Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Miért van az,hogy anyósom...

Miért van az,hogy anyósom sírva könyörgött,hogy lakjunk náluk(a férjem egyke),aztán meg ott tett keresztbe nekem,ahol tudott?

Figyelt kérdés
Azóta elköltözünk és még most is zaklat,hívogat minket,állandóan az ajtóban áll.Most már csak nevetek,mert látom milyen szánalmas.De miért akart minket annyira maga mellett tudni,ha így utál?A szüleimet szintén.2 évig bírtuk sokat nyeltem neki,most már jó életem van.Csupán kíváncsisagból tettem fel a kérdést.

márc. 1. 10:37
1 2 3 4 5
 21/44 anonim ***** válasza:
90%

Igen, ez nálunk is így van.

Az én fiam is kb 3-4 éves kora óta hagyja figyelmen kívül a nagyanyját, pont ilyen esetek miatt. Már 10 éves, pont nem érdekli, köszön neki, mert így illik és ennyi.

márc. 1. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/44 anonim ***** válasza:
90%

"Minden napra jut egy ilyen anyós kérdés. Csak a szokásos, anyu kontrollmániás, gyerekszerepben akarja, tartani a felnőtt fiát."


Igen, mert ez egy nagyon nagy számban jelenlévő, tipikus társadalmi probléma.

márc. 1. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/44 anonim ***** válasza:
90%
Mert az anyosod egy rendkivul mergezo, manipulativ karakter. Narcisz is. No contact az egyeduli megoldas.
márc. 1. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/44 anonim ***** válasza:
92%

Én azt nem értem, hogy miért gondolja azt néhány válaszoló, hogy egy ilyen nő, mint az anyós, az szereti a fiát és az unokáját, csak a kérdezőt nem, mert ő tett érte.

Ez nem így működik. Egyféle szeretet van. Minden más kontroll. A fiát sem és az unokáját sem szereti. Csak eszközként használja őket a kontrollgyakorláshoz. Ahogy ki is derült a gyerek visszajelzéseiből.

Jól csináljátok kérdező. Én a minimumot sem tartanám, nekem már nem fut semmi ilyen a fejemben, hogy "dehát mégiscsak családtag, nagymama", de kezdetnek nagyon jó ez is.

márc. 1. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/44 anonim ***** válasza:
100%

Menekülni kell onnan. Szinte ugyan ez volt nálunk is, kiderült a baba, sírva könyörgött, hogy menjünk az üresen álló házába. Mondtam rendben, jobb mint az albérlet, gondoltam ha gáz van, akkor úgyis haza tudok menni a szüleimhez. Anyósék két utcányira laktak.

Hát még egy olyan mérgező családot, mint az övéké, fêrjem minden magánéleti dolgot elmondott a szüleinek. Gyereknevelésbe próbálkoztak belefolyni, de nem hagytam. Folyton ment a beszólogatás mindenért. Férjem megtanult mellettem főzni, mosni, takarítani, konkrétan az anyja ezért is elsírta magát nem egyszer, hogy amíg vele élt, addig ezt a fiának nem kellett megtennie.

Férjem rommá csalt, elég hamar kiderült, konkrétan én lettem elhordva minden k*vának, hogy otthagytam őt ezért. Betegek és örülök, hogy kikerültem onnan a gyerekkel.

márc. 1. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/44 anonim ***** válasza:
91%
Kontrollt akart felettetek, és ez nem zárja ki azt, hogy próbáljon keresztbe tenni neked. Jó eséllyel amúgy ő nem keresztbe tenni akart, hanem csak a saját fölényét biztosítani, a saját akaratát érvényesíteni a tiétekkel szemben.
márc. 1. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/44 anonim ***** válasza:
90%
Mert azt hitte odaláncolja a fiát, téged meg elmar mellőle..ezek szerint nem jött be.
márc. 1. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/44 anonim ***** válasza:
17%
Nekem olyan gyanúsak ezek az anyós- meny sztorik. Mindig az a lényeg, hogy a meny egy földre szállt angyal, az anyós meg egy velejéig romlott pszichopata állat, aki azért gyűlöli az ártatlan menyecskét, mert az tortát süt, és mert szereti a gyereke. Persze a gyerek is megutálja a mamát, mert érzi, hogy ő a sátán, a tökéletes anyának persze ehhez soha, semmi köze. Az ő szülei szintén jóságos tündérek természetesen, és ha a férj nem hajlandó kiiktatni a saját anyját az életéből, akkor az is egy rohadék.
márc. 1. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/44 anonim ***** válasza:
21%

#28 sajnos ez így működik. Sokszor már ellenségesen állunk a másik emberhez, meg sem próbáljuk egymást megérteni. Ez rengeteg vitát, nézeteltérést generál. Ha az anyósok megértenék azt, hogy már nem azt a világot éljük, amit ők éltek fiatalon és még napig élig (szolgálni a férjet mindhalálig), addig sose lesz jó.

Ha a meny úgy áll az anyóshoz az elején, hogy a "köcsög mama már megint itt van, beszólt, beleszól", egyáltalán meri tartani a kapcsolatot a saját gyerekével és kicsit sem próbálja megêrteni a másik felet, addig nem lesznek normális kapcsolatok.

A meny kezêben általában egy fegyver van, az a gyerek. Azonnal eltiltani, megtiltani.

Persze sok esetben ez nem érvényes, nekem is az ex anyósom egy erőszakos hárpia volt, sokszor azt mondta agyon kellene verni egy ilyen lusta, anyának alkalmatlan nőt. Na egyszer a sarkamra álltam, szép szóról nagyon csúnyára váltottam, szerintem egy órán keresztül szórtam a mondanivalót. Azóta egy tündér a mami. Nem tudom, az új menyével hogy fog majd bánni.

márc. 1. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/44 A kérdező kommentje:
20:50...Remélem sosem kellesz atélned,azt amit én áteltem.És hidd el van ilyen,az élet nem fenékig tejföl.Mondjuk igazából nem érdekel ki mit hisz,aki ismer az tudja min mentem át és kinek van igaza.Nekem ennyi elég.
márc. 1. 21:09
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!