Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Hogy mondhatott ilyet anyósom?...

Hogy mondhatott ilyet anyósom? Miért gondolja úgy hogy ő mindenki és minden felett ítélkezhet?

Figyelt kérdés

A férjemmel az egyik nagyon közeli barátunknak beteg kisbabája született,sajnos már kétszer került a halál közelébe, újra kellett éleszteni, epilepsziás és nem lélegzik megfelelően, sajnos meg fog halni hamarosan.

/A terhesség alatt néhány vizsgálaton kétértelműek voltak az eredmények (meg az elején az első pár hónapban), de több orvos is vizsgálta és végül (5-6 hónap körül) úgy állapították meg hogy nincs látható rendellenesség. 28 évesek nincs beteg a családban. /

Anyósom mikor megtudta rögtön azt mondta,ez kizárólag csak az anya hibája, miért nem vetette el. Mit gondolt egy ilyen nyomorékkal mit fog kezdeni.?!

A férjem mondta neki hogy azért ez nem ilyen egyszerű. Néha tévedés is van és ha elvetetik. Erre anyósom rá vágta hogy ha a férjem beteg lett volna nem tartották volna meg. Egy "ilyen" nem kell a családba.

Undorító szerintem amiket mondott, meg ahogy, semmi együtt érzés nincs benne.

Én is kismama vagyok a 3. babánkkal és őszintén semmit se remélek csak hogy egészséges legyen, főleg ebben a helyzetben.

De ez a hülye (bocsánat de nem tudok jobb szót rá) nem érti meg hogy maga a szülés is illetve a terhesség is rejt számos veszélyt, bármikor lehet baj.

Azt hiszi hogy ő tud mindent és abszolút nem érti meg a másik véleményét.

Hogy vannak ilyen emberek?

Persze én is lehet hogy az abortusz mellett döntök, de nem voltam ilyen helyzetben fogalmam sincs mit tettem volna. De úgy érzem erős tőle ez a bírálat.


2020. márc. 22. 14:56
1 2 3 4 5 6 7
 11/62 anonim ***** válasza:
34%
Idősebb emberek koruk miatt sokszor érzik "feljogosítva" mindenféle kijelentésre. Ő már egyébként is túl van azon a koron, hogy esetleges késő terhessége során átélhesse a leírtakat.
2020. márc. 22. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/62 anonim ***** válasza:
77%

én epilepsziásként mondom, hogy anyós véleménye jogos a stílusa megkérdőjelezhető,de én eldöntöttem, hogy a legkisebb gikszernél ha csak felmerül, hogy esetleg beteg az agya stb. elvetetem, mert nem akarok a családom és a saját nyakamba egy beteg gyereket, aki nem tudja élvezni az élettel járó örömöket, hanem csak vegetál.

Ez a gyereket is megviseli (hisz ez a baba is fölöslegesen szenved most) és a szülőket/családot is megviseli.

Ha pedig születik egy egészséges gyerek vagy már van egy azt is kikészíti és lelkileg nyomorék lesz szegény (tudom mert egy családnál pont azt látom hogy az egészséges gyerek kezd lelkileg totál sérült lenni és már most sulykolják belé, hogy ugye vigyázol majd a bátyuskádra-.-")

Anyóssal értek egyet,de más stílusban kellett volna ezt kifejtenie.

2020. márc. 22. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/62 anonim ***** válasza:
90%

"24N -akit nem erdekel ha bunkonak nezik nincs velemenye es nem szall parttalan vitaba!!!!"


Ahhoz képest, hogy nincs véleményed, hogy azért egyből leírtad a véleményedet elég konfrontatív és ítélkező stílusban egy nyilvános fórumon, és még azt is számon kérted a kérdezőtől, hogy miért áll szóba a saját anyósával, a két - nemsokára három - unokája nagymamájával.

2020. márc. 22. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/62 anonim ***** válasza:
80%
Egyszerűen anyósod bunkó. Ezt a véleményét jobb lett volna megtartania magának. Mikor én szültem, a szobatarsammal történt az, hog teljesen egészséges volt a gyerek, viszont kitolásnál problémák léptek fel, nagyon elhuzodott és oxigén hiányosan született meg. Vele is lesznek majd még később emiatt gondok. És egészen a szülésig minden rendben volt. Na ilyenkor mit kellene vajon tenni drága anyósod szerint? Nem minden rendellenesség, baj derül ki még időben hogy közbe lehessen lépni. Nagyon sok olyan eset van hogy szülés közben derül ki, sőt, a gyerek néhány éves korában diagnosztizálnak halálos betegségeket. Szóval, egy szóval: bunkó. Ennyit tudok anyósodra mondani. Mit tudsz vele csinálni? Semmit. Sajnos vannak ilyen emberek. Az eny anyósom azt mondta mikor terhes voltam, hogy a gyerek majd jól megnyomoritja az életünket. Csak mert ők nem örültek neki. Nos, velük azóta nem beszélünk, kapcsolatot se tartjuk, ők se érdeklődnek, a fiunk pedig a legjobb dolog ami az életünkben történt velünk. Ilyen embert mi egyszerűen kizartunk az életünkből. Rövid az élet ahhoz, hogy ilyen bunkó emberekkel foglalkozzunk csak mert "család".
2020. márc. 22. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/62 anonim ***** válasza:
11%

