Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Hogy kezelitek a párotok...

Hogy kezelitek a párotok családját, akik nem vigyáznak a Covid miatt?

Figyelt kérdés

Egyre nehezebben viselem ezt...

Eddig is végig menni kellett enni, hiába mondogattam hogy szerintem nem kellene együtt enni.

Találkozni igen, de enni nem.

Minket most oltottak be a párommal, de most hétvégén már megint családi együtt evős összejövetel lesz.

Én most úgy döntöttem, hogy nyárig nem megyek el többet ezekre a családi eseményekre, mert nem pont most szeretném elkapni, de attól ugye párom még megy.

Nem tilthatom el tőle természetesen és tiszteletben is tartom , hogy ő bevállalja, viszont nem tudom mit tegyek.....Már arra is gondoltam hogy külön szobában fogok aludni most tőle egy hónapig, ha ő mászkál....

Az a baj, hogy túl sok embertől hallottam már hogy harmincas , egészséges kollégájuk halt meg....

egyszerűen nem tudom mit tegyek, hogy védjem meg magam a párom családjától, mert jelen helyzetben úgy érzem, hogy ők vannak rám a legnagyobb veszéllyel ezekkel a családi összejövetelekkel....:(

Én tiszteletben tartok mindenkit, de hiába ha a párom ezáltal veszélyeztet engem is...

Legszívesebben külön költöznék most tőle 1 hónapra, de nem tehetem.

Van más is ilyen helyzetben?



2021. ápr. 14. 16:04
1 2 3 4 5 6
 41/54 anonim ***** válasza:
72%
Van egy mondás, ami úgy hangzik "jobb félni, mint megijedni." Szubjektív tapasztalatra itt nem elég hagyatkozni, el kell tudni vonatkoztatni attól a nézőponttól, hogy "nekem meg sem kottyant, a szüleimnek sem, nem tudom mások mit rinyálnak". Nagyon nagyot lehet koppani, mert ez a vírus ami ma már több variációban jelen van nagyon kiismerhetlen, hiszen teljesen máshogy reagál rá mindenki, nem tudhatod, hogy az új variánsra hogy reagálsz ha oltott vagy, ha nem, és ma már egyre többet beszélnek a visszafertőzöttségről is. Nem nem kell bunkerban élni több évig de a kellő óvintézkedéseket meg kellene tenni, normális épeszű embereknek ezt nem is kell magyarázni. Aki más bán jár az erdőbe az másik véglet, nem a legjobb példa mert nem látok ilyet sokat. Talán ha csoportosan kirándulnak akkor van értelme.
2021. ápr. 15. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/54 anonim ***** válasza:
29%
*Aki maszkban jár az erdőbe az másik véglet, nem a legjobb példa...
2021. ápr. 15. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/54 anonim ***** válasza:
39%

Teljesen megértelek!


Próbáljátok ezt megbeszélni!

2021. ápr. 15. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/54 A kérdező kommentje:

nekem meg az hihetetlen , hogy attól hogy ti azt gondoljátok, hogy azok az emberek akik félnek, azok tuti egész nap csak a netet bújják, meg a híradón nézik a rémhíreket, attól még ez nem így van.

Én többször is leírtam, hogy csakis a saját környezetem tapasztalataira hagyatkozom, és mivel rengeteg emberrel találkozom a munkám során, nagyon sok sztorit hallok.

És amikor csak a héten hétfőtől-szerdáig 2 fiatal haláláról hallok, akkor szerintem egyáltalán nem alaptalan a félelmem, hogy most hogy megkaptuk az oltást, aminek még 0 hatása van az elkövetkezendő 2 hétben legalábbis, de inkább egy hónapban ezért azt gondolom, hogy a legfelelősségteljesebb magatartás most, hogy ha már egy évig kibírtuk, hogy vigyáztunk és nem kaptuk el, akkor ne most kelljen már szülinapi bulikát tartani, frissen oltva.

Ráadásul engem konkrétan nagyon megviselt az oltás, magyarán most az immunrendszerem nem éppen a legjobb formájában van és nem szeretnék ezek után benyelni valamit.

