Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Hogy kezelitek a párotok...

Hogy kezelitek a párotok családját, akik nem vigyáznak a Covid miatt?

Figyelt kérdés

Egyre nehezebben viselem ezt...

Eddig is végig menni kellett enni, hiába mondogattam hogy szerintem nem kellene együtt enni.

Találkozni igen, de enni nem.

Minket most oltottak be a párommal, de most hétvégén már megint családi együtt evős összejövetel lesz.

Én most úgy döntöttem, hogy nyárig nem megyek el többet ezekre a családi eseményekre, mert nem pont most szeretném elkapni, de attól ugye párom még megy.

Nem tilthatom el tőle természetesen és tiszteletben is tartom , hogy ő bevállalja, viszont nem tudom mit tegyek.....Már arra is gondoltam hogy külön szobában fogok aludni most tőle egy hónapig, ha ő mászkál....

Az a baj, hogy túl sok embertől hallottam már hogy harmincas , egészséges kollégájuk halt meg....

egyszerűen nem tudom mit tegyek, hogy védjem meg magam a párom családjától, mert jelen helyzetben úgy érzem, hogy ők vannak rám a legnagyobb veszéllyel ezekkel a családi összejövetelekkel....:(

Én tiszteletben tartok mindenkit, de hiába ha a párom ezáltal veszélyeztet engem is...

Legszívesebben külön költöznék most tőle 1 hónapra, de nem tehetem.

Van más is ilyen helyzetben?



2021. ápr. 14. 16:04
1 2 3 4 5 6
 11/54 anonim ***** válasza:
94%
#10 meg fertőzhetsz is
2021. ápr. 14. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/54 anonim ***** válasza:
60%

Nem akarlak elkeseríteni, de nekem halt bele ismerősöm covidba úgy, hogy megkapta a 2. oltást és már rég kialakult nála a védettség. Plusz alapvetően egészséges volt és 40-es.

Szóval ennyi erővel soha többet ne mozdulj ki!


Értem én, mi is próbálunk óvatosak lenni, de egyik oldalára sem kell átesni a lónak.

2021. ápr. 14. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/54 anonim válasza:
74%

Szia! :)

Abszolút meg tudlak érteni és nagyon sajnálom, hogy ilyen helyzetbe kerültél. :( Szerencsésnek tartom magam, hogy nálunk mindkettőnk családja normálisan kezeli a helyzetet.

Persze, hogy kell félni és vigyázni hiszen ez egy nagyon veszélyes helyzet most, ha sokan ilyen felelőtlenek akkor soha nem lesz vége...

Én kórházban dolgozom, tényleg mindent megteszünk annak érdekében, hogy javuljon a helyzet de ahhoz az is kell, hogy mindenki vigyázzon.

Én januárban lettem beoltva de még mindig óvatos vagyok hiszen így is bármi megtörténhet. Nem egy rokonom, ismerősöm halt már meg emiatt, és előtte semmilyen betegségük nem volt. Bárkit megtalál ez a járvány. Mindenki azt hiszi, hogy “velem úgyse történhet meg” de sajnos ez nem igaz, bárkivel bármikor. :( Igenis komolyan kell venni ezt az egészet.

Próbálj meg beszélni a pároddal, hogy te nem szeretnéd hogy nekik rossz legyen, pont hogy az a fontos neked hogy mindenki biztonságban legyen. Ki kell bírni, mindenkinek nehéz! De fegyelmezettnek kell lenni ahhoz, hogy végre minden a régi legyen.

Remélem meg tudjátok nyugodtan beszélni és a párod is belátja, hogy igazad van. Minden jót és csupa egészséget kívánok Nektek!

20/L

2021. ápr. 14. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/54 anonim ***** válasza:
31%

Jaj de utálom az ilyeneket akik ennyire félnek. Főleg hogy be is vagy oltva szép. Boltba el mersz menni?

Két kolléganőm is covidos és az előtti napokban meg együtt dolgoztunk. Én nem lettem beteg, ők is jobban vannak már. Ha egészséges az immunrendszered akkor mitől félsz?

Ez csak hiszti a részedről és sajnálom párod hogy egy ilyen ember mellett van mint te.

2021. ápr. 14. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/54 A kérdező kommentje:

igen amúgy egyre több 30 , 40 -esről hallok, aki elkapta és belehalt.

Csak az elmúlt 3 napban 1 30 évesről és 2 40 évesről hallottam, akik belehaltak.

Hozzáteszem elvileg ők is teljesen egészségesek voltak előtte...

2021. ápr. 14. 17:51
 16/54 A kérdező kommentje:
kedves 14-es az a 30 éves rendőr aki egy kigyúrt teljesen egészséges férfi volt, nem hiszem hogy rosszabb immunrendszerrel rendelkezett volna mint te....na mindegy...felesleges is bármit mondani.
2021. ápr. 14. 17:52
 17/54 anonim ***** válasza:
32%

Én 22 vagyok, át estem a covidon 2x. Elsőnél olyan volt mint egy influenza, a második az keményebb volt,.de gyömbéres tea megtette hatását. 1 napig volt hogy nem éreztem szagokat se ízeket.

Ha ennyire félsz ne menj sehova.

Üdv egy bolti dolgozó.

2021. ápr. 14. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/54 anonim ***** válasza:
86%
Költözésen gondolkodni talán tényleg túlzás, de a baj az, hogy az itteni válaszokból is látható mi a tendencia: megkaptam az oltást, immortális lettem. Hát nagyon nem. Ismerősöm panaszkodott, hogy az egyik barátja megkapta az oltást, rá 3 nappal megbetegedett. Még szép. Az első oltás után kén legjobban vigyázni és minden kontaktot elkerülni. Nem feltétlenül jó, mikor a butaság bátorsággal találkozik. Csak okosan emberek!
2021. ápr. 14. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/54 anonim ***** válasza:
33%

17es vagyok.

Én nem szeretném magam beoltattni, azért mert annó mikor kaptam az influenza ellen védőoltást, olyan beteg lettem tőle 16 évesen hogy kórházba kerültem 40fokos lázzal.

Így én covid ellen nem fogom, mivel nem szeretnék tőle beteg lenni.

De aki szeretné az nyugodtan oltassa be magát, én nem fogom. :)

2021. ápr. 14. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/54 anonim ***** válasza:
41%

Nézd,én is eléggé tartok ettől,de ez még szerintem is túlzás.

Egy hónap meg pláne.

Mégha két hetet kérnél.

Amúgy boltba lemész?

2021. ápr. 14. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!