Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Ti erre hogy reagálnátok,...

Ti erre hogy reagálnátok, "anyatigris" vagyok, vagy tényleg igazam van?

Figyelt kérdés

A sztori a következő!


Párom testvérének a gyerekei, és az én kislányom a nagymamájuknál aludtak,mivel párom testvérének a legkisebb

gyerekének születésnapja volt,játszottak,mesét néztek,lányom jól érezte magát velük,erősködött,hogy had aludjon ott ő is.

Másnap elmentem a lányért,kérdeztem hogy érezte magát,erre nem válaszolt,én persze nem hagytam annyiban a dolgot,láttam hogy valami nagyon bántja.

Végül elmesélte,hogy ebéd után ettek a tortából,a mama neki vágta a legkisebb szeletet,majd szeretett volna kérni belőle még egyet,miután megette,erre az mondta neki anyósom,hogy ő dagadt,azért kapta a kis szeletet,és ne akarjon még egyet enni,mert akkora lesz mint egy ház,tény és való hogy jó húsban van,de nálunk én visszább vettem

az édességezést,viszont szerintem egy szülinapi buli után simán belefér egy kis torta evés......én ezért a beszólásért nagyon megharagudtam anyósra,mert ha a gyerek tényleg duci is,akkor sem kéne bunkó mód megszégyeníteni a többi gyerek előtt.

Ráadásul nem ez az első,volt már rá példa,hogy náluk ebédeltünk,a gyerek rántott húst evett,és nyúlt hogy ő majd vesz még egy szeletet,erre beszólt előttünk,anyósom neki,úgy hogy több ismerős is jelen volt,hogy "Tündike nem volt még elég,evés helyett mozoghatnál egy kicsit többet,anyukád elvihetne a parkba kicsit ugrálni!"

Na erre én sem bírtam tovább,szépen megkérdeztem tőle,hogy

"Terike néni!Ha sajnálja a gyerektől az ételt,miért tetszett minket meghívni ebédelni?"

Nem válaszolt semmit,mi 5 perc múlva hazamentünk,erre azt hallottam tőle vissza,hogy leégettem az ismerősök előtt,és én voltam bunkó vele.

Párom az anyját védi,szerinte anyatigris vagyok,és a gyerek tényleg fogyhatna......



2013. máj. 20. 20:57
 81/129 anonim ***** válasza:
95%

amit linkeltél az kifejezetten elhízott gyerek.

olyan, aki már nem leli örömét a mozgásban, mert kín ennyi kilót cipelni, inkább leül a sarokba, és vígasztalja magát az evéssel.

Tudom, miről beszélek, én felnőttként lettem kövér.


Nem tudom, mi a jó megoldás. De így nem maradhat a lányod, ha jót akarsz neki. Minél hamarabb cseréld le kalóriaszegényebb ételekre, amit eszik.


Egy szenvedés lehet már gyereknek ilyen ducinak lenni.

Foglald le, ezer más dolog kellene érdekelje az evésen kívül!

Ne nassoljon az étkezések között!

Anyósodnak igaza van, csak nem jól adja elő.

Pedig biztos ő is szereti a kislányt.


Az én nagymamám utolsó karácsonyi ajándéka egy mérleg volt, pedig akkor még csak kezdegettem hízni.

Nem hallgattam rá, most bánom!

2013. máj. 21. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/129 anonim ***** válasza:
85%

hüüühh necces probléma... :S

Én is kiakadtam volna anyóspajtira, mert akármilyen is a gyerekem, nekem a leggyönyörűbb, és ha kell egyengetni az úton az a mi dolgunk a párommal.

Viszont annyiban igaza van a maminak is, hogy ő is próbál segíteni a kislánynak, csak nem ilyen trampli módon kellett volna megnyilvánulnia.

Szerintem is üljetek le tisztázni, hogy neked nem az a bajod, hogy az egész család próbál segíteni, csak keressen ő is más utat, és higgyen neked, hogy te is azt szeretnéd, hogy a kislányod egészséges legyen. Remélem tényleg így is van :)

Kitartást Kérdező, sok sikert a kislánynak!

2013. máj. 21. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/129 anonim ***** válasza:
83%

Nem úgy kell fogyni, hogy nem eszünk.


Nassolhat, csak mondjuk rágcsáljon el egy répát vagy egy kis kölest.

Csak meg kell nézni az összetevőket.


Kérdező, tanítsd meg erre a lányodat. Nézz utána a dolgoknak, és életre szóló, hasznos tanácsokat tudsz neki adni.

2013. máj. 21. 03:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/129 anonim ***** válasza:
72%

Aki letehenezte a kislányt annak csak annyit:BUNKÓ vagy!

Hogy beszélhetsz így egy kisgyerekről.