#13 ! En vagyok a 24N es aa #9es valaszolo. Nekem ezzel kapcsolatban van velemenyem ahogy leirtam, amikor a parom anyja beszel azzal kapcs.ban NINCS semmi reakciom magasrol teszek ra hogy arra var majd en allast foglalok es elvitatkozunk vagy sem. Szoval ha tudnal mondatot ertelmezni nem irnal ekkora butasagot!!! VAN velemenyem errol ITT.. de anyosjeloltem elott semmirol nincs velemenyem mert nem szallok vitaba vele. Mivel nem serteget nem bant engem viszont osztja az iget az eletrol es varja hogy majd en mit szolok XY rol meg tolja a szomszedokrol a pletyit pedig fiatalabb aktiv no de erre is raer. Nah ezekre irtam hogy NEM eri meg egy szot se fecserelni!!


Tehat a kerdezonek aki illembol ki tudja miert de BESZEL anyosaval akartam segiteni: NE beszelj anyosoddal kerdezo es erdekes de nem kell se idegeskedned se aggodnod se az eleted draga perceit bunkokra pazarolni mert "a csalad az csalad" es ha bunkok ???

Sajat velemenyem ha van is arra sem meltatom a pletykas not,hogy megmondjam neki amit gondolok mert annyira magasrol tojok ra hogy mirol mi a velemenye es az eletemben vannak szebb dolgok ennel. A feltett kerdesrol pont ez a velemenyem: ne beszelj vele ne reagalj ha ilyen temakat feszeget, mosolyogj mondd h szep napot mama viszlat,ha tegezodtok mint mi is akkor sziasztok puszi. Es ennyi!

2020. márc. 22. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/62 anonim ***** válasza:
6%
#15 vagyok :) es persze nem art minimum 2-3 Km.re lakni de a 2000 Km a legjobb. 2-3 Km.mar megoldast nyujt. Beavatni meg aki beavatja az eletukbe..magara vessen!! Amit nem tud abba nem tud beleszolni. A terhessegedet is a 7-8.honapban raertetek volna elmondani.. mert ha 4.honaptol 7.ig nem talalkoztok eszre se veszi. De te tudod. En HA ilyen helyzetben leszek biztos huzom amig tudom akar 8.honapig. utana meg amit muszaj megtud. :)
2020. márc. 22. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/62 anonim ***** válasza:
87%

"Szoval ha tudnal mondatot ertelmezni nem irnal ekkora butasagot!!!"


Meglepne, ha úgy vállalnék fordítást és tolmácsolást idegen nyelvről magyarra és fordítva, hogy még a saját anyanyelvemen sem tudok nem tudok szöveget értelmezni. xD


De értem, hogy szerinted ebből mondatból kiderül, hogy a "nincs véleménye" kizárólag az anyósod tekintetében érvényes kijelentés:


"24N -akit nem erdekel ha bunkonak nezik nincs velemenye es nem szall parttalan vitaba!!!!"

2020. márc. 22. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/62 anonim ***** válasza:
92%
#9 24 "N" Én nem nézlek bunkónak! Süt a válaszodból + c-tipust sejtet...
2020. márc. 23. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/62 anonim ***** válasza:
17%
Amikor anyám a kishúgommal volt terhes, kimutattak nála végtaghiányt és down-kórt is. Az összes orvos ki volt akadva anyámra, hogy nem veteti el, valamelyik kiabált is vele, hogy hogy képzeli ezt... Megszületett, makkegészséges, semmi baja, lassan 15 éves...
2020. márc. 23. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/62 anonim ***** válasza:
44%
attól még hogy egészséges lett, még felelőtlen gondolkodásmód és csak mázlija volt, hogy rossz orvosokkal volt körülvéve. Nem tudta, hogy húgod egészséges lesz sőt úgy akarta megszülni, hogy abban a tudatban volt, hogy beteg. Felelőtlen hozzáállás ahhoz képest, hogy felnőtt -.-"
2020. márc. 23. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!