Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Amíg dolgoztok a gyerekek a...

Amíg dolgoztok a gyerekek a nagyszülőknél vannak, vagy hazamennek?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Ez egy elég negatív kérdés lesz, kérlek ne vessetek emiatt meg, mert engem ez tényleg bosszant.

Van 2 gyerekünk és én már visszamentem dolgozni.

A legkisebb ovis a legnagyobb sulis első osztályos.

Én délelőtt és délutános műszakban szoktam dolgozni.

Van, hogy 3-ra érek haza és van hogy 6-ra, ha délutános vagyok.

Csak akkor tudom a gyerekeket vinni du. munka előtt és de. Munka után hazavinni.

Párom 6-3 közt dolgozik folyton.

Igazából annyig szerettem volna ebből kihozni, ha délutános vagyok a pàrom 3-kor elmegy a gyerekekért átmennek anyósékhoz és ott vannak 6-ig mìg haza nem érnek.

És én nagyon nagy féltékenységet érzek, mert mindig mire odaérek ők szépen megvacsoráztak már mindent is megcsináltak és együtt ülnek az asztalnál.

Ilyenkor mindig azt érzem valamiről lemaradtam és hogy rám már nincs is szükség.

Haza viszem a gyerekeket és már nyilván nem éhesek és már fektethetem is le aludni őket és megy a párom is korán, mert korán kel.

Utálom a délutánost. Pedig tudom!!! A 6 óra nem is késő, mert van aki teljesen nincs is otthon, esetleg.

Ilyenkor azért vagyok szomorú, mert úgy érzem alig tudok lenni velük és olyan boldog lennék, ha en is màr 3-kor otthon lehetnék és mehetnék a gyerekeimért.

Mérges vagyok néha a páromra is, hogy mindig anyósékhoz viszi és ott foglalkoznak közösen velük, ahelyett, hogy hazavinné őket a sajàt házunkba.

Ez jó a gyerekeknek, a páromnak, a szüleinek is, de én féltékeny vagyok.

:(

Nyilván egyenek, nem kell megvárni engem, de úgy érzem mintha páromnak és a szüleinek szültem volna.

Hétvégén is mindig program van anyóséknál.

Ha délelőttösek vagyunk ők viszik oviba.

Munkát nagyon nem szeretnék váltani, mert ez a hivatásom, közelebb nem tudok menni.


Szüleim messze laknak.

Mi párommal közösen döntöttünk így, hogy itt fogunk lakni, mert segítseg nélkül nyilván megoldani nagyon nehéz lenne és másképp nem is menne. Még is féltekeny és rossz èrzés van bennem.


Negatív kommentet nem kérek attól, hogy ezek az érzéseim, amiket őszintén leírtam.


Csak olyat, amivel elmondjátok nálatok hogy van ez.



2022. dec. 3. 08:05
1 2 3 4 5 6
 31/60 anonim ***** válasza:
14%
Bődületes baromság? Ugyan már. Ő döntötte el hogy a meló előbbvaló. Kismillió munka van, de neki pont olyan kell ami mellett vinnyoghat. Nem kellett volna szaporodni ha a munkájába szerelmes.
2022. dec. 3. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/60 anonim ***** válasza:
82%

Hol van kismillió munka?


Az ország keleti részében például biztos nem, a fél ország költözzön Budapestre és Nyugatra?

2022. dec. 3. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/60 anonim ***** válasza:
38%

"Más ezért fizet a szitternek."


Minek szitter? Ott az apjuk, csak bszik vigyázni a saját gyerekeire. Na ez a gáz.

2022. dec. 3. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/60 anonim ***** válasza:
67%

Nem olvastam a válaszokat.


Én is dolgoztam így egy ideig. Nálam nincs gyerek, de ugyanúgy rossz érzés volt, hogy mire hazamentem, az összes állat el volt rendezve, mindenki megvacsorázott stb. Részben nagyon hálás voltam érte, hogy a családom ennyit segít, mert nélkülük nem ment volna, másrészt frusztrált voltam tőle.

Én pár hónap után váltottam. Pedig szerettem azt a munkát, és nagyon jó volt a csapat. De én arra jutottam, a munka nem uralhatja ennyire az életem, akkor sem, ha egyben a szenvedélyem is, nem akartam az egész magánéletemről "lekésni", és váltottam. Nekem abszolút megérte.


Szóval a te döntésed: vagy ez a munka és akkor visszafogod a rossz érzéseidet és rohadtul hálás vagy a nagyszülőknek, hogy ennyit foglalkoznak a gyerekeiddel, vagy állást változtatsz olyan helyre, ahol neked megfelelőbb időbeosztásban dolgozhatsz.

Mindkettőt ezek szerint most nem kaphatod meg.

2022. dec. 3. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/60 anonim ***** válasza:
87%

Normális végzettséggel 8-16-os munkarendben dolgozhat


Hát akkor megyek, tanulok valamit, mert az aneszt szakvizsgám biztos nem normális végzettségek.

2022. dec. 3. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/60 anonim ***** válasza:
62%

Kedves Kérdező!


