Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Legszivesebben pofán vágnám a...

Legszivesebben pofán vágnám a barátom anyukáját! Mit képzel ez a nő magáról?

Figyelt kérdés

17 éves vagyok a barátom 18 lesz nem soká. Tizenegy hónapja vagyunk együtt, elmondhatatlanul szeretjük egymást :)

Viszont van egy drága jó anyja aki nem normális. Bolond.. teljesen hülyén nevelte a barátomat... már amennyire nevezhetjük nevelésnek. Mivel több mint 3évig nevelőotthonba volt, mert nem volt pénze eltartani Őt és inkább elvitette.. most komolyan milyen ember az ilyen?! még az állatok se dobják el a gyereküket.. hanem küzdenek érte.

De nem is ez a legnagyobb baj..

Egy ideig megjátszotta, hogy mennyire szeret.Persze tudtam, hogy nem őszinte szeretett de nem szóltam semmit, mert tekintettel voltam a barátomra. Az én szüleim nagyon szeretik (őszintén) a barátomat.. örülnek, hogy ilyen kedves fiút találtam és az anyukáját se bántottak még soha.. Pedig lenne miért.. de megértik, hogy 55évesen, egyedül nehéz eltartani egy gyereket.. sokszor adtunk is már neki "kölcsön".. de egyszer sem adta vissza.. mert nekünk úgy is sok pénzünk van.. Ja, és még el is mondja a hátam mögött minden k.rvának az anyámat, mert 38évesen felveszi a magas sarkú cipőt.. meg olyanokat mondogat mindenkinek, hogy nekünk azért tellik minden hónapba új cipőre meg új ruhákra mert anyukám az apukám háta mögött összefekszi mindenkivel és azok pénzelik..persze ez nem igaz. Anyu egy közeli nagyobb városba dolgozik egy konyhán.. Nem tudom, hogy képzelte, hogy nem halljuk ezeket vissza mikor egy kisvárosba lakunk.. tegnap betelt az a bizonyos pohár és a szemébe mondtam minden bajomat.. erre majd nem megütött (ha nincs ott a barátom) és megtiltotta, hogy lemenjek hozzájuk, ami nem is baj, mert amugy is utáltam nézni azt az ellenszenves, okoskodó nagyfejét és így legalább nem kell mindig kifogásokon törni a fejem, hogy mért nem megyek.Meg végre a barátom is látja, hogy milyen a drága anyucija.. mondjuk miótta elvitette azóta nem is szereti Ő se.. de nem tud hova menekülni, mert bár mi sokszor mondtuk, hogy hozánk bár mikor jöhet, Ő nem akar, mert még tanul és nem akarja, hogy mások azt higyjék csak kihasznál minket.Pedig az anyja még a kaját is sajnálja tőle(!)..meg van amikor napokig nem is beszélnek.Sokszor sír, amiért ilyen az anyja de az apjára se tud számítani, mert azt se tudja az anyja pontosan, hogy ki az apja..és akkor még az én anyukám a k....-.-

gyűlölöm Őt.. tiszta szívből.


2013. jún. 18. 15:06
1 2 3 4 5 6 7 8
 21/71 anonim ***** válasza:
50%
*néma
2013. jún. 18. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/71 A kérdező kommentje:

Mióta együtt vagyunk próbálja ellenem fordítani a barátom.. pl. egyszer haza ment felháborodva, hogy látott engem egy fiúval a szökőkútnál.. miközben otthon feküdtem lázasan csak éppen Ő ezt nem tudta..de a barátom igen mert kb. 20 percel előtte még nálunk volt.. Ő borogatta a homlokom, hogy lentebb menjen a lázam, mert a szüleim dolgoztak.

Meg olyan is volt, hogy Ő elment a rokonokhoz hétvégére és otthon hagydta Szabit kaja meg minden nélkül.. én vettem neki kaját és náluk csináltam meg.. de utána ki is takarítottam a konyhát, elmosogattam.. még is leszidott, hogy mi jogon teszem be hozzájuk a lábam amikor Ő otthon.

2013. jún. 18. 16:19
 23/71 anonim ***** válasza:
33%

Nagyon primitíven viselkedsz.


17 éves vagy, semmit nem tudsz a felnőtt életről, semmit nem tudsz a barátod anyjának az életéről. Valószínűleg követett el hibákat, valószínűleg legalább annyira szerencsétlen, mint a fia.


A kis jeleneteddel csak magadnak és a barátodnak ártottál. Neki fogja otthon pokollá tenni az életét, hogy minek van egy ilyen hisztérikával, és te nem lehetsz majd mellette. Nagyon elszúrtad. Gyerek vagy. Rossz esetben rámegy majd a a kapcsolatotok, de az talán jó lecke lesz, és megtanulod, mit engedhetsz meg magadnak és mit nem.


Kölcsönadni hülyeség volt, kölcsönt nem kérünk, nem adunk. Ha mégis, papírt írunk róla, hivatalossá tesszük, még családon belül is. Az anyagi kérdések nem érzelmekről szólnak. Azok szárazon anyagiak. Egyébként nem a te pénzed ment rá, hanem a szüleidé, akik jó esetben már elérték a felnőttkort szellemileg.


Anyukád miatt a felháborodásod érthető, de egyszer majd belátod talán, hogy mennyire lealacsonyítottad most saját magad. Ugyanarra a szintre kerültél, mint a rágalmazó.

Meg kéne értened, hogy ha a másik hibázott, az az ő hibája. De ha te hibázol, az a tiéd. És arra nincs mentség, bármit is tett a másik. Tudod, az általános iskolás verekedések után szokott ez a helyzet előállni: "Az úgy kezdődött, hogy a Józsi visszaütött...".

