Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Miért ilyenek a fiús anyukák?

Miért ilyenek a fiús anyukák?

Figyelt kérdés
Többször hallottam már, meg tapasztaltam is, hogy a fius anyukák rettenetesen utálják a fiuk barátnőjét. Ez miért van? Biztos van valami pszichológiája. Azt akarják, hogy inkább ne legyen senkije a kisfiuknak és örökre mellettük éljen élete végéig?

2021. márc. 7. 08:29
1 2 3 4 5 6 7
 51/66 anonim ***** válasza:
36%

Nem kell itt általánositani, a lányos anyukák sem különbek a fius anyukáknál.

Talán annyi a különbség,hogy a lányos anyukák jobban örülnek, ha a lányuk talál maguk mellé egy megfelelõ pasast, a fius anyukáknak nincs ez a probléma, mert egy férfi bármikor nõsülhet.Még mindig van megkülönböztetés a nõ és férfi között.Nem mindegy,hogy egy pasas nösül 35 évesen vagy egy nõ férjhez megy 35 évesen.

A másik pedig,hogy sok nõ egyedül neveli fel a fiát persze,hogy kapaszkodik bele,hogy mellette maradjon.

2021. márc. 7. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/66 anonim ***** válasza:
97%
Az apósok hatása a mindennapokban nem érződik annyira. Viszont az anyós okoskodása igen főleg ha gyerek van. A férj meg általában annyit vesz ebből észre hogy hát segíteni akar az anyja. Mindig ezzel védekeznek. Szerintem ezek a nők massal is ilyenek csak nem ennyire. Hiszen egy kollégának beszólhatsz de ugye visszaszól h megis hogy gondolod. Baratnak allandoan beszólsz nem szól hozza, aztan egyedul marad. Itt viszont csaladban van, ő az idősebb, AZ anya, tehát előnyben van. Ha visszaoltjak ugye jön a szokásos jót akarok szöveg.
2021. márc. 7. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/66 anonim ***** válasza:
92%

Nem tudom, de most itt a fórumon vagy ennyire nő többlet van, vagy ez egy létező jelenség. Általában a fiús családnál várnák el, hogy oda járjanak állandóan enni, meg ott dekkoljanak folyton. Le se sz@rják, hogy esetleg a nő szülei is szeretnének néha találkozni. Nem, menni kell minden vasárnap enni, persze a menü az mindig húsleves és rántott hús vagy valamilyen sült hús. Az ilyen anyósok hiszik , hogy ők mekkora szakácsnők, és a menyük biztos nem tud így főzni, mert évtizedek alatt begyakorolták hogy kell megsütni egy kacsát...

Ja meg persze a meny vágódjon be, segítsen elmosogatni vagy téríteni stb, persze a lányos háznál a férjtől ez nem elvárás.

2021. márc. 7. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/66 anonim ***** válasza:
91%

53-as vagyok, még annyi, hogy sok esetben az ilyen anyósok csőrét a háztartás/főzés témakörben való eltérések zavarják. Egy lány általában ezeket a saját anyukájától látja/tanulja, így azon az oldalon nincs belőle gond, viszont anyós szerint lehet nem úgy kéne kimosni a kisfia gatyáit .

Illetve még az unoka meg gyereknevelés téma ami el szokott fajulni... Egy nő szerintem alapból jobb névén vesz bármilyen tanácsot a saját anyjától.

2021. márc. 7. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/66 anonim ***** válasza:
22%
Unoka/főzés téma esetén ha a nőnek ad egy-két tanácsot a saját anyja, valószínűleg a pasi nem fogja elkezdeni csesztetni az asszonyt, hogy állítsa már le az anyját. Viszont fordított helyzetben a nő sokszor elvárná, hogy a férje egyből ugorjon az anyjának hogy fogja be és ne szóljon bele, mégha tényleg csak 1-2 jóindulatú tanács volt (tehát nem túlzásba vitt okoskodás).
2021. márc. 7. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/66 anonim ***** válasza:
72%

