Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Aki nem gyűjt életkezdési...

Aki nem gyűjt életkezdési támogatást/lakásönerőt a gyerekeinek, miért nem?

Figyelt kérdés

Ha ti azok közé tartoztok, akik nem gyűjtenek, mi a véleményetek a jelenlegi helyzetről, szerintetek hogy fognak tudni ilyen árak mellett lakáshoz jutni a gyerekeitek?


A ti szüleitek anno adtak lakást/önerőt nektek?


Láthatnak majd veletek, alapíthatnak oda családot vagy el kell menniük albérletbe?


Akartatok egyébként gyűjteni, csak nem úgy alakult, vagy nem is tartottátok soha feladatotoknak?



2022. dec. 23. 08:26
1 2 3 4 5 6 7
 31/62 anonim ***** válasza:
86%

Még mindig megvan, nem sikerült kiirtani azt a tévkepzetet az emberek fejéből, hogy a felnőtt gyerekük elindítása nem a szülő dolga, mert az előző rendszerben úgy utalták ki az embereknek a lakást. Fel kellene fogni, hogy ez többé nincs így, igenis kötelessége minden gyerekvállalónak elindítani az eletben a fiatal felnőttet. Nyilván a ló túloldalara sem kell atesni, hogy a csaladfő sosincs otthon, mert folyton dolgozik, hogy legyen spórolt penz, meg soha egy jó nyaralás, egy luxuscikk, egy laza éttermezés, mindig mindenen spórolni, az sem élet.

Mikor az első fiunkat vártuk, megkérdezte a sógornőm, hogy miket vettünk a gyereknek. Mondtuk azt a pár dolgot, plusz hogy elinditottuk a megtakarítási szamláját, már van rajta ennyi és ennyi pénz. Nem kellett volna mondani. Kiröhögött minket, hogy minek az, hülyeség ennyire előre gondolkodni, még meg sem született. Hát nekik meg van 5 gyerekük, hónapról honapra élnek, mindig csak a rinya megy, hogy sehova nem jutnak el, nem telik légkondira és megpusztulnak, stb stb. Meg hogy a gyerek majd oldja meg. Na, ez felelőtlenség. Akinek nincs gyerekenként havonta 20-50 ezre neki félrerakni, az akkor nem gondolkodik felelősségteljesen.

2022. dec. 23. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/62 anonim ***** válasza:
67%

Nézzük a számokat:

1. Ma egy értelmes lakás 40 milla körül van (oké, ez helyfüggő, Budapesten ennyiért igen nagy kompromisszumokat lehet hozni, vidéken egész jó kégli is kijöhet. Ehhez minimum kell 10-15 milla kezdőtőke.


2. Amit leírtam az van ma, ha azt veszem hogy ugyanezek a lakások 20 éve kb az ötödébe kerültek a mostaninak, akkor, bár a jövőbe nem látok, de feltételezhető, hogy 20 év múlva is, mire egy gyerek felnő a mostani többszörösébe fog kerülni. Ergo minimum 30-40 millát kéne összeszedni.


3. Ez azt jelenti, hogy a korábban említett havi 20-50 ezer Ft arra se lesz elég a gyereknek, hogy a hátsóját kitörölje. Még akkor sem, ha végig állampapírba fekteted.


4. Ha meg az a gyerekvállalás feltétele, hogy ki tud havonta gyerekenként havonta egy 100-ast félretenni a saját lakáshitele, rezsije és egyéb költségei mellett, akkor a gyerekek 80%-ának meg se kellett volna születni.

2022. dec. 23. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/62 anonim ***** válasza:
90%

Így van 32-es, jól levezetted!

Egyébként a csok meg a babaváró miatt ugrottak meg ilyen agyatlanul a lakások. De akinek nincs alapból 2-3 milliója, honnan fizeti vissza a 10-20 milliót, ha valami beüt? Ingyen hitel NINCS! Bármennyire jól hangzik, NINCS!

2022. dec. 23. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/62 anonim ***** válasza:
100%

Én nem kaptam a szüleimtől semmi életkezdési támogatást, két bőrönddel jöttem el a szülői házból.