Több problémát is felvet a kiírásod:


1. Gyerekvállalás előtt nem gondoltad át, hogy utána a munkád ill. annak beosztása milyen lesz, hogy fogsz találkozni, mikor tudsz együtt lenni a családdal és ki fogja hozni-vinni, hol lesznek s ki vigyáz majd a gyerekeidre és ez hogyan érint téged lelkileg?


2. Fontos, hogy szereted a munkád, remek, hogy van munkád, de az is fontos lenne, hogy hálás legyél, hogy addig meg tudod oldani a gyerekeket mások által - nem gondolod, hogy hozzáállást kellene változtatnod vagy ha a gyerekekkel akarsz lenni, akkor állást... ?

Egyszerre ugyanis nem tudsz két helyen is lenni, szóval valamelyikről le kell mondanod..


3. Féltékenység helyett nem lenne jobb azt nézni, hogy a gyerekeid semmiben nem szenvednek hiányt és így nyugodtan dolgozhatsz?

Tudod, hogy milyen szerencsés vagy?


4. Az, hogy a hazai munkahelyek nagy része nem családbarát, nem a te hibád és nem kellene ahhoz diploma, hogy az embereket emberszámba vegyék.


Lehetne egy gyárban is úgy elosztani a több műszakot, hogy a családanyák állandó 8-16-ig legyenek beosztva, lenne egy 16-24-ig és egy 24-től reggel 8-ig tartó műszak is. Nem értem, hogy a munkáltatók erre miért nem gondolnak, hiszen ugyanúgy meg lenne a több műszakos ember, csak mindenki állandóban nyomná és fixen tudna tervezni, családozni?!


Nem lehet mindenki diplomás, mert akkor a diplomások egymást ölnék a helyekért és mindig lenne bőven munkanélküli is közöttük, mivel egyszerűen nincs annyi betöltetlen állás, mint ahány ember.


Másrészt az egyszerűbb munkákat is el kell végezni és mindenkire szükség van a gépezetben.


A kérdező két dolgot tud tenni: vagy megszokja/elfogadja a helyzetét vagy változtat munkahelyet/beosztást.


Mások is így csinálják.


Senki sem az anyóséknak szül, de ha már van olyan rendes családod, ahol megoldják a gyerekeket helyetted, azt illene megköszönni, mert fel sem fogod, hogy ez mekkora áldás!


"Ilyenkor azért vagyok szomorú, mert úgy érzem alig tudok lenni velük és olyan boldog lennék, ha en is màr 3-kor otthon lehetnék és mehetnék a gyerekeimért."


Mint minden anya, mint minden szülő.


És tudod, ez lenne a normális, hogy ha mindenki megtehetné!!!!!!!!!

2022. dec. 3. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/60 anonim ***** válasza:
61%
Miért nem az apjuk vigyáz a gyerekekre, mikor már otthon van? Na ez a gáz. Minek az anyishiz vinni minden nap?
2022. dec. 3. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/60 anonim ***** válasza:
91%

Ha ennyire elégedetlen vagy, akkor keress másik munkát, bár én úgy látom hogy a feladatok felét így is ellátod. Vagy viszed vagy hozod őket, a többiben meg segít a család.

Ne csak abban lásd az együtt töltött időt hogy ültök a vacsoránál. Mi akadályoz meg hogy amikor te vagy a gyerekekkel, akkor valami értelmeset csináljatok? Mehettek kirándulni, bábszínházba vagy a játszótérre. Nem attól leszel jó anyuka hogy minden délután te főzöl a családnak! Hétvégén csináljatok saját programot, a gyerekekkel és a férjeddel, nem az anyósékkal.

2022. dec. 3. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/60 anonim ***** válasza:
84%

Azért a nők lehetnének empatikusabbak is, egy másik nő anyaságot érintő kérdéseivel szemben. Olyan vadak, férfiasak vagytok. Minden oké az életetekben?

Na, de ezt hagyjuk is, ez nem lelki tanácsadó rendelés.

Az apa ultragáz, hogy nem képes a saját otthonába lenni a gyerekivel.

Az elsőssel ki tanul? A nagyszülők? Van ott nyugodt kis környezete, ahol megírhatja a házit, gyakorolhat, apával verset tanulhat? Vagy hogy van ez?

Az apjának nem fontos a saját maga által teremtett otthon, hogy a gyerekeit ott terelgesse. 3-6-ig erre nem képes?

A nagyszülők mennyi idősek? Biztos nem teher ez nekik? Akár anyagilag az etetés?

A kérdező is lehet jobban élné meg azt a pár órát, ha családfőként működne apa a gyerekekkel, nem pedig a nagyszülők fenekében.

2022. dec. 3. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/60 anonim ***** válasza:
65%
Szerintem inkább magadban kellene rendet tenni, mert agyban gondok vannak. A helyedben megköszönném anyòsnak, amiért nem kell idegenekre bízni a gyerekeket, egy vagyonért. Nem féltékeny lennék, hanem boldog, hogy ez így megoldhatò 2 műszak mellett.
2022. dec. 3. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!