnek rola semmit.

Majd meselj, mi volt!

2019. márc. 15. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/74 anonim ***** válasza:
72%
Szerintem ne buktasd be magad!
2019. márc. 15. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/74 anonim ***** válasza:
70%
Ha nincs benne chip akkor sztem megtarthatod. Ha annyira szerették volna a cicát nem lenne chip nélkül. Különben meg nem is biztos h ugyanaz a cica. Én megtartanám, ne lelkizz rajta. Valószínűleg felelőssebb gazdája leszel mint akik voltak.
2019. márc. 16. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/74 anonim ***** válasza:
41%

#9 mérlegeled, miket ír a plakáton? Hát már eleve kiplakátolta, akkor csak keresi!! Neked nincs jogod mérlegelni.

Szépen vissza kell adni.

2019. márc. 16. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/74 A kérdező kommentje:
Körbe tudakolodtam ma abban az utcában ahol lakott. Jó páran mondták még kutyasok is, hogy náluk lofrált enni. Szóval kint tartotta ivarosan oltatlan chippeltetve. Hát ezek után fel nem hivom.
2019. márc. 16. 23:55
 66/74 A kérdező kommentje:
Chippeltetve sem. Csak el írtam
2019. márc. 17. 08:30
 67/74 anonim válasza:
46%

Kedves Kérdező!

Szerintem elég gerinctelen módon olldottad meg ezt a kérdést, már ne is haragudj!

Annyi árva cica van a menhelyeken, de neked más állatát kell elvenned!

Azért mondom ezt, mert nekünk is van cicánk, kandúr, de már ívartalanítva van két éve. De amikor még eljárt csajozni, volt, hogy napokra eltűnt, nem evett, nem járt haza, csak a lányok érdekelték. És mikor előkerült, akkor bizony nagyon szakadt állapotban volt! Ezzel az erővel akárki az utcán megfoghatta volna, hogy akkor ő most jót cselekszik és haza viszi!

Azóta már szépen kikupálódott, nem ingadozik a súllya, nem jár el itthonról, csak a kertben napozik és láthatóan jól érzi magát. Viszont nincsen benne chip és fancy nyakörve sincsen, szóval nehéz lennd bebizonyítani, hogy hozzánk tartozik, ha esetleg valami kedves ember ellopná őt...

De attól még nagyon szeretjük és fájna, ha már nem lenne velünk.

Én a helyedben és anyukád helyében szégyellném magamat. Ez nem jó cselekedett volt, hanem lopás. Egyáltalán, hol szedted őt össze?

2019. ápr. 2. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/74 anonim válasza:
45%

Számomra nevetséges amit itt sok válaszoló ír.... Azt hiszik, hogy angyalok, mert egy “szegény, szenvedő” cicát megmentettek a gonosz előző gazdától.


Nektek nincs jogotok ennyi alapján megítélni azt, hogy valóban rossz helye volt a cicának. Még csak 8 hónapos volt, bántalmazva nem volt, oltást kapott-e azt nem lehet megállapítani... a kérdező elnézett a környékre, tehát annyira messze nem is lakhatott tőle, valószínűleg csak felfedezte a környéket.


Az meg hogy egy macskát kienged-e a gazdája, az nem a ti döntésetek. Ha szerintetek nem helyes, ti ne engedjétek ki a sajátotokat, de más megteheti.


Nagyon szomorú belegondolni, hogy valakinek hiányzik a kiskedvence, amiről a kérdező tud, és mégsem tesz semmit. Inkább beszéltétek volna meg, lehet tényleg megengedték volna, hogy megtartsd. De nem értem, hogy hogy nem öl meg a bűntüdat, én nem bírnék így élni. Nagy állatvédő itt mindenki, de az emberrel nem bírnak együttérezni...


Sokkal jobbat tettél volna, ha inkább a menhelyről fogadsz be egy cicát, akinek tényleg sanyarú sorsa van és egy ketrecben él.

2019. ápr. 26. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/74 anonim ***** válasza:
100%
Szia kérdező! Mi a helyzet azóta a cicával?
2019. aug. 24. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/74 anonim ***** válasza:
74%

Pontosan ezért nem kell kiengedni a macskát, mert BÁRMI történhet vele! Ugyanúgy, ahogy a kérdező hazavitte, megfoghatta volna valami retek cigány, vagy egy állatkínzó r0hadék is! Az autókról, kutyákról nem is beszélve...

Az ilyen esetekben többynire azért keresik a macskát, mert jaj "egy kisgyerek sír utána". Tehát nem a macska érdekli őket, hanem az, hogy ne vergődjön a gyerek.

Szerintem senki nem tudja azt elvitetni, hogy ha a macska érdekeit nézzük, akkor egyértelműen jobb helye van a kérdezőnél! Nagyon sok értelme lenne visszaadni, ha rá 2 hétre meg kivasalná az úton egy kocsi...

2019. aug. 24. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!