Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Hogy mondhatott ilyet anyósom?...

Hogy mondhatott ilyet anyósom? Miért gondolja úgy hogy ő mindenki és minden felett ítélkezhet?

Figyelt kérdés

A férjemmel az egyik nagyon közeli barátunknak beteg kisbabája született,sajnos már kétszer került a halál közelébe, újra kellett éleszteni, epilepsziás és nem lélegzik megfelelően, sajnos meg fog halni hamarosan.

/A terhesség alatt néhány vizsgálaton kétértelműek voltak az eredmények (meg az elején az első pár hónapban), de több orvos is vizsgálta és végül (5-6 hónap körül) úgy állapították meg hogy nincs látható rendellenesség. 28 évesek nincs beteg a családban. /

Anyósom mikor megtudta rögtön azt mondta,ez kizárólag csak az anya hibája, miért nem vetette el. Mit gondolt egy ilyen nyomorékkal mit fog kezdeni.?!

A férjem mondta neki hogy azért ez nem ilyen egyszerű. Néha tévedés is van és ha elvetetik. Erre anyósom rá vágta hogy ha a férjem beteg lett volna nem tartották volna meg. Egy "ilyen" nem kell a családba.

Undorító szerintem amiket mondott, meg ahogy, semmi együtt érzés nincs benne.

Én is kismama vagyok a 3. babánkkal és őszintén semmit se remélek csak hogy egészséges legyen, főleg ebben a helyzetben.

De ez a hülye (bocsánat de nem tudok jobb szót rá) nem érti meg hogy maga a szülés is illetve a terhesség is rejt számos veszélyt, bármikor lehet baj.

Azt hiszi hogy ő tud mindent és abszolút nem érti meg a másik véleményét.

Hogy vannak ilyen emberek?

Persze én is lehet hogy az abortusz mellett döntök, de nem voltam ilyen helyzetben fogalmam sincs mit tettem volna. De úgy érzem erős tőle ez a bírálat.


2020. márc. 22. 14:56
1 2 3 4 5 6 7
 31/62 anonim ***** válasza:
87%

Igazából a vita teljesen parttalan innentől kezdve, hogy "..de igazából ezt még egy egészséges gyereknél sem tudja mindig a szülő".

Persze, hogy nem tudja, mint írtam, nem tud előre dönteni senki egy másik személy helyett.


Nem igazán értem, mit értesz "rendes" élet alatt. Ugye tudod, hogy ahány ember/élethelyzet/életfelfogás/vallás, annyi definíció van erre?

Elég egy pillanat, egy baleset, egy betegség és te is találhatod magad olyan helyeztben, ami miatt szerinted abortálni kéne valakit. Onnantól pedig egészen más lesz a rendes élet definíciója számodra is.

Ettől még nem gondolnám, hogy téged kevésbé illetne meg az élet mint bárki mást. Bőrszíntől, egészségi állapottól, szexuális hovatartozástól függetlenül mindenkinek joga van az élethez.

Sok anya is így áll a saját gyerekéhez, legyen akármilyen, ő szeretni fogja és megtesz mindent érte. A többi már rajta múlik.


Ha jól sejtem, még gyerek vagy, nem vagy szülő és nem is voltál még huzamosabb ideig sérült emberek között. Javaslom, hogy valami hasonló helyen önkénteskedj, hátha kicsit tágul a látóköröd.

2020. márc. 23. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/62 anonim ***** válasza:
4%

Én is epilepsziában szenvedek, ráadásul örökletes betegség, de ez a terhesség/szülés idején nem volt ismert.


Az örökletes hajlam később, már a betegség megjelenése után derült ki. (Hosszú, hogy miért így van)


Édesanyám tisztességgel felnevelt.

Tünetmentesen, a korlátokon belül, de teljes életet élek.


Anyósod valószínűleg nem fogja fel, hogy nem volt ismert, hogy bármilyen betegségben szenved(het)ne a gyerek.


Nekem például a pofámról lesülne a bőr, ha teherbe ejtenék valakit. Alapból is (ha nem tervezett a gyerek), de tudván azt, hogy a gyerek is beteg lenne ... Áhh, nem bírnám elviselni a szégyent.


Más:

Nagymamám (anyai oldal) harántfekvésben született, oxigénhiányosan. Teljesen lila volt a feje...

Plusz autista is (én is az vagyok, teljesen értelmes emberek vagyunk).

Mint ismert, az autistákkal nagyon nehéz a gyerekkor... Sosem volt a kedvenc a mamám, főleg a dédim nem kedvelte abnyirat, de a lehetőségeikhez képest tisztességgel felnevelték!!


...


F

2020. márc. 23. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/62 anonim ***** válasza:
39%

#32

Mellékesen leírom, hogy csúnya, amit anyósod mondott, de részben igaza van.