2013. jún. 18. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/71 anonim ***** válasza:
67%

Kérdező (#19) ne húzd fel magad, ne felejtsd el, hogy ide többnyire olyanok írnak, akiknek az anyaság a világ közepe, a fétis, és voltaképp azt fogalmazzák meg, hogy ők milyen viselkedést várnának anyaként a saját gyereküktől...


Te azzal törődj inkább, hogy a párod férfiként viszont teljesen jól reagált, amikor téged védett meg, egy ilyen emberrel nyugodtan lehet komoly kapcsolatot építeni, számíthatsz rá, mert szemmel láthatóan a párja az első számára és nem a "mamóka" ... szóval lásd meg a helyzetben a pozitívat, mert eddig úgy tűnik, hogy az is van benne. Az anyóssal meg ne törődj, voltaképp látatlanban nyugodtan meg lehetne írni a pszichopatológiáját az utolsó mondatokból, ő egy világban csalódott, önmagát mártírnak érző és az egész világ fele tüskéket növesztő szerencsétlen boldogtalan ember, olyan, aki a lehető legrosszabb "anyós-alapanyag"...

2013. jún. 18. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/71 anonim ***** válasza:
68%

Bár én sem értem, hogy mi itt a kérdés és mit várt a kérdező. De szerintem attól még, hogy 17 éves lehet véleménye és igenis tudhat sokat az élet dolgairól...Szerintem a stílusával sincs semmi baj, azok után amiket ez a nő csinált és mondott miért érdemelne más viselkedést? Csak azért mert a barátja anyukája felnőtt ő meg még gyerek nem kell őt tisztelnie, mert egyszerűen nem érdemli meg.


A barátodat nagyon sajnálom, de legalább ő is látja, hogy milyen ember az anyja és így nem tud titeket szétválasztani. Szerencse, hogy a te szüleid ilyen rendesek.

2013. jún. 18. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/71 anonim ***** válasza:
73%

" még az állatok se dobják el a gyereküket.. hanem küzdenek érte."


Muhhaha.

Most a kenguruk jutottak az eszembe, ha egy ragadozó üldözőbe veszi az anyát, az első mozdulatával kihajítja a kölyköt az erszényéből, és elmenekül. Egyrészt így gyorsabban tud meglépni, másrészt a ragadozók egy darabig elvannak a kölyökkel.


Ennyit az anyaság-mítoszról.

2013. jún. 18. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/71 anonim ***** válasza:
62%
Miért is lenne mocskos szájú és primitív a kérdező? Semmi csúnyát nem írt a barátja anyjáról csak a tényeket írta le meg hogy mennyire utálja ami érthető is. De ha valaki álszent és kétszínű az nem baj, csak ki ne merje mondani amit gondol mert akkor primitív bunkó és megérdemli a pofont? Jobb lenne ha ki nem állhatja, nem is akar nála lenni de közben jópofizik neki? És attól még, hogy a kérdező 17 éves nincs joga megütni senkinek őt sem. Nem tudom mit képzelnek magukról egyes emberek hogy maximális tiszteletet várnának el miközben úgy mocskolódnak ahogy épp kedvük tartja. Attól, hogy van két ember között mondjuk 20-30 év korkülönbség még nem kell mindent eltűrnie a fiatalabbnak.
2013. jún. 18. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/71 anonim ***** válasza:
70%

"Attól, hogy van két ember között mondjuk 20-30 év korkülönbség még nem kell mindent eltűrnie a fiatalabbnak." - ez pontosan így van, én vagyok 49/F, de ha egyszer nem nekem van igazam egy témában, akkor nem nekem van igazam. Akkor se, ha a másik 15 éves... az igazság nem életkortól függ, a tekintélyelvűség meg szerintem egy borzalmas emberi tulajdonság, jellemhiba.

(megsúgom, ha a gyerekem barátja/barátnője osztana le, sokkal rosszabbul esne, és sokkal inkább elgondolkodnék az igazságán, mint ha pl. a cégvezér tenné... ezért bízom benne, hogy itt is elgondolkodik anyuka, miután lehiggadt.)

2013. jún. 18. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/71 anonim ***** válasza:
30%

Akik szerint a kérdező stílusával minden a legnagyobb rendben, azok elég rédekes értékrend szerint élnek.


"Legszivesebben pofán vágnám a barátom anyukáját!"


És most nem gyűjtöm ki az összes trágárságot, amit írásba adott a kérdése(???) kapcsán.


Kultúrember nem így beszél. Dühösen sem. Hogy kinek van igaza, az teljesen más kérdés, valójában azt hiszem, senkinek sincs igaza, egyáltalán, abszolút igazság nincsen, csak ütköző érdekek. És itt egyik fél sem valami emelkedett stílusban képviseli a sajátját.

2013. jún. 18. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/71 anonim ***** válasza:
72%
Nézd utolsó, az idézett mondat egy érzelmi túlfűtöttségről tanúskodó agresszivítást hordozó mondat, ez igaz - de spec semmi trágárság nincs benne, egy atomnyi se. Én valszeg a "vágnám" helyett ilyen szituban a közismert "b"-betűs (a török "nyomni" szóból eredő, és egyben a "boszorkány" szavunknak is alapját adó) szópótló szót használtam volna, és na, akkor még tökéletesen igazad is lenne a trágárságban:) És de, kultúrembernél is belefér, hogy ha indulatos, akkor indulatos, a kulturáltság nem jelent egyben mesterkéltséget is, ami viszont halálosan nevetséges. A sors óvjon az olyan őszintétlen emberektől, akiknek nincsenek érzelmeik, vagy félnek kimutatni azokat...
2013. jún. 18. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!