Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Hogy mondhatott ilyet anyósom?...

Hogy mondhatott ilyet anyósom? Miért gondolja úgy hogy ő mindenki és minden felett ítélkezhet?

Figyelt kérdés

A férjemmel az egyik nagyon közeli barátunknak beteg kisbabája született,sajnos már kétszer került a halál közelébe, újra kellett éleszteni, epilepsziás és nem lélegzik megfelelően, sajnos meg fog halni hamarosan.

/A terhesség alatt néhány vizsgálaton kétértelműek voltak az eredmények (meg az elején az első pár hónapban), de több orvos is vizsgálta és végül (5-6 hónap körül) úgy állapították meg hogy nincs látható rendellenesség. 28 évesek nincs beteg a családban. /

Anyósom mikor megtudta rögtön azt mondta,ez kizárólag csak az anya hibája, miért nem vetette el. Mit gondolt egy ilyen nyomorékkal mit fog kezdeni.?!

A férjem mondta neki hogy azért ez nem ilyen egyszerű. Néha tévedés is van és ha elvetetik. Erre anyósom rá vágta hogy ha a férjem beteg lett volna nem tartották volna meg. Egy "ilyen" nem kell a családba.

Undorító szerintem amiket mondott, meg ahogy, semmi együtt érzés nincs benne.

Én is kismama vagyok a 3. babánkkal és őszintén semmit se remélek csak hogy egészséges legyen, főleg ebben a helyzetben.

De ez a hülye (bocsánat de nem tudok jobb szót rá) nem érti meg hogy maga a szülés is illetve a terhesség is rejt számos veszélyt, bármikor lehet baj.

Azt hiszi hogy ő tud mindent és abszolút nem érti meg a másik véleményét.

Hogy vannak ilyen emberek?

Persze én is lehet hogy az abortusz mellett döntök, de nem voltam ilyen helyzetben fogalmam sincs mit tettem volna. De úgy érzem erős tőle ez a bírálat.


2020. márc. 22. 14:56
1 2 3 4 5 6 7
 41/62 anonim ***** válasza:
65%

nem azt mondtam, hogy köpjünk le minden down-kórost (és megsúgom én sem egészségesen születtem), hanem mert tudom milyen betegnek lenni, az egészséges emberekkel ellentétben át tudom érezni, milyen egy betegséggel leélni egy életet és egy bizonyos szint felett( pl. nincs végtagja és fogyatékos is vagy olyan betegsége van ami állandó fizikai fájdalommal jár).

Igenis az anyai szívem azt súgná ,csak mert mindenki azt mondja "fúúúj amiért elvetetetnéd, milyen gonosz vagy igenis tartsd meg és bizonyítsd be, hogy te vagy az atomanti szuper mami", akkor sem tenném ki a gyermekemet ekkora, hosszan tartó fájdalomnak.

Inkább leszek földhöz ragadt, minthogy merő felsőbbrendűségű érzéstől hajtva kínlódni hagyjam a gyermekem, ha pl. teszem azt napi 30 rohama van,de kit izgat én mindent megadok a gyerekemnek és ettől szuper anya vagyok, kit érdekel ha neki egy nap többször is elviselhetetlen a fájdalma. -.-"

én meg ezt a felfogást nem értem...

2020. márc. 24. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/62 anonim ***** válasza:
46%
Fordítsuk meg, tegyük fel, az a gyerek ragaszkodna az élethez, kiélvezné minden percét a fájdalmak ellenére, tart ameddig tart. Nem lenne önzőség elvenni ezt tőle és gyávaságból bebújni amögé a szöveg mögé, hogy ezt érted teszem? Holott ezt sose kérte tőled, csak szimplán félsz felvállalni a nehézségeket és szembe menni az árral?
2020. márc. 24. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/62 anonim ***** válasza:
69%

Azért tényleg nem volt egy olyan rossz dolog a Taigetosz.


Nyilván az nagyon szomorú, ha egy gyerek elmúlik, de a gyógyíthatatlan betegség, fogyatékosság az a betegnek is rossz, meg a környezetének is.

2020. márc. 24. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/62 anonim ***** válasza:
53%

csakhogy a nehézségeket nem én vállalnám fel, pont hogy a gyerek vállalná fel a fájdalmat/szenvedést amit az aktuális betegsége okoz.

Könnyű azt mondani, hogy én vállalom a nehézséget, de pont hogy a betegséget elszenvedő alany szenvedne, én csak elképzelni tudnám a fájdalmát,de elszenvedni nem nekem kéne.

Innentől kezdve mivel a gyerekre hárítanám a fájdalmat, pont, hogy az én döntésem lenne az önző, ha életben tartanám mert "csakazértis" jó szülő leszek...

Nem bizonyítási vágyból akarnám a gyereket világra hozni, hanem azért mert boldog életet akarok neki adni, ami állandó fájdalommal, teszem azt géphez kötve értelem szerűen nem megy -.-"

2020. márc. 24. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/62 anonim ***** válasza:
46%
Miért ne menne? Ugye te is érzed, hogy nagyon erőltetett ez a magyarázatod? Szerinted minden egyes ember törvényszerűen boldogtalan, aki beteg? Szerinted SMA Zente boldogtalan kisgyerek volt eddig? Szerinted a szüleik önzőek, hogy nem csapták agyon, amikor kiderült a betegsége? Mondom, hogy menj el önkénteskedni, fogyatékosok és/vagy betegek közé, tényleg meg fogsz lepődni. Nincs a suliban neked közösségi szolgálat? Jót tenne. Ha a gyerekedről kiderül majd, hogy beteg, és ágyhoz lesz kötve, akkor agyon csapod?
2020. márc. 24. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/62 anonim ***** válasza:
4%

"Könnyű azt mondani, hogy én vállalom a nehézséget"

Tényleg olyan könnyű? :)

2020. márc. 24. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/62 anonim ***** válasza:
53%

mondani mindig könnyű, mert nem te leszel beteg és nem neked lesz fájdalmad, szóval igen. mondani könnyű...

igenis ha nem "simán" vak, néma, süket,ne adj Isten végtaghiányos, hanem súlyos fájdalmakkal járó betegsége lesz és ágyhoz is van kötve(tehát semmilyen értelemben NEM tudja élvezni az életet)akkor igenis inkább elvetetem mielőtt tudata lenne és érezni/értelmezni tudná a fájdalmat.

2020. márc. 24. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/62 anonim ***** válasza:
46%
Mint írtam, jogod van így tenni, de másoknak meg joguk van nem így cselekedni, és ettől még nem felelőtlenek.
2020. márc. 24. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/62 anonim ***** válasza:
én úgy gondolom hogy felelőtlenek(ha orvos igazolja, hogy gáz van) és ehhez a véleményemhez is jogom van, ahogy másnak is joga van az ellenkezőjét hinni, ha újra és újra írod, hogy nincs igazam, attól még így fogom gondolni és gondolom mindenki más így van minden gondolatával( vagyis írhatok bármit és te is írhatsz bármit semmi nem fog változni).
2020. márc. 24. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/62 anonim ***** válasza:
0%

Ha anyám hallgat az orvosra (aki még mindig nem mindenható) kinyírják a teljesen egészséges húgomat. Ami baromi igazságtalan lett volna. Nem kérdőjelezed meg az orvosok felelősségét is ebben a témában?


Ez így van, mindenkinek joga van a véleményéhez, mégis te álltál bele az én véleményembe, mert zavart, hogy valaki így gondolkodik. :)

Részemről a vitát befejeztem, ha felnősz és lesz gyereked biztosan sokat fog még formálódni a véleményed.

2020. márc. 24. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!