Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Miért olyan nehéz elfogadni...

Miért olyan nehéz elfogadni anyóséknak, hogy idén ne náluk legyen a Szenteste?

Figyelt kérdés

Előre leszögezem, hogy jóban vagyunk a férjem szüleivel, szeretjük egymást, amúgy nem szokott semmi konfliktus lenni.


Az elmúlt években mindig náluk volt megtartva a Szenteste, mert mi kis lakásban laktunk vagy más városban. Elmentünk, jöttek a sógornőmék is, ott aludtunk (csak mi, ők nem alszanak máshol).


Tavaly költöztünk be a családi házunkba, azt mondtuk oké, legyen most akkor náluk megint a karácsony, mert még pakoltunk, pici babánk volt és készülődni sem lehetett mellette normálisan, de már akkor mondtuk, hogy szeretnénk, ha idén nálunk lenne a Szenteste negtartva.


Van szép otthonunk, szeretnénk mi itt készülni, dekorálni, főzni, a saját otthonunkban is megélni a karácsonyi hangulatot. Mondtuk, hogy legyen úgy, egyik évben náluk, másik évben nálunk, szerintem ez jó kompromisszum (sógornőm nem akarja tartani náluk, szóval ebből nincs vita).


De amúgy régen is mondtuk, hogy ha egyszer lesz házunk, szeretnénk nálunk is karácsonyozni. Na, már akkor tavaly is ment erre a szájhúzás, a "jó, majd meglátjuk", főleg apósom részéről, ő a makacsabb, anyósom szerintem még bele is menne a béke kedvéért, de ő is azt szeretné inkább, ha náluk lenne a Szenteste.


Ma valahogy feljött a karácsony beszélgetés közben, és akkor már mondták, hogy majd akkor idén, ha ott alszunk.... Erre mondtuk, hogy de akkor idén nálunk akarjuk tartani a Szentestét, akkor jött megint a hümmögés meg a magyarázás, hogy de miért nem náluk...


Tudom, messze még a Karácsony, csak olyan jó lenne addigra lemeccselni ezt a dolgot, én nem értem meg, miért olyan nehéz elfogadni, hogy nekünk is van már otthonunk és mi is szívesen karácsonyoznánk itthon? Ök se a szüleiknél karácsonyoztak, miután gyerekeik születtek. Tudom, nehéz elengedni ezt a dolgot, de eljött az ideje.


Persze, mondhatjuk, hogy oké, mi akkor nem megyünk oda, hanem itthon karácsonyozunk, de egyrészt jobban szeretjük a nagycsaládos ünnepi délutánt/estét, másrészt a gyerekünket se akarjuk abból kizárni, hogy akkor az unokatesók ott vannak, ő meg nem lehet.



2022. aug. 23. 20:48
1 2 3 4 5 6 7
 61/70 anonim ***** válasza:
96%
Igazából egyikőtök sem rugalmas semennyire,így biztosan lesz valamelyik oldalról sértődès.Eldöntöd,hogy te akarsz anyósodnál pukkadozni,vagy pukkadjanak ők otthon külön. Ennyi.
2022. aug. 25. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/70 anonim ***** válasza:
93%
Azért majd írd meg, végülis mi lett :D
2022. aug. 25. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/70 anonim ***** válasza:
90%

Tehát te mindenképpen szereted a nagy családi banzájt, csak te nálatok akarod, ők meg náluk. Akkor fej vagy írás, vagy iszapbírkózással eldöntitek.

Mégis mire haladták a válaszokkal ennyi oldalon keresztül? Megvan már a megoldás? (Dehogy van)

2022. aug. 26. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/70 anonim ***** válasza:
64%
Örülj inkább neki h nem neked kell 25 fokot csinálni ilyen árak mellett :D
2022. aug. 26. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/70 anonim ***** válasza:
77%
Megoldás: Mindenki otthon karácsonyozik.
2022. aug. 28. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/70 anonim ***** válasza:
80%
Idén elmarad a karácsony
2022. szept. 9. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/70 anonim ***** válasza:
78%

De nem érted? Anyósod NEM fog kompromisszumot kötni!


Ti mentek és kész - vagy nem mentek. Itt ennyi a helyzet.


Ők NEM fognak hozzátok menni, akkor sem, ha külön királyi kérvényt nyújtasz be nekik.

Feszengenek, jobb nekik otthon, etc. EZT értsd meg, és hiába nyavalyogsz még 6 oldalon keresztül, nem lesz változás.


Ti mentek vagy nem lesz közös ünneplés.

2022. nov. 22. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/70 anonim ***** válasza:
65%
Kérdező, eldőlt már, hogy kinél lesz a szenteste?
2022. nov. 22. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/70 anonim ***** válasza:
29%
Te egy elkényeztetett kislány vagy, igazából körülötted forog a világ. Csak jól esik picsogni és foglalkoznak a piszlicsáré problémáiddal (itt is).
2022. dec. 11. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/70 anonim ***** válasza:
85%
Kérdező, megy már a műsor azon, hogy idén kinél legyen a szenteste?
2023. jún. 12. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!