Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Miért olyan nehéz elfogadni...

Miért olyan nehéz elfogadni anyóséknak, hogy idén ne náluk legyen a Szenteste?

Figyelt kérdés

Előre leszögezem, hogy jóban vagyunk a férjem szüleivel, szeretjük egymást, amúgy nem szokott semmi konfliktus lenni.


Az elmúlt években mindig náluk volt megtartva a Szenteste, mert mi kis lakásban laktunk vagy más városban. Elmentünk, jöttek a sógornőmék is, ott aludtunk (csak mi, ők nem alszanak máshol).


Tavaly költöztünk be a családi házunkba, azt mondtuk oké, legyen most akkor náluk megint a karácsony, mert még pakoltunk, pici babánk volt és készülődni sem lehetett mellette normálisan, de már akkor mondtuk, hogy szeretnénk, ha idén nálunk lenne a Szenteste negtartva.


Van szép otthonunk, szeretnénk mi itt készülni, dekorálni, főzni, a saját otthonunkban is megélni a karácsonyi hangulatot. Mondtuk, hogy legyen úgy, egyik évben náluk, másik évben nálunk, szerintem ez jó kompromisszum (sógornőm nem akarja tartani náluk, szóval ebből nincs vita).


De amúgy régen is mondtuk, hogy ha egyszer lesz házunk, szeretnénk nálunk is karácsonyozni. Na, már akkor tavaly is ment erre a szájhúzás, a "jó, majd meglátjuk", főleg apósom részéről, ő a makacsabb, anyósom szerintem még bele is menne a béke kedvéért, de ő is azt szeretné inkább, ha náluk lenne a Szenteste.


Ma valahogy feljött a karácsony beszélgetés közben, és akkor már mondták, hogy majd akkor idén, ha ott alszunk.... Erre mondtuk, hogy de akkor idén nálunk akarjuk tartani a Szentestét, akkor jött megint a hümmögés meg a magyarázás, hogy de miért nem náluk...


Tudom, messze még a Karácsony, csak olyan jó lenne addigra lemeccselni ezt a dolgot, én nem értem meg, miért olyan nehéz elfogadni, hogy nekünk is van már otthonunk és mi is szívesen karácsonyoznánk itthon? Ök se a szüleiknél karácsonyoztak, miután gyerekeik születtek. Tudom, nehéz elengedni ezt a dolgot, de eljött az ideje.


Persze, mondhatjuk, hogy oké, mi akkor nem megyünk oda, hanem itthon karácsonyozunk, de egyrészt jobban szeretjük a nagycsaládos ünnepi délutánt/estét, másrészt a gyerekünket se akarjuk abból kizárni, hogy akkor az unokatesók ott vannak, ő meg nem lehet.



2022. aug. 23. 20:48
1 2 3 4 5 6 7
 51/70 anonim ***** válasza:
86%
Azért, mert ha ők adják a vendégséget, akkor ők vannak otthon, övék a kontroll, ők a főnökök. Ha hozzátok mennek, akkor "csak" vendégstátuszban vannak, nyilván apósodnak fontos, hogy ő erezze magát a fő-fő családfőnek, és ha ő a vendég, akkor nem érzi ezt, és neki ez kellemetlen. Ezzel nem tudsz mit csinálni, akárhogy tekeregsz, ők nem akarnak nálatok szentestézni és nem is fognak. Vagy elfogadod, vagy nem.
2022. aug. 25. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/70 anonim ***** válasza:
95%

Nálad az unoka, úgyis az lesz, amit te mondasz.


Egyébként amit 56 leírt, egy az egyben az van nálunk is.

Anyósom még a szőnyegünkre se mer rá lépni, nehogy baja legyen, szószerint. A kanapén nem dől hatra.

Mintha a múzeumban lenne, és nem a fia házában.