A válasz egyszerű: mert rádöbbennek hogy a fiuk szerelmes lesz -> egy másik nő iránt is érez! Amellett hogy szereti szeretettel az anyját, mellette szerelmes lesz egy nőbe=barátnő. Kérdező szóval ekkor kb 18-19 éves (vagy fiatalabb) lesz a kamasz fiuknak egy "csaja" a barátnő akire úgy tekint az anyuka hogy "majd úgyis szakítanak csak lefekteti a fiam kipróbálja én vagyok a fiús anya nem én aggódok ha terhes lesz a csaj 17 évesen.." Aztán eltelik pár év és vagy együttmarad a fia ugyanazzal a lánnyal vagy lesz NextGirlfriend a lényeg hogy van barátnője. Eddig stimmel utána önállósodik a fia,felnőtt lesz és tervezik az összeköltözést. Ezután jön a lelki sokk a leendő anyósnál :D a csaj a fia élettársa lett (majd feleség stb unokái anyja). Ekkor jut el oda a kapcsolat hogy végleg szembesül a mama azzal hogy a fia felnőtt önálló férfi aki együtt is él egy másik nővel.


#1 Vagy szuper anyós lesz aki imádja őket!


#2 Vagy egy sárkány anyós lesz.

2021. márc. 7. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/66 anonim ***** válasza:
77%
Mert eddig az anyja látta el a fiát a saját elvei meg elképzelése alapján, és azt gondolná, a menynek is pont úgy kéne csinálnia.
2021. márc. 7. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/66 anonim ***** válasza:
93%
57 igazad van, csak azt felejtik el hogy a meny nem pótmama, akinek el kell látni a fiukat hanem 2 felnőtt él együtt sajat elképzelések alapján.
2021. márc. 7. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/66 anonim ***** válasza:
82%

Szerintem is létező jelenség ez, itt talán egyedül a 21-es válaszoló írt (lányos anya létére) releváns választ, de abból is csak annyit tudtunk meg, hogy egyszerűen volt egy ilyen érzése, hogy ne szakadjon el tőle a gyereke. Okot nem írt, illetve azt sem, milyen gondolatai voltak ekkor a gyerekéről, hogyan képzelte el a gyereke jövőjét, pedig ez lenne az igazán érdekes.


Az én anyósom sem akart megválni a fiától, pedig csak 5 km-rel "vittem" arrébb. Ő visszafogja magát, és igyekszik kedves lenni, de érzékelem bizonyos tetteiből, megnyilvánulásaiból, hogy szerinte nem gondoskodom olyan jól a fiáról, ahogy ő tenné. Nem mintha egy felnőtt férfinak gondoskodásra lenne szüksége. De mivel konkrét szava nincs ellenem, és ezt értékelem és tisztelem, így béke van. Ő gondol a fiára is.


Engem az érdekelne, hogy az ilyen anyák vajon komolyan úgy gondolják, hogy a fiuknak jó lesz ott megvénülni a szoknyájuk mellett? Jobb lesz neki így, társ nélkül, család nélkül, és nem lesz magányos, nem lesz boldogtalan? Örökké csak az fog számítani neki, hogy anya kiszedi neki a levest, és nem is vágyik majd semmi másra, mert őt az teszi a világon a legboldogabbá, ha nem kell megfognia a merőkanalat? Vagy gondolnak ezek az anyák a gyerekükre egyáltalán? Érdekli őket? Mert nem úgy tűnik, hogy ez a gyerekről szól.


Az érzelmi zsaroláshoz hozzászólva: az kemény dolog. Nehéz úgy tökössé nevelkedni, ha mindig abban éltél, hogy anyád minden önállósodási törekvésed után sír "miattad", mert "megbántottad". Nem lehetetlen, de biztosan mocsok nehéz.

2021. márc. 7. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/66 anonim ***** válasza:
24%
Mi az, hogy nem lesz fiad? Majd ha gyereked lesz és megmondja az orvos akkor kényszeríted az abortusz elvégzésére, mert fiú? Vagy mi?
2021. márc. 8. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!