De nekem mindegy ki mit csinál, meg ki mit gondol én most csak magamat szeretném védeni.

A párom felnőtt ember, azt csinál amit akar, csak ezzel az én egészségemet is kockáztatja...engem csak ez bosszant.

Tavaly amikor alig voltak betegek a kórházakban, akkor nem találkozott a család, most hogy tömve vannak a kórházak és egyre több fiatal hal bele a koronavírusba, most 10 fős összejöveteleket tartunk zárt térben.

Szerintem ez nem annyira ok jelen helyzetben.

2021. ápr. 15. 17:39
 45/54 anonim ***** válasza:
37%
Akkor hordj a lakásban is maszkot. Ne hisztiz már ennyire.
2021. ápr. 15. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/54 anonim ***** válasza:
38%

Amúgy mond már meg nekem hogy a covidon kívül más betegség nincs?

Rák, influenza, izomsorvadás stb. Csak ez szar? érdekes.

Pl. ha engem elüt egy autó és meghalok, még az orvosok rá írják a papíra hogy covidba halt meg, hogy több pénzt kapjon. Érdekes.

Az oltás mellékhatásáról ne is beszéljünk. Párom megkapta a második dózist és nagyon szarul van tőle. Egyik ismerősöm aki szintén megkaptam a másodikat az most kórházba van covid miatt és állnak le a szervei, nem győzik gyógyítani.

Úgy hogy kérdező tök mindegy mit csinálsz, bármikor elkaphatod, tök mindegy hogy oltva vagy, vagy nem.

2021. ápr. 15. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/54 A kérdező kommentje:
na látod utolsó pontosan ezért kell ilyenkor az oltás után fokozottabban figyelni, hogy most ne kapd el, mert az oltással együtt nagyon megterheli az immunrendszert...de gondolom a legtöbben azt gondolják, hogy az oltás betegítette le..
2021. ápr. 15. 22:06
 48/54 anonim ***** válasza:
76%
Ők is figyeltek még is elkapták erről ennyit.
2021. ápr. 15. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/54 anonim ***** válasza:
69%
En ugyanugy aggodom ezen. Megertelek kerdezo. Nekem kicsit mar nagyon unalmas ez a fene lazasag es ezerrel virustagadas, egymas lenezese. Ahogy itt es mindenhol szolnak egymashoz az emberek. Rosszul vagyok mar ettol. Termeszetesen azt sem hiszem el teljes mertekben amit a media belenk eroltet. De ez a ket veglet mar kezd baromi unalmas lenni. (Ez csak nalunk magyaroknal jellemzo, hogy ekkora gyokerek vagyunk egymassal? Vagy mas nemzetek is ilyenek?)
2021. ápr. 15. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/54 anonim ***** válasza:
71%

Jaj már megint itt van az a hárompontos oltásellenes paraszt.

Igen, paraszt, mert ha valaki egy kicsit is aggódik a rokonáért, magáért, akkor rögtön okádni kezdi magából a "rettegés, hiszti" mantrát.

Azért mert valaki mondjuk nem akar idős rokonnak találkozni, mert félti, még nem agymosott. Mi túrázunk, én napi szinten sétálok több órákat maszk nélkül, mert senki sincsen a környéken, járunk boltba, bejártam gyakorlatra, és nem, nem hordunk itthon maszkot. Az édesanyámat nem látogattam, amíg nem kapott oltást (mivel rokon majdnem belehalt, ismerősi körben meg haltak is meg, és nem idős, krónikus betegek). Hú ez hatalmas rettegés. Komolyan csak ezen tudsz lovagolni? Mintha most ettől többnek érezné magát pár nyomorult, aki bukott biológiából, mert most nyökögheti, hogy őt nem vágják át az orvosok, meg gúnyolódhat olyanokon, akiknek meghalt valakije.

Már leírtam én előbb hiszek az orvos rokonnak, mint az életiskolájás gődényistáknak, akik beszopnak minden álhírt.

Na jöhetnek a jelzők, amiket a szádba rágtak

fideszes fizetett troll

birka

tévét nézek biztos

gondolkodj!!44

ébredj!!44

2021. ápr. 15. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!