Én a lányomnak egyéves kora óta tettem félre, meglett belőle egy önerő (lakás is lehetett volna, ha még 2014-ben léptünk volna, ezt kicsit elrontottuk). Na de tudtak így lakást venni, férjének is volt félretéve, és mindketten jól is keresnek így a diploma után. Én ennyit tudtam.

2022. dec. 23. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/62 anonim ***** válasza:
100%

Nekem nagy dilemmám ez, leírom, miért.

10 és 12 éves gyerekeink vannak. Normálisan élünk, arra törekszem, hogy szép gyerekkoruk legyen sok élménnyel. Értsd nyáron megyünk tengerhez, télen hegyekbe. Sokat kirándulunk év közben is, amit nagyon szeretnek. Ésszerű kereteken belül mindent megkapnak, amire vágynak. Laptop, telefon, xbox. Szakkörök, hobbik finanszírozva vannak. Viszont így külön félretenni nem tudok nekik csak egy minimális összeget. Jogsit meg egy öreg első kocsit majd szeretném állni nekik és a tanulmányaik alatt anyagilag támogatni fogom őket ameddig csak bírom, de ingatlant esélyem nincs venni. Megtehetném hogy elteszek nekik havi 100-100 ezret ha extrém spórolnék. Nincs kirándulás, lángosozással, fagyizással drága helyeken majdnem minden héten. Nincs több Görögország, Olaszország nyáron. Legolcsóbb telefon lesz ha elromlik a régi, nem pedig olyan amilyenre vágyik, stb. Kérdés megéri e feláldozni a szép tartalmas gyerekkort azért, hogy hátha elég lesz a pénz, amit így félre rudok tenni majd valamire? Ki tudja milyen világ jön... én azon vagyok, hogy most megadjak nekik mindent ésszerű kereteken belül.

2022. dec. 23. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/62 anonim ***** válasza:
100%

31-essel értek egyet.

Én 80-as vagyok, szüleim pont ilyen indokkal nem strapálták magukat, hogy elindítsanak (húgomat és engem) az életben, mert hát ők is megteremtették maguknak. Mondjuk marha nagy megteremtés volt, 15 évig szolgálati lakás, ahol csak rezsit kellett fizetni, az alatt meg azért össze lehetett kalapálni egy lakás/ház árát, sokan kalákában építkeztek, tehát mondjuk ingyen laktak, amíg megteremtették maguknak, maradjunk abban.

Nekünk a férjemmel nem volt könnyű, de megoldottuk. Egy gyerekünk van, neki baba kora óta megtakarítunk havonta egy összeget, remélhetőleg önerőnek jó lesz egy ingatlanhoz.

2022. dec. 23. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/62 anonim ***** válasza:
89%

Utolsó, ez teljesen jó hozzáállás. En azokat ekézem, akik úgy vállalnak gyereket, hogy semmit nem tudnak biztosítani nekik a jövőjükkel kapcsolatban.


Lakás nem kell, de egy indulótőkének természetesnek kéne lennie.

2022. dec. 23. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/62 anonim ***** válasza:
84%

De miért ne segíthetne a szülő? Akit nem indítottak el, annak könnyű volt? Nyilván könnyebb, ha a szülő tud segíteni, támogatni. Nem arról van szó, hogy kötelező, de aki volt már olyan helyzetben, hogy nem támogatták, általában pont arra törekszik, hogy segítse a gyerekét.

Meg akit nem tudnak segíteni, vegyen fel hitelt - miből fizesse? :D

És fogjátok már fel, hogy aki egyedülállóként neveli a gyerekét, tök mindegy milyen okból, az nem fog tudni félretenni a gyerekének pénzt, főleg ha albiban él, vagy valamire hitelt fizet.

2022. dec. 23. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/62 anonim ***** válasza:
82%

Felfogjuk, vannak szr helyzetek, elszegényedés, stb.


Na de amikor havi 50et sem tud valaki már most sem félretenni, akkor minek a gyerek, abban reménykedik, hogy majd 3 év múlva annyit emelkedik a fizu, hogy már kényelmes lesz a gyerek eltartása? Vagy tényleg, mi a terv?

2022. dec. 23. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/62 anonim ***** válasza:
0%

Ha kormányváltás lenne, lefogadom, MINDEN jobb lenne!

Szar annak, aki reménykedni sem tud, és nem akar változtatni a sorsán!

2022. dec. 23. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!