Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Amíg dolgoztok a gyerekek a...

Amíg dolgoztok a gyerekek a nagyszülőknél vannak, vagy hazamennek?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Ez egy elég negatív kérdés lesz, kérlek ne vessetek emiatt meg, mert engem ez tényleg bosszant.

Van 2 gyerekünk és én már visszamentem dolgozni.

A legkisebb ovis a legnagyobb sulis első osztályos.

Én délelőtt és délutános műszakban szoktam dolgozni.

Van, hogy 3-ra érek haza és van hogy 6-ra, ha délutános vagyok.

Csak akkor tudom a gyerekeket vinni du. munka előtt és de. Munka után hazavinni.

Párom 6-3 közt dolgozik folyton.

Igazából annyig szerettem volna ebből kihozni, ha délutános vagyok a pàrom 3-kor elmegy a gyerekekért átmennek anyósékhoz és ott vannak 6-ig mìg haza nem érnek.

És én nagyon nagy féltékenységet érzek, mert mindig mire odaérek ők szépen megvacsoráztak már mindent is megcsináltak és együtt ülnek az asztalnál.

Ilyenkor mindig azt érzem valamiről lemaradtam és hogy rám már nincs is szükség.

Haza viszem a gyerekeket és már nyilván nem éhesek és már fektethetem is le aludni őket és megy a párom is korán, mert korán kel.

Utálom a délutánost. Pedig tudom!!! A 6 óra nem is késő, mert van aki teljesen nincs is otthon, esetleg.

Ilyenkor azért vagyok szomorú, mert úgy érzem alig tudok lenni velük és olyan boldog lennék, ha en is màr 3-kor otthon lehetnék és mehetnék a gyerekeimért.

Mérges vagyok néha a páromra is, hogy mindig anyósékhoz viszi és ott foglalkoznak közösen velük, ahelyett, hogy hazavinné őket a sajàt házunkba.

Ez jó a gyerekeknek, a páromnak, a szüleinek is, de én féltékeny vagyok.

:(

Nyilván egyenek, nem kell megvárni engem, de úgy érzem mintha páromnak és a szüleinek szültem volna.

Hétvégén is mindig program van anyóséknál.

Ha délelőttösek vagyunk ők viszik oviba.

Munkát nagyon nem szeretnék váltani, mert ez a hivatásom, közelebb nem tudok menni.


Szüleim messze laknak.

Mi párommal közösen döntöttünk így, hogy itt fogunk lakni, mert segítseg nélkül nyilván megoldani nagyon nehéz lenne és másképp nem is menne. Még is féltekeny és rossz èrzés van bennem.


Negatív kommentet nem kérek attól, hogy ezek az érzéseim, amiket őszintén leírtam.


Csak olyat, amivel elmondjátok nálatok hogy van ez.



2022. dec. 3. 08:05
1 2 3 4 5 6
 41/60 anonim ***** válasza:
55%
Kik pontozgatjuk le azokat, akik azt írják: itt az apuci az, aki nem áll a helyzet magaslatán? Apának születésétől fogva alapjog, hogy munka után pihengessen, a kérdezőnek meg nekiugrotok, hogy keressen másik munkahelyet?
2022. dec. 3. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/60 anonim ***** válasza:
56%

41, teljesen irreleváns, hogy az apa hol van és mit csinál. Ha otthon lenne velük, a kérdező akkor is kimaradna a délutánokból, kora estékből.

Csak egy megoldás van, ha ő változtat. Az első hsz nincsen elég lett volna

2022. dec. 3. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/60 anonim ***** válasza:
76%

Szerintem próbáld helyretenni magadban azt, hogy nem attól leszel fontos a gyerekeid számára, mert mindig Te adsz nekik vacsorát. A gondoskodásnak, a szereteted kimutatásának lehet ezer más formája. Tekintheted úgy is ezt a helyzetet, hogy az is ajándék a sorstól, hogy még a délutános heteden is tudsz velük esténként találkozni, Tőled kapják a jó éjt puszit és ha még mesélsz is nekik elalvás előtt, azzal szerintem mindent megadsz, amire ebben a korban szükségük van. A féltékenységedet próbáld átfordítani valamilyen pozitív érzéssé, pl hálává. Légy hálás az anyósodnak azért, hogy vállalja a családodról a gondoskodást azokon a napokon, amikor Te távol vagy. Az, hogy a férjed nem otthon oldja meg ezt, hanem elfogadja az anyja segítségét, nem bűn, mert lehet, két legyet üt egy csapásra. Egyrészt ezzel boldoggá teszi a mamát, aki valószínűleg így hasznosnak érzi magát, másrészt a férjednek is könnyebbség. Anyagilag is nagy segítség ez a mama részéről, bár azt nem írtad, hogy Ti kompenzáljátok-e valamivel ezt a nem kis segítséget.

Azt viszont meg lehet beszélni a férjeddel, ha Neked szükséged van arra, hogy csak négyesben is legyetek, akkor nem kell minden hétvégén a mamához menni.

Csináljatok olyan probgramokat, amiben csak Ti négyen vesztek részt, ezzel valószínűleg helyre billene a lelki békéd.

