Kezdőoldal » Állatok

Állatok - Gyakori kérdések

Idős inkontinens kutya elaltatása jogos ebben az esetben?

Idős rokonomnak van egy inkontinens idős kutyája sajnos mindig bepisil nem bírják már a takarítást mivel lakásban van. Pelenka mindig lecsúszik ez sem megoldás..Orvosok nem nagyon tudnak vele mit kezdeni így mivel idősek felmerült az elaltatás kérdése mivel idős kutya

Kutyák
45
1 hónapja belekapott a kutyám a tenyerembe,lett ott egy 10 Ft os nagyságú csomó, mit csináljak? Lehet baj belőle?

Voltam anno orvosnál nem volt mély seb, csak kötözték párszor. A csomó a seb gyógyulás után lett.

Kutyák
7
Van egy 9 hettes amstaff kutyám szerintetek le vágasam a fűlét ?

és kell valamivel majd kezelni neki vagy keni valamive l?

Kutyák
17
SÜRGŐS! Mit csináljak a kertünkben levő kóborcicákkal? (Többi lent)

Pár hónapja szült 4 kiscicát a kertünkbe egy kóborcica, és megsajnáltuk őket szóval elkezdtük őket etetni. Megpróbáltuk elajándékozni a kicsiket amikor nagyobbak lettek, de 2 közülük nagyon vad, el sem tudjuk kapni őket. A másik kettő pedig fiú, ők nem kellettek...

Macskák
10
Létezik, hogy mindentől megy a hasa a kutyámnak?

Mikor pici volt, próbáltam saját magam főzni a táp mellé. Pl. rizs, natúr hús, főtt zöldségek, sonka, ilyesmi. Figyeltem, hogy ne legyen zsíros, fűszeres, tartósítószeres, stb. De bármit adtam neki, mindentől véres, nyákos hasmenése volt, fél évig küzdöttünk...

Kutyák
18
Milyen a Kutyavarázs nevű hely Dunakeszin?

Hallottam a Kutyavarázs nevű helyről Dunakeszin, ami kutyaiskola és panzió is. Aki már vitte oda a kutyáját, annak mi a tapasztalata vele? Jó hely? Ha panzióba viszed oda, milyen ott a kutyatáp (tudom, hogy lehet sajátot is vinni, de kíváncsi vagyok rá)? Baj, ha a...

Kutyák
2
Hogy lehetne a macskákat mégis kiengedni a szabadba?

Csak a saját udvaromra gondoltam úgy hogy ne szökjenek meg egyáltalán, csak egyet futkossanak kint és ne csak a házban legyenek. Annyit filozofaltam ezen a dolgon, hátha sikerülne valahogy, ne csak a házban tepsedjenek, mert nem nagyon szeretik. Sokszor kívánkozik ki mind a kettő.

Macskák
5
Létezik olyan alom, ami valóban magában tartja a szagokat?

Egyetlen oka, hogy nincs saját macskám, hogy akármilyen minőségi almot is használnak ismerősök, ha a macska a dolgát végzi iszonyat szag van az egész lakásban. Viszont azt sem akarom elhinni, hogy mindenki akinek benti macskája van, sz@rszagban éli az életét. Normális válaszokat előre is köszönöm.

Macskák
10
Tacskó hogyan tudna alkalmazkodni egy teljesen más klímához?

Arra gondolok, hogy ha pl egy tacskó Németországban élt 5 évet, majd hirtelen elkerülne Mexikóba. El tudná ezt viselni?

Kutyák
2
Mitől ilyen sovány a cicám?

Másfél éves csincsilla perzsa lány cica. Most mértem konyhai mérlegen csak 2,6 kg. Amikor elhoztuk 5 hónaposan akkor is sovány volt. Kiskora óta sokat, rendesen eszik. Nem válogatós többnyire. Mindig van neki kitéve száraz táp, tehát ha akar bármikor ehet. Kap napi 1...

Macskák
6
Olyan tényleg létezik, mint a mesében, hogy a róka tyúkot lop éjszaka?

Ez csak mese, vagy a valósàgban is előfordul?

Vadállatok
20
Szerintetek hiba lenne úgy lovat venni, hogy még nem lovagolok minden jármódban stabilan?

33 éves vagyok és gyerekkorom óta szeretnék saját lovat. Eddig az anyagi feltételek ehhez nem voltak meg, de kb. 2-3 éve már úgy érzem, hogy pénzügyileg beleférne a saját ló tartása. Akkor meg is néztem pár eladó lovat, de mivel munka mellett egyetemre is jártam...

Lovak
3
Tudnátok segíteni?

Ma vettem egy kiscicát és nem tudom hogy fiu e vagy lány mert ez a legelső cicâm Itt a link a képhez előre is köszönöm szépen a segítséget

Macskák
14
Mit csinálnak a törött macska farokkal?

Kiscicának eltört a farka, nem tudom mi történt vele, nem is az enyém, falun lakom, nem divat az ivartalanítás, sok a kóbor cica. Arra gondoltam, hogy mivel szelíd, megtudom fogni elvinném állat orvoshoz, de csinálnak vele egyáltalán valamit? Lehet gipszelni vagy...

Macskák
7
Az én kutyám sosem pukizik?

Olyan sok vicces videot látok arról, hogy a kutyák belepukiznak a mikrofonba aztán meglepődnek rajta, vagy hogy a gazdi orrát csavarja a szag… Én elég sokat vagyok a kutyámmal és sokszor együtt is alszunk, de sosem hallottam vagy éreztem még, hogy pukizott volna. Ez...

Kutyák
6
Tartanátok nagytestű kutyát kis területen?

Földszinti kertkapcsolatos társasházban lakom, a kertrész kb. 30 négyzetméter, bár ebből 10 térkő, szóval kb 20 négyzetmétere lenne a kutyának. Nyilván vinném sétálni, de nagyobbrészt a saját helyén lenne. Kistestűt nem szeretnék, lakásba pedig nem ajánlatos a nagy testű. Szerintetek?

Kutyák
28
Egy felnőtt, dolgozó ember hogyan hagy otthon egy kutyát, akár kint, akár bent?

Érdekelne, hogy ti hogy tudtok otthagyni egy kutyát, akár a kertben, akár bent, a lakásban, szobában vagy házban. Aki napközben kennelben tartja, hogy csinálja? Az én kutyám még csak 12 hetes, de öt percnél hosszabb ideig nem lehet egyedül hagyni, olyan hangosan...

Kutyák
9

Az Állatok kategóriáról:

Az Állatok kategóriában megtalálhatod a velünk élő kiskedvencek és a vadon élő állatok témáit egyaránt. Kérdezhetsz többek közt kutya, macska, madár, rovar, hüllő, kisemlős, ló tárgykörökben.

Nem csak mi vagyunk hatással az állatvilágra, hanem az állatok is hatással vannak ránk. Sok örömöt okoznak és olykor bánatot, problémát. Ezekről bátran kérdezhetsz az Állatok kategóriában, más állatbarátok tudnak segíteni saját tapasztalataikkal, történeteikkel neked.

A legnépszerűbb témák az Állatok kategóriában: akvarisztika, akvárium, állat, betegség, cica, etetés, hal, háziállat, hörcsög, ivartalanítás, kiskutya, kölyök, kutya, ló, lovaglás, macska, madár, nyúl, papagáj, tengerimalac.




Minden jog fenntartva © 2026, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!