Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Aki nem gyűjt életkezdési...

Aki nem gyűjt életkezdési támogatást/lakásönerőt a gyerekeinek, miért nem?

Figyelt kérdés

Ha ti azok közé tartoztok, akik nem gyűjtenek, mi a véleményetek a jelenlegi helyzetről, szerintetek hogy fognak tudni ilyen árak mellett lakáshoz jutni a gyerekeitek?


A ti szüleitek anno adtak lakást/önerőt nektek?


Láthatnak majd veletek, alapíthatnak oda családot vagy el kell menniük albérletbe?


Akartatok egyébként gyűjteni, csak nem úgy alakult, vagy nem is tartottátok soha feladatotoknak?



2022. dec. 23. 08:26
1 2 3 4 5 6 7
 41/62 anonim ***** válasza:
65%

"En azokat ekézem, akik úgy vállalnak gyereket, hogy semmit nem tudnak biztosítani nekik a jövőjükkel kapcsolatban."


És ehhez még tegyük hozzá, hogy utána meg nem tetszik a szülőknek, hogy otthon lakik mondjuk 25 évesen, oda hordja a haverjait, oda hordja az aktuális pótolhatatlan csillagot.

2022. dec. 23. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/62 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk óriási mázlink volt. Amikor meghírdették a babavárót, akkor volt félúton a pici. Volt valamennyi megtakarításunk, meg az anyós is segített. A hitellel sikerült egy garzont venni, ami ki van adva. A bérleti díj a törlesztő több, mint 2xese (így is olcsónak számít a környéken). Amikor felnő, megkaphatja, addig mdg tejel is. A feleségemnek elég egy részmunkaidős állás is, itthon is van épp elég dolga.
2022. dec. 23. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/62 anonim ***** válasza:
100%

Mi nem kaptunk egyikünk szülőjétől sem a lakásba semmit. Mindent magunk teremtettünk meg, nem kis pénzügyi tudatossággal, mert olyan jól sosem kerestünk.


Most van úton a fiunk. Mindig egy gyereket szerettünk volna, akinek meg tudjuk adni, amire szüksége van, és méltóképp el tudjuk indítani az életben.

2022. dec. 23. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/62 anonim ***** válasza:
100%
42 vagyok. További gyűjtest nem tervezek.
2022. dec. 23. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/62 anonim ***** válasza:
78%

Ne halat adj, hanem tanítsd meg horgászni. Gondolom ismeritek ezt a mondást. Nem pénzt kell gyűjteni a gyereknek, hanem olyan szakma és életmód felé terelni, ahol magas fizetése lesz már fiatalon. Meg úgy általában is szeretni és az életre nevelni, hogy legyen magabiztos, szociális, sikeres, tökös. Ezek sokkal többet érnek, mintha valaki kap fiatalon egy saját lakást, aztán ugyanúgy elmegy szar fizetésért bérrabszolgának, aztán tapsikol, hogy nem kell fizetni albérleti díjat, mintha ez lenne az élet nagy célja és értelme.


Én huszonévesen kaptam saját lakást a szüleimtől, viszont nagyon életképtelennek és álomvilágban élőnek neveltek fel sajnos (ők is ilyenek), amin magamnak kellett változtatnom hosszú évek keserves munkájával. Sokkal többet adtak volna, ha normálisan felnevelnek engem, minthogy egy lakást adtak. Ehhez képest vannak olyan barátaim, akik huszonévesen bár nem kaptak saját lakást, de sikeresek lettek a szakmájukban, életükben, nagy megtakarítást halmoztak fel (és van aki azóta vett is magától ingatlant, van aki nem, de vehetne) és általában is sikeresebbek, elégedettebbek, boldogabbak az életükkel.

2022. dec. 24. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/62 anonim ***** válasza:
87%

#45


Abban igazad van, hogy fontos az életre nevelés, de ez nem zárja ki azt, hogy mellette gyűjtsenek is neki egy alapot.

Az igazán tudatos szülő erre is törekedik.

2022. dec. 24. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/62 anonim ***** válasza:
88%
Ha eletképtelen vagy, lakással vagy anélkül is az leszel. Érdekes, én kaptam lakást, mégis tök jól boldogulok a többi téren is.
2022. dec. 24. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/62 anonim ***** válasza:
100%
Én ertem, amit 45-ös mond. Én is hasonlóképpen jártam, csak még lakást se kaptam. 3-an vagyunk tesók, sajnos a nevelesünknek nem volt része a pénzügyi tudatosságra nevelés. Nagyon sokáig nem is raktam felre, amikor mar dolgoztam, csak szórtam mindenfélére. Ambíciom se volt, csak az, hogy legyen mindig mindenre penzem. Persze nem volt. Na mindegy, ma már okosabb vagyok, a gyerekeknek pedig már elkezdtünk felrerakni, olyan férjem van, aki nagyon jó a pénzügyekben, ő sokat segít. Az biztos, hogy amellett, hogy gyűjtünk nekik, nagyon fontos része lesz a nevelesnek a pénzügyi tudatossagra nevelés.
2022. dec. 24. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/62 anonim ***** válasza:
100%

46. Nem zárja ki, ha közben van pénzed gyűjteni minden más fontos dologra is. A nyugdíjadra, nyugdíjas korodra pl. teszel félre mellette? Vagy gyűjtesz a gyerekednek, aztán majd 70 évesen hozzá kell beköltözz a kisszobába, mert nem tettél magadnak félre pénzt nyugdíjas korodra? Ilyeneket azért érdemes végiggondolni.


47. Persze nem zárja ki. Csak egy példa, de pl. a legtöbben beköltöznek a lakásba és onnantól őket ki sem lehet robbantani abból a városból soha. Közben lehet ha nem kapod meg a lakást olyan fiatalon, akkor elgondolkozol néhány év külföldi tapasztalatszerzésen, vagy hogy más városba menj lakni, stb. Ez is egy ilyen lekötés sokszor, ami egy fiatalnak nem feltétlenül tesz jót, hogy 20-25 évesen eldönti, hogy ő nem fog mozdulni arról a helyről (abból a városból) ahol a lakása van és nem próbálja ki magát máshol.


Még ha tudnak adni a szülők lakást, akkor is érdemes azt idősebb korában a gyereknek, nem egyből ahogy elkezd dolgozni.

2022. dec. 24. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/62 anonim ***** válasza:
86%
32, ha azületésétől minden honapban 50 ezret félrerak valaki a gyereknek, az 18 ev alatt 10 millió 800 ezer tőke. Ez nyilvan be van fektetve, erre jönnek a kamatok. Ezen felül még ki van taníttatva. Ha szerinted ez semmi, akkor te tenyleg el lettél kenyeztetve.
2022. dec. 24. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!