Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Miért olyan nehéz elfogadni...

Miért olyan nehéz elfogadni anyóséknak, hogy idén ne náluk legyen a Szenteste?

Figyelt kérdés

Előre leszögezem, hogy jóban vagyunk a férjem szüleivel, szeretjük egymást, amúgy nem szokott semmi konfliktus lenni.


Az elmúlt években mindig náluk volt megtartva a Szenteste, mert mi kis lakásban laktunk vagy más városban. Elmentünk, jöttek a sógornőmék is, ott aludtunk (csak mi, ők nem alszanak máshol).


Tavaly költöztünk be a családi házunkba, azt mondtuk oké, legyen most akkor náluk megint a karácsony, mert még pakoltunk, pici babánk volt és készülődni sem lehetett mellette normálisan, de már akkor mondtuk, hogy szeretnénk, ha idén nálunk lenne a Szenteste negtartva.


Van szép otthonunk, szeretnénk mi itt készülni, dekorálni, főzni, a saját otthonunkban is megélni a karácsonyi hangulatot. Mondtuk, hogy legyen úgy, egyik évben náluk, másik évben nálunk, szerintem ez jó kompromisszum (sógornőm nem akarja tartani náluk, szóval ebből nincs vita).


De amúgy régen is mondtuk, hogy ha egyszer lesz házunk, szeretnénk nálunk is karácsonyozni. Na, már akkor tavaly is ment erre a szájhúzás, a "jó, majd meglátjuk", főleg apósom részéről, ő a makacsabb, anyósom szerintem még bele is menne a béke kedvéért, de ő is azt szeretné inkább, ha náluk lenne a Szenteste.


Ma valahogy feljött a karácsony beszélgetés közben, és akkor már mondták, hogy majd akkor idén, ha ott alszunk.... Erre mondtuk, hogy de akkor idén nálunk akarjuk tartani a Szentestét, akkor jött megint a hümmögés meg a magyarázás, hogy de miért nem náluk...


Tudom, messze még a Karácsony, csak olyan jó lenne addigra lemeccselni ezt a dolgot, én nem értem meg, miért olyan nehéz elfogadni, hogy nekünk is van már otthonunk és mi is szívesen karácsonyoznánk itthon? Ök se a szüleiknél karácsonyoztak, miután gyerekeik születtek. Tudom, nehéz elengedni ezt a dolgot, de eljött az ideje.


Persze, mondhatjuk, hogy oké, mi akkor nem megyünk oda, hanem itthon karácsonyozunk, de egyrészt jobban szeretjük a nagycsaládos ünnepi délutánt/estét, másrészt a gyerekünket se akarjuk abból kizárni, hogy akkor az unokatesók ott vannak, ő meg nem lehet.



2022. aug. 23. 20:48
1 2 3 4 5 6 7
 11/70 A kérdező kommentje:
Az egyik szülőm már nincs, a másikkal nem tartjuk a kapcsolatot.
2022. aug. 23. 21:24
 12/70 anonim ***** válasza:
93%
Megkérdeztétek, hogy mért nem akarnak eljönni? Messze laktok, öregek, nehezen mozognak?
2022. aug. 23. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/70 anonim ***** válasza:
95%
Nekik így kényelmes. Ezt nem lehet vita nélkül rendezni, mert ebben nincs kompromisszum: vagy ő engednek, vagy ti. Ők nem akarnak. Ti sem akartok. Az a baj, hogy bárhogy lesz is, valaki húzni fogja a száját, vagy ti, vagy ők. A helyzet ugyanis az, hogy tulajdonképpen ugyanazt akarjátok: a saját otthonotokban karácsonyozni. Ők is és ti is. Nem lehetne ezt most megpróbálni? És akkor lehet unokatesózni 25-én és 26-án.
2022. aug. 23. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/70 anonim ***** válasza:
88%

"de miért nem náluk..."


- Gondolom, erre elmagyaráztátok, hogy miért, nem? És arra volt egy reakció...

Mi honnan tudhatnánk, nekik mi a gondjuk?

2022. aug. 23. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/70 anonim ***** válasza:
83%

Az a helyzet, hogy te magad is írod, hogy a hagyományok, a szokások.

Amibe te eddig benne voltál, az áh anyósod által kialakított szokások, a saját otthonában. Ezt készülsz elvenni tőle.

Legyél nagylány, már saját családod van, alakíts ki saját szokásokat, hagyományokat. Ha ez anyósodnak nem tetszik, akkor sajnálom.

Amióta nálunk gyerek van, szenteste hárman vagyunk. Utána való meg napban megyünk rokonokhoz.

Amióta anya lettem, azóta nem hagyom, hogy kivegye az ünnepet valaki is kezemből.

2022. aug. 23. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/70 A kérdező kommentje:

"A helyzet ugyanis az, hogy tulajdonképpen ugyanazt akarjátok: a saját otthonotokban karácsonyozni"


Mi ezt értjük, csak ugye ők már 30 éve a saját otthonukban karácsonyoznak, mert amikor megszülettek a gyerekeik, onnantól náluk volt a karácsony, a nagyszülők jártak hozzájuk (nyilván az más világ volt, akkor itt anyósoméknak már fiatalon volt saját családi ház).


Szóval megértem, hogy ők szeretnének a saját otthonukban karácsonyozni, csak azt gondolom, ahogy anno ők átvették a szentestei vacsora megrendezését a szülőktől, úgy most nekik is el kellene fogadni, hogy ezt ideje tovább adni. Sőt, mint mondtam, azt is felajánlottuk, hogy minden második évben maradjon náluk a vacsora.


Egyébként nem muszáj nálunk aludniuk, nem laknak messze, csak mi így szoktuk meg, máskor is alszunk ott, ha iszunk.


Ja, karácsonyoztunk már mind külön, mert mint írtam, volt hogy nem tudtunk hazamenni, sógornőmék sem (akkor mindenki messze lakott) , és mind jobban szeretjük a közös karácsonyt.


Persze, lehet, hogy akkor ennek az lesz a vége, amit a férjem mondott, hogy ha nem jönnek, így jártak, akkor ő nem is fogja felhívni őket karácsonykor, ha nem képesek ennyiben engedni, mikor mi hajlunk a kompromisszumra. Na, kicsit berágott a dolgon :D

2022. aug. 23. 21:48
 17/70 anonim ***** válasza:
37%
De adott indoklást? Nem is kérdeztétek!
2022. aug. 23. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/70 anonim ***** válasza:
96%

"mert amikor megszülettek a gyerekeik, onnantól náluk volt a karácsony, a nagyszülők jártak hozzájuk"

Ez a kulcsmondatod, erre kell hivatkozni.

Ha nekik is ez volt az igényük fiatalon, talán erre emlékezve lehet velük beszélni.

Közel laknak, ha nem akarnak nálatok aludni, hát hazamennek. Mi is így csináltuk a szüleimmel illetve most is a lányommal: a szüleim hozzánk jöttek 24-én, amikor gyerekeim lettek, mi pedig most megyünk a lányomékhoz (fiam is jön, neki még nincs gyereke). Aztán este mindenki hazament/hazamegy szépen.

Ez jó megoldás, legalábbis nálunk. Próbáld ezt bevezetni, hátha így elfogadják.

2022. aug. 23. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/70 anonim ***** válasza:
43%

Miért olyan fontos neked, hogy nálatok legyen?

Írod, hogy szeretsz disziteni, készülni. Ezeket akkor is lehet és kell, ha nincs 24-e.

2022. aug. 23. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/70 anonim ***** válasza:
25%
Augusztus van!
2022. aug. 23. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!