Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Miért olyan nehéz elfogadni...

Miért olyan nehéz elfogadni anyóséknak, hogy idén ne náluk legyen a Szenteste?

Figyelt kérdés

Előre leszögezem, hogy jóban vagyunk a férjem szüleivel, szeretjük egymást, amúgy nem szokott semmi konfliktus lenni.


Az elmúlt években mindig náluk volt megtartva a Szenteste, mert mi kis lakásban laktunk vagy más városban. Elmentünk, jöttek a sógornőmék is, ott aludtunk (csak mi, ők nem alszanak máshol).


Tavaly költöztünk be a családi házunkba, azt mondtuk oké, legyen most akkor náluk megint a karácsony, mert még pakoltunk, pici babánk volt és készülődni sem lehetett mellette normálisan, de már akkor mondtuk, hogy szeretnénk, ha idén nálunk lenne a Szenteste negtartva.


Van szép otthonunk, szeretnénk mi itt készülni, dekorálni, főzni, a saját otthonunkban is megélni a karácsonyi hangulatot. Mondtuk, hogy legyen úgy, egyik évben náluk, másik évben nálunk, szerintem ez jó kompromisszum (sógornőm nem akarja tartani náluk, szóval ebből nincs vita).


De amúgy régen is mondtuk, hogy ha egyszer lesz házunk, szeretnénk nálunk is karácsonyozni. Na, már akkor tavaly is ment erre a szájhúzás, a "jó, majd meglátjuk", főleg apósom részéről, ő a makacsabb, anyósom szerintem még bele is menne a béke kedvéért, de ő is azt szeretné inkább, ha náluk lenne a Szenteste.


Ma valahogy feljött a karácsony beszélgetés közben, és akkor már mondták, hogy majd akkor idén, ha ott alszunk.... Erre mondtuk, hogy de akkor idén nálunk akarjuk tartani a Szentestét, akkor jött megint a hümmögés meg a magyarázás, hogy de miért nem náluk...


Tudom, messze még a Karácsony, csak olyan jó lenne addigra lemeccselni ezt a dolgot, én nem értem meg, miért olyan nehéz elfogadni, hogy nekünk is van már otthonunk és mi is szívesen karácsonyoznánk itthon? Ök se a szüleiknél karácsonyoztak, miután gyerekeik születtek. Tudom, nehéz elengedni ezt a dolgot, de eljött az ideje.


Persze, mondhatjuk, hogy oké, mi akkor nem megyünk oda, hanem itthon karácsonyozunk, de egyrészt jobban szeretjük a nagycsaládos ünnepi délutánt/estét, másrészt a gyerekünket se akarjuk abból kizárni, hogy akkor az unokatesók ott vannak, ő meg nem lehet.



2022. aug. 23. 20:48
1 2 3 4 5 6 7
 31/70 anonim ***** válasza:
64%
Karácsony napján közös ebéd náluk, este otthon hármasban. Dekorálni magatoknak is lehet, ételt főzni és vinni gondoskodásként oda is lehet. Így a gyerek is megkapja a karácsonyt. Bár ez elég egyértelműen nem róla szól, hanem hogy ti is szeretnétek felhajtást. Baràtaitok nincsenek akiket áthívhatnátok, hogy nekik rendezzetek másnap valamit, ha az nem elég, hogy hárman vagytok?
2022. aug. 24. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/70 anonim ***** válasza:
90%
Szerintem a barátoknak is megvan a saját családjuk. Amikor gyerek voltam, nálunk a legszűkebb családdal volt a szenteste, aztán a kövi 2 nap meg rokonoknál,később pedig az a 2 nap összevonva volt mindig másnál.
2022. aug. 24. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/70 anonim ***** válasza:
69%
Azt gondolom,hogy nektek inkább az a fontos,hogy más mit gondol majd.Ezért ragaszkodsz ahhoz,hogy mindenki nálatok legyen.Dekorálni,főzni,sütni elsősorban magatok miatt kellene.A ti örömötökre.Szenteste szerintem is arra való,hogy kicsit elcsendesedjünk,a saját kis családunkkal legyünk, örüljünk egymásnak.Majd utána lehet a nagyobb családdal is ünnepelni,van rá 2 nap.Ha neked nem nincs is kihez hazamennek, akkor még egyszerűbb a helyzet,hiszen csak a párod családjához kell menni,meg őket vendégül látni.Írtad,hogy nem lényeges,hogy más hogy csinálja,nem ez volt a kérdés.Oké,de akkor mit vársz megoldásként?A legtöbben nem szaladgálunk szenteste sehova,örülünk,hogy hazaértünk a családunkhoz,megvacsorázunk,és jön a Jézuska.Utána együtt játszunk,társaságunk,tv-zünk.Ez egy olyan nap az évben,mikor kicsit le tudunk lassulni.2 éve covidosok voltunk karácsonykor,így egyértelmű volt, hogy senki sehova.Még soha olyan nyugodt ünnepünk nem volt.Ettől függetlenül azóta is várunk vendégeket,meg mi is megyünk,de a szentesti elvonulás nagyon hiányozna.
2022. aug. 24. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/70 anonim ***** válasza:
79%

