Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Hogy bírom ki? Hogy nyugodjak...

Hogy bírom ki? Hogy nyugodjak meg?

Figyelt kérdés
Párom szüleihez is megyünk majd mindenki mindenkivel nagyon kedves. Mégis gyomoridegem van. Nincs rá okom de már "200" a vérnyomásom,rosszul vagyok szédülök. Normálisak velem,de minden alkalommal látszik rajtam,hogy iszonyú rosszul vagyok,nem tudom elengedni magam. Nem sértett meg senki. Gyakran hárítunk,tagadunk mert nincs más választásunk,igyekszem elszeparálni magunkat de meghagyni azt a korrekt viszonyt ami megillet mindenkit. Én vagyok a nő.

2019. dec. 25. 21:17
 81/111 anonim ***** válasza:
0%
Aha. Értem.
2019. dec. 29. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/111 anonim ***** válasza:
78%

Attól van gyomorégésed, hogy ők folyton kérdezősködnek, pedig a gyerekük nem fogja úgyse elárulni, hogy mi van veletek? Neked ezzel a világon semmi dolgod, ez az ő saját problémájuk.

Ha egyedül nem tudod normálisan kezelni a helyzete(ke)t, tényleg keress pszichológust, pont erre találták ki őket.

2019. dec. 29. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/111 A kérdező kommentje:
Folyton kérdezik barátomat hogymi van mi újság mit csináltok mit esztek mit főztök mikor jöttök már miért nem jöttetek. Utána jön a nagyon sajnálom szöveg. Majd a belenyugvó rész. Aztán kezdődik előről. Barátom nagyjából 3-4 féle 1soros/ha szóban van 1-2 mondatos válaszokat variál. Mindig ugyanazt. Én csak szenvedek nem tudom h oldom meg,nagyon rossz. Szerinte ez megoldás de nagyon rég nem adja fel az anyukája és rákérdez pedig tudja nem mondjuk.
2019. dec. 29. 10:40
 84/111 A kérdező kommentje:
Kitartóan nagyoj rég a semmi nincs-válasz után ugyanúgy rákérdez. Ugyanúgy nem érti. Nem akarunk senkit bántani. Hogyan eshetne le neki a 20 fillér végre? Mit tudnék tenni. Vagy örüljek,hogy egy semmitmondó dologgal lezárja párom?
2019. dec. 29. 10:42
 85/111 anonim ***** válasza:
81%
Mi lenne, ha mondjuk szóbaállnátok vele és beszélgetnétek? 5 perc alatt már egész kisregényt lehet írni arról, hogy kelkáposztafőzelék volt sertéspörkölttel, mert ugyan marhát akartál venni, de a boltban nem volt szép, délután pedig megnéztetek egy francia vígjátékot a Film+ csatornán Pierre Richard-ral, de nem tudtátok rendesen végignézni, mert közben becsöngetett a szomszéd és egy villanykörtét kért kölcsön. Ha kielégítenétek a kíváncsiságát, nem kezdené újra és újra ugyanazt a kérdést. Hálószobatitkokról nem kell beszámolni. És most írom minimum ötödször, hogy menjél pszichológushoz, ha meg akarod oldani a problémádat. Ne mástól várd az alkalmazkodást, neked kell kigyógyulnod. A saját érdekedben!
2019. dec. 29. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 86/111 A kérdező kommentje:
Vagy elmondjuk szaftosan mit tettünk,utána nem kérdezi. 🤔 :((((( Ezt nem mertem bevállalni de egyszer lehet megfogalmazom részletesen és hogy hogy esett meddig tartott. Talán akkor nem kérdezi meg. Anyukámmal 1x eljátszottuk azóta ki van akadva,mi mosolyogtunk. :D
2019. dec. 29. 17:10
 87/111 anonim ***** válasza:
32%
Az is egy megoldás! :D
2019. dec. 29. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 88/111 A kérdező kommentje:
Természetesen az ételek részletes elkészítésére gondoltam. :)))) (Ja neem) viccen kívül nem tudom hogy lenne a jó. Nem részletezhetjük nekik azt ki..de valami elborzasztó kellene,vagy bármi amitől kérdezi őt de nem ennyiszer.
2019. dec. 29. 18:07
 89/111 anonim ***** válasza:
53%
Képzeld bele magad az ő helyzetükbe is, bár most nem vagy éppen empatikus életszakaszodban. Kirepült a gyerekük, akit szeretnek, ők meg ott maradtak az üres házban, és érdekli őket, hogy mi újság vele. Ha nem kellemetlen, nem ellenséges emberek, nem tudnak mindig mindent jobban, akkor lehet velük néha beszélgetni mint család. Ti is érdeklődhettek róluk, ha már meguntátok a válaszolást, úgyis mindenki (kivéve te, szerintem megfelelő partnerrel te is) jobban szeret magáról beszélni, mint a másikat hallgatni.
2019. dec. 29. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 90/111 anonim ***** válasza:
88%

"Én csak szenvedek nem tudom h oldom meg"

N i n c s m i t m e g o l d a n i . Érted? Nincs mit megoldani.

Persze, hogy újra és újra kérdeznek, mert újra és újra érdekli őket, hogy mi újság azóta, hogy legutóbb megkérdezték, mert szeretnék tudni, hogy minden rendben van-e veletek azóta is, hogy nincs-e szükségetek segítségre azóta se, hogy volt-e mit ennetek ma is, stb. Van róla fogalmad, hány millióan szenvednek épp amiatt, hogy le se szarják a fejüket a szülők? Örülj neki, hogy veletek vannak, akik törődnek.

Nem kell mindenről beszámolni nekik. Csak valamilyen (akármilyen, de nem bántó) választ kell adni, hogy megmaradjon velük a kapcsolat. Ne mard el őket magatoktól. Vannak az életben helyzetek, amelyekben akkor is beszélni kell, ha nincs kedved. Mint a nyelvórákon, ha épp az a feladat. Mint a nyelvvizsgán. Meg mint anyósodék kérdéseikor. Csak képzeld azt, hogy meg kell mutatnod, hogy tudsz magyarul. Válaszolj valamit, akármit, egy-két mondatot legalább, és kész. Szó sincs problémáról. Ez csak az élet velejárója. Mint az, hogy fúj a szél.

2019. dec. 29. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!