Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Miért akarja rám erőlteti az...

Miért akarja rám erőlteti az oltást?

Figyelt kérdés

22L vagyok. Erős immunrendszerem van, nagyon ritkán vagyok beteg. Anyósoméknál mindenki be van oltva, nálunk senki nincs mert a családom se szeretné. Amúgy is ők ritkán járnak közösségbe mivel földet művelnek. Én úgy vagyok vele hogy ameddig nem kötelező addig nem szeretném magam beoltattni. De anyósom egyszerűen folyamatosan rám akarja erőltetni hogy már pedig nekem muszáj beoltattnom magam.

Két hetente szoktunk menni ebédelni, bár én néha kihagyom mivel amúgy sem kedveljük egymást, mindig volt valami ami miatt beszóljon.

De most hogy megtudta hogy én még nem szeretném magam beoltattni, elsőnek szó szerint leszidott hogy mi az hogy nem, miért nem, majd ha beteg leszel akkor is ezt mond. 16 évesen voltam utoljára beteg, azóta nem, vagy csak ritkán. És van mikor a férjemet is felhívja telefonon már egyből ezt kérdezi tőle, ha én beszélgetek vele rögtön ezt kérdezi. Már ott tartok hogy nem megyek hozzájuk és nem veszem fel neki a telefont sem. Amúgy már férjem se megy hozzájuk mert már ő is unja.

De a legjobban azzal húzta a ki a gyufát mikor náluk hagytam a táskám, és mikor elmentem érte, a táskám ott volt a gépe mellett és a papírjaim kivoltak rakva. Be akart regisztrálni, na akkor nagyon leszidtam hogy még is mit képzel ehhez semmi joga nincs, és egyből hozzám vágta hogy jó lenne hogy ha végre észhez térnél. Azzal lendülettel otthagytam és felé se néztem. Nagyon megharagudtam rá emiatt.

Nem tudom hogyan lehetne erről a témáról leakasztani, de már nagyon unom. Aki tud tanácsot adni az írjon nyugodtan. ( Olyan hozzászólást nem kérek hogy menj beoltattni magad, mert még nem szeretném)


2021. ápr. 16. 20:23
1 2 3 4 5 6 7
 31/63 A kérdező kommentje:

28as igen, én már táskát buszon is hagytam fent, szóval előfordul.

Köszönöm szépen. Nem tudom kinek szokása itt az hogy csúnya privátokat írjon bárkinek.

Én sem értem ezt a viselkedést tőle, eleinte csak arra fogtam hogy biztos újabb beszólás tőle, de már lassan 1 hónapja hallgatom tőle ezt.

2021. ápr. 16. 21:37
 32/63 anonim ***** válasza:
67%

Kérdező, az nyilvánvalóan nagyon nincs rendben, hogy a tudtod és beleegyezésed nélkül regisztrált volna téged az oltásra. Szerintem az sem fér bele, hogy valakit "csak" szóban erőszakos nyomás alá helyeznek. Ez a te döntésed. Azt viszont érdemes figyelembe venni, hogy:

1. A Covid-fertőzés után az esetek kb. 1/3-ában hosszan tartó maradványtünetek maradnak (pl. krónikus fáradtság, koncentráció- és memóriazavarok, csökkent fizikai teljesítőképesség, adott esetben a szaglás/ízlelés hosszan tartó zavara stb.). Igen, fiataloknál is előfordul, és enyhébb lefolyás után is.

2. Aki be van oltva, az kisebb eséllyel fertőz meg másokat (nem nulla eséllyel, de kisebb eséllyel). Vagyis aki beoltatja magát, passzívan véd olyan embereket, akik nem kaphatnak oltást, vagy nem működik náluk optimálisan a vakcina (pl. szervátültetett vagy daganatos betegek).

3. A fertőzés a jelenlegi adatok alapján nem ad hosszan tartó védettséget. Az oltáson kívül (amit adott esetben ismételni kell, még nem tudni) milyen egyéb lehetőséget látsz a járvány megállítására? Nem mindegy, mikor lesz ennek vége, minél tovább tart, annál több élet, egzisztencia megy tönkre.


Gondold végig, és hozd meg a döntésed magad. Engem beoltottak. Ezzel együtt azt gondolom, informálni az embereket szabad, nyomás alá helyezni nem.

2021. ápr. 16. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/63 anonim ***** válasza:
54%
És nem értik, nem értik, nem értik, hogy a kérdés nem arról szól, oltassa-e be magát a kérdező... Hihetetlen...
2021. ápr. 16. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/63 anonim ***** válasza:
35%

Nézd anyósod fél, akkor tedd meg azt hogy vagy hordj maszkot vagy szimplán ne menj át hozzá. Így megúszod egy időre a kárálását és nem fertőzöd meg, ha tényleg beteg leszel.

Én sem erőltetem másra az oltást,de mondjuk ha hülyeséget állít(pl a chip) azt azért helyre teszem egy olyannal" de jó is lenne ha itt tartana a tudomány",de az már az ő dolga ha nem oltja be magát, viszont terhes lévén akkor elvárom tőle a maszk viselést, ha már nem oltja magát,de soha nem erőltetném neki pláne nem ennyire. Használd ki a Covidot és ne menj át addig anyóshoz, mondván Covid van és nem akarsz fertőzni.

2021. ápr. 16. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/63 anonim ***** válasza:
26%
Akinek van egy kis esze, a táskás résznél rájön, hogy kamu.
2021. ápr. 16. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/63 anonim ***** válasza:
59%

“ Nem tudom kinek szokása itt az hogy csúnya privátokat írjon bárkinek.”


A moderátorok szeretik az ilyet. Érdemes jelenteni, az ilyen görényeknek nincs helye itt.

2021. ápr. 16. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/63 anonim ***** válasza:
57%

Amúgy is ők ritkán járnak közösségbe mivel földet művelnek


A kettőnek semmi köze egymáshoz.

2021. ápr. 16. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/63 anonim ***** válasza:
40%

Mondd meg, hogy neki ajándékozod a te oltásod is, úgy nézhet ki, mint egy sundisznó. Nem illik amúgy senkit rábeszélni ilyesmire.

Sok az agymosott zombi

2021. ápr. 16. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/63 vantel ***** válasza:
23%

Milyen rendes anyósod van. Segít ahol tud. Biztosan nagyon szeretheted. Férjed támogatja. Gondolom lapít mint nyuszi a fűben.

Szép élet.

2021. ápr. 16. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/63 anonim ***** válasza:
27%
Az, hogy oltat-e valaki vagy sem, nem igazán saját szíve joga. Az emberiség jövője mulik ezen konkrétan. Hisba leszünk vedettek, ha az oltatlanok miatt sz elet nem tud újra a régi lenni.
2021. ápr. 16. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!