Szerintem ez az erőviszonyokról szól. Anyósodék nem akarják kiadni a kezükbők a kontrollt. Imádják, hogy szenteste náluk gyűlik össze a család, hogy ők lehetnek a központi figurák, ők döntenek mindenről, minden az ő kívánságuk szerint alakul.

Azt gondolom, erről nem fognak lemondani. Kérdezed, miért nem rugalmasabbak kicsit, miért nem alkalmazkodnak most hozzátok? Azért, mert ez egy hatalmi játszma, és eszük ágában sincs veszíteni. Elvárják, hogy te alkalmazkodj.

Szerintem ezt nem lehet sértődés nélkül megoldani. Nem fognak hozzátok menni, mert nem akarnak. Mert a saját boldogságuk, elégedettségük, fontosság érzetük fontosabb annál, mint hogy te mit szeretnél.

Szóval vagy behódolsz és mész hozzájuk, vagy külön szentestéztek, és másnap mentek hozzájuk.

Az, amit írtál, hogy bejelented, márpedig te is készülsz az egész családnak, így aki hozzátok jön, jöjjön, aki anyósodékhoz akar menni, menjen... Na, így lehet évekre összeveszni anyósékkal. A helyedben ezt az opciót mindenképp kihagynám.

2022. aug. 24. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/70 anonim ***** válasza:
90%
Bár nem a kérdező vagyok, de senkinek semmi joga nincs arra hivatkozni, hogy nem tartja a saját rokonaival a kapcsolatot a kérdező. Ezer millió oka lehet, és mind lehet valid. Nem lehet elnézni mindent csak azért, mert egy a vér,igenis vannak olyan rokonok, sz*r emberek, akikkel sokkal jobb megszakítani a kapcsolatot.
2022. aug. 24. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/70 anonim ***** válasza:
35%
13:47-es, ez igaz, teljes mértékben egyetértek, ahogy azzal is, hogy a férje teljes családját nem neki kellene rángatnia, ha ők továbbra is otthon szeretnének szentestézni, és nem akarnak váltott rendszert sem. Húzzák a szájukat, mert nem tetszik nekik. Alapított saját családod, ott vezessen be olyan szabályokat, amilyet akar, de ahova csak beházasodott, ott tartsa tiszteletben, ha nem akarnak az ő heppje miatt szokást bontani! Hívja meg a társaságot 25-re, vagy 26-ra!
2022. aug. 24. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/70 anonim ***** válasza:
84%
De elvileg a kérdező férje is saját karácsonyt akar. Ő viszont igenis felszólalhatna az ügy mellett, mégiscsak az ő családja, ha szigorúan nézzük. De látszólag csak magukban puffognak, senki nem kezdett bele komolyabb beszélgetésbe
2022. aug. 24. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/70 anonim ***** válasza:
94%

"Alapított saját családot, ott vezessen be olyan szabályokat, amilyet akar, de ahova csak beházasodott, ott tartsa tiszteletben, ha nem akarnak az ő heppje miatt szokást bontani!"