2022. aug. 25. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/70 anonim ***** válasza:
72%
Dehogy ogod te elfogadni a saját gyerekedtől, ha máshogy akar karácsonyozni, hát az évtizedekkel öregebb, ehhez szokott anyósodékat se bírod megemészteni, hogy nem úgy akarják, ahogy te! Nem értem, miért akarod megborítani mindenáron a rendjüket, ha ők ellene vannak! Nemsoká eljön az idő, amikor már nem bírják az ekkora készülőségt úgysem, majd akkor átveheted a stafétabotot, a sógornőd ezek szerint normális, nem kontrollmániás bige, hanem kényelmesen kezeli a helyzetet, vele nem kell majd versengened a stepfordi címért! Addig meg miért nem tudod elfogadni, hogy nekik így jó? Egyetlen este, ami nem zárja ki, hogy Te akármit is csinálj a saját otthonodban, vagy másnap meg nálatok tüsténkejnek az egész família.
2022. aug. 25. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/70 anonim ***** válasza:
91%
Ha nem tudtok egyezségre jutni, akkor vagy anyósék sértődnek vérig, vagy ti, és úgy fog telni a szenteste, hogy valakik igyekeznek jó képet vágni, de belül duzzognak, fortyognak, feszültek. Majd a következő évben ugyanez, már nyáron megy a mizéria, hogy a szenteste kinél és hogyan legyen, az eredmény pedig ugyanaz. Biztos megéri? Értem, hogy nektek az a természetes, hogy a szülőkkel ünnepeltek, de ezek a családi hagyományok nem olyasmik, amin szentségtörés lenne módosítani, ha kialakul egy olyan helyzet, ami valakinek annyira nem jó, hogy már hónapokkal előtte feszeng rajta.
2022. aug. 25. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/70 anonim ***** válasza:
85%
Azért írja le oly sok ember, hogy szűk körben ünnepel és nektek is ezt javasolja, mert képtelen vagy megugrani a saját problémádat és ez a legjobb tanács, ami adható.
2022. aug. 25. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/70 anonim ***** válasza:
91%

Tegyük fel, hogy engedtek anyóséknak, majd decemberben belül duzzogva végigülöd náluk a szentestét és elhatározod, hogy jövőre már tényleg nálatok fogtok ünnepelni.

Aztán már nyáron indul ismét a felhajtás, hogy hol is töltse a szentestét a família, csak akkor anyós és após már azzal is érvelhet, hogy tavaly is megvolt már a gyerek, a szépen berendezett otthon, mégis jó volt nektek hozzájuk menni, akkor most mi a gond?

Ha képtelenek vagytok kompromisszumra jutni, akkor tényleg ajánlott lenne kipróbálni, milyen a szentestét csak a szűk családdal tölteni (ha sosem csináltátok így, régebb sem, akkor nem is tudhatod), aztán ha úgy döntesz, hogy neked jobban megéri minden évben a hónapokig tartó bonyodalom és sértődés, akkor csináld továbbra is azt.

2022. aug. 25. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/70 anonim ***** válasza:
84%

Kérdező, ez a "nem azt kérdeztem, hogy ti, hogy ünnepeltek, az én problémámat oldjátok meg" hozzáállás kicsit gáz.

Miért ne mondhatnánk el mi is tapasztalatainkat? Ez az oldal arról szól, hogy emberek segítsenek másoknak a saját tapasztalataik alapján. Jó lenne, ha ezt elfogadnád, mert mi csak segíteni próbálunk, de Te semmit nem vagy hajlandó elfogadni.

2022. aug. 25. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/70 anonim ***** válasza:
90%

Hozzánk mindig jöttek gyerekkormoban a nagyszüleim szenteste. Előbb beugrottak a másik gyerekük családjához, ott csak ajándékbontásra maradtak, mert sokkal kisebbek voltak a gyerekek, aztán jöttek hozzánk, nálunk is ajándékbontás, vacsora, beszélgetés, csak késő este mentek haza. Másnap mentünk mi és a nagybátyámék is hozzájuk.

Aztán miután nagyapám meghalt, nagymamám már nem akart jönni, inkább egyedül maradt szenteste, másnap pedig meglátogattuk mi, ahogy azelőtt is.

Tarthattok bunkónak, de - bár imádtam a nagyszüleimet - jobban szerettem csak a szűk családdal lenni szenteste.

Most már az én szüleim is nagyszülők. Néhányszor volt olyan, hogy beugrottak a bátyámékoz szenteste csak rövid időre (neki vannak már gyerekei is), de aztán úgy döntöttek, hogy mindenkinek jobb lesz, ha csak másnap kerül sor a rokonlátogatásra. És tényleg jobb így.

Kérdező, neked nincs összehasonlítási alapod, ha mindig a nagy rokonsággal karácsonyoztatok szenteste is. Én is azt tudnám ajánlani, hogy ha ennyire nem megy a megegyezés, próbáljátok ki, milyen csak hármasban, aztán ha nem tetszik, csinálhatjátok megint másképp.

2022. aug. 25. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/70 A kérdező kommentje:
De, mint írtam, volt olyan, hogy ketten karácsonyoztunk, mert nem tudtunk hazautazni, és nem szerettük, jobb szeretünk együtt továbbra is, hiába mondjátok el ötvenszer, hogy ti meg nem.
2022. aug. 25. 13:40
 60/70 anonim ***** válasza:
91%
Felfogtuk. Akkor menjetek anyósodékhoz karácsonyozni, mert te meg hiába mondod el 50x, akkor se változik az, hogy ők meg nem akarnak hozzátok menni karácsonyozni.
2022. aug. 25. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!