Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Nem merek gyereket vállalni...

Nem merek gyereket vállalni anyós miatt?

Figyelt kérdés

Anyósommal és apósommal együtt élünk. Lányukként szeretnek, viazont ha szóba kerül az unoka, anyós rögtön azzal jön, hogy majd ő segít mindenben, mett így meg úgy nehéz a babával, egyedül biztos nem tudnánk. Hogy a testvéreinek is ő ment át megmutatni,hogy kell szoptatni, stb. De én nem akarom ezt majd.Meg csak viccelődésből mondta férjem egyszer,hogy majd ha gyerek mellett nem lesz idő főzni, rendelünk

....erre anyósom megint kezdte az okoskodást, hogy egy kismama nem ehet csípős ételt, hanem sok levest és főzeléket kell majd ennem. Most komolyan meg akarja már ezt is mondani, hogy mit ehetek? Meg nâlam sajnos egészségügyi probléma is van, lehet, hogy,mesterséges úton kell megtermékenyíteni, de erre is pofákat vágott, és mondta férjem, de így hátha ikrek lesznek, erre anyós benyőgi, hogy az ikrek egyszerre sírnak... azért vagyok bajban,mert amúgy jóban vagyunk mint írtam, de ha a gyerektéma van, akkor annyira más lesz... lehet,hogy tényleg csak jó szándék van benne, de nekem az önbizalmam rombolja ez porig és már őszintén elmegy a kedvem az egésztől. Amúgy meg ő nagyon szeretne unokát. Na ez a másik, ha én annyira unokát szeretnék, én bíztatnám a menyem, és nem a kedvét venném el. De az is lehet túlreagálom, szerintetek? Elköltözni nemtudunk, családi házban lakunk,mi az emeleten.


2020. okt. 27. 12:15
1 2 3 4 5 6
 31/51 anonim ***** válasza:
84%

Lehet, hogy nem leszek ezzel népszerű, de aki így indul, azt nem fog békén hagyni.

Nem szabad összekeverni a tanácsokat, még ha kéretlen is, és az utasításokat az adott helyzetre nézve. Tényként közölni, hogy ha terhes leszel, ezt kell enned, azt nem szabad, így kell szoptatnod, és eleve kevés vagy hozzá- ezek olyan tenyérbe mászó lépések, ami miatt minden eszközzel megakadályoznám a teherbeesést, amíg együtt laktok. Nem biztos, hogy a rosszindulat beszél belőle. Ő most a tyúkanyó, akinek a fészkében sosem leszel döntőképes felnőttként kezelve, egy babát pedig végképp kötelességének érzi majd megóvni a tapasztalatlan anyjától, vagyis tőled. Kikapja a kezedből, ő akarja etetni, ő nevelgeti és altatja, még téged is elterel tőle, ha úgy gondolja. Ezt a szerepet szokta meg, a saját házában nem is fogja levetkőzni.

Nem írtad, hogy miért nem tudtok elköltözni, de erre azt mondom, mindig van megoldás, ha akarja az ember. Ha saját családot, babát terveztek 10 éven belül, akkor kezdj el még most felkészülni a teljes leválásra és tegyétek is meg, különben semmilyen téren nem hagy érvényesülni, hiszen az unokájáról ő tud a legjobban gondoskodni. Még téged is nevelgetni akar, nemhogy rád bízni a saját babád.

2020. okt. 27. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/51 anonim ***** válasza:
84%

El kell költözni a megoldás ebben rejlik, de gondolom te sem szerettél volna gyereket vállalni hozza az ő házába.

Nálunk is voltak próbálkozások:

pl. Hogy a gyereknek együtt kell az anyjával aludni, az enyém első perctől külön szobában van, megtehettem mert a saját házunkban lakunk.

Gyereket nézni elsőperctől jöhetett de semmilyen házban való mászkálás, pakolást nem volt megengedett, igaz ezt külön mondani sem kellett mivel előtte sem tehette nálunk, de itt megint csak ki kell emelni, hogy mi külön lakunk. Beraktam már első heten is a ruhát a mosó-számítógépbe utána ki, egyszerűbb dolgot megfőztem vagy rendeltünk.

Nem tetszett neki, hogy (szerinte) korán visszaáltam mozogni amit előtte is heti 4-5x csináltam, illetve hogy nem ettem tejmeginditó csoda dolgokat, úgyanis nem kelettt így is volt elég tejem. De különösebb vita pont a különlakás miatt nem volt megköszöntem a tanácsot aztán csináltam ahogy nekem tetszett.

