Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Miért olyan nehéz elfogadni...

Miért olyan nehéz elfogadni anyóséknak, hogy idén ne náluk legyen a Szenteste?

Figyelt kérdés

Előre leszögezem, hogy jóban vagyunk a férjem szüleivel, szeretjük egymást, amúgy nem szokott semmi konfliktus lenni.


Az elmúlt években mindig náluk volt megtartva a Szenteste, mert mi kis lakásban laktunk vagy más városban. Elmentünk, jöttek a sógornőmék is, ott aludtunk (csak mi, ők nem alszanak máshol).


Tavaly költöztünk be a családi házunkba, azt mondtuk oké, legyen most akkor náluk megint a karácsony, mert még pakoltunk, pici babánk volt és készülődni sem lehetett mellette normálisan, de már akkor mondtuk, hogy szeretnénk, ha idén nálunk lenne a Szenteste negtartva.


Van szép otthonunk, szeretnénk mi itt készülni, dekorálni, főzni, a saját otthonunkban is megélni a karácsonyi hangulatot. Mondtuk, hogy legyen úgy, egyik évben náluk, másik évben nálunk, szerintem ez jó kompromisszum (sógornőm nem akarja tartani náluk, szóval ebből nincs vita).


De amúgy régen is mondtuk, hogy ha egyszer lesz házunk, szeretnénk nálunk is karácsonyozni. Na, már akkor tavaly is ment erre a szájhúzás, a "jó, majd meglátjuk", főleg apósom részéről, ő a makacsabb, anyósom szerintem még bele is menne a béke kedvéért, de ő is azt szeretné inkább, ha náluk lenne a Szenteste.


Ma valahogy feljött a karácsony beszélgetés közben, és akkor már mondták, hogy majd akkor idén, ha ott alszunk.... Erre mondtuk, hogy de akkor idén nálunk akarjuk tartani a Szentestét, akkor jött megint a hümmögés meg a magyarázás, hogy de miért nem náluk...


Tudom, messze még a Karácsony, csak olyan jó lenne addigra lemeccselni ezt a dolgot, én nem értem meg, miért olyan nehéz elfogadni, hogy nekünk is van már otthonunk és mi is szívesen karácsonyoznánk itthon? Ök se a szüleiknél karácsonyoztak, miután gyerekeik születtek. Tudom, nehéz elengedni ezt a dolgot, de eljött az ideje.


Persze, mondhatjuk, hogy oké, mi akkor nem megyünk oda, hanem itthon karácsonyozunk, de egyrészt jobban szeretjük a nagycsaládos ünnepi délutánt/estét, másrészt a gyerekünket se akarjuk abból kizárni, hogy akkor az unokatesók ott vannak, ő meg nem lehet.



2022. aug. 23. 20:48
1 2 3 4 5 6 7
 21/70 anonim ***** válasza:
42%
Nem érted!A szenteste a szűk családé.Apa,anya,gyerekek.A másik 2 nap a karácsony.Akkor lehet rokonozni,unokatesózni,villogni a szép házzal,díszítéssel,stb.Ha ezt így csináljátok, akkor nincs vita.Nincs igényeltek csak családként együtt lenni a saját gyerekekkel 3-asban? Nekem pl ez a fura.
2022. aug. 23. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/70 anonim ***** válasza:
92%
De arra nem válaszoltál, hogy mivel utasították el a ti ajánlatotokat! A "Nem!"-re kell, hogy jöjjön egy "Miért?"
2022. aug. 23. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/70 anonim ***** válasza:
94%

"ők már 30 éve a saját otthonukban karácsonyoznak, mert amikor megszülettek a gyerekeik, onnantól náluk volt a karácsony, a nagyszülők jártak hozzájuk"

Nos, most ugyanaz történik, nektek is van gyereketek, ti is szeretnétek a saját otthonotokban karácsonyozni, menjenek ők hozzátok. Ezt így mondjátok nekik. Ha minden második évben, oké, de többet ne engedjetek, ne csak egyik oldal alkalmazkodjon, hanem mindkettő. Valahogy így lenne korrekt. Ha nem fogadják el, akkor vagy meghunyászkodtok és továbbra is hagyjátok, hogy beleszóljanak az életetekbe, vagy az lesz, amit többen is írtak: karácsonyeste mindenki a saját otthonában, a következő két napban meg jöhet a rokonlátogatás.

2022. aug. 23. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/70 anonim ***** válasza:
81%

Az a baj, hogy mindent akarsz egyszerre.

Nem jó neked az, hogy hármasban legyetek, mert ti a nagycsaládos Szentestét szeretitek.

