Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Hogy mondhatott ilyet anyósom?...

Hogy mondhatott ilyet anyósom? Miért gondolja úgy hogy ő mindenki és minden felett ítélkezhet?

Figyelt kérdés

A férjemmel az egyik nagyon közeli barátunknak beteg kisbabája született,sajnos már kétszer került a halál közelébe, újra kellett éleszteni, epilepsziás és nem lélegzik megfelelően, sajnos meg fog halni hamarosan.

/A terhesség alatt néhány vizsgálaton kétértelműek voltak az eredmények (meg az elején az első pár hónapban), de több orvos is vizsgálta és végül (5-6 hónap körül) úgy állapították meg hogy nincs látható rendellenesség. 28 évesek nincs beteg a családban. /

Anyósom mikor megtudta rögtön azt mondta,ez kizárólag csak az anya hibája, miért nem vetette el. Mit gondolt egy ilyen nyomorékkal mit fog kezdeni.?!

A férjem mondta neki hogy azért ez nem ilyen egyszerű. Néha tévedés is van és ha elvetetik. Erre anyósom rá vágta hogy ha a férjem beteg lett volna nem tartották volna meg. Egy "ilyen" nem kell a családba.

Undorító szerintem amiket mondott, meg ahogy, semmi együtt érzés nincs benne.

Én is kismama vagyok a 3. babánkkal és őszintén semmit se remélek csak hogy egészséges legyen, főleg ebben a helyzetben.

De ez a hülye (bocsánat de nem tudok jobb szót rá) nem érti meg hogy maga a szülés is illetve a terhesség is rejt számos veszélyt, bármikor lehet baj.

Azt hiszi hogy ő tud mindent és abszolút nem érti meg a másik véleményét.

Hogy vannak ilyen emberek?

Persze én is lehet hogy az abortusz mellett döntök, de nem voltam ilyen helyzetben fogalmam sincs mit tettem volna. De úgy érzem erős tőle ez a bírálat.


2020. márc. 22. 14:56
1 2 3 4 5 6 7
 21/62 anonim ***** válasza:
50%
Ha beteg lett volna, ugyanúgy szerettük volna mint most. Ahogy anyám is. Van beteg ember a családban, szeretjük, a család része ugyanúgy.
2020. márc. 23. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/62 anonim ***** válasza:
19%

akkor is felelőtlenség felnőttként ekkora terhet rakni a még nem született gyerekre, ha az ember dönthetne nem akarna végtag nélkül, down-kórosan megszületni.

Az más hogy végül nem az lett,de erre nem volt akkor bizonyíték.

A szülést IQ-hoz és EQ-hoz kötném...

2020. márc. 23. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/62 anonim ***** válasza:
86%

# 22


Elgondolkodtatónak tartom, hogy a konkrét eset kapcsán a szülő felelősségét fejtegeted, és nem az orvosokét.

2020. márc. 23. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/62 anonim ***** válasza:
48%
Nekem van végtaghiányos ismerősöm, köszöni szépen, szeret élni. Nem kívánja, hogy az anyja bárcsak abortálta volna.. szimpatizálsz Hitlerrel igaz? Jó kis lebensraum
2020. márc. 23. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/62 anonim ***** válasza:
51%

attól még hogy ezen véleményem nem teszik még így gondolom... Ha nemcsak végtag hiányos de még szellemileg is fogyatékos lennél, hát az a kombó már nem tetszene, már ha dönthetnék.

Felnőttként az ember megbízik az orvosban (vagyis szeretne bízni) és ha ezeket közölné velem, felelős felnőttként nekem mint ANYÁNAK kéne eldöntenem mit szeretnék.

Ebben az esetben pedig nem arra gondolnék, hogy "nekem mindenáron kell a baba". Arra gondolnék, hogy vajon én szeretném e ezt, ha én lennék a baba és dönthetnék.

Egyszerűen nem az önző "csakazértis" vágyam lenne az erősebb.

Ha ez nem tetszik az a másik dolga, mindenkinek olyan véleménye lehet amilyet akar.

2020. márc. 23. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/62 anonim ***** válasza:
40%
Nem tudsz más helyett gondolkodni. Van aki vakon, fél lábbal is teljesebb és boldogabb életet él, mint más teljesen egészségesen. Ez csak szimpla felelősséghárítás. Nem tudsz előre dönteni egy másik ember helyett.
2020. márc. 23. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/62 anonim ***** válasza:
63%

a felelősség ilyenkor mindig a szülőé hisz ő döntötte el, hogy :

-gondoskodik a gyerekről és ha ez azt jelenti, hogy el kell döntenem, tudnék-e megfelelő körülményt adni/képes lennék elfogadni a gyermek másságát/ felvállalom a felelősséget akkor is ha tudom ezzel a gyereknek fájdalmat okozok


AKKOR igen a szülőnek joga van így dönteni,de akkor a felelősség is az övé ha mégis kiderül, hogy rosszul döntött.

2020. márc. 23. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/62 anonim ***** válasza:
31%

Kedves anyósod van.

Velem nem járna jól. Úgy elzavarnám, hogy a lába nem érné a földet.

Így nyersen: Takarodj innen...

2020. márc. 23. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/62 anonim ***** válasza:
62%

Ez így van, mindeki felelős az általa világra hozott életért. Viszont akkor nem értem miért írod, hogy, "felelőtlen gondolkodásmód", "Felelőtlen hozzáállás ahhoz képest, hogy felnőtt",

"felelőtlenség felnőttként ekkora terhet rakni a még nem született gyerekre"? Hiszen ugyanúgy szerette, gondozta, nevelte volna, felelősséget vállalt volna érte, ha sérült lett volna. Ez így nem logikus.

2020. márc. 23. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/62 anonim ***** válasza:
18%

mert felnőttként eldönteni, hogy" nem baj, hogy nem tudsz rendes életet élni, nem baj ha fájdalmaid vannak, nem baj ha érzékeled nem passzolsz ide"- na az felelőtlenség, mert önkényesen a szülő eldönti, hogy "neked akkor is jó életet adok" még ha ezt nem is képes véghez vinni, hisz sosem tudja meg VALÓJÁBAN mit érez a gyerek (persze azt látja, hogy boldog,de igazából ezt még egy egészséges gyereknél sem tudja mindig a szülő)

láttam már nem egy fogyatékost aki hisztérikus rohamot kapott, mert az egészséges tesó tud járni/játszani, húúú de boldog lehetett -.-"

szülőként fájna, hogy ennek teszem ki, hogy érzékeltetem vele, ő nem passzol ide, hisz mindenki más másmilyen mint ő és ezt egy fogyatékos is felszokta fogni. Folyton azt látom hogy visít ha a másik olyasmit tud amit ő nem, pl. a Pető Intézetben levők voltak tényleg boldogok hisz csak hasonló gyerekekkel voltak körülvéve, így nem érezték magukat másnak.

2020. márc. 23. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!