Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Ti erre hogy reagálnátok,...

Ti erre hogy reagálnátok, "anyatigris" vagyok, vagy tényleg igazam van?

Figyelt kérdés

A sztori a következő!


Párom testvérének a gyerekei, és az én kislányom a nagymamájuknál aludtak,mivel párom testvérének a legkisebb

gyerekének születésnapja volt,játszottak,mesét néztek,lányom jól érezte magát velük,erősködött,hogy had aludjon ott ő is.

Másnap elmentem a lányért,kérdeztem hogy érezte magát,erre nem válaszolt,én persze nem hagytam annyiban a dolgot,láttam hogy valami nagyon bántja.

Végül elmesélte,hogy ebéd után ettek a tortából,a mama neki vágta a legkisebb szeletet,majd szeretett volna kérni belőle még egyet,miután megette,erre az mondta neki anyósom,hogy ő dagadt,azért kapta a kis szeletet,és ne akarjon még egyet enni,mert akkora lesz mint egy ház,tény és való hogy jó húsban van,de nálunk én visszább vettem

az édességezést,viszont szerintem egy szülinapi buli után simán belefér egy kis torta evés......én ezért a beszólásért nagyon megharagudtam anyósra,mert ha a gyerek tényleg duci is,akkor sem kéne bunkó mód megszégyeníteni a többi gyerek előtt.

Ráadásul nem ez az első,volt már rá példa,hogy náluk ebédeltünk,a gyerek rántott húst evett,és nyúlt hogy ő majd vesz még egy szeletet,erre beszólt előttünk,anyósom neki,úgy hogy több ismerős is jelen volt,hogy "Tündike nem volt még elég,evés helyett mozoghatnál egy kicsit többet,anyukád elvihetne a parkba kicsit ugrálni!"

Na erre én sem bírtam tovább,szépen megkérdeztem tőle,hogy

"Terike néni!Ha sajnálja a gyerektől az ételt,miért tetszett minket meghívni ebédelni?"

Nem válaszolt semmit,mi 5 perc múlva hazamentünk,erre azt hallottam tőle vissza,hogy leégettem az ismerősök előtt,és én voltam bunkó vele.

Párom az anyját védi,szerinte anyatigris vagyok,és a gyerek tényleg fogyhatna......



2013. máj. 20. 20:57
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯
 61/129 anonim ***** válasza:
97%

"Aztán ott folytatódik, hogy a gyerek amit most jelenleg megeszik, annak a felét kapja és este 5 után semmit.

És sorolhatnám."


Inkább ne.


Nem felezni kell az adagot. Ha mondjuk enne egy tál spagettit, ahelyett megehet két tál brokkolit, és nem jár rosszabbul.


Az 5 után nem eszik semmit, akkor olyan rohadt éhes lesz, hogy bármit megeszik.

2013. máj. 20. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/129 anonim ***** válasza:
15%
60 Asztmásokat alapból a doki futás alól felmenti. Nem neked kell kérni a tesitanártól.Hanem amikor a felmérés meg van a diagnózissal, a doki maga adja rá az igazolást.
2013. máj. 20. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/129 anonim ***** válasza:
86%

kérdező, azokat a kommenteket szándékosan hagyod figyelmen kívül, amiben azt mondják, hogy mindkettőtöknek igaza van?

mert a nagyi elég tapló volt, ez tény, én is kiakadtam volna. viszont ha a kislányod úgy néz ki, mint a linkelt képeken, akkor jogos az aggodalma. ha egy gyerek ennyi idősen ilyen testalkattal rendelkezik, az csak abból származhat, hogy kisgyerekkorától kezdve rossz a táplálkozása. (persze lehet betegség miatt is, de azt írtad, hogy azt kizárta a háziorvos.) ez nem jó szöveg, hogy te is hízékony vagy, mert más, amikor a lányok serdülőkorban vagy fiatal felnőttként, a hormonok hatására pakolják magukra a kilókat és kerekednek ki. az úgymond természetes dolog, de azért ott is vannak határok. a 11 éves gyereknél (főleg ha nem most hízott meg) csak a töménytelen mennyiségű étel és/vagy a mozgásszegény életmód okozza ezt.

ülj le a nagymamával beszélni, hogy ne alázza a gyereket, de kérjél tanácsot orvostól, iskolapszichológustól, dietetikustól stb. életvezetési tanácsokban, mert szükség van rá.

2013. máj. 20. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/129 anonim ***** válasza:
25%

"Ha én kirakom az asztal közepére a húst,nálam azt jelenti,hogy nem azért tettem oda,hogy a vendégek,akiket én hívtam meg,max távolról nézzék,hanem azért,hogy egyenek"


Még ha ki is van rakva, akkor is ILLIK kérni, és nem csak elveszem.

2013. máj. 20. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/129 anonim ***** válasza:
27%

62


"bármit megeszik"-valóban, csak éppen másnap reggel.

2013. máj. 20. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/129 anonim ***** válasza:
87%
Szerintem nagyszülőnél otthon van az ember, és amit kiraknak közösbe, abból lehet szedni. Egyik nagyanyám sem szólt volna rám, amiért csak szedek kérés nélkül, mert minek kérni, ha tudok szedni? Nem értem a logikát... Ők nem sajnálták az unokájuktól az ételt.
2013. máj. 20. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/129 anonim ***** válasza:
92%
ma 22:01 én is asztmás vagyok,de mivel nálunk annyi volt a futás,hogy amikor a teremben voltunk,akkor 5x körbefutottuk,így megbeszéltem a tesi tanárral,hogy csak a szabadban,mikor a foci pályát futjuk körbe 10x,akkor had éljek az igazolásommal......
2013. máj. 20. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/129 anonim ***** válasza:
70%

"bármit megeszik"-valóban, csak éppen másnap reggel."


Ja, és szerinted ugyanannak az ételnek este ötkor más a kalóriatartalma, mint reggel hétkor?


Nem az este öt meg hat utánt kell nézni, hanem hogy mikor fekszik le.

2013. máj. 20. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/129 anonim ***** válasza:
36%

Nem tudom mit éreznek azok, akik kisteheneznek egy 11 éves kislányt. Csak nehogy súlyosabb gondja legyen a gyereketeknek, aztán hallgathatjátok jól esően, ahogy alázzák. Gyökerek.


Kérdező! Én is ekkora voltam súlyra és pár cm-vel kisebb. Sokszor kívántam, hogy bár segítettek volna megtartani a súlyt, hogy 16-től felfelé is 53-55 kiló lehettem volna. Ez a kulcs. Nem szabad tovább hízni.

Én 24 vagyok és ma már 2x53 vagyok...örülnék, ha akkor jobban odafigyelnek. Mondjuk ettől függetlenül nem élek rossz életet, de na. :)


Minden jót! A kislánynak meg üzenem, hogy Isten csodája, ezt ne feledje! :)

2013. máj. 20. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/129 anonim ***** válasza:
31%
69 Ezt a gyereket le kell fogyasztani.És ennyi. lehet keseregni, lehet idegenekkel vitázni....csak felesleges..
2013. máj. 20. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!