Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Egy ilyen anyós hozzáállással...

Egy ilyen anyós hozzáállással mit kezdjek?

Figyelt kérdés

Férjemmel 4és fél éve vagyunk együtt, van egy másfél éves fiunk.

Anyóst akkor láttam először, mikor a fiunk született. Elsőre kölcsönösen megállapítottuk, nem leszünk egymás kedvencei.


18hónapos a fiunk, eddig kb 5x látta. 4x mi vittük hozzá, 1x ő jött.


Autóval 1 órányira laknak. Nekünk van autónk, neki nincs. Busszal 1 átszállással kb 2óra alatt lenne itt.


Nekem férjem éjjel nappal dolgozik, én egyedül a gyerekkel nem vezetek ennyit. Így nem sokszor jutunk el (amit valahol nem is bánok). Anyós otthon van, mint özvegyi nyugdíjas, pedig csak 50valahány éves, kicsattan az egészségtől. Kirándulgat a barátaival, akár napokig, ahhoz van kedve.


A lényeg, tegnap a fejünkhöz vágta, hogy alig látja az unokáját, járjunk sűrűbben. Mondtuk neki, hogy neki sem tartana semeddig eljönni. Idejéből kitellne. Az lett a vége, hogy nagy veszekedés lett mert mi hogy várjuk el tőle, hogy 2 órát buszozzon?! Még mi voltunk a tosszak.

Végül férjem a fejéhez vágta, hogy akkot látja legközelebb a gyereket, ha eljön. Szerintem teljesen jogos.


Ma írt egy levelet a facebookon nekem, hogy menni fog a gyámügyre, mert eltiltjuk tőle az unokáját...


Szerintetek?


2020. okt. 26. 14:30
1 2 3 4 5 6
 1/60 anonim ***** válasza:
95%
Menjen. Megállapít neki a gyámügy havi egy óra láthatást nálatok, és ugyanúgy nem fog jönni.
2020. okt. 26. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/60 anonim ***** válasza:
86%
mondtátok neki, hogy ha kirándulgatni el tud menni, menni fog neki ez is?
2020. okt. 26. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/60 anonim ***** válasza:
36%

En vinnem. Otthon vagy gyesen 1 ora auto ut semmedig sem tart. Gondolom nem csak fel ora auto utra kaptad a jogsidat 🤦‍♀️

Biztos nem varnam el , hogy 2 orat buszozzon meg 2 ot vissza mikor en 1 ora alatt lent vagyok , unokazik egy ket orat es 1 ora alatt otthon vagyok. Heti , ket heti egyszer ez azert nem olyan nagy dolog.

En legalabbis vezetek ennyit gyerekkel, hogy lassak a mamai.

2020. okt. 26. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/60 anonim ***** válasza:
76%
mindketten a kifogásokat keresitek. te kocsiba nem ülsz - kifogás!! -, ő buszozni nem fog/akar (kifogás!!)
2020. okt. 26. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/60 anonim ***** válasza:
88%

1. Nem tiltjátok el tőle a gyereket. A gyámügyről ennyit.

2. Igaza van, nektek sokkal könnyebb őt meglátogatni, mint neki titeket. Ennyit valóban elvárhatna a fiától.

3. Ha nem kedvelitek egymást, minek akarjátok erőltetni a dolgot?

2020. okt. 26. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/60 anonim ***** válasza:
68%
Na hát azért ne mondjátok már nekem, hogy egy 50-es nő nem tud havonta legalább 1x 2 órát utazni, hogy lássa az unokáját. Ezzel csak próbálja rátok hárítani a felelősséget amiért ő nem láthatja. Tudod ez a "hát én akarnám látni ha hoznák de nem hozzák" szitu. Párom nagymamája még 75 évesen is jött vidékről évente többször is és neki 2 és fél óra volt az ideút.
2020. okt. 26. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/60 anonim ***** válasza:
54%

Ő buszozzon két órát, de te nem vagy hajlandó egyet vezetni.

Nevetséges vagy.

2020. okt. 26. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/60 A kérdező kommentje:

1. 1éve van jogosítványom, eddig a gyereket hordtam orvoshoz vele, meg bevasárolni megyek 1 héten 1szer. Összesen ha 1000km-t vezettem. Én egy ekkora útnak, egyedül a gyerekkel, aki amúgyis gyűlöl autózni, sokat sír, na én így 1000%,hogy nem vágok neki egy hosszú útnak.


2. Nem gyesen, hanem gyeden vagyok itthon, emellett minden nap főzök, viszem a háztartást, vannak állataink azokat is nagyrészt én látom el, és emellett férjem vállalkozásának a papírmubkáját is én viszem, kb minden este úgy esek be hulla fáradtan az ágyba, nem a lábamat lógatom.


3. Férjem elmegy reggel 7kor, este 7 mire hazaér. Ez megy hétfőtől szombatig. Vasárnap pedig itthon teszi a dolgát. Lakást felújítunk, favágás, autószerelés, mikor mi, mindig van mit csinálni.


4. Ha kirándulgatni, ausztriába, vagy az ország másikfelére túrázni el tud menni, had ne sajnáljam már meg, hogy ide nem bír.



(Egyébként férjemet is gyerekként eldobta nem 1x. Ha valami férfi lépett az életébe (ami nem volt ritka) akkor lepasszolta a gyerekeit és képes volt elköltözni nélkülük. Számomra már itt megbukott mint anya. Férjem próbálja a mai napig tartani vele a kapcsolatot, hosz az anyja. Hozzám nem volt életében egy jó szava, ellenben azt már megkaptam, hogy férjem exe jobban illett hozzá, mint én. Ezért is ilyen "sűrűek" a látogatásaink.)

2020. okt. 26. 15:13
 9/60 anonim ***** válasza:
87%

Ha fontos lenne neki az unokája, akkor gyakrabban menne, nem bonyolult ez. Egyértelmű, hogy nem annyira fontos neki.

Neked miért kellene fontos legyen az anyósod, azt nem tudom, de egyesek szerint neked kellene oda vinned. Miért is?

Ráér, jöjjön, ha akar.

Ha lesz róla bírósági határozata, hogy jöhet, akkor sem fog gyakrabban jönni.

2020. okt. 26. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/60 anonim ***** válasza:
39%

Mindketten tennetek kéne felváltva az ügyért. Ha úgy van akkor buszozzon ő, ha te meg ráérsz akkor vidd el hozzá kocsival a gyereket.

Biztos van 1-2 nap egy hónapban amikor te is el tudnál menni, ő meg ha el tud menni kirándulgatni akkor hozzátok is el tud kirándulni ugyan úgy.


Ha a gyerek szereti a nagymamát és a nagymami is jó hozzá akkor vegyétek figyelembe a gyereket és tegyetek mindketten valamit.

2020. okt. 26. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!