2020. okt. 27. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/51 anonim ***** válasza:
76%
Mondd meg neki, hogyha csak anyós segítségével lehetne gyereket gondozni, akkor már Ádámnál és Évánál kihalt volna az emberiség.
2020. okt. 27. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/51 anonim ***** válasza:
47%

Kedves Kérdező!


Nem akarlak megbántani, de te még elméleti anyukajelölt vagy.

Nagyon gyerekes a gondolkodásod és eléggé érzékeny vagy az itt hozzászólókkal szemben. Gondolom Kedves Mama se tehet semmiről, csak mivel te hajlamos vagy rá (ahogy látom az irasodból) eléggé szereted felnagyítani a dolgokat. Szegény Mama! Ilyen menyet. Már bocsánat. Miért akarod megvonni a mamától a nagyi szerepet?? Ennyire önző ne akarj már lenni. Sajnálom szegény Mamát :(

Remélem a fia helyretesz mihamarabb.

Na csá

2020. okt. 27. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/51 anonim ***** válasza:
72%

31-esnek 100%-ig igaza van. Az én anyósom ugyanilyen. Jóban vagyunk, aranyos, de az unoka téma... Egy szerencsénk van, hogy marha messze lakik, így havonta-kéthavonta kell konfrontálódni.


Már a gyerek előtt sejtettem, hogy bajok lesznek. A terhesség alatt még egészen jól elvoltunk. Aztán a baba születése után beköltözött, okoskodott, ott téblábolt mindenhol, éjszaka altatni akart, később a lázas gyereket húzta ki az ölemből, stb. Három hónaposan adjunk neki befőttet, ne bántsam az orrszívóval, szóval van minden.


Nálunk szerencsére én meg a férjem egyoldalon állunk, így leszereljük. Ez közös háztartásban nem menne.

2020. okt. 27. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/51 anonim ***** válasza:
81%
Válaszold meg miért nem opció a különköltözés? Ha dolgoztok és kaptok 150-200 ezret már ki tudtok venni egy albérletet pl., minek anyós nyakára szülni?
2020. okt. 27. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/51 anonim ***** válasza:
82%
Ha arra nem telik, hogy különköltözzetek, akkor miért gondolkodtok egyáltalán gyereken?
2020. okt. 27. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/51 anonim ***** válasza:
75%

Költözés! Ha azért nem vállalsz gyereket, mert attól félsz mi lesz, meg fogod bánni. De ha vállalsz és ott maradtok, akkor meg össze lehet úgy veszni, hogy nem csak a te és anyós kapcsolata lesz a tét, hanem a te és férjed kapcsolata is. Ö majd nem tudja hova álljon a vitahelyzetben, te ezen kiakadsz, amúgy is mindenki stresszes lesz a kialvatlanságtól stb. A legkevésbé van szükségetek egy anyósra aki belepfázik mindenbe, ha jó szándék vezérli, akkoris.

Szerintem költözzetek el.

Van aki írta, hogy le kell fektetni a határokat, hogy önálló családként tudjatok funkcionálni akkor is ha egy házban laktok. Szerintem ez sem megoldás, azok a szabályok nem lesznek betartva, ha emlékezteted rá, akkor jön a pofavágás esetleg, és te fogod szrul érezni magad, mert valszeg ingerültebb leszel a kialvatlanságtól. Nem vészmadárkodni akarok, de átéltem, és nem az anyósommal, hanem az anyámmal. Gáz volt. Szerintem költözzetek és úgy vállaljatok gyereket. De emiatt ne hagyd ki a babát az életedböl, ha amúgy meg vágysz rá. Sok szerencsét.

2020. okt. 27. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/51 Laylah ***** válasza:
27%
Ha a költözés nem opció, akkor a benti lépcső tetejére szépen felszereltek egy ajtót, ha lehet, akkor valahonnan pedig vágattok egy bejárati ajtót az emeletre, és kiépíttetitek a lépcsőt. Külön bejáratú lakásotok lenne, ahová azt engedtek be, akit akartok.
2020. okt. 27. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/51 qkker1 ***** válasza:
66%

"Azt azért nehezen hiszem,hogy egy kismama levesen és főzeléken kívül semmi mást nem ehet. Kell a változatos étrend."


Bármit ehetsz, amit a várandósság/szülés előtt is ettél, esetleg több folyadékra lesz szűkséged! Párom a csilis-babra volt kívánós, várandósan és szülés után is azt ette, hetente 2-3 alkalommal, nem lett hasfájós a lányunk.

2020. okt. 27. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!