Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Nem merek gyereket vállalni...

Nem merek gyereket vállalni anyós miatt?

Figyelt kérdés

Anyósommal és apósommal együtt élünk. Lányukként szeretnek, viazont ha szóba kerül az unoka, anyós rögtön azzal jön, hogy majd ő segít mindenben, mett így meg úgy nehéz a babával, egyedül biztos nem tudnánk. Hogy a testvéreinek is ő ment át megmutatni,hogy kell szoptatni, stb. De én nem akarom ezt majd.Meg csak viccelődésből mondta férjem egyszer,hogy majd ha gyerek mellett nem lesz idő főzni, rendelünk

....erre anyósom megint kezdte az okoskodást, hogy egy kismama nem ehet csípős ételt, hanem sok levest és főzeléket kell majd ennem. Most komolyan meg akarja már ezt is mondani, hogy mit ehetek? Meg nâlam sajnos egészségügyi probléma is van, lehet, hogy,mesterséges úton kell megtermékenyíteni, de erre is pofákat vágott, és mondta férjem, de így hátha ikrek lesznek, erre anyós benyőgi, hogy az ikrek egyszerre sírnak... azért vagyok bajban,mert amúgy jóban vagyunk mint írtam, de ha a gyerektéma van, akkor annyira más lesz... lehet,hogy tényleg csak jó szándék van benne, de nekem az önbizalmam rombolja ez porig és már őszintén elmegy a kedvem az egésztől. Amúgy meg ő nagyon szeretne unokát. Na ez a másik, ha én annyira unokát szeretnék, én bíztatnám a menyem, és nem a kedvét venném el. De az is lehet túlreagálom, szerintetek? Elköltözni nemtudunk, családi házban lakunk,mi az emeleten.


2020. okt. 27. 12:15
1 2 3 4 5 6
 11/51 anonim ***** válasza:
78%

Én költözéssel kezdeném, minél távolabb. Pont, ahogy a 8-as írta, hogy papucsba se tudjon átmenni.

Na utána vállaljatok csak gyereket.


Mindenbe bele fog szólni, már most is azt teszi, okoskodik.

2020. okt. 27. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/51 anonim ***** válasza:
27%

Sok rostos gyümölcslé. Zoldsegfelek vegyesen. Főzelék stb. Ettől lesz normális tejes majd.

A mamânak igaza van, tessék rá hallgatni. Jót akar.

Nem értem miért haborogsz.

Másik kérdésben azért sír a kérdező, mert mama alig alig jár hozzájuk.

2020. okt. 27. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/51 A kérdező kommentje:
Azt azért nehezen hiszem,hogy egy kismama levesen és főzeléken kívül semmi mást nem ehet. Kell a változatos étrend. Alapból nem jár a nyakunra, de az unokára valamiért betegesen rá van kattanva. Sőt, azt is mondta, hogy lány legyen majd az unoka. És ha fiú lesz? Természetesen lehet hozzászólni a dolgokhoz, csak ne úgy, hogy közben megalázom a másikat vele. Persze,természetes úton lenne a legjobb, de sajnos mesterséges megtermékenyítés lesz, és császár. De ez van, én se örülök neki, de ilyenkor pont megértőnek kéne lenni, nem megjegyzéseket tenni.
2020. okt. 27. 12:46
 14/51 anonim ***** válasza:
80%

Én ebben semmi rosszat nem látok, félt téged, és a legjobbat akarja neked. Segíteni szeretne, mivel nála laktok, így az ő családjába tartoztok. Szó szerint.


Viszont, abban igazad van, hogy így sose lesztek önáló család, illetve lehet, összeveszés lesz a vége, ha így egyben laktok.


Tehát, vagy elfogadod, hogy igen, mindenbe bele fog szólni, még ha nem is rooszindulatúan, de bele fog, vagy pedig törekedtek arra, hogy külön költözzetek, és tőlük külön család legyetek.

2020. okt. 27. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/51 anonim ***** válasza:
73%
12.es jól gondolom, hogy egy 50+os nagymama? Elmondom, hogy nem a levestől meg a főzeléktől lesz teje. Engem anyám tele tömött levessel mégis tápszeres volt a gyerek...
2020. okt. 27. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/51 anonim ***** válasza:
62%

Kérdező 13-as, van baj veled is :-)

Nem azt mondta az anyós, hogy semmi mást nem ehetsz, csak leves/főzeléket, hanem azt, hogy sok levest, főzeléket kell enned. (emellett nyilván ehetsz mászt is.

Nem ugyanaz a kettő.

2020. okt. 27. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/51 anonim ***** válasza:
51%

oké, akkor ha azt mondom, ne menj át a piros lámpánál, te megsértődsz? Mert a mama fenti tanácsaid kb ez a szint.


nem sértődök meg senki tanácsán, egyszerűen csak nem érdekel ha nem kérdeztem :) Nem vagyok fogyatékos, tudom, hogy nem megyünk át a piros lámpán....és sztem közel sem jó hasonlat azzal, hogy a mama akarná megmutatni, hogy szoptassak.

2020. okt. 27. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/51 anonim ***** válasza:
80%
Addig ne is vállaljatok gyereket míg nem vagytok önállóak.Ennyi.
2020. okt. 27. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/51 anonim ***** válasza:
68%
Szerintem te kombinálod túl. Egy részt előre teljesen felesleges beszélni mi lesz. Mert ugye vagy úgy lesz vagy nem. Te stresszeled magad túl. És ezekkel a dolgokkal nem aláz meg. Azzal alázna meg ha lek.urvázna és kidobna. De ti jóban vagytok. Egyet tehetsz. Ami még nem történt meg arra azt mondod hogy majd ráérünk akkor foglalkozni vele. Pl mit ehetsz majd és akkor majd úgy csinálod ami nked jó( lehet kétpofára tömöd a főzeléket, de lehet okádozol rá) Érted már miért kár ezzel foglalkozni? Csak felhúzod magad. Az meg hogy esel teherbe, ne haragudj de a férjeden kívűl senkire nem tartozik. Miért jár a szád? Nem kell beavatni mindenbe. Szóval te vagy a hunyó aki olyanokon pörög ami nincs.
2020. okt. 27. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/51 A kérdező kommentje:
Egyébként miért kell a szoptatáshoz az anyós? A kórházban nem szoptatnak? Azt még a kórházban várják ki, hogy beinduljon a tej, elvileg már úgy mész haza, hogy tudsz szoptatni, nem? Plusz mivel császáros leszek, valszeg fekve fogok szoptatni. Meg még arra is gondolok, hogy a szoptatás egy intim, magán dolog, semmi köze hozzá senkinek.
2020. okt. 27. 13:00
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!