Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Aki nem gyűjt életkezdési...

Aki nem gyűjt életkezdési támogatást/lakásönerőt a gyerekeinek, miért nem?

Figyelt kérdés

Ha ti azok közé tartoztok, akik nem gyűjtenek, mi a véleményetek a jelenlegi helyzetről, szerintetek hogy fognak tudni ilyen árak mellett lakáshoz jutni a gyerekeitek?


A ti szüleitek anno adtak lakást/önerőt nektek?


Láthatnak majd veletek, alapíthatnak oda családot vagy el kell menniük albérletbe?


Akartatok egyébként gyűjteni, csak nem úgy alakult, vagy nem is tartottátok soha feladatotoknak?



2022. dec. 23. 08:26
1 2 3 4 5 6 7
 21/62 anonim ***** válasza:
31%
100.000 Ft-onként már megéri pl. állampapírba tenni, aztán nem kell foglalkozni az inflációval, ott pihenhet a gyereknek. Ez megint egy szép kifogás arra, hogy a gyereket megszülöd, de a jövőjét már oldja meg, ahogy akarja… más is fizet hitelt, mégis félreteszi akárcsak azt a 20 ezer forintot havonta. Arról meg ne beszéljünk, hogy még az elinflálódott 20.000 Ft is több, mint a nulla, amit sok gyerek kap, és legalább a szándék megvolt…
2022. dec. 23. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/62 A kérdező kommentje:

Én alapvetően azt látom, hogy sokan nem hajlandóak minimális lemondásokra sem azért, hogy a gyerekeknek valami önerőt gyűjtsenek. És most itt nem arra gondolok, hogy a szülő éljen vajas kenyéren meg járjon 1 cipőben télen-nyáron.


Most mondok egy példát, a szomszéd házaspár jobban keres, mint mi és elég kevés a hitelük, mert örököltek pénzt, így tudtak házat venni (de most nem is fizetik, mert babaváró és szüneteteltetve van). Beszéltünk már ilyesmiről, ők is elmondták többször, hogy akarnak majd félretenni az egy gyereküknek, de nem fér bele - de ugye közben mindketten elcigiznek havonta kb. 40 ezer forintot. Nem főznek, merthogy nem szeretnek, menüt rendelnek, ami kb. kétszer annyiba kerül így. Illetve tipikusan azok, akik minden sz*rt összevásárolnak a gyereknek, de szó szerint mindent, legyen szó játékról, kiegészítőről, bármiről, bár bevallásuk szerint is felé csak kacat.


Vagy pl. a férjem szülei viszonylag tehetősek voltak mindig, de inkább választották a feleslegesen nagy házat 170+, minthogy vegyenek egy kisebbet és a maradékot félretegyék vagy ne a felújításra költsék minden vagyonukat. És mindenből csak a legdrágább jó, tehát új autó, 300 ezres kávégép, 15 ezres csempe, de a gyerekeknek nulla forint félrerakva.


Ezt a kettő példát csak azért írtam, hogy értsétek, mire gondolok. Nekem valahol azért fura ez, mert mi úgy kezeljük a pénzügyeinket, hogy hó elején teszünk félre, mikor megjön a fizu és a maradékból élünk, abból arra telik, amire telik, ha éppen nem fér bele kajarendelés, nyaralás, új asztalterítő, Geox cipő, akkor nem fér bele, de a megtakarításhoz nem nyúlunk. Ez egyfajta lemondás ugye, hiszen így nyilván nem élünk akkora életszínvonalon, mint elvileg tehetnénk, viszont a gyerekeknek van megtakarítása és azért mi sem éhezünk, csak nem költünk mindenre.

2022. dec. 23. 10:24
 23/62 anonim ***** válasza:
86%
Szerintem nem tartozik hozzá a gyerekek felneveléséhez, hogy egy lakásra való pénzt is összegyűjtünk nekik külön-külön. Segíteni kell persze, mi is gyűjtünk előre, ahogy egy korábbi válaszban már írtam, de azért itt sokan átesnek a ló túloldalára, és felelőtlennek nevezik azokat, akik nem tudnak plusz egy-két lakást venni a gyerekeknek felnőtt korukra. Ez eléggé eltúlzott dolog.
2022. dec. 23. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/62 anonim ***** válasza:
91%
Noha nekem nehez gyerekkorom volt (apam a fizeteset sokszor a jatekgepbe dobalta) megsem ereztem belole semmit. Persze lattam, hogy masok jobban eltek, de nem szenvedtem hianyt semmiben. 22 evesen alberletbe koltoztem otthonrol, nem azert, mert elkuldtek a szuleim, hanem anyammal nem jottem ki. Nekem nem dobtak ossze egy lakasra valot, de 25 evesen anyam lett az adostarsam a hitelbe amit felvettem, abbol vettem egy hazat a szulovarosomtol 15 km-re. Azota anyagilag a szuleimnek is konnyebb -na nem azert mert elkoltoztem😀- hanem jobb lett a fizetesuk, tobb mindent engedhetnek meg magunknak, meg ugy is, hogy a batyam meg otthon lakik. Illetve ha barmiben kellett segitseg, akar anyagilag is, a szuleim mindig segitettek.
2022. dec. 23. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/62 anonim ***** válasza:
81%