Nem jó neked az, hogy anyósodnál legyetek, mert te is szeretsz készülődni, meg vendégül látni másokat.

Egyvalami lenne jó: ha mindenki elfogadná, amit te akarsz, vagyis hogy nálatok legyen megtartva a Szenteste.


És akkor arra vársz tanácsot, hogyan tudd érvényesíteni egyszerre mindkét szempontodat, hogy ne neked kelljen kompromisszumot kötni.

Hát pedig a családi élet folyamatosan kompromisszumokkal jár.

Úgyhogy az kéne, hogy döntsd el, neked mi a fontosabb: együtt ünnepelni a rokonokkal, vagy a saját házadban ünnepelni. Ahogyan döntöttél, aszerint fogadd el azt, ami nem úgy lesz, ahogyan vágynál rá.

2022. aug. 24. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/70 anonim ***** válasza:
80%

Azért, mert x éven keresztül ez volt nekik a normális.

Mondjuk én sosem értettem ezt a nagy felhajtást a Szenteste körül.... Az nem opció, hogy náluk legyetek Szenteste, aztán ők mennek hozzátok Karácsony egyik napjan?

2022. aug. 24. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/70 anonim ***** válasza:
24%

Örülnék ha csak ennyi problémám lenne 😂😂

Aztán csinján a sok égővel, extra energia fogyasztással..


Basszus sokan azt se tudják miből mit fognak kifizetni, mivel fűtsenek majd.. Te meg a szaros szentestén vergődsz.. 🤦‍♀️ Nevetséges.

2022. aug. 24. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/70 anonim ***** válasza:
92%

Hát én sosem szerettem anyósékhoz, apósékhoz (elváltak) meg a szüleimhez utazgatni pont karácsonykor. Velük voltunk, az oké, viszont SAJÁT karácsonyunk sohasem volt, pont ezért.


Meg csináljak sütit itthonra, meg a vendégeknek de mi nem is eszünk belőle, mert itthon sem vagyunk...


Mostanra leszoktunk erről, elmegyünk dec 17 körül, mindenkit végiglátogatunk, aztán 23-ra itthon vagyunk.


Nekik is egyszerűbb, mert nem csődül rájuk karácsonykor plusz 5 fő (külön étrenddel, mert ketten ételérzékenyek), és nekünk is, mert az ünnepeket úgy tartjuk, ahogyan szeretnénk.

2022. aug. 24. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/70 anonim ***** válasza:
85%

Mi lenne ha a sógornő is ragaszkodna ahhoz, hogy nála legyen a szenteste :D

Mint valami elcseszett amerikai film.

2022. aug. 24. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/70 anonim ***** válasza:
85%

"Gizi néni. Szeretném ha idén nálunk lenne a Szentesti vacsora, mert szeretném vendégül látni a családot és a kis Pistikét (gyerek) is bevonni az ünnepi készülődébe és vendégvárásba amennyire lehet, sokat jelentene, hogy egyszer mi készüljünk, maguknak csak pihenni és élvezni kelljen az ünnepet."

Amúgy nem értem, mi ez a felhajtás. Mióta gyerekünk van Szenteste otthon vagyunk, én és a férjem is simán kijelentette, hogy 24.-én fát állítunk, díszítünk, dekorálunk, ajándékozzunk egymást és a gyereket. 25-26 megyünk bárhová vagy jöhetnek, de ha mindenhova 24 este menni kéne? Mert mindenki aznap akar vendégséget tartani?

2022. aug. 24. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/70 anonim ***** válasza:
84%
Szerintem már valaki írta, de az nem opció, hogy 2 nap is együtt legyetek? Szenteste egyik helyen, karácsony első napján a másik helyen gyűlik össze a család, és akkor mindenki tud készülni, vendégül látni stb. Nem értem amúgy egyik oldalt sem igazán, hogy mi ez a görcsös ragaszkodás pont a szentestéhez. De főleg anyós borzasztó, nem tudom elképzelni, hogy ilyen szinten rugalmatlan legyen valaki 1 nyomorult nap miatt. De arra mondjuk nem válaszoltál, amit már valaki feltett nrked;mit mondtak, miért nem? Mert az nem megoldás, hogy amikor ők nyammognak az orruk alatt, akkor ti nem szóltok semmit. Főleg a férjednek kellene itt kiállnia az ötlet mellet, hiszen mégis az ő szülei. Már ott meg kellett volna határozottan mondani, hogy idén ti tartjátok, legyenek szívesek ők alkalmazkodni idén, amennyiben nekik is fontos a közös ünnep. Ha meg nem, akkor idén akármennyire is nyafogsz, külön lesz a karácsony, hátha átértékelik a dolgokat
2022. aug. 24. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!