Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Hogy mondhatott ilyet anyósom?...

Hogy mondhatott ilyet anyósom? Miért gondolja úgy hogy ő mindenki és minden felett ítélkezhet?

Figyelt kérdés

A férjemmel az egyik nagyon közeli barátunknak beteg kisbabája született,sajnos már kétszer került a halál közelébe, újra kellett éleszteni, epilepsziás és nem lélegzik megfelelően, sajnos meg fog halni hamarosan.

/A terhesség alatt néhány vizsgálaton kétértelműek voltak az eredmények (meg az elején az első pár hónapban), de több orvos is vizsgálta és végül (5-6 hónap körül) úgy állapították meg hogy nincs látható rendellenesség. 28 évesek nincs beteg a családban. /

Anyósom mikor megtudta rögtön azt mondta,ez kizárólag csak az anya hibája, miért nem vetette el. Mit gondolt egy ilyen nyomorékkal mit fog kezdeni.?!

A férjem mondta neki hogy azért ez nem ilyen egyszerű. Néha tévedés is van és ha elvetetik. Erre anyósom rá vágta hogy ha a férjem beteg lett volna nem tartották volna meg. Egy "ilyen" nem kell a családba.

Undorító szerintem amiket mondott, meg ahogy, semmi együtt érzés nincs benne.

Én is kismama vagyok a 3. babánkkal és őszintén semmit se remélek csak hogy egészséges legyen, főleg ebben a helyzetben.

De ez a hülye (bocsánat de nem tudok jobb szót rá) nem érti meg hogy maga a szülés is illetve a terhesség is rejt számos veszélyt, bármikor lehet baj.

Azt hiszi hogy ő tud mindent és abszolút nem érti meg a másik véleményét.

Hogy vannak ilyen emberek?

Persze én is lehet hogy az abortusz mellett döntök, de nem voltam ilyen helyzetben fogalmam sincs mit tettem volna. De úgy érzem erős tőle ez a bírálat.


2020. márc. 22. 14:56
1 2 3 4 5 6 7
 51/62 anonim ***** válasza:
0%

A sok proszto bunkonak uzennem hogy :D en vagyok a 24N es igen a kerdezo cseszte el azzal hogy illembol vigyorog anyosnak met meg szobaall vele..foleg hogy anyosa bunko! Es itt erdekelt a tema, anyosjeloltem velemenye nem erdekel ezert nem fejtek ki neki semmit. Arra ertettem. :D De a sok s#ggnyalo szerint az eletunk perceit kinban kell tolteni mert hat a gyerek nagymamaja.. es? Ezert nem kell szenvedni!

A szalvetam okosabb mint az itteni eszosztok. Amugy ha tenyleg beteg a magzat akkor ne szenvedjen ezt alairom!! Csak anyosod nem tudta kulturaltan kifejezni.

2020. márc. 24. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/62 anonim ***** válasza:
66%

50-es válaszoló: felnőtt vagyok és fogyatékkal születtem...sokat is szenvedek miatta (de nálam az orvos hibázott a születésemnél, tehát egészséges lettem volna, ha nem cseszi el)

Pont ezért gondolom azt, hogy ha lesz ilyen gyerekem és időben tudok róla, igenis elvetetem.

A húgodnál meg igen az orvos cseszte el,de anyád erről nem tudott és a betegség tudatában akart egy végtag nélküli agyilag fogyatékos gyereket szülni?! (tehát ha ez lett volna akkor a húgod SEMMILYEN értelemben nem tudta volna élvezni a világot, hisz nem tudott volna járni és agya sem lett volna amivel felfogja a világot, de annyira magánál lett volna, hogy ne tetsszen neki, hogy ágyhoz van kötve). Az más, hogy az orvos tévedett,de laikusként anyukád ezt nem tudhatta, ennyi.

2020. márc. 25. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/62 anonim ***** válasza:
0%

Na. Akkor ennyi erővel ne szüljön senki! Mert két egeszséges felnőtt embernek is lehet beteg gyereke! Ezt nem lehet előre megjósolni!

Anyukám epilepsziás, én örököltem, gyógyszereket szedek. Tini koromban volt nagyon nehéz az èletem. Mostanra boldog, kiegyensúlyozott életet élek a férjemmel és egy hónap múlva szülök!( nekem is válogatnom kellett a munkák között, mert nem végezhettem el mindenfélét) Testvérem angol korral született, 2 évet jósoltak neki. 40 éves most! Páromnál pár eve diagnosztizáltak egy nagyon ritka és veszélyes immunbetegséget. Ami 38 éves kora körül jelentkezett. Van több epilepsziás ismerősöm. Van közöttük olyan, aki eü dolgozó. Egyikük gyerekénél se jött még elő a betegség.