Én nem kértem, hogy betegen éljek le egy életet. Senki sem kérte.


Hiába vagyok tünetmentes, van jogosítványom is (!), De a munkaerőpiacon egyszerűen nem alkalmaznak. Tanításból (magán+egyetem) tengődök el valahogy, pedig értékes diplomám van.

Az álomszakmá(i)mra sohasem leszek alkalmas.


F

2020. márc. 23. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/62 anonim ***** válasza:

Tudom, hogy a két válaszom kicsit ellentmond egymásnak, de mivel én is érintett vagyok a "beteg gyerek" témában, elég heves érzelmeket vált belőlem a dolog.

Mindennap gondolok arra, mi lenne, ha nem lennék beteg...

De tudom, hogy ezerszer is rosszabb lehetne.

Na, nekem ennyire nehéz így éjfél körül hideg fejjel gondolkodni, szerinted mennyire tudja kezelni a helyzetet egy elkeseredett anya szülés után?


Csak remélni tudja a legjobbakat.

2020. márc. 23. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/62 anonim ***** válasza:
47%

igen joga van élni,de ha TUDOM, mert az ORVOS azt mondta ilyen meg ilyen baja lesz, akkor igenis szülőként én elvetetetem a gyerekem, mert az én felelősségem, hogy boldog életet biztosítsak neki. és egy teljesen zombi gyerek nem lesz igazán boldog, plusz a családomat és a meglévő vagy leendő egészséges gyerekem életét is csak tönkretenném.


Itt nem az a kérdés, ha már megszületett akkor igyekszem boldog életet adni neki, hanem még MIELŐTT szenvedne eltudom szülőként dönteni, hogy egyáltalán ne kelljen szenvednie pl. a kérdező esetében többszöri újraélesztés és állandó kórházba járás, húúú de jól érezheti magát az a baba-.-"


Nem a GYEREK kárán akarnám bebizonyítani a világnak, hogy csakazértis jó anya leszek ...

ez itt a bibi, az emberi jogos hippi szöveget meg hanyagoljuk, mert önző dolog más helyett eldönteni, hogy "csakazértis megszületsz mert jogod van élni, akkor is ha szenvedni fogsz"

2020. márc. 24. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/62 anonim ***** válasza:
65%

Az orvos szava sem szent, lásd a mi esetünk.


Jogod van hozzá igen, te így akarod élni az életed, mások meg nem, ettől még nem felelőtlenek. Ennyi erővel minden gyereket agyoncsaphatunk a legkisebb problémánál, mert szenvedni - vigyázz, újdonságot mondok- valamilyen szinten és ideig mindenki fog az életében.

2020. márc. 24. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/62 anonim ***** válasza:
47%
epilepsziás(tehát rohamai vannak) nem lélegzik megfelelően és hamarosan meg fog halni. Igen naaaagyon jól járt szegény gyerek, hogy a végén világra jött. Ha a súlyosabb epilepsziája van és túl is éli, akkor az napi akár 30 rohamot is jelenthet és megjegyzem egy roham baromira fájdalmas (mert nekem is volt), plusz ilyen súlyosságú epilepsziával még a házat sem tudja teszem azt elhagyni(iskola és egyéb hosszú távú szórakozás kizárva).
2020. márc. 24. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/62 anonim ***** válasza:
63%
igen mindenki szenved valamennyit az életben, de ott legalább tudod, hogy egyszer ez is véget ér majd, de a betegségnél tudod hogy SOHA nem lesz vége, naaaaaagy különbség (és egészséges emberként könnyű azt ecsetelni hogy az életben mindenki legalább egyszer szenved)
2020. márc. 24. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/62 anonim ***** válasza:
0%
Miből gondolod, hogy egészséges vagyok? :)
2020. márc. 24. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/62 anonim ***** válasza:
0%

És egyébként itt jön képbe a világnézeti különbség is, mert pl egy hindu vagy katolikus nem úgy fogja fel, hogy neki örökké szenvednie kell, hanem csak itt a földön. Ezért modnom, hogy tágítsd a látóköröd, mert nagyon földhözragadt a gondolkodásod. És te a testi fogyatékosokat is egy kalap alá vetted, akik minden további nélkül élhetnek viszonylag teljes életet, csak az ő elhatározásuk kell ehhez.


Meg mondjuk a többi, egészséges ember pozitív hozzáállása. Ha egyszer lesz gyereked (reméljük egészséges lesz, és nem lesz semmi komplikáció a szülésnél, vagy később, a gyerek érdekében.. ) akkor majd ujjal fogsz mutogatni a down-os kislányra a játszótéren, hogy nézd, annak ott meg se kellett volna születnie, gyere köpjük le? :)

2020. márc. 24. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!