Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Nem merek gyereket vállalni...

Nem merek gyereket vállalni anyós miatt?

Figyelt kérdés

Anyósommal és apósommal együtt élünk. Lányukként szeretnek, viazont ha szóba kerül az unoka, anyós rögtön azzal jön, hogy majd ő segít mindenben, mett így meg úgy nehéz a babával, egyedül biztos nem tudnánk. Hogy a testvéreinek is ő ment át megmutatni,hogy kell szoptatni, stb. De én nem akarom ezt majd.Meg csak viccelődésből mondta férjem egyszer,hogy majd ha gyerek mellett nem lesz idő főzni, rendelünk

....erre anyósom megint kezdte az okoskodást, hogy egy kismama nem ehet csípős ételt, hanem sok levest és főzeléket kell majd ennem. Most komolyan meg akarja már ezt is mondani, hogy mit ehetek? Meg nâlam sajnos egészségügyi probléma is van, lehet, hogy,mesterséges úton kell megtermékenyíteni, de erre is pofákat vágott, és mondta férjem, de így hátha ikrek lesznek, erre anyós benyőgi, hogy az ikrek egyszerre sírnak... azért vagyok bajban,mert amúgy jóban vagyunk mint írtam, de ha a gyerektéma van, akkor annyira más lesz... lehet,hogy tényleg csak jó szándék van benne, de nekem az önbizalmam rombolja ez porig és már őszintén elmegy a kedvem az egésztől. Amúgy meg ő nagyon szeretne unokát. Na ez a másik, ha én annyira unokát szeretnék, én bíztatnám a menyem, és nem a kedvét venném el. De az is lehet túlreagálom, szerintetek? Elköltözni nemtudunk, családi házban lakunk,mi az emeleten.


2020. okt. 27. 12:15
1 2 3 4 5 6
 21/51 anonim ***** válasza:
90%
20. Igen a kórházban megmutatják, nem kell hozzá anyós segítsége. Én is így voltam vele, amíg szoptattam a férjem lehetett ott max. Senki más, és ha kérdezték, hogy hogy megy akkor se mondtam róla semmit. Utáltam ezeket a kérdéseket hogy van e elég tejem, meg jól szopik e. Én erre semmit nem mondtam csak annyit, hogy "neked megjött időben a menstruációd? Vérzel rendesen?". Én azokat se tudom megérteni akik mindenről beszámolnak meg úton útfélen elő kapják a mellüket.
2020. okt. 27. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/51 anonim ***** válasza:
79%
kedves kérdező, én is a szoptatós témán akadtam ki, szerintem is ez egy intim dolog...ezért is írtam, hogy engem frusztrálna, de úgy tűnik itt mkinek természetes, hogy a mama ott áll az ember feje fölött szoptatás közben.
2020. okt. 27. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/51 anonim ***** válasza:
84%
Miért nem fordítasz rajta légy érdeklődő hadd főzzön addig se kell neked . Járjon a boltba, piacra vásárolni addig se kell cipekedned, sorba állni nem neked kell fizetni . Működtesd mint egy távirányított mondjuk fázik a kicsi tegyetek a tűzre, új autó kellene mert a kicsi nem bírja a színét . Na csá .
2020. okt. 27. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/51 A kérdező kommentje:
Utolsó,ez tetszik :D
2020. okt. 27. 13:12
 25/51 anonim ***** válasza:
55%
Még nincs is gyerek? Miért beszéltek róla? Kérdező te is hibás vagy, úgy csinálsz mint az anyós. Nem létező dolgokról beszélsz.
2020. okt. 27. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/51 anonim ***** válasza:
75%

Ne anyós miatt, hanem magad miatt ne vállalj még gyereket.

Te csak egy sértődős "kislány" vagy, aki azt hiszi, hogy mindent tud és neki aztán ne mondjon senki semmit, mert az hülyeség.

Ha annyira sem vagytok felnőttek, hogy önálló otthont teremtsetek a gyereketeknek, akkor hogy akarjátok felnevelni?

Persze tudjuk! Anyós nyakára szülni, aki aztán legyen kussba a saját házában és a mindentudó asszonykának ne is merjen szólni.

Egészen pontosan melyik mondatával rombolja a te önbizalmadat?

Mert szerintem semmi rosszat vagy sértőt nem mondott.

Tessék előbb saját otthont teremteni és oda szülni a gyereket és ha majd ott is ad tanácsot anyós, akkor ott már mondhatod neki, hogy nem kérsz belőle, de addig....ha nem tetszik el lehet menni és nem azt az embert szidni, aki tetőt adott a fejetek fölé.

2020. okt. 27. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/51 anonim ***** válasza:
37%
Ezzel az intim dologgal manapság sokan ellened mennének.Lásd a kismamát akit kiküldtek a mekibõl mert ott kezdte el etetni a babát.
2020. okt. 27. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/51 anonim ***** válasza:
89%
Nem tudom, miért laktok az anyósékkal és mi az az indok, ami miatt írtad, hogy nem tudtok elköltözni, de ha azért, mert nem bírnátok anyagilag egy saját háztartást, akkor a gyerekre miből telne?
2020. okt. 27. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/51 anonim ***** válasza:
71%

23 nak van igaza.

Szootatasnal, kulcsra záródó az ajtót.

Ennyi

2020. okt. 27. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/51 anonim ***** válasza:
73%

Szoptatásban nem kell segítség, sőt igazából semmiben amíg nem kérek.

Ha elakadok és olyan a viszony úgyis őt fogom megkérdezni, ha nem olyan akkor pedig minden tanács kéretlen.

Igaz nekem szerencsém van mert az én anyósom nem is akar beleokoskodni.

Főzeléket pedig akkor sem enném meg, ha tényleg lenne értelme, mert nem szeretem. Pár kivételt leszámítva.

2020. okt. 27. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!