Nem gyűjtünk, de ebben a helyzetben példásul eszünk ágában nincs gyereket vállalni.


Így szépen kijövünk a pénzünkből, egy gyerekkel már nem ez lenne a helyzet.

2022. dec. 23. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/62 anonim ***** válasza:
84%

Megértem azokat, akik nem a gyerek lakhatására spórolnak. Ha pl. saját vagy a gyerekük képzésére, hogy ő vagy a gyerekük jobban keressen, nagyobb esélyei legyen az életben. A lakás lehet a következő projekt.

Akárhogy is, szerintem a gyereknek igenis kell valami kezdőtőkét biztosítani. De a kezdőtőke nem csak pénz, hanem pl. pénzügyi és életvezetési tudatosság, ez nagyon fontos. Hiába adsz egy 18 évesnek egy tisztességes lakás árát, ha annak csak annyira telik, hogy elszerencsejátékozza, eldrogozza.

Az állami gondozottak (hozzáteszem, alig kapnak életkezdési tőkét, de valamit mégis) jellemzően nulla életvezetési és pénzügyi tudatossággal rendelkeznek, így megveszik egyből a legdrágáb iphont, mert milyen királyok, végre van pénzük, aztán két hónap múlva jön a pofáraesés.


Tehát amit a gyereknek adni lehet, és nagyon fontos lenne, hogy belevonni a gazdálkodásba, hogy ők is megtanulják azt, na meg ne csak kioktatást kapjanak, hogy tanuljanak, hanem mutassanak példát, hogy miért, és hogy miért érdemes dolgozni, hogyan lehet pénzt keresni, mitől lesz ember az ember, mi a felelősségvállalás...

2022. dec. 23. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/62 anonim ***** válasza:
93%

Két eltérő mentalitású családból éreztünk, engem diplomáig támogattak, megkaptam annak idején egy felújítandó házikó árának a felét. Beleszálltak a szüleim a bútorok árába, amikor épp jól jött, megkaptam a lecserélni kívánt autót, örömmel befogadtak a kisgyerekekkel, amikor a férjem a nagy felújítást végezte. A férjem szülei nem voltak azok a gondoskodó típusok, sem a tanulmányaiban, sem később. A gyakori látogatást most már elvárnák, de ez egy másik, fájdalmas téma.


Kérdező, mi sem költekezünk, a családi kirándulások, nyaralások nem maradtak el, de a három gyerekünkből kettőnek diplomát adtunk a kezébe, a harmadik szakmát tanul, itthon lakik még. Mi is úgy tervezzük, hogy rugalmasan úgy segítünk, ahogy arra szükség lesz. Van egy-egy összeg mindegyiknek félretéve, egy-egy kislakáshoz önerőre lenne csak elég jelenleg sajnos. Épp azon gondolkozom, hogy kellene venni egy kislakást (ketten nem akarnak most lakásvásárlásba belevágni), kiadni, a maradék harmad pedig maradna mobil pénznek, ha a kicsi vállalkozást indítana hamarosan. Nála a külföld is szóba jön, saját ingatlan nem létkérdés egyenlőre.

2022. dec. 23. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/62 Metionin ***** válasza:
68%
Nálunk simán nem volt miből, ügyesen megcsináltak a semmire. Ennélfogva jó nagy xarban lennék, ha gyereket akarnék, mert örülök, ha magamnak veszek egy kisebb házat és annak a hitelét kifizetem, nemhogy még egy plusz személynek gyűjtsek miközben ugye el is kell tartani. Pároméknál meg a tesójának vettek lakást, mert az a kedvenc, páromnak meg lófax a seggébe.
2022. dec. 23. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/62 anonim ***** válasza:
70%
Sokan meg sem engedhetik amguknak.
2022. dec. 23. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/62 anonim ***** válasza:
44%

Ha a gyereknek önerőre sem tud két ember összegyűjteni kábé 20 év alatt, akkor azoknak egyértelműen erőn felüli vállalás a gyerek.

Senkinek nem jó, nettó önzőség csak MERTKELL.

2022. dec. 23. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!