Kérdező, tényleg kicsit túlsúlyos a kislány,én 40 évesen vagyok 165/55, de anyós akkor sem engedhet meg magának ilyen beszólásokat, mert tökreteszi a gyerek lelkivilágát.

Próbálj meg neki venni szénhidrát csökkentett kenyereket, lehet kapni többfélét, több áron, érdemes körülnézni.És vacsira egyen csak virslit,kefirt, húst, sajtot, zöldséget,kenyér nélkül.És mozogjon valamit.

És igen, egy szülinapkor a torta belefér, ugyan akkora, mint amekkorát a többi gyerek kap.

2013. máj. 21. 04:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/129 anonim ***** válasza:
27%

Akkor az unokatestvéreire miért nem szólt a mama?

ők is kétszer szedtek.....? ˇ"


Nekik azért nem szólt, mert nem dagadtak.

Miért olyan nehéz elhinni, hogyb esetleg egy nagymama jót akar az unokájának?

2013. máj. 21. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 86/129 anonim ***** válasza:
38%

És azért akar jót a nagyi a kislánynak, mert nekem úgy tűnik, anyukát annyira nem érdekli...

Salátát sem azért eszik, mert egészséges, hanem mert anyuka szereti, ezért csinál...

Erős a csontozata...

futáskor néha fullad... ezért inkább néha nem fut. Fogyással könnyebben elhagyná a sprayt, de mindegy.


Ha Csernus mondta volna ezeket a kislánynak, még fizet is anyuka a megalázásért... lehet, hogy kegyetlen volt a nagyi, de könnyen lehet, hogy hasznos, mert látja, hogy csak a kislány változtathat, anyu nem nagyon akar.


Mondom ezt úgy, hogy nekünk a szomszédunk volt az, aki állandóan a többi gyereket kínálta édességgel, engem nem, ettél te már eleget, látszik rajtad dumával. Anyu meg á, majd megnősz, megnyúlsz, babaháj szöveggel pont lecarta a súlyomat. 12 évesen én magam döntöttem el, hogy nem kell többet a szomszéd néni beszólása, majd én megmutatom. Beiratkoztam a suliban mindenféle sportszakkörre,é lássatok csodát, 14 évesen a gimibe már egy karcsú lányka ment, azóta se híztam, és lelkibeteg se lettem.

2013. máj. 21. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 87/129 anonim ***** válasza:
85%

Öreganyám ugyanezt csinálta velem gyerekként! a barátnőim előtt szólt rám olyat, hogy "te ne egyél már több borsó levest, dagadt vagy!"(kb 8 éves lehettem...) ...folyamatosan bántott emiatt...ezzel csak annyit ért el, hogy megutáltam...ma már évi 1x vagyok hajlandó csak meglátogatni. Ugyanakkor egyáltalán nem fogytam le, az állandó bunkó megjegyzéseitől!


Igen, lehet hogy fogyhatna a gyerek.. DE! azzal, hogy emiatt bántva van, olyan mértékű rombolást vihet végre a lelkében, hogy felnőttkorára önértékelési problémái is lehetnek! Ez a fikázós, beszólogatós, bántós módszer a legrosszabb!! így nem lehet, így nem szabad egy gyerekkel bánni!!

2013. máj. 21. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 88/129 anonim ***** válasza:
83%

Nem értem miért azon vitatkoznak itt egyesek, hogy kövér-e a gyerek, mert nem ez volt a kérdés. A Kérdező egyértelműen leírta, tehát tisztában van vele, hogy a gyerek jó húsban van és azt is leírta, hogy ők ezt a helyzetet kezelik, otthon visszavett már az édességből. Ezek már a kérdésben is benne voltak.

A kérdés itt annyi, hogy a nagyanyjának van-e joga mások előtt megszégyeníteni, megalázni, ledagadtozni a gyereket. Hát nincs. Erre a kérdésre nem lehet mást válaszolni, ezen nem lehet vitatkozni. Ezzel nem segít a gyereknek, hanem kifejezetten árt.

2013. máj. 21. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 89/129 anonim ***** válasza:
18%

Anyós kissé nyers volt, de igaza van, tagadhatatlan. Az 54 kiló nagyon sok egy 11 éves gyereknek. Lányom 12, 36 kiló, kb ugyan ilyen magas. Oké, nem lehet minden gyereknek modell alkata, de ez tényleg sok.


Táplálkozási szakembert nem tudnál keresni?

És tényleg, sport, sport, sport....

2013. máj. 21. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 90/129 A kérdező kommentje:

"Az én nagymamám utolsó karácsonyi ajándéka egy mérleg volt"


Úristen,azért egy gyereknek karácsonyi ajándékként mérleget.......

2013. máj. 21. 11:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!