Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Ti erre hogy reagálnátok,...

Ti erre hogy reagálnátok, "anyatigris" vagyok, vagy tényleg igazam van?

Figyelt kérdés

A sztori a következő!


Párom testvérének a gyerekei, és az én kislányom a nagymamájuknál aludtak,mivel párom testvérének a legkisebb

gyerekének születésnapja volt,játszottak,mesét néztek,lányom jól érezte magát velük,erősködött,hogy had aludjon ott ő is.

Másnap elmentem a lányért,kérdeztem hogy érezte magát,erre nem válaszolt,én persze nem hagytam annyiban a dolgot,láttam hogy valami nagyon bántja.

Végül elmesélte,hogy ebéd után ettek a tortából,a mama neki vágta a legkisebb szeletet,majd szeretett volna kérni belőle még egyet,miután megette,erre az mondta neki anyósom,hogy ő dagadt,azért kapta a kis szeletet,és ne akarjon még egyet enni,mert akkora lesz mint egy ház,tény és való hogy jó húsban van,de nálunk én visszább vettem

az édességezést,viszont szerintem egy szülinapi buli után simán belefér egy kis torta evés......én ezért a beszólásért nagyon megharagudtam anyósra,mert ha a gyerek tényleg duci is,akkor sem kéne bunkó mód megszégyeníteni a többi gyerek előtt.

Ráadásul nem ez az első,volt már rá példa,hogy náluk ebédeltünk,a gyerek rántott húst evett,és nyúlt hogy ő majd vesz még egy szeletet,erre beszólt előttünk,anyósom neki,úgy hogy több ismerős is jelen volt,hogy "Tündike nem volt még elég,evés helyett mozoghatnál egy kicsit többet,anyukád elvihetne a parkba kicsit ugrálni!"

Na erre én sem bírtam tovább,szépen megkérdeztem tőle,hogy

"Terike néni!Ha sajnálja a gyerektől az ételt,miért tetszett minket meghívni ebédelni?"

Nem válaszolt semmit,mi 5 perc múlva hazamentünk,erre azt hallottam tőle vissza,hogy leégettem az ismerősök előtt,és én voltam bunkó vele.

Párom az anyját védi,szerinte anyatigris vagyok,és a gyerek tényleg fogyhatna......



2013. máj. 20. 20:57
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13
 121/129 anonim ***** válasza:
33%

Igaz, hogy nem az volt a kérdés, hogy kövér-e a gyerek, viszont ez fontos abból a szempontból, hogy az anyós jogosan szólt-e rá, hogy ne egyen annyi tortát.


Nem akarok bunkózni, de a tényeket (súly/kor/magasság) tekintve jogosan szólt.

2013. máj. 22. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 122/129 anonim ***** válasza:
75%
Hát, én neked adok igazat kérdező... Egész gyerekkoromban piszkáltak a súlyommal (csak nálunk anyám), és elég komoly önértékelési problémákkal küzdök a mai napig. A megalázásnak szerintem csak ez, vagy evészavar lesz a következménye. Felnőttként, mikor egyszer beszélgettem vele erről, azt mondta, hogy ő csak jót akart... Na, köszönöm szépen. Értem én a jó szándékot, de nálam csak az ellenkezőjét érte el vele. Csak azért is zabáltam, sértődöttségből. A helyedben én beszélnék erről a mamával, ha nem érti, hogy ennél rosszabb módszert nem is választhatna, nem vinném oda többet.
2013. máj. 22. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 123/129 anonim ***** válasza:
72%
Bírom ezt az "ugyan én nem vagyok ilyen helyzetben, de így meg úgy csinálnám.." szöveget. Megnézném őket, amikor megbántják a gyereküket, hogy mennyire maradnak higgadtak. :)
2013. máj. 22. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 124/129 anonim válasza:
74%

Úgy gondolom, hogy az anyós nem a megfelelő stílusban szólt, tényleg jobb lett volna, ha veletek beszéli meg a helyzetet, és a kislánynak is négyszemközt szól, sokkal finomabban.


Viszont tök jó, hogy már vannak kedvencek az egészséges fogásokból is, szerintem nagyon fontos, hogy a bűnös kedvenceket leváltsátok.

2013. máj. 22. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 125/129 anonim ***** válasza:
59%
Engem is piszkáltak a súlyommal, ezért meguntam és tettem a kövérség ellen.
2013. máj. 22. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 126/129 anonim ***** válasza:
28%

Helyesen viselkedtél!! Valóban Anyatigris vagy,és ez JÓÓÓ dolog!! :-)

Sajnálom,hogy a Párod nem érti meg a helyzetet,hiszen a lányáról van szó.


A 163-hoz az 51-54 kg egyáltalán nem sok! Magasabb a lányod,mint én :-) én most vagyok 51 kg a 156 cm-hez-akkor én is kövér vagyok (csak mert gebének tartanak),de nem ez a kérdés tárgya!


Vissza térve rá,én sem hagytam volna magam! és jó,mert okosan tudtál válaszolni!! Én tuti nem mennék többet,ha az én lányomtól sajnálja a kaját,hát egye meg amit főzött!!

2013. máj. 22. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 127/129 anonim ***** válasza:
88%
meg kell mondani,hogy maga meg ronda és öreg,mégse cseszegetjük vele,pedig ez már csak rosszabb lesz.
2013. máj. 23. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 128/129 anonim ***** válasza:
63%

új gndolat fogant

1 szeretné-e az anya, hogy a gyerek egészségesebb legyen (igen), vagy csak ilyen ducin tetszik neki ? (nem)


2 ezek szerint nem az fáj, hogy a gyereket lekövérezték, hanem az ő nevelésének kritikája ?

2013. máj. 23. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 129/129 anonim ***** válasza:
88%

Én nagyon kövér voltam 12 éves koromig, utána elkezdtem sportolni és lefogytam. Viszont az addig kapott beszólások (én anyámtól, apámtól és a társaimtól kaptam) nagyon mély nyomot hagytak bennem, és 13-15 éves korom között rengetegszer hánytattam magam, undorodtam a testemtől és sírtam, vagdostam magam, ha tükörbe néztem, pedig abszolút nem voltam kövér már (170 cm és 54-55 kg voltam). Elfogadnom csak hosszú idő után, most sikerült, de sokszor még most is kivagyok emiatt.

Szóval ha anyósod azt szeretné, hogy a gyereked ezt csinálja és depressziós legyen, akkor folytassa nyugodtan. Jó, nem mondom, nem vékony a lányod (ha olyan, amilyn a képen a kiscsaj), de ahogy olvastam, egészségesen étkezik, és beírattad/be akarod íratni táncra is, szóval le fog fogyni. Viszont az ilyen bunkó beszólások iszonyat mély nyomot tudnak hagyni egy gyerekben.

16/L

(bocsánat, hogy ilyen fiatalon beleszólok, de gondoltam, egy gyerek nézőpontja is fontos lehet)

2013. jún. 2. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!