Ezt a férjre is lehetne írni. Rendben, a kérdezőnek nincs származási családja, de ha lenne, és mindig együtt szentestéztek volna, akkor ő menjen oda, a férje meg a saját szüleihez, és karácsonyozzanak házasan külön, apuka-anyukánál, mint a gyerekek, mert mindkettőjük családjában van ez a szokás, és nem lehet felbontani? Hülyeség. Az ilyen szokásokat, amikben a gyerek gyerekszerepben van, a gyerek felnövésével és kirepülésével tudni kell elengedni, és nem "haza"rángatni őt minden szenteste.


A férjem családjában is mindig szenteste volt a nagy családi hepaj, olyan rokonokkal együtt, akikkel évközben alig van kapcsolattartás. Az én családomban pedig mindig meghitt, szűk családi Szenteste volt, amit nagyon szerettem. Mikor már komoly volt a kapcsolatunk, én a családi szentestémet feladva elmentem vele egyszer-kétszer erre a családi vacsorára (hívtak, olyan módon, hogy érezhető volt, hogy sértésnek vennék, ha nem fogadnám el a meghívást), majd mikor gyerekünk született, mondtam anyósomnak, hogy a szentestét mostmár megtartanánk magunknak. Nagy kerek szemekkel nézett rám, hogy miért. Mondtam, hogy azért, mert nyugalomban, pihenéssel szeretnénk kezdeni az ünnep első estéjén, és a gyereket sem szeretném annak kitenni, hogy úgy kezdődjön neki a karácsony, hogy félidegen rokonok közt feszeng egy félidegen helyen (az egyik rokonnál tartották ezeket mindig, ahol évente kétszer jártunk, karácsonykor és húsvétkor). Nem tetszett neki, de elfogadta.

Azért nekem kellett szót emelnem, mert a férjem nem mert, mert rosszul fog nekik esni, hogy már nem megyünk. Még nekem is mondta, hogy hát ő ott volt mindig, mióta az eszét tudja. Jó, én meg a szüleimmel voltam mindig, mióta az eszemet tudom. Az ő családja mégis elhívott a szentestére, mert gondolom az én családomé nem szent, és azt ott lehet hagyni, de az övék szent és sérthetetlen hagyomány, és nem lehet otthagyni. Visszagondolva is idegesít a kettős mércéjük, pedig én voltam az alkalmazkodó, aki előbb engedett. Mert a párommal akartam lenni szenteste, neki meg a rokonaival kellett lenni. Az én családom viszont elfogadta, hogy felnőttem. Az övé még most sem fogadja el teljesen.


Ha anyóséknak fáj menni, akkor ne menjenek. Sajnálom, Kérdező, de lóval nem vontathatod oda őket. Ha továbbra is ragaszkodnak ahhoz, hogy ők otthon töltik a szentestét, akkor vagy arról kell lemondanod, hogy együtt legyetek, vagy arról, hogy nálatok legyetek. Legfeljebb helyette meghívhatod őket a karácsony valamelyik napján, ha az pótolja neked valamelyest az élményt.

2022. aug. 24. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/70 anonim ***** válasza:
93%
Fuu basszus el nem tudom mondani mennyire bosszantó, amikor az ilyen hagyományok szentek és sérthetetlenek. Nálunk pont ez megy szégyen, nem szégyen, hogy 6 éves párkapcsolattal 25 évesen külön szentestézünk a párommal, mert apámnak az a mániája, hogy akkor együtt kell ülni szűk családi körben,a párom anyja meg egyedül él, őt nem szeretné egyedül hagyni. Borzalom.
2022. aug. 24. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/70 anonim ***** válasza:
80%
Van ez így, hogy ti a férjeddel mást szeretnétek, mint anyósék. Ha nem akarnak nálatok nagy családi szentestét, akkor be kell látni, hogy vagy meghagyjátok náluk az összejövetelt, vagy külön fogtok szentestézni. Nem erőltethetitek másokra az akaratotokat!
2022. aug. 24. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!