Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Ti erre hogy reagálnátok,...

Ti erre hogy reagálnátok, "anyatigris" vagyok, vagy tényleg igazam van?

Figyelt kérdés

A sztori a következő!


Párom testvérének a gyerekei, és az én kislányom a nagymamájuknál aludtak,mivel párom testvérének a legkisebb

gyerekének születésnapja volt,játszottak,mesét néztek,lányom jól érezte magát velük,erősködött,hogy had aludjon ott ő is.

Másnap elmentem a lányért,kérdeztem hogy érezte magát,erre nem válaszolt,én persze nem hagytam annyiban a dolgot,láttam hogy valami nagyon bántja.

Végül elmesélte,hogy ebéd után ettek a tortából,a mama neki vágta a legkisebb szeletet,majd szeretett volna kérni belőle még egyet,miután megette,erre az mondta neki anyósom,hogy ő dagadt,azért kapta a kis szeletet,és ne akarjon még egyet enni,mert akkora lesz mint egy ház,tény és való hogy jó húsban van,de nálunk én visszább vettem

az édességezést,viszont szerintem egy szülinapi buli után simán belefér egy kis torta evés......én ezért a beszólásért nagyon megharagudtam anyósra,mert ha a gyerek tényleg duci is,akkor sem kéne bunkó mód megszégyeníteni a többi gyerek előtt.

Ráadásul nem ez az első,volt már rá példa,hogy náluk ebédeltünk,a gyerek rántott húst evett,és nyúlt hogy ő majd vesz még egy szeletet,erre beszólt előttünk,anyósom neki,úgy hogy több ismerős is jelen volt,hogy "Tündike nem volt még elég,evés helyett mozoghatnál egy kicsit többet,anyukád elvihetne a parkba kicsit ugrálni!"

Na erre én sem bírtam tovább,szépen megkérdeztem tőle,hogy

"Terike néni!Ha sajnálja a gyerektől az ételt,miért tetszett minket meghívni ebédelni?"

Nem válaszolt semmit,mi 5 perc múlva hazamentünk,erre azt hallottam tőle vissza,hogy leégettem az ismerősök előtt,és én voltam bunkó vele.

Párom az anyját védi,szerinte anyatigris vagyok,és a gyerek tényleg fogyhatna......



2013. máj. 20. 20:57
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 31/129 anonim ***** válasza:
69%
Már nem utolsó, hanem 26-os bocsi!:)
2013. máj. 20. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/129 anonim ***** válasza:
87%
A magasságahoz nem is lenne rossz, nade 11 eves....
2013. máj. 20. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/129 anonim ***** válasza:
38%
Fogyaszd le a gyerekedet, és vedd észre, hogy kövér. Ennyi a story. Nem merik neked a szemedbe mondani.
2013. máj. 20. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/129 anonim ***** válasza:
30%

az nem derül ki hogy hány éves a kislány... iyen megalázó pszichikai nyomásra meg pont hogy nem jó hogy ha elkedz kevesebbet enni mert ebből lesz az étkezési zavar...


én se voltam egy nádszáll kislány, de ilyet sose mondtak hogy nem kapsz mert kövér vagy.... inkább azt mondtk hogy eleget ettem, csak a szemem kívánja, és várjak egy kicsit és utána ha kérek még akkor kapok...

2013. máj. 20. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/129 anonim ***** válasza:
81%

Én is dundi gyerek voltam, piszkáltak is, ennek köszönhetően nekem is máig vannak táplálkozási gondjaim, és mély nyomot hagyott bennem, hogy piszkáltak. Pl. soha nem mertem később már iskolában enni, inkább végigéheztem a napot sokszor délután 3, 4-ig egy falatot nem ettem, mert nem vittem magammal tízórait se általánosba, se gimibe.

Szóval a bűntudatkeltés nálam azt eredményezte, hogy szégyelltem, hogy eszek. Vékonyabb nem lettem tőle, ellenben volt, hogy hánytattam magam.

2013. máj. 20. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/129 anonim ***** válasza:
74%

Amúgy nem azért hogy védjem,de írja a kérdező hogy egészségesen esznek,édesítőt használnak mindenhez (mi is,és 100x jobb mint a cukor),beíratja a lányt táncolni.....nem értem miért támadjátok?


Kérdező itt a jó idő,szervezzetek programokat,legyetek kint sokat a szabadban,séta,túra,és nem lesz gond!

Jó anya vagy,törődsz a gyermekeddel!

2013. máj. 20. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/129 anonim ***** válasza:
18%

"11 éves 54 kg"


Rengeteg. Túlsúlyos. max. egy 11 éves gyerek 40-45kg lehet.


15 éves gyerek nincs ennyi, ne hülyéskedj.

2013. máj. 20. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/129 anonim ***** válasza:
85%
Most már csak azt magyarázza el valaki okos, hogyan lehet egy 11 éves kislányt lefogyasztani? Az alapján, amit anyuka leírt, egészségesen táplálkoznak otthon, tesióra van az iskolában, emellett persze el lehet járatni a gyereket még valami külön sportra, de ezen kívül még mit? Meg mi az, hogy kezdjen el fogyózni? Egy fejlődésben lévő szervezet csak ne fogyózzon, mert mindig tápanyagra egyaránt szüksége van.
2013. máj. 20. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/129 anonim ***** válasza:
92%

"Pl. soha nem mertem később már iskolában enni, inkább végigéheztem a napot sokszor délután 3, 4-ig egy falatot nem ettem, mert nem vittem magammal tízórait se általánosba, se gimibe.

Szóval a bűntudatkeltés nálam azt eredményezte, hogy szégyelltem, hogy eszek. Vékonyabb nem lettem tőle, ellenben volt, hogy hánytattam magam."


Szinte szóról szóra ugyanez volt velem. Engem a nagypapám piszkált folyton.

2013. máj. 20. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/129 anonim ***** válasza:
89%
Itt nem arról van szó, hogy a szülőnek nem merik megmondani, a gyereknek nem kellett volna a pofájába vágni 10 ember előtt, ezt értsd már meg ! Egy 18 éves lánynak is rosszul esne egy ilyen dolog, nemhogy egy 11 évesnek!! Egyszerűen egy ilyen korú gyerek nem azt fogja meglátni ebben, hogy mik lehetnek a következményei annak ha túlsúlyos lesz, hanem annyi fog benne megmaradni, hogy a nagymamája ledagadtozta annyi ember előtt és nem szereti őt! Mert ezt fogja érezni! Én is kicsit soknak érzem ezt az 54 kilót, érdemes lenne egy jó diétát kipróbálni, de azért ennyire nem kell durvulni, hogy lassan családi perpatvar kerekedik ki a gyerek súlyából. Szólhat a mama ezügyben, de ne így, ahogy már írtam beszéljék meg ketten vagy hárman és onnantól a szülők dolga.
2013. máj. 20. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!