2022. dec. 3. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/60 anonim ***** válasza:
36%

19 és megélni nem kell? Mer marha könnyű olyan munkát találni, ahol pont viszed a gyereket, dolgozol és mész érte és még megis fizetik.

A gyárak fele meg tele van diplomásokkal.

Itt mindenki gondol mindenre és tökéletes.

Apuka meg elég szomorú, h egyedül nem tudja ellátni őket.


Kérdező, sztm örülj inkább, h segítenek. Lesznek nagyobbak és könyebb lesz velük.

2022. dec. 3. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/60 A kérdező kommentje:

Én nem pontoztam le senkit.

Bennem is megfordult már, hogy munkahelyet váltok, de még nem találtam olyan munkát, amivel esetleg 3-ra vagy 4-re hazaérnék, mivel falun lakunk, ahol a páromék szülei, akik persze így tudnak segíteni.


Én diplomás vagyok egyébként. Attól, hogy valaki diplomás még nem azt jelenti, hogy feltétlen csak délelőttös műszakban dolgozik.

Óvodapedagógus vagyok és bármennyire is állítják, hogy hiány van sajnos a környékünkön nincs.

Úgyhogy kb. 45 perc az út nekem, plusz a csatlakozás miatti várakozás. Mindig 5-kor végzek, ha délutános vagyok, mert itt a városban végig kell lennem.

A pénz bennünket nem vet fel, a párom autóval jár, én nem tehetem meg. A nagy forgalom miatt egyébként se érnék be hamarabb.


Én szeretek óvónő lenni, de hajlandó lennék, ha találnék más hivatást a váltásra, amivel mindennap 3-ra hazaérnék, hogy utólèrhessem magamat otthon a takarításban, a főzésben, a gyerek nevelésben, a családi minőségi együtt töltött időben.


A nagyszülők 54 évesek. Fiatalosak nagyon, imádják az unokáikat. Olyan autót is vettek direkt, hogy bàrmikor tudják őket hurcolni, amibe beleférünk mingyájan.

Tehàt ők ezt nagyon élvezik és minden másodpercben velük akarnak lenni és mikor megérkrzem akkoe is igen nehéz hazavinnem a gyerekeket, mert ők noszogatják, hogy még maradjanak.


Jó lenne közelebb munkát találni, egy közelebbi faluba, de már nagyon régóta nézem az állásokat, de erre felé eddig nem volt.

2022. dec. 3. 20:55
 46/60 Darius- ***** válasza:
24%

Egoista vagy, de nem kicsit. Nézzuk ezt. Bemasolom


Mérges vagyok néha a páromra is, hogy mindig anyósékhoz viszi és ott foglalkoznak közösen velük, ahelyett, hogy hazavinné őket a sajàt házunkba.


Szüleim messze laknak.- Ez van, korabban eldontotted hol fogsz élni

Tovabba, nem a csaladod a felelos azért, mert a munkahelyed tobb muszakos. Inkabb orulj, hogy mikor hazaérsz nem kell azzal foglalkozz, hogy enni adj a gyerekeknek példaul és megcsinaljak a munkat.



Miért ne foglalkozhatna vele az anyos is, ha szeretne, elvégre nagymama.

2022. dec. 4. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/60 anonim ***** válasza:
43%
Hát szerintem minimum hálásnak kellene lenned, akkor is, ha nem savanyú képpel vállalják az unokákat. Nem mérgesnek. A kérdés meg nem is értem, miért az anyós kategóriában van, mikor ez párkapcsolati probléma. Persze, anyós az unokák mellett ezt is elviszi a hátán, hogy ő a szemét, aki elcsaklizza a gyerekeid szeretetét. Komolyan nem bánom, hogy nem lett gyerekem, így anyós sem leszek.
2022. dec. 4. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/60 anonim ***** válasza:
16%
33-as, látom nem sikerült értelmezni, amit írtam :D (a szitteres vagyok). Nem baj, fuss neki még 2-3x ;)
2022. dec. 4. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/60 anonim ***** válasza:
85%
Hány unoka örülhetne, ha a nagyszüleivel lehetne. Én örültem, hogy sok időt töltöttek a nagyszülőkkel! Vannak élményeik, emlékeik velük.
2022. dec. 4. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/60 anonim ***** válasza:
84%

Mennyi bunkó, te jó ég...


Senki nem jókedvében dolgozik. Egoista lenne azért, mert szeretné, ha ő lehetne a gyerekeivel, nem más? Ha szeretné, ha neki mesélnél lelkesen, mi volt a suliban? A gyerek nem élvezi ugyanúgy, ha napi többször meséli ugyanazt, ezért nem lesz ugyanolyan.

Nem hálátlan, örül a segítségnek, ettől még nem rossz ember, ha fáj a szíve azért, amiből kimarad...


Kérdező, gondolj arra, hogy az ovisaid szülei pont ilyen érzéseket élnek át, mikor nálad sikerül tesin az első bukfenc, vagy nálad pottyan ki ebédnél az első fog.

2022. dec. 4. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!