Kezdőoldal » Állatok

Állatok - Gyakori kérdések

Ez normális kutyaviselkedés?

Ivartalanított kan kutyám van. Séta közben minden pisit fölnyal, és ha másik kutyával találkozunk akkor a nemi szervét is lenyalogatja. (Mindegy hogy kan vagy szuka.) Én rettentő undorítónak találom, tekintve hogy aztán meg engem is megnyal meg otthon bármit. És...

Kutyák
5
Hogy bővíthetném a hörcsög helyét?

Most nyáron ,a szülinapomra kapok egy dzsungáriai törpehörit (egy tenyésztőtől) .Már mindene megvan (helye,itató,etető,játékok,házikó,...) Csak sajnos az alap területe csak a minimumot éri el ,így arra gondoltam,hogy írhatnátok nekem ötleteket ,hogy mivel tudnám egy...

Kisemlősök
4
Bolognese hosszú szőr nyáron?

Van egy szuka bolognese kutyusunk és hosszúra van hagyva a szőre,mert így mindkettőnknek jobban tetszik,mint röviden. Én úgy tudom hogy mivel olasz fajta az éghajlathoz-hűen alakult ki a bundájuk:tehát télen fűt, nyáron hűt a hosszú szőr.Ez tényleg így van? Köszönöm 29/N

Kutyák
4
Hány és milyen oltást kell/lehet megkapnia egy kiskutyának? K. b. mennyibe kerülnek ezek az oltások? Mennyi időnek kell eltelnid az oltások között?

10 nap múlva hozzuk haza a kutyusomat (8 hetes) az addig beadhato oltasokat mostantól amíg hazahozhatjuk.

Kutyák
5
Hovawart kennel?

Kettő között gondolkodom: Anonymus, és a Pusztai-Pandúr (esetleg Szőke-Tiszaparti) Valaki, aki esetleg tőlük vett kutyust? Mik a tapasztalatok? Ivartalanítás nem probléma? Kiállítások kötelezők... A Vöröshegyi Kennel volt az első, amit meg is néztünk, de...

Kutyák
3
A kiscicám megfázitt, hogy kezeljem?

A kiscicám 4 hetes,észre vettem hogy hapcizik es hogy szuszog.A macskanáthára illetve egyéb komoly betegségekre gondoltam de nem csipás/gennyes a szeme.Csak az orra folyik,prüszköl illetve szuszog,mit csináljak?

Macskák
3
Kb mennyit eszik egy mudi havonta?

Minőségi tápra gondolok pl Brit Care.

Kutyák
5
Kibír így egy napot a tavi aranyhal?

Nagyszüleimnek szeretnék ajándékba venni tavi aranyhalat a kerti tavukba ( van már nekik benne de a vízmennyisége lehetővé teszi, hogy több is legyen) viszont csak vasárnap lesz a családi ünneplés és csak akkor tudom nekik odaadni viszont holnap már meg kéne vennem. A...

Halak, akvarisztika
5
Ez az ütéstől lehet? Agyrázkódás?

Párom focizott a barátaival a kiskutya meg ott szaladgált körülöttük és velétlenül nagy erővel fejbetalálta a kicsit a labda. Ez kb 2 órája volt. Mist 2x hányt. Agyrázkódása lehet? Kapjon ma vacsit vagy inkább ne? Vigyem el holnap irvoshoz vagy ezzel nem tud mit kezdeni?

Kutyák
4
2 lány molly és 4 lány guppi sok 40 literre vagy jó így?

Megférnek együtt? Jó lesz ez a párosítás?

Halak, akvarisztika
5
Miben más a Foresto mint a Kiltix?

Nézegettem a nyakörveket és láttam, hogy a Foresto jóval drágább mint a Kiltix (amit eddig is használtunk) a Kiltixet lazán beszerzem 4500Ft-ért a Foresto azonos mérete pedig legalább 6000Ft. A Foresto tud valami extrát ennyiért? Az egyetlen különbség, amit eddig...

Kutyák
4
Szeretnek "extrajutit" venni pl. behivashoz, hol erdemes ilyesmit beszerezni? En eddig olyan dragan lattam csak.

A virsli azert nem mindig jo, mert ha velem van egesz nap kint, felek, hogy megomlik. Amugy simajutinak atlagos szaraztapot hasznalok csak.

Kutyák
4
Ti hol vettétek a Golden Retriever kutyátokat?

Valaki tud jó oldalakat amiken olcsón lehetne szerezni?

Kutyák
6
Valami praktika, hogy a macskám megegye a száraztápot?

Kicsi korában nem ette meg a száraztápot, ezért jó ideig csak konzervet, meg más kajákat kapott. De egyszerűbb lenne, ha száraztápot is enne, főleg ebben a melegben, amikor a konzerv hamar megromlik. De nem eszi meg. Esetleg egy kicsit eszik belőle, ha nagyon...

Macskák
8
Mi lehet ez és mit lehet ellene tenni?

A házunk előtt nyaranta, általában dél körül egy 5-6 darab hatalmas darázs szerű valamik repkednek, hangosak nagyon, és ilyet még nem nagyon láttam, olyasmi mint egy darázs csak 5x nagyobb és narancsárgás pirosas a szeménél. Elég ijesztőek és támadnak is. Mit lehet ellenük tenni?

Rovarok, ízeltlábúak
4
Nem lesz baja a patkánynak a forgácstól?

Van 2 dumbó fülű lány patkányom és eddig macskaalom volt alattuk de most bolti faforgácsot tettem alá és hogy nem e lesz valami légúti megbetegedésük tőle?!.

Kisemlősök
2
Szerintetek egy ilyen lóért menyit kérnek?

Egy 13 éves herélt,régebben versenyló(ügető),jelenleg a lovarda egyik legjobb iskolalova.Versenyeredményei:

Lovak
2
Miért csinálja ezt a cicánk?

Pontosabban régen, míg az előző házunkban éltünk, mindig ha fogott egy egeret, azt lerakta az ajtó elé. Ennek utána is néztünk, tudom az okát. Viszont kb 2 éve költöztünk el, és azóta, ha udvaron talál egy egeret (szerencsére ritkán), akkor azt élve behozza a lakásba, és itt öli meg.

Macskák
2

Az Állatok kategóriáról:

Az Állatok kategóriában megtalálhatod a velünk élő kiskedvencek és a vadon élő állatok témáit egyaránt. Kérdezhetsz többek közt kutya, macska, madár, rovar, hüllő, kisemlős, ló tárgykörökben.

Nem csak mi vagyunk hatással az állatvilágra, hanem az állatok is hatással vannak ránk. Sok örömöt okoznak és olykor bánatot, problémát. Ezekről bátran kérdezhetsz az Állatok kategóriában, más állatbarátok tudnak segíteni saját tapasztalataikkal, történeteikkel neked.

A legnépszerűbb témák az Állatok kategóriában: akvarisztika, akvárium, állat, betegség, cica, etetés, hal, háziállat, hörcsög, ivartalanítás, kiskutya, kölyök, kutya, ló, lovaglás, macska, madár, nyúl, papagáj, tengerimalac.




Minden jog fenntartva © 2026, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!