Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Nem merek gyereket vállalni...

Nem merek gyereket vállalni anyós miatt?

Figyelt kérdés

Anyósommal és apósommal együtt élünk. Lányukként szeretnek, viazont ha szóba kerül az unoka, anyós rögtön azzal jön, hogy majd ő segít mindenben, mett így meg úgy nehéz a babával, egyedül biztos nem tudnánk. Hogy a testvéreinek is ő ment át megmutatni,hogy kell szoptatni, stb. De én nem akarom ezt majd.Meg csak viccelődésből mondta férjem egyszer,hogy majd ha gyerek mellett nem lesz idő főzni, rendelünk

....erre anyósom megint kezdte az okoskodást, hogy egy kismama nem ehet csípős ételt, hanem sok levest és főzeléket kell majd ennem. Most komolyan meg akarja már ezt is mondani, hogy mit ehetek? Meg nâlam sajnos egészségügyi probléma is van, lehet, hogy,mesterséges úton kell megtermékenyíteni, de erre is pofákat vágott, és mondta férjem, de így hátha ikrek lesznek, erre anyós benyőgi, hogy az ikrek egyszerre sírnak... azért vagyok bajban,mert amúgy jóban vagyunk mint írtam, de ha a gyerektéma van, akkor annyira más lesz... lehet,hogy tényleg csak jó szándék van benne, de nekem az önbizalmam rombolja ez porig és már őszintén elmegy a kedvem az egésztől. Amúgy meg ő nagyon szeretne unokát. Na ez a másik, ha én annyira unokát szeretnék, én bíztatnám a menyem, és nem a kedvét venném el. De az is lehet túlreagálom, szerintetek? Elköltözni nemtudunk, családi házban lakunk,mi az emeleten.


2020. okt. 27. 12:15
1 2 3 4 5 6
 41/51 anonim ***** válasza:
92%

39-és, már amennyiben ugye ezt a ház tulajdonosa, az anyós megengedni.

Nem mondom, hogy mindenható mert övé a ház mert nem az, vannak együtt élési normák, de azért h a saját háza felét neked adja-e azért az komoly döntés amit neki kell meghoznia, szép is lenne ha bárki lezárhatná kedvére a fél házamat mert neki nem tellik saját rá.

2020. okt. 27. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/51 anonim ***** válasza:
81%
Én csak azt nem értem, ha nem tudtok megteremteni magatoknak egy saját otthont akkor miből fogjátok felnevelni a gyereket?
2020. okt. 27. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/51 anonim ***** válasza:
19%

Nem tudom mit kepzelsz kérdező!

Igaza van anyósnak!

2020. okt. 27. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/51 anonim ***** válasza:
79%
Azért kéne külön élni, mert a gyerekvállalás csak a párra tartozik. Ha meg anyósnak nem tetszik hogy milyen pelenkát használsz, akkor mentek az utcára?
2020. okt. 28. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/51 anonim ***** válasza:
64%

Szinte minden nap van itt egy hozzád hasonló nő, aki beköltözött csupasz se.gel fillér nélkül az anyósa házába, majd utána eljátssza a nagyságos asszonyt és szidja a befogadóját.

Valahogyan azt érzem , hogy azért "nem tudtok elköltözni", mert csak a férjed dolgozik, te meg otthon eljátszod a nagybeteget, azaz tv-zel egész nap.


Itt is ragozzátok a semmit, hiszen a gyerek még a kanyarban sincsen!

Az anyós helyében már elzavartalak volna.

2020. okt. 28. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/51 anonim ***** válasza:
41%

" férjed dolgozik, te meg otthon eljátszod a nagybeteget, azaz tv-zel egész nap."


Facebook van meg hasonlók

2020. okt. 28. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/51 anonim ***** válasza:
90%
Jó a viszony anyósomékkal, de sosem költöznénk hozzájuk, pláne nem vállalnánk gyereket velük egy fedél alatt. Mindenképp gondolkodnék az elköltözés lehetőségén. Nagyon ritka, ahol ez a többgenerációs együttélés jól funkcionál.
2020. okt. 28. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/51 anonim ***** válasza:
82%
most pedig a kormány is ezt támogatja :D szülj anyád padlására :D
2020. okt. 28. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/51 anonim ***** válasza:
90%

Talán az egyetlen elfogadható indok az együttélésre (számomra), ha a szülők Betegek és a gyerekek magukhoz veszik mert már nem önállóak, bár ez is nehezen működik és rengeteg megalkuvással jár.

Esetleg meg ha épp épül:felújítás alatt van a ház ( vag a szülőké), vagy valami hasonló ok miatt armenetni együttélés (tehát legalább kb. Megvan ez meddig fog tartani, nem pedig évek után sem látni az állapot véget) de ebben az esetben is úgy gondolom, hogy akié a ház annak van döntési joga


Szóval gyereket ne akarj, amíg nem tudsz megteremteni egy külön háztartást csak a férjeddel (majd a gyerekekkel persze), mert hidd el egy albérlet ára semmi azokhoz a költségekhez képest amibe egy gyerek kerül.

Ha semmi extra dolgot nem veszel neki akkor is pelenka, babakocsi, ruha stb, egy vagyon.

Arról nem is beszélve, ha most 2 fizetésből nem tudtok külön menni, mi lesz ha te majd csak GYES-t fogsz kapni és abból kell 2 helyett 3 embert eltartani.

2020. okt. 28. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/51 anonim ***** válasza:
79%

Hová akarsz gyereket szülni? Anyós házába, ahol már most nem tetszik, ha nem te dirigalsz?

Ferjedet már megformáltad, a mama dörzsöltem. :D

2020. okt. 28. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!