Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Aki nem gyűjt életkezdési...

Aki nem gyűjt életkezdési támogatást/lakásönerőt a gyerekeinek, miért nem?

Figyelt kérdés

Ha ti azok közé tartoztok, akik nem gyűjtenek, mi a véleményetek a jelenlegi helyzetről, szerintetek hogy fognak tudni ilyen árak mellett lakáshoz jutni a gyerekeitek?


A ti szüleitek anno adtak lakást/önerőt nektek?


Láthatnak majd veletek, alapíthatnak oda családot vagy el kell menniük albérletbe?


Akartatok egyébként gyűjteni, csak nem úgy alakult, vagy nem is tartottátok soha feladatotoknak?



2022. dec. 23. 08:26
1 2 3 4 5 6 7
 11/62 anonim ***** válasza:
70%
Az ilyenek jönnek utána, hogy az albit felmondta a szívtelen tulaj mert nem tudták fizetni, sürgősen albit keres, havi 60at tud rászanni rezsivel, meg Petikének elfogadnak kisbakancsot mert jön a tél.
2022. dec. 23. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/62 anonim ***** válasza:
42%
Marmint nem az utolsóra irtam, hanem az albiba minden elorelatas nelkul gyereket vállalókra.
2022. dec. 23. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/62 anonim ***** válasza:
31%

Talán mert a legtöbb szülő nem tud félretenni. Sok van persze, aki nem akarja segíteni a gyerekét, nem is segíti.

De én személy szerint nem tudnám, ha lenne, olyan kevés a fizetésem. A családi pótlék is egy nagy nulla.


És lehetne albérletből sajátba menni, ha nem ilyen undorító árak lennének mind albérlet, mint ingatlanár szempontjából, mert csak azt támogatja a kormány, aki szül, mint a nyúl!

2022. dec. 23. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/62 anonim ***** válasza:
87%
Teljesen igazat adok én is a 9-esnek. Mi teszünk félre a gyereknek, illetve, mivel - jelenleg - úgy látjuk, hogy egy gyereket tudunk tisztességesen felnevelni ÉS legalább egy önerőt összerakni neki, így nem is vállalunk másodikat. Az átlag felett keresünk egyébként, de fontos számunkra, hogy a gyerek jövőjének megalapozása mellett egy jó életszínvonalat is fent tudjunk tartani. Ha úgy látjuk, hogy jobb lesz az anyagi helyzetünk, akkor esetleg vállalnánk még egy gyereket, de hálistennek az idő sem sürget, úgyhogy ez még a jövő zenéje. Nálunk sem a férjem, sem én nem kaptunk egy forintot sem, 15 éves korunktól minden nyarunk az első naptól az utolsóig diákmunkával telt, egyetem mellett dolgoztunk látástól vakulásig, albérleti szobában laktunk ketten, azután vettünk ki egy mini lakást, majd évek múltán tudtunk venni sajátot. Tudjunk milyen nehéz, ezt soha nem akarnánk a gyerekünknek. Úgyhogy ha csak önerőre is lesz elég, de teszünk félre amennyit tudunk. Nekünk már az önerő is nagy segítség lett volna, de még egy polcot sem kaptunk a saját lakásunkba a szüleinktől, ráadásul gyerekkorunkban sem volt soha semmire pénz, ez elég nagy lökés volt ahhoz, hogy a gyerekünk ezt ne tapasztalja meg. Hálistennek az ismerősi/baráti körünkben is mindenki így gondolkodik, és gondol a gyereke jövőjére is.
2022. dec. 23. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/62 anonim ***** válasza:
59%

De ha valaki már most nem tud félretenni, akkor az hogy a p.csámba jut arra hogy ok, vállaljunk be 1-2 gyereket, ami alsó hangon is lehet havi 100 fix kiadás, főleg, ha nagyobb már.


Ennyire fáj a gondolkodás? Tényleg nem értem.

2022. dec. 23. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/62 anonim ***** válasza:
82%
15, minden tiszteletem a tiétek
2022. dec. 23. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/62 anonim ***** válasza:
93%

Mi is babakötvénybe rakunk minden hónapban, ezt majd saját felhasználásra megkapja és mellette próbáljuk úgy befektetni a pénzünket, hogy pár tudjunk neki egy lakást venni.


Most egy gyerekünk van, alapvetően kettő van tervben. A másodikat csak akkor vállaljuk be, ha belefér anyagilag anélkül hogy a meglevő gyerekünk vagy a saját életszínvonalunk romlana. Szerencsére még éppen 30 alatt vagyunk, úgyhogy nem sietünk.


Egyébként mi abban a szerencsés helyzetben vagyunk, hogy mindkettőnket támogattak a szüleink, így mindketten meglévő ingatlannal jöttünk a kapcsolatban. Az enyém 120 nm, tehát elvileg 2 gyerekkel is elférünk majd benne, a férjemé pedig befektetésként funkcionál jelenleg.

Mi legalább ugyanezt a támogatást szeretnénk megadni a gyerek(einknek).


Szerintem mindenki szeretne félretenni, de nem mindenki tud. Továbbá sokaknál azt latom, hogy a gyerek a nagyszülők ingatlanát örökli és abból meg van oldva a lakhatása. Az ismeretségi körünkben több ilyen is volt, a szülők pedig a felújítást fedezték.

2022. dec. 23. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/62 anonim ***** válasza:
56%
Látom, jönnek a lepontozó momzillák akik szerint a gyerek alanyi jogon jár, max majd összekolduljuk a téli kabátra valót, fő a szeretet-bódogság meg a kiccsalád.
2022. dec. 23. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/62 anonim ***** válasza:
75%

Mivel jelenleg arra gyűjtünk, hogy saját házat tudjunk venni. Ha az utána összejön, akkor 20 évig fizetjük a törlesztőt. Addigra felnőnek a gyerekek. Ergo miből?


Arról nem is beszélve, hogy ha most félretennêm mondjuk gyerekenként havi 20 ezret, az úgy elinflálódna, hogy kb semmi sem érne 20 év múlva. Ilyen kis összeget meg szinte lehetetlen értelmesen befektetni.

2022. dec. 23. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/62 anonim ***** válasza:
35%

20,


ergo miből helyett azt kérdezném, hogy ergo minek (több!) gyerek, amikor önerőtök sincs egy 20-30éves hitelhez.

2022. dec. 23. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!