Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Ti erre hogy reagálnátok,...

Ti erre hogy reagálnátok, "anyatigris" vagyok, vagy tényleg igazam van?

Figyelt kérdés

A sztori a következő!


Párom testvérének a gyerekei, és az én kislányom a nagymamájuknál aludtak,mivel párom testvérének a legkisebb

gyerekének születésnapja volt,játszottak,mesét néztek,lányom jól érezte magát velük,erősködött,hogy had aludjon ott ő is.

Másnap elmentem a lányért,kérdeztem hogy érezte magát,erre nem válaszolt,én persze nem hagytam annyiban a dolgot,láttam hogy valami nagyon bántja.

Végül elmesélte,hogy ebéd után ettek a tortából,a mama neki vágta a legkisebb szeletet,majd szeretett volna kérni belőle még egyet,miután megette,erre az mondta neki anyósom,hogy ő dagadt,azért kapta a kis szeletet,és ne akarjon még egyet enni,mert akkora lesz mint egy ház,tény és való hogy jó húsban van,de nálunk én visszább vettem

az édességezést,viszont szerintem egy szülinapi buli után simán belefér egy kis torta evés......én ezért a beszólásért nagyon megharagudtam anyósra,mert ha a gyerek tényleg duci is,akkor sem kéne bunkó mód megszégyeníteni a többi gyerek előtt.

Ráadásul nem ez az első,volt már rá példa,hogy náluk ebédeltünk,a gyerek rántott húst evett,és nyúlt hogy ő majd vesz még egy szeletet,erre beszólt előttünk,anyósom neki,úgy hogy több ismerős is jelen volt,hogy "Tündike nem volt még elég,evés helyett mozoghatnál egy kicsit többet,anyukád elvihetne a parkba kicsit ugrálni!"

Na erre én sem bírtam tovább,szépen megkérdeztem tőle,hogy

"Terike néni!Ha sajnálja a gyerektől az ételt,miért tetszett minket meghívni ebédelni?"

Nem válaszolt semmit,mi 5 perc múlva hazamentünk,erre azt hallottam tőle vissza,hogy leégettem az ismerősök előtt,és én voltam bunkó vele.

Párom az anyját védi,szerinte anyatigris vagyok,és a gyerek tényleg fogyhatna......



2013. máj. 20. 20:57
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 41/129 A kérdező kommentje:

"Tanítsd meg neki, hogy ha nem otthon van, akkor nem nyúlunk a repetáért, hanem kérünk még. Nem elég, hogy dagadt, de még pofátlan is!"


Ha én kirakom az asztal közepére a húst,nálam azt jelenti,hogy nem azért tettem oda,hogy a vendégek,akiket én hívtam meg,max távolról nézzék,hanem azért,hogy egyenek belőle,de köszönjük ezt az értelmes hozzászólást! :)

2013. máj. 20. 21:39
 42/129 anonim ***** válasza:
31%

Hát, sajnálom, de valahol egyetértek a mamával, ha kicsit finomabb stílusban is kellett volna közölnie.


Valószínűleg azt látja az anyósod, hogy a gyerek bármit tehet, mert te megvéded, fogyni sem fog, mert te nem hagyod, jó vagy így, kicsi vagy még, nem bántjuk a lelkedet okokból.


Azt mondod, te is hajlamos vagy a hízásra. annál inkább fontos lenne a gyereknél már most figyelni erre. Nem csak az teszi tönkre a lelkét, ha azt hallja, felesleges kilókat cipel magán, de az is, ha pár év múlva sokkal súlyosabb lesz a társainál, aztán késő lesz és már sokkal nehezebben tesz ellene bármit.

2013. máj. 20. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/129 anonim ***** válasza:
26%
Vendégségben akkor is ugy illik, hogy kérjen az ember, nem csak ugy elvegye. Kedves kommentelonknek igaza van, csak nem fogalmazott valami szalonkepesen.
2013. máj. 20. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/129 anonim ***** válasza:
59%

Szerintem itt nem egyértelműen az anyós a hunyó. Oké, nem így kellett volna mondani, de alapvetően segíteni akart.

Nálunk a húgom volt így, szegény. Évekig nem lehetett anyának megmagyarázni, hogy bizony ha hagyja, hogy egyen a gyerek, amennyit csak akar, akkor kövér marad. Évekkel később belátta, de még akkor is kicsi volt a húgom. És bizony ki lett porciózva neki az adag, amennyit ehet, és be volt osztva, hogy mikor mit és mennyit kap.

Azért az is jelent valamit, amiket írsz: visszább vetted az édességezést - tehát édességezik a gyerek, még most is, hogy mindig a repetázásával van gond, stb. Némi forráskritikával élve azt látom, hogy az tuti, hogy anyatigris vagy, ami nem baj, hanem elvárt és normális, viszont nagy valószínűséggel nem látod reálisan a lányod helyzetét. Beszélj a férjeddel, hátha ő másképp látja a dolgot. De így látatlanban kapásból azt mondanám, hogy ne egyen a gyerek édességet, illetve szoktasd át a nem édes ízekre édesítőzés helyett.

2013. máj. 20. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/129 anonim ***** válasza:
72%

már nem azért,de én a nagymamámnál sosem voltam vendég...:S

aki meg igen,annak nem

2013. máj. 20. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/129 anonim ***** válasza:
13%
Csak otthon nem vendég az ember, minden máshol az, a családnál is. Illik kérni.
2013. máj. 20. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/129 anonim ***** válasza:
80%

lehetett valami fényes viszonya a nagyszüleivel...(bocsi,korán küldte el)

Amúgy szerintem sem reagálod túl..én is kiakadtam volna..Nem azért,h szólt,hanem ahogy tette...

Sajnos az a baj,h az idősebb korosztály sok tagja nem képes a gyerekekre úgy tekinteni,mint érző emberi lényekre...Anyósod is ilyen valószínűleg..

2013. máj. 20. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/129 A kérdező kommentje:

[link]


Arcra és karra így kell elképzelni lányomat,szerintem

nem túlsúlyos,mert magas ,és erős a csontozata is......

[link]

2013. máj. 20. 21:49
 49/129 anonim ***** válasza:
92%

"De így látatlanban kapásból azt mondanám, hogy ne egyen a gyerek édességet"


Szerintem többre megy azzal, ha a mértéket megtanulja.

2013. máj. 20. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/129 anonim ***** válasza:
89%
Hat a belinkelt képen levő kislány igencsak túlsúlyos.....
2013. máj. 20. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!