Kedves kérdező! Anyósod egy tapintatlan tahó! Az enyémnek is vannak hasonló megnyilvánulásai...

2020. márc. 26. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/62 anonim ***** válasza:
0%
Miért ne tudta volna élvezni az életet? A down kórnak vannak szintjei, vannak olyan enyhék is amivel simán tud normál iskolába is járni. Fél kézzel meg bárki elél vígan. Miért lett volna ezek miatt ágyhoz kötött? Nagyon negatív vagy és nagyon sötéten látod a világot. Attól még, hogy te utálom magad, és nem tudtad elfogadni magad, mások el tudják, súlyosabb betegséggel is.
2020. márc. 26. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/62 anonim ***** válasza:
"Miért ne tudta volna élvezni az életet? A down kórnak vannak szintjei, vannak olyan enyhék is amivel simán tud normál iskolába is járni. Fél kézzel meg bárki elél vígan." Ja, nagyon vígan. És tudtad hogy a Down szindrómának olyan fokozata is van ahol szó szerint állati szinten van a fogyatékos? Beszédre képtelen, szobatisztaság sem érhető el nála... Milyen szép is egy üvöltő, nyáladzó , maga alá vizelő harminc éves, csak mert tudatosan megtartották, hogy "hátha" enyhe lesz a fogyatékossága. A szomszéd utcában él egy ilyen szerencsétlen. Napi huszonnégy órában szorul felügyeletre. Szóval inkább pusztuljon egy enyhe fogyatékos embrió, mint hogy ilyen szerencsétlenek vegetáljanak hetven-nyolcvan évig.
2020. márc. 26. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/62 anonim ***** válasza:
34%
Igen van ilyen is, de miért indulunk ki mindig a legrosszabból? Te is úgy kelsz fel minden renggel, hogy úristen, ma lesz legaláb 15 esélyem arra, hogy elpatkoljak?
2020. márc. 26. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/62 anonim ***** válasza:
54%

ehh hagyjad, szerinte az szép dolog hogy csak azért is világra hoz az ember egy olyan gyereket aki TALÁN nem lesz annyira fogyatékos és attól ő milyen király szülő lesz:S Igen megvan az esélye, hogy nem lesz akkora a bibi de az is hogy nagy problémái lesznek és fájdalmat okozok neki.

Amúgy csak annyit írtál végtaghiányos, azt nem mennyire és a down szindrómás hujj de boldog lehet, ha még karja sincs hejj -.-"


Felelőtlen emberekkel tele van a világ, ezt elfogadom, de én nem utálom magam, csak már most több kötelesség tudatom van a még meg nem született gyerekem felé mint egyeseknek...

de persze legyünk pozitívak és csökönyösségből tegyük tönkre a gyerekünk életét, hisz jogunk van hozzá -.-"

2020. márc. 26. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/62 anonim ***** válasza:
"miért indulunk ki mindig a legrosszabból? " Tlán mert itt nincs visszaváltási lehetőség, és egy életen át fizet majd az a szerencsétlen, meg a családja érte? Rossz politika abban reménykedni hogy hátha nem lesz súlyos. Ez nem az a játszma ahol megéri kockáztatni, hisz több ember élhető élete a tét. Mert ugye a tönkrement, félresöpört testvérekről, a tönkrement házasságokról, elveszett munkáról szeretnek megfeledkezni azok akik a fogyatékosok megszülésére biztatják a nőket. De ugye könnyű más fa.szával a csalánt verni
2020. márc. 26. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/62 anonim ***** válasza:

Pont ezaz, hogy csak anynit írtam, hogy végtaghiányos, és te rögtön a legrosszabra gondoltál.


Igen, benne van a pakliban, hogy családokat tesz tönkre a helyzet, de az is, hogy összekovácsol. Több családot is ismerek, ahol többedik gyereknek jött egy sérült és pont ő segített nekik kríziseken felülemelkedni illetve, házasságokat megerősíteni, testvéreknek megtanítani, hogy mi is az az összetartás. Ez mind-mind csak az adott embereken, családokon múlik.

De ha egy családot szétszed ez a helyzet, akkor bármilyen más megpróbáltatás is szétszedte volna, nem kell erre fogni.

2020. márc. 26. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/62 anonim ***** válasza:
Te tényleg nem fogod fel, kár szót vesztegetni rád. A LEHET hogy jól alakul nem opció.
2020. márc. 26. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!